Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2010., 07:55   #1
qsebastian
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 10
Excell, Visual Basic pitanje?


...oprostite na smetnji, ali nebi postavio ovo pitanje da nisam dosao do kraja, di sam ostao bez ideja, a vjerujem da je prilicno jednostavno za nekog tko zna...
...molim vas recite mi:

...kako napraviti u excel-u da, kad imam 3 reda u 3 kolone, brojeve...u 4-tom redu se svaki stupac zbroji, tako da u A4,B4 i C4 imam sumu svakog stupca...
...sad treba te sume usporediti i vidjeti koja je najveca...
DO OVDJE ZNAM NAPRAVITI!

...e sad, kako napraviti da nakon otkrivanja najvece sume(npr u B4) i npr. sumu u A4 približno izjednacim s njom, a na nacin da npr. prvi i treci redak mnozim sa 1,1 tako dugo , sve dok ne bude suma A4 barem približno izjednacena (ili cim bude A4 veća od B4, da mnozenje prestane) sa sumom B4...
...znam da ce i ona nasa najveca suma, B4, rasti, ali na kraju mi to nije bitno, bitno mi je da se suma u A4 približno izjednaci sa sumom u B4, ali tako da cijeli prvi i drugi redak mnozim sa 1.1, tako dugo dok to ne postigne...nadam se da sam uspio objasniti...

-------A----B-----C-----
1------10---5-----5----
2------5----20----5----
3------8----5-----5---
4------23---30----15---


Znaci vidimo da je u 4-tom redu suma svih stupaca i da je suma stupca B najveca..e sad zelim redove 1 i 3 (cijele redove,svaki broj u redu) mnoziti sa 1,1 tako dugo dok se sume u A4 i B4 približno ne izjednace (znam da broj u B4 nece vise biti isti kao sto je sad,ali nije bitno...bitno je da se A4 i B4 približno izjednace, pa makar dosli do broja 100...
Hvala na pomoci!

Zadnje izmijenjeno od: qsebastian. 10.03.2010. u 09:21.
qsebastian je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 12:18   #2
qsebastian
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 10
ili ako mi netko moze reci kako upogoniti funkciju IF da mi stalno npr. povecava vrijednost određene ćelije, sve dok se ne ispuni neki uvjet.

-------A-----B-----C
1------------3-----1
2------------5-----3
3------------9-----4
4------------17----8 ----ovo je suma

sad zelim povecavati C1 tako dugo dok suma stupca C ne bude ista kao i suma stupca B
=IF(C4<B4;C1+1;C4)

NA OVAKAV NACIN ON TO NAPRAVI SAMO JEDNOM I REZULTAT JE 2...

Zadnje izmijenjeno od: qsebastian. 10.03.2010. u 13:52.
qsebastian je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na