Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2024., 17:42   #7051
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Far cry 6, čak mi je i dobar.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 18:02   #7052
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ok, skidam onaj 1.21 Beta patch. To je samo patch ili cijeli mod/igra?
U prijevodu, trebam li još što skinuti?
Ne, samo to i stavi si u autoexec naredbu za energiju (in autoexec type g_suitSpeedEnergyConsumption = 30).
Prve dvije misije su tako-tako, no kasnije igre postaje odlična.

Zadnje izmijenjeno od: Alfredo nr.3. 12.02.2024. u 19:37.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2024., 19:30   #7053
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Nije li Alien Breed top-down shooter ?
Slično ko Chaos Engine. Znači prvo lice, nula bodova.
Imaš i Alien Breed 3D 1 i 2.
1 u prozoru veličine poštanske markice i pixela veličine skoro pa isto poštanske marke.
Kako je quazar napisao igra se vrtila jako dobro na A1200, ali on je ili mislio na proširenu A500 pošto spominje 1mb, ili je mislio na min 2mb ako je riječ o A1200.
Dobro da Bubba nije ovo vidio...tj ne znam koliko zna o amiga HWu.



Drugi dio je grafički daleko daleko bolji, nešto potpuno drugo i nenormalno je zahtjevan za bilo kakvu normalnu Amigu iz tog doba, preciznije, mislim da to skoro nijedan tadašnji akcelerator nije mogao tjerat kako treba. Postoji patchirana verzija za WHDload i ta radi OK na pojačanim amigama i u WinUAE, a WUAE može tjerat i normalnu verziju verziju na 60 FPS-a. Treba mislim uključit JIT opciju, nisam siguran, ugl opcija koja emulira max brzo amigin CPU koliko to tvoj x86 dopušta (dakle neka varijanta da puna brzina tvog x86 CPU bude dostupna kao 68xxx u samom emulatoru), dakle bez ograničenja. Ukratko, to je najzahtjevnija ne homebrew igra za amigu, zapravo najneoptimiziranija.

A što se tiče AB3D 1, postoji ODLIČAN mod za GZDoom, nema bolje od ovoga, odlično za odigrat ovaj poprilično dobar FPS koji je na amigi jedva igriv (u kutu je original slija).

__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 12.02.2024. u 19:40.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2024., 17:34   #7054
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Returnal-pc verzija
Nisam nikada igrao ovakav stil igre gdje svaki put ideš od početka. Roquelike se valjda zove-neznam.
Uglavnom, sviđa mi se igra, ali teško. Jest se malo ostarilo, al nikako proći prvi biom. Već sam 6-7 puta izginuo, a svaki pokušaj 30-40min. Došao koji put do bossa, al riješi me svaki put. Sad prije bossa pokušavam obići sve na mapi, što bolje se naoružati, i onda nastradam prije nego dođem do njega. Prijeti mu uninstall ako uskoro ne prođem. Jel se još neko mučio sa ovom igrom ili je do mene?
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2024., 17:48   #7055
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Imaš i Alien Breed 3D 1 i 2.
1 u prozoru veličine poštanske markice i pixela veličine skoro pa isto poštanske marke.
Kako je quazar napisao igra se vrtila jako dobro na A1200, ali on je ili mislio na proširenu A500 pošto spominje 1mb, ili je mislio na min 2mb ako je riječ o A1200.
Dobro da Bubba nije ovo vidio...tj ne znam koliko zna o amiga HWu.


]
da, ja sam imao amigu 1200 , to je onda sa 2MB RAMa..
i taj 1 dio ....nije baš išlo tak glatko....
ali monitor je bio 14", CRT, pixeli su se vidjeli...doom za pc iz 1993 je bio mila majka.

poslije kad je došao PSX, Doom i Quake su bili sasvim nešto drugo...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2024., 18:09   #7056
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor frezer Pregled postova
Returnal-pc verzija
Nisam nikada igrao ovakav stil igre gdje svaki put ideš od početka. Roquelike se valjda zove-neznam.
Uglavnom, sviđa mi se igra, ali teško. Jest se malo ostarilo, al nikako proći prvi biom. Već sam 6-7 puta izginuo, a svaki pokušaj 30-40min. Došao koji put do bossa, al riješi me svaki put. Sad prije bossa pokušavam obići sve na mapi, što bolje se naoružati, i onda nastradam prije nego dođem do njega. Prijeti mu uninstall ako uskoro ne prođem. Jel se još neko mučio sa ovom igrom ili je do mene?
Ja se nisam mučio. Jednostavno deinstal!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 08:15   #7057
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Moram priznati da ni ja više nemam živaca za te nenormalno teške igre.
Oddworld Soulstrom me doslovno izludio, ali uspio na kraju završiti sa dobrim krajem.
A roguelike ne volim nikako, ne sviđa mi se taj koncept, pogotovo što vrlo vjerojatno moraš ponovo doći do mjesta gdje si umro ranije kako bi skupio stvari..mah. Nije to za mene.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 10:35   #7058
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Lako za to što je Returnal težak, nego mi je još k tome bio i dosadan. Odigrao možda 1h i obrisao bez razmišljanja.

Nisam završio još Alan Wake iako mi je generalno odlična igra, ali sam započeo Lies of Pi ( konačno ) držim ga instaliranog od preordera, ne znam zašto sam toliko dugo čekao, igra je fantastična. Atmosfera, ambijent, svijet, ost-ovi, combat me nekad zivcira odnosno sami dodge, nekad izbjegnem nerealne stvari, a nekad primim nerealne udarce. Definitivno ima BB vibes, prije mj/dva sam završio Jedi Survivor, solidan nastavak Fallen Ordera, malo mi je falilo za platinu ali mi se više nije dalo zajebavati sa side misijama.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 11:01   #7059
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 167
Kad ce Jedi Survivor na EA play? Cekam da ga ubace pa da uzmem na mjesec dana da odigram.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 11:04   #7060
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ma ok mi je to kao koncept. One life walkthrough, pa ako si dovoljno dobar i imaš dovoljno vremena, samo naprijed.
Ali to mora biti opcija kao kod Evil West ili Dead Space u svoje vrijeme.
Bazirat igru na beskrajnom ponavljanju?
Nema smisla. Kao prvo moraš steći određeni skill za takav prolazak. Upoznat protivnike, bosseve, koja ti oružja trebaju, koji upgreadi istih. Ovako je preteško, i ljudi izgube volju.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 12:27   #7061
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Piksa Pregled postova
Kad ce Jedi Survivor na EA play? Cekam da ga ubace pa da uzmem na mjesec dana da odigram.
Ne znam, ja sam je uzeo na nekom snizenju deluxe edition oko 40-50 eura je bila.

Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Ma ok mi je to kao koncept. One life walkthrough, pa ako si dovoljno dobar i imaš dovoljno vremena, samo naprijed.
Ali to mora biti opcija kao kod Evil West ili Dead Space u svoje vrijeme.
Bazirat igru na beskrajnom ponavljanju?
Nema smisla. Kao prvo moraš steći određeni skill za takav prolazak. Upoznat protivnike, bosseve, koja ti oružja trebaju, koji upgreadi istih. Ovako je preteško, i ljudi izgube volju.
Koncept je okej, al je igra sama po sebi dosadna/nezanimljiva ( barem meni ).
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 13:01   #7062
Afx
Premium
Moj komp
 
Afx's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 136
Meni je Returnal bio baš zabavan, a inače nisam preveliki fan roquelike žanra. Osjećaj napucavanja mi je bio dobar, setting je prelijep i jako zanimljivo napravljen, dizajn levela je jako dobar i ta kriptično mistična priča je donekle zanimljiva.

Jedini minusi su mi možda nedovoljno različitih protivnika i što kasnije previše sreća igra ulogu jer je drop upgrejdova skroz random. Dosta su toga tokom vremena patchali i malo olakšali što se tiče umiranja i ponovnog prelaženja, pa možda dajte priliku ako ste igrali na samom izlasku igru. I na mojoj dosta slaboj kanti se skroz solidno vrtjela igra.

Igram sada Guardians of the galay ( hvala epic).

Početak dosta dobar i zabavan, kasnije dosta monotono i dosadnjikavo. Akcija je dosta jednostavno napravljena, par skillova od suboraca i jako dosadni neprijatelji. Da nije odličnog dizajna svijeta i levela i same atmosfere među likova mislim da se ne bi natjerao proći igru.
Afx je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 13:48   #7063
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Piksa Pregled postova
Kad ce Jedi Survivor na EA play? Cekam da ga ubace pa da uzmem na mjesec dana da odigram.
Čekaj, pa nije na EA Play PRO?

https://www.ea.com/games/starwars/je...Localized=true
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 14:10   #7064
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 167
Nisam znao da ima i PRO varijanta.
Sjećam se da sam uzeo ovu basic verziju kad je dosao Fallen oreder. Moram to procackat malo kad dođem s posla.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 14:37   #7065
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 167
Sad vidim da je PRO za PC. Na plejki nema te opcije kolko znam, pa ce vjerojatno Survivor s vremenom doci. Na plejki bi ga odigrao.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 14:46   #7066