Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2013., 12:06   #3421
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Proslo je dvadesetak dana od kad je Amis planirao zapoceti radove na svjetlovodnoj distribucijskoj mreži za naselja Siget, Trnsko i Savski Gaj (30.05.2013), kako je za objekat pristupne centrale izabrana zgrada Trnsko 21d (tehnološki prostor za smještaj EK opreme), dali neko od forumasa iz te zgrade ili susjednih zgrada moze potvrditi da su planirani radovi zapoceli.
Neznam za tu zgradu. Ali kod mene u ulici su ispod ceste provlačili kablove, pa su usput prekinuli glavni strujni vod, tako da je pola Sigeta ostalo bez struje. Ono što su kopali samo su nasuli, asfalt nisu ponovo postavili, tako da svaki puta kada vozim ulicom oštečujem si automobil, jer se zemlja slegla i sada je nastao jarak.

Ovo mi samo govori o kvaliteti radova njihovih kooperanata na izgradnji optičke mreže.

Konačno su asfaltirali ono što su kopali preko ulice, trebalo im je samo 2 tjedna za to!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 05.07.2013. u 15:06. Razlog: Dopuna informacija
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2013., 17:18   #3422
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A jel to sigurno povlace Amisovu optiku (si pital sljakere), koja ulica, tak nebus dobil signal dok ne smjeste opremu u zgradu Trnsko 21d (zgrada odmah do sadasnje tcom-ove telefonske centrale).
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2013., 00:50   #3423
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ajmo prošlo je već mjesec dana minimum od kako su priključeni prvi korisnici na optiku.

Može malo opisa kako to radi, kakva su iskustva. Ima li kakvih poteškoća. Dali bez problema radi faks i slično!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2013., 11:11   #3424
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ajmo prošlo je već mjesec dana minimum od kako su priključeni prvi korisnici na optiku.

Može malo opisa kako to radi, kakva su iskustva. Ima li kakvih poteškoća. Dali bez problema radi faks i slično!
radi sve bez greške ... deklarirano, nema zamjerki ... jedino se ponekad zamrzne onaj IPTV, mislim radi on ali nemreš vidjet EPG ili neke postavke u meniju pa ga moraš resetirat ... al to nije tako često! I još nešto što sam primjetio u odnosnu na bnet jer da odaziv kad digneš slušalicu nije u istoj sekundi pa moraš pričekat sekundu dve pa onda reć HALO. Tako mi je isto na Iskonu. Ovo ostalo radi sve ok!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2013., 15:01   #3425
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
radi sve bez greške ... deklarirano, nema zamjerki ... jedino se ponekad zamrzne onaj IPTV, mislim radi on ali nemreš vidjet EPG ili neke postavke u meniju pa ga moraš resetirat ... al to nije tako često! I još nešto što sam primjetio u odnosnu na bnet jer da odaziv kad digneš slušalicu nije u istoj sekundi pa moraš pričekat sekundu dve pa onda reć HALO. Tako mi je isto na Iskonu. Ovo ostalo radi sve ok!
Jedno pitanje? Jučer sam bio u Amisovom centru u Utrinama. Zapanjila me veličina kutije koja se montira na zid.

To sad znači da moram do te kutije dovesti žice od telefona, faksa, PC i TV HD Media centra!

Dali taj uređaj a očito se radi o modemu na zidu, treba također priključiti na ispravljač i onda preko njega na električnu mrežu (dodatni kabel)?

Sada mi je puno zgodnije jedna žica za TV ide kanalicom i jedna žica do modema. A onda od modema u fax, telefon i PC, a modem se spoji na ispravljač. Sve to je iza PC-a na stolu i uopće se ne vidi, a ovako do kutije na zidu hrpa kablova. Može netko poslikat kako to kod njega izgleda!

A postavlja se i pitanje dužine svih tih kablova koje treba priključiti na tu kutiju na zidu. Sada sam samo nabavio duži kabel kojim dosadašnji modem spajam na priključak na zidu. A sada ću morati nabaviti nove duže kablove kojima ću fax, telefon i PC priključiti do tog uređaja na zidu.

Drugo pitanje je kako kad se modem izblesira, napraviti reset? Sada ga lijepo ugasim i upalim jer mi je pri ruci, a ovako vjerojatno šetnja do kutije na zidu, samo na toj kutiji nisam vidio tipku za reset, ili paljenje i gašenje.

Dajte malo informacija o tehničkoj strani a i koja slikica bi dobro došla, kako to izgleda, možda i koji PDF od uputstava koja su dobijena uz te uređaje, da se znamo pripremiti na ono što nas čeka, tako da možemo isplanirati gdje da ih damo postaviti!

Ajde nemojmo škrtariti na informacijama!

PDF uputstava za uređaje!
Slika kako izgledaju uređaji!
Što sve na njima ima od priključaka i gdje se nalaze!
Kako se to sve priključuje!
Što se sve prikljkučuje i gdje!
Kako se radi reset uređaja ako se nešto izblesira!

Vjerojatno netko ima fotić pa da priloži par slikica i objašnjenja uz njih!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 05.07.2013. u 15:10.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2013., 20:31   #3426
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Evo riješio problem! Dobio od Amisa upute za modem i porazgovorio sa tehničkom službom. Modem se može postaviti kao i ovaj dosadašnji. Ne mora ići obavezno na zid. U tom slučaju mi je puno lakše uštekati i ištekati kablove iz njega.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 09:07   #3427
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Proslo je dvadesetak dana od kad je Amis planirao zapoceti radove na svjetlovodnoj distribucijskoj mreži za naselja Siget, Trnsko i Savski Gaj (30.05.2013), kako je za objekat pristupne centrale izabrana zgrada Trnsko 21d (tehnološki prostor za smještaj EK opreme), dali neko od forumasa iz te zgrade ili susjednih zgrada moze potvrditi da su planirani radovi zapoceli.
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Neznam za tu zgradu. Ali kod mene u ulici su ispod ceste provlačili kablove, pa su usput prekinuli glavni strujni vod, tako da je pola Sigeta ostalo bez struje. Ono što su kopali samo su nasuli, asfalt nisu ponovo postavili, tako da svaki puta kada vozim ulicom oštečujem si automobil, jer se zemlja slegla i sada je nastao jarak.

Ovo mi samo govori o kvaliteti radova njihovih kooperanata na izgradnji optičke mreže.

Konačno su asfaltirali ono što su kopali preko ulice, trebalo im je samo 2 tjedna za to!
Evo slican scenarij ponavlja se i u gornjem dijelu Trnskog (do Avenije Dubrovnik), kopaju kanale i odmah postavljaju plasticne cijevi i zatrpavaju pjeskom uz duz nogostupa a negdje duz ceste, na par mjesta prekopali su cestu, ocito isti izvodjaci ko u Sigetu, jucer su dosli do ulaza zgrade Trnsko 21d gdje bi trebala biti (tehnološki prostor za smještaj EK opreme) - centrala.
U ponedjeljak cemo vidjeti dali ce krenuti kopati prema donjem dijelu Trnskog.

Na moj mail prema SZK Amisa dobio odgovor da su radovi u tijeku i odmah su mi poslali primjerak dokumentacije na uvid i ugovor na potpis, istu mogu poslati postom ili ih osobno donijeti u Amis centar u Utrinama na adresi Balotin prilaz 4.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 20.07.2013. u 09:13.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 12:39   #3428
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Nastavili su kopati mimo zgrade Trnsko 21d (gdje ce biti smjestena opticka centrala), prema donjem dijelu Trnskog (po glavnoj cesti), ocito ce cijevi postaviti po cijelom Trnskom i povuci opticke kabele, a stanove ce spajati u vise faza, od ukupno 3803 stanova u prvoj fazi bi spojili 1140 stanova.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 22.07.2013. u 13:00.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 09:17   #3429
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Evo slican scenarij ponavlja se i u gornjem dijelu Trnskog (do Avenije Dubrovnik), kopaju kanale i odmah postavljaju plasticne cijevi i zatrpavaju pjeskom uz duz nogostupa a negdje duz ceste, na par mjesta prekopali su cestu,

To mjenjaju plinske cijevi
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2013., 16:06   #3430
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ti se salis, reci da se salis.
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2013., 16:18   #3431
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469