Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2023., 23:35   #3901
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
2-way sync ili backup s brisanjem, nebitno, file i dalje stoji, a trebao bi biti obrisan. U logovima nema niti jednog entrya da je nešto obrisano. To sam već gledao, zato i pitam gdje se može namjestiti versioning ili čuvanje fileova za non-admina jer moj acc na Windowsima nije admin na DSM-u radi sigurnosnih razloga.

Realno, Synology Drive ima 10% opcija koje ima SyncBack. Dotični mi radi super iako je puno više mogućnosti za nešto zeznuti, a ovaj Drive i ABB *ebu po tavanu da ga ni sam developer nije u stanju debugirati. To je u razini onoga kad pitam MS support za neki problem koji nisu imali, odgovor uvijek bude reinstalirajte Windowse, a ja lijepo na feedbacku stavim ocjenu 1 pa im se šef ispričava jer su ovi ispod nesposobni.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 23:46   #3902
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ja i dalje nemogu skuzit zasto tebi ABB neradi a meni savrseno odradi na tri razlicita Synologya. Ali kao sto smo vec pricali meni se i dalje cini da je tvoj unit nesto hardwerski smrdan jer reboot od 20 min i tako sporo kopiranje nije normalno za taj model.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2023., 01:15   #3903
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Greška u hardwareu bi se negdje u logovima morala pokazati, barem ovima od Linuxa, ovo je nešto do DSM-a. Ako pogledaš Reddit, ima tu masa problema i s Driveom i s raznim drugim aplikacijama, daleko je to od savršenog. Evo problem sličan mom...

https://www.reddit.com/r/synology/co...drive_reindex/

Code:
root@Domy-NAS:~# /var/packages/SynologyDrive/target/bin/cloud-control synotifyd-rescan --view_id=4 --path=/
Global: '--view_id=4' is not a valid positional argument
Kao što vidiš, ta naredba kod mene ne radi jer je vjerojatno samo za DSM 7, a kad restartam Drive, klijenti se neće spojiti do sutra ujutro, s jedne strane kaže online, s druge se ne spaja.



I još sam skužio da se u Drive ne reflektiraju promjene usera iz Control Panela. Ako nekog usera obrišem u Control Panelu, u Driveu ostane i dalje pa ga treba brisati kroz terminal. Da li i on zauzima nešto prostora u bazi, nemam sad živaca istraživati.

Code:
sqlite3 /var/packages/SynologyDrive/etc/repo/user-db.sqlite "select * from user_table"
# stupac lijevo od user namea je view_id
sqlite3 /var/packages/SynologyDrive/etc/repo/user-db.sqlite "delete from user_table where view_id = x"
EDIT: Napravit ću backup cijelog NAS-a i opaliti factory reset, izgleda da je to potrebno barem jednom godišnje kako bi se obrisalo sve smeće što se nakotilo korištenjem bugovitog softwarea. Ako ja pozbrajam sav share sa snapshotima i ABB-om, i to sve skupa je 12 TB, kako on meni pokazuje da je zauzeto skoro 17 TB, to mi ne ide u glavu... Prva verzija Fedore s BTRFS-om i naknadno ubačenim appom za timeshift nije bila toliko bugovita što se tiče FS-a kao ovaj Synologyev BTRFS. Što su oni s tim radili, nemam pojma, očito svi bugovi s BTRFS RAID-a vrijede i ovdje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 05.10.2023. u 02:41.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 08:26   #3904
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Greška u hardwareu bi se negdje u logovima morala pokazati, barem ovima od Linuxa, ovo je nešto do DSM-a. Ako pogledaš Reddit, ima tu masa problema i s Driveom i s raznim drugim aplikacijama, daleko je to od savršenog. Evo problem sličan mom...

https://www.reddit.com/r/synology/comments/rfcj8f/command_for_synology_drive_reindex/

Taj topic od 5-6 postova na kraju ima rejsenje i covjek kaze da mu to rjesenje za njegov slucaj radi "savrseno".

Quote: "If you use a shared folder name, don't forget to put a @ in front of the folder name. It works perfectly for me."


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Code:
root@Domy-NAS:~# /var/packages/SynologyDrive/target/bin/cloud-control synotifyd-rescan --view_id=4 --path=/
Global: '--view_id=4' is not a valid positional argument
Kao što vidiš, ta naredba kod mene ne radi jer je vjerojatno samo za DSM 7, a kad restartam Drive, klijenti se neće spojiti do sutra ujutro, s jedne strane kaže online, s druge se ne spaja.
Pa o tome i govorim, ja i ti radimo na sasvim drugom DSMu a ti odbijas preci na DSM 7.x i ocekujes da i ako nadjes bug da bude popravljen za DSM 6 ? To je ko da neki random user trazi M$ da popravi neki propust/bug u Windows 7. Nece se dogodititi nazalost, DSM 6 je proslost i tu nema vise supporta..

Ja sam na DSM 7.2.x
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 11:46   #3905
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Taj topic od 5-6 postova na kraju ima rejsenje i covjek kaze da mu to rjesenje za njegov slucaj radi "savrseno".

Quote: "If you use a shared folder name, don't forget to put a @ in front of the folder name. It works perfectly for me."
Probao sam, drugačija je baza na DSM 6 i ne šljaka.

Code:
root@Domy-NAS:/volume1/homes/domy# sqlite3 /var/packages/SynologyDrive/etc/repo/user-db.sqlite "select view_id from user_table where name=baja"
Error: no such column: baja
root@Domy-NAS:/volume1/homes/domy# sqlite3 /var/packages/SynologyDrive/etc/repo/user-db.sqlite "select view_id from user_table where name=@homes"
root@Domy-NAS:/volume1/homes/domy#
Znači ne vidi ni usera, a ni share tim načinom.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pa o tome i govorim, ja i ti radimo na sasvim drugom DSMu a ti odbijas preci na DSM 7.x i ocekujes da i ako nadjes bug da bude popravljen za DSM 6 ? To je ko da neki random user trazi M$ da popravi neki propust/bug u Windows 7. Nece se dogodititi nazalost, DSM 6 je proslost i tu nema vise supporta..

Ja sam na DSM 7.2.x
Dva puta sam radio upgrade na 7 i dva puta je bio fail, jednom nije vrtio diskove poslije upgrade, drugi puta je cijeli NAS bio još značajno sporiji nego sada, CPU na 90% i više, non-stop, R/W 15-20 MB/s.

Kad napravim factory reset, onda ću na čisto staviti 7.2, a što se tiče DSM 6, supportan je i dalje i dobiva update. Jedan od tih updatea je riješio force shutdown kad bih iskopčao USB.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 12:15   #3906
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
DSM 6.2 support je do 2024 kolko vidim kod njih, znaci to je jos koji mjesec, cisto sumnjam da se nesto jako trude oko toga, pokrpat ce kao naleti neki opaki security hack/breach ali puno dalje od toga tesko.....

Probaj 7.x kad refreshas pa vidi jel bolje ali kazem meni ABB i ostalo sto koristim radi super, slao sam ti screengrabove gdje meni ABB odradi automatksi snapshot PCa za 4-5 minuta nekih 500-600 GB C particije.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 12:19   #3907
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Stavi 7.1.1 na čisto, zadnji update.
7.2 je star 3 mjeseca, opet ćeš na nešto naletiti.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 18:33   #3908
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Pozdrav ,

U potrazi sam za nekom solucijom backupa ponajvise fotografija i videa s mobilnih uređaja i arhive šta se sad nalazi na kompu . Sve skupa količina podataka trenutno nije ni 1tb ali s vremenom bude to raslo još . tako da sam sad gledao da se uzme neka kombinacija s 2x 4tb diska , iako mi nisu ni potrebne neke raid i itd stvari pošto dio toga je na google drivu a sve ono važnije se čuva i na SSD prjenosnom disku .
Eventualno bi se dignuo i plex server gore da baš pc ne mora biti stalno upaljen (a tu mi se vecinom vrti 10-15 filmova jer nemam naviku skladištenja toga , pogleda se i kroz neko vrijeme obriše) tako da ni tu nije neka velika količina podataka.
Bitno da se u kucnoj mrezi može uplodati ( 2 korisnika budu) i izvan kucne mreze da bi se mogli syncati mobiteli i eventualo pogledati koji sadrzaj izvan lokalne mreze.

Za sad sam gledao

SYNOLOGY DS223j (nekih 230-240 eura) cini mi se najisplativija solucija za sad
ili čak
Synology DS DS124 (ako bi išao na kombinaciju s jednim diskom)

a za diskove nznam ni sam sta uzeti , uglavnom WD nebih jer sam imao dosta losih iskustva za sad s njima pa ako mozete preporucit nesto drugo pametno a da je vim jeftinije hahah , gledao sam ove HAT3300-4T 3.5" SATA III SYNOLOGY (115eur) ili ima nešto drugo za preporučiti

Ili ako neko ima neki sasvim drugaciji sistem i soluciju za preporucit . Hvala
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 19:44   #3909
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
ili ćeš morat plex zabatalit, ili ćeš morat odrešit kesu. to je basic nas i shodno tome limitiran je ...

na tom modelu ćeš imati osnovne nas funkcionalnosti... plex će se vuć i zaboravi transkodiranje. ili nativno, ili ništa.

za upload s mobitela ja koristim drive, namjerno samo u kućnoj mreži jer neću da mi koristi data promet kad sam vani da napravi upload onoga šta će ionako napravit kad dođem doma...

možeš na synology syncat i preko bilokojeg cloud servisa, imaš i resilio sync , imaš svašta. ali ja osobno koristim samo drive.



plex iako kao radi, samo će ti dić library, nema to snage za bilo kakav transcoding.

za plex ljudi kupuju dedicirane mašine... nas je nas, a plex je za ozbiljniji hardver.



uzmi ironwolfe ili exose. imaš i toshibe MG seriju enterpise diskova, ali seagate je dovoljno dobar. ili kombiniraj 2 marke da ti baš ne riknu oba diska iz iste serije istovremeno.


ps pogledaj tržnicu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=317854
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 20:19   #3910
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ili ćeš morat plex zabatalit, ili ćeš morat odrešit kesu. to je basic nas i shodno tome limitiran je ...

na tom modelu ćeš imati osnovne nas funkcionalnosti... plex će se vuć i zaboravi transkodiranje. ili nativno, ili ništa.

za upload s mobitela ja koristim drive, namjerno samo u kućnoj mreži jer neću da mi koristi data promet kad sam vani da napravi upload onoga šta će ionako napravit kad dođem doma...

možeš na synology syncat i preko bilokojeg cloud servisa, imaš i resilio sync , imaš svašta. ali ja osobno koristim samo drive.



plex iako kao radi, samo će ti dić library, nema to snage za bilo kakav transcoding.

za plex ljudi kupuju dedicirane mašine... nas je nas, a plex je za ozbiljniji hardver.



uzmi ironwolfe ili exose. imaš i toshibe MG seriju enterpise diskova, ali seagate je dovoljno dobar. ili kombiniraj 2 marke da ti baš ne riknu oba diska iz iste serije istovremeno.


ps pogledaj tržnicu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=317854

Transkodiranje ne koristim uopce sve se pušta nativno a i plex mi je gli tu da jednostavnije pustim sadržaj na veci ekran i uvijek samo jedan korisnik i jedan tv se gleda , tako da nisam baš neki teški korisnik plexa i ne koristim neke naprednije stvari .

Da vidio sam to na tržnici i ok je ponuda tj. super ali me nekako vuče da nabavim novo sa garancijom sve , a i po specifikacijama mi se čak ovaj 223j čini da je to tu negdje isto praktički ajd noviji 1g dd4 i 4core cpu
xPsycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2023., 20:48   #3911
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ds 224+ i to je to
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 21:05   #3912
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Za basic backup i direct stream Plex svaki od navedenih ce odraditi posao. Tim vise sto nemas nakaceno puno klijenata. Svakako je bolje vise RAM-a i tu bi dao prednost investiciji u 1/2GB jer nikad ne znas sto ces raditi s NAS-om za godinu dana.

1bay ili 2bay NAS, skroz nebitno, RAID nije backup. Moras imati neki backup van NAS-a ako su ti podaci bitni, bilo na eksterni disk ili cloud. Barem jednu kopiju.

Razmisli i gdje ce ti NAS stajati i je li ti bitna buka. Exosi i MG serije su bucnije, a cak i da naletis na tihi disk, Synology ima metalne kaveze i mos se slikati, diskovi ce ti rostiljati u seeku i to ce rezonirati. Moje Toshibe kod torrentanja i backupiranja na cloud nekad zvuce kao da netko prica ispred zgrade, mrmljaju i klikcu.

Ako ides na 4TB diskove komotno ignoriraj zadnji ulomak, pogotovo ako nabavis one koji se vrte na 5400/5900 okr/min
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 21:14   #3913
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Ja sam neki dan stavio ds220+ s 2x 4tb diskova
Prebacujem doma s mobitela kad sam na wifi, tj žena i ja
Za sada zadovoljan


Sent from my iPhone using Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 16:00   #3914
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Vec koji sat (nisam bio doma ali sam primjetio neko sranje) mi NAS rostilja na najjace i jedva mu pristupam preko dsm-a koliko je sve usporeno. Ne ide ni preko ssh. Docker je down. Healthcheck salje pingove tu i tamo, ali sa zakasnjenjem od 5-15min. Ne mogu nista od appova otvoriti. Oba diska blinkaju da rade. Ne prima shutdown komandu, tj barem je jos nije prihvatio.

Kako ga najsigurnije ugasiti/rebootati, je imao netko neki slican slucaj?
DS220+
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 16:07   #3915
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Meni se to dešavali na 216+ dok sam imao samo 1GB RAM i kada pokrene onu provjeru cjelovitosti BTFRS sustava ili tako nešto. Uglavnom, zakolje uređaj dok ne završi.

Nakon što sam ubacio 8GB RAM pločicu, nestalo kao rukom odnešeno.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 16:16   #3916
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
baš jučer sam dignuo jednu virtualku, ali sam pustio 2GB prazno... pa jebemu. sad me frka iščupati kabel. ugl imam ssh, ali shutdown komanda ne prolazi. htop vidim, cpu nije zaklan i oko 20% je (kswap najviše radi)... swap memorija je isto oko 3GB

Uspio ga rebootati kroz ssh, fingercrossed!

A bas sinoc sam narucio keks od 8GB, kakva ironija!

Reboot popravio stvar. Definitivno nije do scrubbinga (zadnji je bio 2.10), evo upravo ga sad radi jer je nepravilno rebootan i odradjuje ga preventive radi - ne osjetim utjecaj na performanse i diskovi puuuuno manje roštiljaju :/ idem skicnuti logove itd...

Ok, malo bizarno. Od 10.30h kada je napravio backup task na vanjski disk (backup je uspješan) nešto se počelo događati jer nema nikakvih zapisa i grafova u resource monitoru. Nula, ravna crta, fale podaci. Pomislio sam da je RAM usage otišao u nebo, ali ne znam - ram je bio na 90% i onda šest sati na 0% do reboota. Swap isto, minimalan i onda 0%. iz htop-a znam da je swap bio oko 3GB, a RAM oko 5,5GB od dostupnih 6GB. Nešto se spojebalo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 17.10.2023. u 17:10.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 17:32   #3917
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ma očito ga je nešto zaklalo, toliko da nije uspio upisati te logove i statistike ...
Kad ubaciš ram (u dolasku) bar to neće biti razlog,
a sad da ne tržimo vidovitog Milana, Murphy law
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 18:07   #3918
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Sumnjam, ali jako sumnjam da mu je smetalo samo 1-1,5GB free ram-a (krivo sam prije rekao), to ne želim vjerovati, ali isto tako nikada neću saznati istinu. Sistem mi u prosjeku troši 2GB, nema spajkova iznad 2,5GB. Kakogod, povezujem ovo samo i isključivo s jučerašnjim aktiviranjem VM-a. I prije sam znao zavrtiti nešto, testirati i ugasiti/obrisati... sada sam zaboravio ugasiti VM i eto đavla

Mislim da je ovo prvi problem s NAS-om od kraja 2021 do te mjere da nisam mogao remotely ništa napraviti i naučio me barem jednu stvar - makni proxy manager sa NAS-a na neku drugu mašinu jerbo ćeš ostati i bez domene Idemo dalje!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 18:10   #3919
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Tak se ubije i moj 418+
I ne mogu skontat sta mu je
Jednom popizdio i maznul mu struju, i ajmo dalje
Nes ti mene zajebavat
1x na 6mj mu dođe
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 20:10   #3920
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
To je meni jučer bilo, cijelu noć i dan je roštiljao, a RAM-a više od pola slobodno.

Upgradeao sam na DSM 7.2 sa factory reset i ne vidim neki napredak, restart ne traje 20-25 min nego 4 min, ali opet se nasilno restarta kad unmountam USB device i generalno je spor. ABB i Drive i dalje imaju svoje mušice, to očito nikad neće riješiti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 20:38   #3921
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Aaaaha zec, sad kad si ga spomenuo..! U tocno 10.30 mi je namjesten ABB backup task kompa na NAS. Tada je sve prdnulo i gle cuda, ABB task je failed!

Pokusao je pokrenuti backup, task je visio u zraku 6+ sati i prekinut je "due to unexpected error" - kad sam rebootao NAS.

Bit ce neki memory leak, boga pitaj, ali nije krivac VMM nego ABB. Baaaah!

Btw neki dan pokusao podesiti Linux masinu i ABB - nemere because kernel 6.x. ABB ga ne podrzava.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 22:27   #3922
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Da li je netko doživio ovo na qnap nas uređajima

Imam synology i njega ne pokušavaju probiti, barem nema ništa u logu..

Qnap koji je samo backup cijeli dan pokušavali. Na kraju sam isključio i cloud i kompletan pristup van lokalne mreže, resetirao internet i nas da dobije novi vanjski ip i opet se nastavilo iste sekunde kad se bootao
Znači qnap nekako leaka IP adresu iako sam sve. Te njihove cloud usluge ugasio .
Promijenim port za login, nastavlja se opet nakon reboota...
Admin korisnik je isključen tako da nema šanse da uđu ali opet je naporno

Stavio sam na kraju u firewallu da odbije sve konekcije koje nisu lokalne ali i dalje pokušavaju.

I danas je bilo 2381 pokušaja...

Vidim na forumu da qnap već godinama ima problema sa time ali nema prave solucije nego samo firewallom ograničiti pristup npr samo HR IP rangeuClick image for larger version

Name:	Screenshot_2023-10-16-15-10-01-837_com.android.chrome.jpg
Views:	266
Size:	53.6 kB
ID:	26728Click image for larger version

Name:	Screenshot_2023-10-16-15-11-00-455_com.android.chrome.jpg
Views:	275
Size:	65.6 kB
ID:	26729
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 22:35   #3923
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Sta ga koristis sa domenom ili kako si ga servirao prema van? Ako je preko domene, mozes li ga staviti iza cloudflarea i proxy managera? Bilo bi super ako bi se mogao sloziti fail2ban u kombinaciji s tim logom, ili qnap mozda vec ima neku auto block opciju u postavkama?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 01:17   #3924
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ma bio je upaljen onaj njegov servis za pristup preko mydns i cloud qnap usluge za remote management
Port za management sam isto promijenio , sve ostale portove zatvorio i ugasio sve upnp opcije

Automatska zaštita ne pali jer je stalno druga IP adresa, doslovno svaki pokušaj.
Namjesten mi je blok nakon 5 pokušaja sa iste IP adrese ali se resetiraj nakon 30 minuta. Tako da je skoro pa nemoguće sa qnap ip filterom ovo spriječiti 😂

Za sada firewall spriječava napade ali nikako ne uspijevam saznati kako curi IP adresa , otkuda...

Pošto mi nije bitno da je dostupan remotely preko vanjskog ip-a ostavit ću sve kako je jedno vrijeme .

Qnap support se pravi blesav a vidim da nisam jedini
https://www.reddit.com/r/qnap/commen..._7_days_whats/
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 01:18   #3925
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
To i jest vec godinama najveca boljka Qnapa, hardwerski ubijaju Synology u istom cjenovnom rangu ali software kaska i poun je rupa a Synology to zna i masno naplacuje stari hardware i novi software .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 06:45   #3926
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Da, nažalost. Realno nas je sasvim ok , ali podrska je katastrofa.

Čak ima super ponudu dodatnih aplikacija
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 13:29   #3927
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To i jest vec godinama najveca boljka Qnapa, hardwerski ubijaju Synology u istom cjenovnom rangu ali software kaska i poun je rupa a Synology to zna i masno naplacuje stari hardware i novi software .

Zato uzimam Qnap hardware i na njega stavim OpenMediaVault ili Debian. Qnapov (ili Synologyev) softver mi ne nudi ništa što mi treba, a da ne mogu napraviti sa Linux+Docker kombinacijom.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2023., 13:35   #3928
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
U tom slucju zasto uopce i Qnap ?, samo placas vise jer je brand/kompaktno, slozis onda svoj DIY NAS i vozi.

Meni sve sto trebam je kod Snyologya tak da nemam potreba za DIY rjesenjima.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2023., 19:35   #3929
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Da li je netko doživio ovo na qnap nas uređajima
Doživio sam to sa SVIM uređajima na javnoj IP adresi a imao sam ih jako jako puno.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2023., 03:10   #3930
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Bok,

Jel jos netko ima problema sa Synology Appsima, Danas mi na oba Synologya nemoze ucitat aplikacije koje nisu instalirane/app store, kao da neradi "package ceneter" ?

Vidim sve moje isntalirane i mogu rucno (manual) instalirati ali nemogu dodati neku novu aplikaciju sa liste jer ne izlista nista u storeu ?

Ovako izgleda:
https://prnt.sc/XUfTIASkbfly

EDIT: Jutros radi Package center (bit ce da e bio neki glitch kod njih)...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 28.10.2023. u 09:55.
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na