Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2008., 20:20   #331
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
pa cekaj, zasto bi kupovao mrtvu tehnologiju?

edit: eto, prasak bio 2 sekunde brzi
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 20:27   #332
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Mda zahebah se, malo drugacije na to gledam.
IMHO sve je to mrtva tehnologija...
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2008., 00:54   #333
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
morph, pa ne bih se baš složio, HD DVD je gotov,finito,dead; za standard je uzet blu-ray i na njemu će izlaziti sve.

a Nani me je ugodno iznenadio svojom elokventnošću i znanjem, svaka čast!

a ovo da bluray ima po netu, to NIJE pravi bluray već sve nekakvi RIPOVI....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 02:35   #334
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a ovo da bluray ima po netu, to NIJE pravi bluray već sve nekakvi RIPOVI....
...ima gabre i pravoga jedini je problem što ti trebaju terabajti za skladištenje
Spider-Man Trilogy EUR Blu-ray 1080p ~128Gb
The Tudors - S01 - All 3 Blu-ray Discs 1080p ~131Gb
Hellboy Blu-Ray 1080p ~47Gb
...
..
.
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 11:22   #335
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa onda ga zapravo i nema, jer dok skineš tako nešto, praktički ti treba hard od 250gb za jedan ili dva filma...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 12:04   #336
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
vjerujem da nitko od nas nebi opazio razliku blu-ray ripa od 8gb i punog blu-raya

mozete govorit da bi, ali lazete samo samog sebe
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 12:08   #337
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
do unazad par godina svi su gledali VHS kazete iz videoteke i bili zadovoljni, a sad odjednom treba imati FullHD plazme, 1080p, bluray, bla bla...

dan danas DVD film na dobrom CRT televizoru izgleda bolje nego 90% raznih 720p i sličnih ripova s neta na nekim prosječnim LCD/plazma ekranima...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 14:00   #338
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
dan danas DVD film na dobrom CRT televizoru izgleda bolje nego 90% raznih 720p i sličnih ripova s neta na nekim prosječnim LCD/plazma ekranima...
hahahhaa,dobra ti je ova
Pogledaj si Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street u 720p,film predobro izgleda,mislim da se bilo kakav DVD ne može mjerit sa ovim tkz RIPom MKV
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 14:18   #339
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
morph, pa ne bih se baš složio, HD DVD je gotov,finito,dead; za standard je uzet blu-ray i na njemu će izlaziti sve.

a Nani me je ugodno iznenadio svojom elokventnošću i znanjem, svaka čast!

a ovo da bluray ima po netu, to NIJE pravi bluray već sve nekakvi RIPOVI....
Hvala brate od srca

Da i u pravu si, sve po netu su uglavnom HD-DVD 720p mkv ripovi, h.264, (dosta raje stavlja ovu rezu 960x544) Serenety je prvi Blu ray koji je haknut ali 90% materijala po netu izripano sa izumrlih HD-DVD diskova.

Uglavnom prikacit TV sa compom preko DVI-to-HDMI kabla ( DVI je identican HDMI po karakteristikama samo sto ne prenosi zvuk da neko ne misli da je HDMI cudo) i uzivat u 720p mkv materijalu. Nadalje ne bacajte silne novce na koje kakve skupe HDMI kablove jer su oni digitalni i nema tolike razlike i gubitka u kvalitetu slike kao sto je bilo sa kablovima koji su koristili analogni prijenos signala.

Napomena, posto ne znam jel ko pisao, konekcija preko HDMI-a daje samo 2 rezolucije 1280x720p i 1920x1080p pa ako se neko pita sto preko DVI-to-HDMI-a ne moze dobiti 1368(6)*768 (sto je dobivao spajajuci comp i tv preko VGA kabla da zna)

*** maknut link do ilegalnog materijala ***

Jos jedna napomena;
Svi korisnici Panasonic PV70/80 serija mogu 1080p signal direktno da izbace u 1920x1080p rezoluciji jer TV posjeduje 1080p procesor koji je sposopban primiti 1080p signal.
TV ce odnosno procesor prilagoditi 1080p signal na 720p fizicku rezoluciju i tako je slika puno bolja nego 720p na 720p.

Samsung plasme c91/c92/q92 ne mogu primiti 1080p signal, pa ako skinete 1080p materijal izbacujte ga na tv kao 720p.

Za 720p materijal nemate sta mozgati, plug and play

Zadnje izmijenjeno od: Costa. 26.06.2008. u 15:02.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 14:51   #340
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
ali 90% materijala po netu izripano sa izumrlih HD-DVD diskova.
Na stranu sto je ovo neistina, ali zasto je za taj kontekst bitno je li Hd-DVD izumro ili nije i sa cega je izripano?
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2008., 14:56   #341
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to sam ti ja sve reko, prestani cp-at
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 15:11   #342
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
hahahhaa,dobra ti je ova
Pogledaj si Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street u 720p,film predobro izgleda,mislim da se bilo kakav DVD ne može mjerit sa ovim tkz RIPom MKV
ma gle, pogeldaj ga ti na dobrom CRT televizoru, i slika je jednako dobra, a da ne govorim koliko je kontrastnija i kvalitetnija u pogledu boja i crne te detalja u dotičnoj..

nije uopće bitna rezolucija nego kvaliteta ekrana na kojem gledaš, danas su još uvijek plazme i LCD-i kočnica dobroj slici, a ne materijal (normalno ako pustaš 720p ili 1080p)...

uf, nebitno, vidim da me ne razumijete...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 15:28   #343
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ma gle, pogeldaj ga ti na dobrom CRT televizoru, i slika je jednako dobra, a da ne govorim koliko je kontrastnija i kvalitetnija u pogledu boja i crne te detalja u dotičnoj..

nije uopće bitna rezolucija nego kvaliteta ekrana na kojem gledaš, danas su još uvijek plazme i LCD-i kočnica dobroj slici, a ne materijal (normalno ako pustaš 720p ili 1080p)...

uf, nebitno, vidim da me ne razumijete...
dobro gabre ti si ipak priča za sebe
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 15:38   #344
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
dobro gabre ti si ipak priča za sebe

jesam, zato što vidim da ovdje 95% forumaša gleda divx-e na hebenim monitorima od kompa, a nije posudila film u videoteci već 5 godina, i prodaje pamet o nekakvoj kvaliteti slike.. razumiješ me sad?

svi briju o nekakvim 720p, 1080p, o fullHD ekranima, a bilo bi zanimljivo saznati koliko ih je zapravo tako nešto i POGLEDALO na pravoj plazmi ili LCD TV-u...

jer su ovo sve tlapnje u prazno ljudi koji nemaju pojma, čast iznimkama ovdje na forumu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 18:19   #345
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Na stranu sto je ovo neistina, ali zasto je za taj kontekst bitno je li Hd-DVD izumro ili nije i sa cega je izripano?

LOL
Jel neistina da je HD-DVD izumro
il da je 90% ripanih stvari sa istog
Rekoh ti ja Morph da nemas najpoznatijih naslova na Blu-ray -u a ti mi ne povjerova, jos je to sve u fazi uhodavanja, pa wallmart je nudio po 100$ blu-ray playere samo da potaknu kupovinu blu-ray naslova. Sta reci dalje.

@syss
Uvjek volim ponoviti mudre rijeci svog kolege sa HWB-a
Malo na tvoj teritorij da zadjem
E zna syss-ko kad je Nani isao sa mkv materijalom i testirao sve sto se moglo istestirat!
Nego ima li thread gdje ste postavljali slike svojih setupa?
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 18:24   #346
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
LOL
il da je 90% ripanih stvari sa istog
Ovo je neistina.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 18:34   #347
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Uz svo duzno postovanje znas li koliki je nivo zastite bio na HD-DVD-u a koliki na Blu-Ray i kako su to filmske kuce rijesile.
28 decembra 2006 Muslix64 je hakno AACS zastitu na HDDVD-u da bi tek godinu dana kasnije isti covjek hakno Serenity na blu-ray, godinu dana kasnije jos jednom ponavljam. Pa sta mislis koliko je HD materijala izripano za tih godinu dana sa HDDVD-a dok je Blu-Ray jos uvjek bio nedodirljiv jer je imao jos par zastita pored AACSa.
Odakle mislis da su uopste svi hd ripovi dosli, HDDVD i Blu-ray su mediji sa razlicitim enkripcijama i kapacitetom kao i valnom duzinom lasera i na njih mozes sprziti obicni divx, slike i sta hoces samo u mnogo vecim kolicinama.
MKV je kontejner(pakirer) kao zip fajl za h.264 codec (ili ti format zapisa MPEG4 AVC) materijal. Zbog svoje velicine i kvalitete zapisa potrebni su bili diskovi sa vecom gustocom tipa HDDVD i Blu-ray da se taj sadrzaj zapise, sadrzaj je isti, tehnologija zapisa je drukcija. Blu-ray je pobjedio kao tehnologija zapisa i skladistenja i tu je prici kraj, s tim da je velika vecina HD materijala ripana sa HDDVD diskova zbog godinu dana ranije haknute zastite.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 18:43   #348
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jesam, zato što vidim da ovdje 95% forumaša gleda divx-e na hebenim monitorima od kompa, a nije posudila film u videoteci već 5 godina, i prodaje pamet o nekakvoj kvaliteti slike.. razumiješ me sad?
sve je ok ako mene ne trpaš u taj koš

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
svi briju o nekakvim 720p, 1080p, o fullHD ekranima, a bilo bi zanimljivo saznati koliko ih je zapravo tako nešto i POGLEDALO na pravoj plazmi ili LCD TV-u...
Zaboravio si napisat još da u biti 90% njih uopće nezna šta kupuje,ono susjed je uzeo pa ću i ja.
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jer su ovo sve tlapnje u prazno ljudi koji nemaju pojma, čast iznimkama ovdje na forumu.
Istina,što se mene tiče bilo bi lijepo kad bi baš netko ono sa nekim bjesnim testovima u biti uspredio PV80 i PY80 plazmu da vidimo jel ima neke razlike. Držim da onome koji gleda SD,eventualno DVB-T,divx i DVD uzme PV80,ali onaj ko mislim gledat maltene sve u FULL HD reko bi da je za njih PY80. Osobno imam par Full HD filmova od preko 26gb,što mislim da je sasvim ok kvaliteta i najviše što gledam na svom LCD TV je upravo HD,720p ili 1080p tak da sam zato ja za FULL HD televizor.
Inače vezano za Full HD televizore uočio sam u Linksu dobar pad cijene P85,samo treba vidjet koliko bi on trebao bit bolji od P80...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 18:54   #349
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
sve je ok ako mene ne trpaš u taj koš

nisi u tom košu

Zaboravio si napisat još da u biti 90% njih uopće nezna šta kupuje,ono susjed je uzeo pa ću i ja.

pa naravno, to je glavni način kupnje danas, nisi znao?

Istina,što se mene tiče bilo bi lijepo kad bi baš netko ono sa nekim bjesnim testovima u biti uspredio PV80 i PY80 plazmu da vidimo jel ima neke razlike. Držim da onome koji gleda SD,eventualno DVB-T,divx i DVD uzme PV80,ali onaj ko mislim gledat maltene sve u FULL HD reko bi da je za njih PY80. Osobno imam par Full HD filmova od preko 26gb,što mislim da je sasvim ok kvaliteta i najviše što gledam na svom LCD TV je upravo HD,720p ili 1080p tak da sam zato ja za FULL HD televizor.
Inače vezano za Full HD televizore uočio sam u Linksu dobar pad cijene P85,samo treba vidjet koliko bi on trebao bit bolji od P80...
otprilike se slažem
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 19:02   #350
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Reci cu ti ja iz prve ruke o 1080p i 720p panelima, imao sam budget od oko 3500km(13000kn) za tv, i malo sam luto, testirao i naravno Panasonic je bio na prvom mjestu ali u posljednjem momentu ispadne mi da uzmem Samsung 46" F86 1080p LCD za 11500kn. Doslovno postavim Panasonic 42" PV70 pored Samsunga 46" F86 i pustim LOTR 720p mkv, Matrix 720p mkv, Spiderman 3 720p mkv, 300 720p mkv, promotivni HD materijal, znaci sve da istestiram razliku izmedju ova 2 telija jer razliku u cijeni nije mala skoro 5000kn (1350km).
Udaljimo se 2.5 metra i pustimo mkv materijale kao i originalan promotivni BLU-RAY naravno 1080p , shvatas li da je Panasonic koji je skoro duplo jeftiniji "poderao" 46" 1080 Samsunga kad je 1080p materijal u pitanju.
Pod jedan nikakvu razliku ja nisam vidio u detaljima izmedju 720p plasme i 1080p LCD-a na tako maloj udaljenosti. To je ono sto je bilo najbitinije kad se vec misli tolika lova davati. Prisao sam na nekih pola metra i to se samo okom moze primjetiti kako je sa pola metra slika na LCD-u za neznatnu nijansu ostrija. Ako ces 46" ekran gledati sa pola metra onda definitivno uzmi 1080p i neke pepeljarke od 15cm, kapi za oci su obavezne Upalili smo 24p podrsku na F86 i nikakvog trzanja nije bilo na oba tv-a. Sa ps3 je pustan BLU-RAY.

Na udaljenosti od 2.5 pa na 2 metra sto je vec bilo vise nego preblizu, ne vidis razliku izmedju ova 2 tva kad je reza u pitanju, dakle morao sam prici na pola metra da vidim neku neznatnu razliku izmedju 720p i 1080p.
Da ne pricam kako boje, pogotovo crna i sjene na plasmi izgledaju i kako nema nikakvog blura a o SD materijalu mislim da se sve zna.
Dakle nemoj meni vjerovati na rijec, uradi isto sto i ja, idi i testiraj, pusti sve price i pogledaj, i onda se zapitaj o cemu oni to pricaju, kome maglu prodaju pogotovo kad je kvazi 100Hz mod u pitanju koji ispegla filmove kao da ih je amaterska kamera snimila, kad su Sony i Samsung u pitanju. 24p podrska takodjer ili PV modeli imaju neki algoritam koji nije naveden pa peglaju sve na BLU-RAY-u da izgleda perfektno.
Ustedih ja dobar dio love, pa sad mogu izvoljevati sta od HD opreme dalje da kupujem, koji HD receiver, koju dodatnu opremu za PS3 itd.
Kazem nemoj vjerovati nikom na rijec, tvoja lova, ako vec dajes tolike novce nije ti problem ni tebi niti buducim kupcima da odu i da sami daju svoj sud sta im treba i sta je vrijedno njihovog novca.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 20:13   #351
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Upravo tako dok ne istestiram neću znat,samo mora naći u OS primjerak PY80,dobro opet nije neka pretjerana razlika u cijeni između PY80 i PV80,barem meni jer uzimam na firmu,nekih 2400kn,da je više ne bi ni razmišljiao o PY80.
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 15:21   #352
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Dok se 1080p udomaci, u radnjama ce biti Uber Full (4X)HDTV rezolucije 7680x4320 Mislim da ih japanci vec testiraju.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 16:51   #353
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa drito to, zato je danas čisto nepotrebno uzimat fullhd...

i opet ću, kod ovih ekrana je bitna njihova kvaliteta, a ne rezolucija..
kontrast, crna boja, yebeš rezoluciju.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 13:37   #354
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Bravo, upravo to! Misija uvjerit raju u to
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 22:28   #355
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Uh, pročitao sam gomilu materijala, no još uvijek imam jednu dvojbu.

Starcima treba kupiti telku i za sada mi se čini ovaj Panasoniv PV80 za ono što njima treba kao idealan televizor. No ima jedan "ali" koji me muči.

Vidim da dotični televizor nema digitalni tuner, a s obzirom da plaćamo kabelsku doma (Bnet) malo mi je blesavo ne iskoristiti digitaliju.

Koliko na kvalitetu slike utječe digitalni signal?

Ako sam dobro shvatio, kupovinom digitalnog receivera imao bih zafrkanciju s daljinskim, jer bi jedan daljinski koristio za uključivanje i isključivanje televizora, te podešavanje glasnoće, a drugi za mijenjanje programa?

Ako je tako, to je opcija koji mi se nimalo ne sviđa.

Postoji li možda neki drugi televizor koji je preporuka, a da zadovoljava slijedeće uvjete:

- 42", mogao bi i 37", ali nije baš neka prevelika stiska s novcima)
- digitalni tuner
- dobra vidljivost i ako nisi točno ispred zaslona
- rezolucija nije toliko bitna, 720p je sasvim dovoljno

Gledaju se uglavnom domaći programi, a s vanjskih izvora skoro pa ništa.

Unaprijed hvala na svim savjetima. Znam da je najbolje otići u trgovinu i pogledati televizor, što ću i napraviti prije kupovine, no za otići razgledavati što se nudi sam malo prekratak s vremenom.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 22:40   #356
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kroz bnet ide dvb-t??
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2008., 00:50   #357
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Da, barem mi je tako rekao frend koji je isto na bnetu i kupio je nedavno digitalnu telku
gog je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2008., 04:06   #358
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
obavezno kupi tv sa ugrađenim dig.tunerom,po meni je to izvrsna stvar,kad gledaš digitalno takoreći uopče nije bitno kako ti je podešena antena u analognom jer ćim prebaciš slika postane odlična, a sad koji tv sam odluči,puno ih ima sa ugrađenim dig.tunerom,zbilja možeš birati.

poz
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2008., 09:27   #359
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
iskreno dobar analogni sistem i/ili područje dobrog signala pojede dvb-t
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2008., 12:05   #360
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Reci cu ti ja iz prve ruke o 1080p i 720p panelima, imao sam budget od oko 3500km(13000kn) za tv, i malo sam luto, testirao i naravno Panasonic je bio na prvom mjestu ali u posljednjem momentu ispadne mi da uzmem Samsung 46" F86 1080p LCD za 11500kn. Doslovno postavim Panasonic 42" PV70 pored Samsunga 46" F86 i pustim LOTR 720p mkv, Matrix 720p mkv, Spiderman 3 720p mkv, 300 720p mkv, promotivni HD materijal, znaci sve da istestiram razliku izmedju ova 2 telija jer razliku u cijeni nije mala skoro 5000kn (1350km).
Udaljimo se 2.5 metra i pustimo mkv materijale kao i originalan promotivni BLU-RAY naravno 1080p , shvatas li da je Panasonic koji je skoro duplo jeftiniji "poderao" 46" 1080 Samsunga kad je 1080p materijal u pitanju.
Pod jedan nikakvu razliku ja nisam vidio u detaljima izmedju 720p plasme i 1080p LCD-a na tako maloj udaljenosti. To je ono sto je bilo najbitinije kad se vec misli tolika lova davati. Prisao sam na nekih pola metra i to se samo okom moze primjetiti kako je sa pola metra slika na LCD-u za neznatnu nijansu ostrija. Ako ces 46" ekran gledati sa pola metra onda definitivno uzmi 1080p i neke pepeljarke od 15cm, kapi za oci su obavezne Upalili smo 24p podrsku na F86 i nikakvog trzanja nije bilo na oba tv-a. Sa ps3 je pustan BLU-RAY.

Na udaljenosti od 2.5 pa na 2 metra sto je vec bilo vise nego preblizu, ne vidis razliku izmedju ova 2 tva kad je reza u pitanju, dakle morao sam prici na pola metra da vidim neku neznatnu razliku izmedju 720p i 1080p.
Da ne pricam kako boje, pogotovo crna i sjene na plasmi izgledaju i kako nema nikakvog blura a o SD materijalu mislim da se sve zna.
Dakle nemoj meni vjerovati na rijec, uradi isto sto i ja, idi i testiraj, pusti sve price i pogledaj, i onda se zapitaj o cemu oni to pricaju, kome maglu prodaju pogotovo kad je kvazi 100Hz mod u pitanju koji ispegla filmove kao da ih je amaterska kamera snimila, kad su Sony i Samsung u pitanju. 24p podrska takodjer ili PV modeli imaju neki algoritam koji nije naveden pa peglaju sve na BLU-RAY-u da izgleda perfektno.
Ustedih ja dobar dio love, pa sad mogu izvoljevati sta od HD opreme dalje da kupujem, koji HD receiver, koju dodatnu opremu za PS3 itd.
Kazem nemoj vjerovati nikom na rijec, tvoja lova, ako vec dajes tolike novce nije ti problem ni tebi niti buducim kupcima da odu i da sami daju svoj sud sta im treba i sta je vrijedno njihovog novca.

Mislim da nisi dobru usporedbu radio jer naravno da ako gledaš 720p sadržaj da neće biti razlike u rezoluciji između HD ready i FullHD TV-a, jer FullHD još mora raditi upscaling takvog signala. Za isključivo gledanje analogne ili DVB-T televizije, divx-a i slično 1368x768 je vjerojatno najbolji izbor
Ja recimo planiram i surfati preko takvog TV-a, tako da rezolucija dobro dođe, zasad mi 50" panasonic plazma najbolje zvuči
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na