Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2018., 23:32   #1
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
blesiranje u igrama

nakon igranja od jedno pol sata zblesira mi se ekran i onda jedino mogu ctrl-alt del , tada u windowsu probam upalit mozilu i mozila se kreša i baca nekakve čudne boje, posumjo sam u vga karticu međjutim već sam ih isprobo 3 i ista spika , dal može kakav savjet ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 15:44   #2
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Može, nikada ne čisti solnom kiselinom stvari od rostfraja jer će ostati fleke

P.s. Ako si ih isprobao 3, i isto je, kreni redom s testiranjem rama (memtest), daj slike da vidimo kako izgledaju zblesirani ekrani, pa ćemo onda sumnjati na matičnu...
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2018., 16:36   #3
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Može, nikada ne čisti solnom kiselinom stvari od rostfraja jer će ostati fleke

P.s. Ako si ih isprobao 3, i isto je, kreni redom s testiranjem rama (memtest), daj slike da vidimo kako izgledaju zblesirani ekrani, pa ćemo onda sumnjati na matičnu...

dal da testiram keks po keks ili mogu istovremeno ? kolko dugo da pustim memtest ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 19:58   #4
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
naravno da odvojeno vidim da imaš jedan keks od 4 i jedan od 2 gb različitih proizvođača.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 20:14   #5
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
naravno da odvojeno vidim da imaš jedan keks od 4 i jedan od 2 gb različitih proizvođača.
da samsung na 1600 i transcend na 1333
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2018., 22:37   #6
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
da samsung na 1600 i transcend na 1333
testiro sam transcend jedno 12 h preko noći ispravan, još ću većeras samsung, medjutim danas sam imo ubačen samo ovaj keks transcend i danas mi se smrzo komp zabloko je ne u igri već i klasičnom video dok sam pregledavao film u wmp ,probo ctrl alt del međutim moro sam na restart (jel možda ploča??)
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 12:07   #7
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Nemora biti,probaj staviti samo samsung i pokretati slične stvari ko i sa transcendom ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 12:27   #8
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
testiro sam transcend jedno 12 h preko noći ispravan, još ću većeras samsung, medjutim danas sam imo ubačen samo ovaj keks transcend i danas mi se smrzo komp zabloko je ne u igri već i klasičnom video dok sam pregledavao film u wmp ,probo ctrl alt del međutim moro sam na restart (jel možda ploča??)
Može biti da ti je samo jedan ili vise slotova za ram crko pa probaj i tako, ako zasebno oba testa produ, keks po keks, onda probaj s oba naravno.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 13:58   #9
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Može biti da ti je samo jedan ili vise slotova za ram crko pa probaj i tako, ako zasebno oba testa produ, keks po keks, onda probaj s oba naravno.
imam samo dva slota i kolko vidim ispravni su

evo testiro sam i samsunga oko 12h nema crvenila, počet ću ću igrat neku igru pa kad mi izbaci forkat ću artefakte, smrdi mi na ploču dal može bit da se ona pregrijava ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2018., 01:14   #10
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
imam samo dva slota i kolko vidim ispravni su

evo testiro sam i samsunga oko 12h nema crvenila, počet ću ću igrat neku igru pa kad mi izbaci forkat ću artefakte, smrdi mi na ploču dal može bit da se ona pregrijava ?

evo upravo igro assassin creed ok 1 h i ništa ??, možda sam zamijenio module u slotovima, pojma nemam (možda su memorije nekompatibilne ??)
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2018., 13:07   #11
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Može biti da ti je samo jedan ili vise slotova za ram crko pa probaj i tako, ako zasebno oba testa produ, keks po keks, onda probaj s oba naravno.

evo oko 9h sam testiro oba keksa istovremeno nema crveno, kolko vidim ram je ispravan dal može biti nekompatibilnost ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2018., 15:57   #12
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Pa ak ne rade na istoj frekvenciji probaj oba stavit na frekvu/tajming od ovog sporijeg.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2018., 16:19   #13
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Pa ak ne rade na istoj frekvenciji probaj oba stavit na frekvu/tajming od ovog sporijeg.

gdje se to štela ? u biosu ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2018., 18:13   #14
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Ja sam davnih dana imao istu stvar na hd2400, nakon updateanja directxa nisam vise imao problema.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2018., 21:07   #15
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
gdje se to štela ? u biosu ?
Ako nema crvenog nakon toliko testa, uredno radi memorija.

Updateaj OS, drivere i direct x kako je kolega predlozio.
Ukoliko ne profunkcionira, te ukoliko imas W10, reinstaliraj cijeli sustav jer je W10 smece ako ga furas nekoliko mjeseci imajuci ukljucene updateove te ako nisi vrsni poznavatelj tog sustava.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2018., 02:00   #16
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Ako nema crvenog nakon toliko testa, uredno radi memorija.

Updateaj OS, drivere i direct x kako je kolega predlozio.
Ukoliko ne profunkcionira, te ukoliko imas W10, reinstaliraj cijeli sustav jer je W10 smece ako ga furas nekoliko mjeseci imajuci ukljucene updateove te ako nisi vrsni poznavatelj tog sustava.
danas i jučer sam igro oko sat vremena i nikakva smrzavanja se nisu javljala, probat ču apdejtat directx, btw imam win7
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 02:10   #17
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
danas i jučer sam igro oko sat vremena i nikakva smrzavanja se nisu javljala, probat ču apdejtat directx, btw imam win7

stavio drugu grafu radeon 7950 instaliro gta5 , javilo mi low memory in windows, klasik ctr alt del i vrnem se u windows nema artefakta kasnije sam skužio kako sam mjenjo grafulje od 8800gs pa do ove nisam mjeno one postave za vritualnu memoriju , ostale su mi postavke od 8800gs pa sad ne znam dal je to utjecalo sve u svemu, virualna memorija je podešena za 7950 i zasada nema krešanja, al mi je u windowsima dok sam slušao mp3 se javilo blesiranje i bsod, kaj bi moglo bit ?, imam seasonic 450watt jel možda prslabo napajanje ??
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 02:22   #18
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
driveri? ako imas drivere za obje kartice obrisi drivere za karticu koju ne koristis ( 8800 ) pa onda probaj ako vec nisi to radio.
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 07:57   #19
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Skini DDU (display driver uninstaler) ...


I deinstaliraj drivere koji ti netrebaju,možda i najbolje sve drivere obrisati i nanovo staviti koje trebaš ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 11:05   #20
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Skini DDU (display driver uninstaler) ...


I deinstaliraj drivere koji ti netrebaju,možda i najbolje sve drivere obrisati i nanovo staviti koje trebaš ...
budem probo
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 16:57   #21
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Probao flashnuti bios na noviju verziju?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 22:05   #22
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Ne sjećam se kada sam takve probleme riješavao flashanjem bios-a, uvijek se sve sredilo driver cleanerom(koji je zamijenjen ddu-om) iz safe moda i ponovnom instalacijom drivera.
Nedavno sam imao probleme sa STALKER Dead Air modom ali je nakon updateanja svih verzija microsoft visuala c++ (32 i 64bit.), dx-a i net frameworka sve prodisalo i od tada nikakvih problema.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 09:20   #23
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Ne sjećam se kada sam takve probleme riješavao flashanjem bios-a, uvijek se sve sredilo driver cleanerom(koji je zamijenjen ddu-om) iz safe moda i ponovnom instalacijom drivera.
Nedavno sam imao probleme sa STALKER Dead Air modom ali je nakon updateanja svih verzija microsoft visuala c++ (32 i 64bit.), dx-a i net frameworka sve prodisalo i od tada nikakvih problema.
A gledaj, mene na mojoj konfi izbacivalo svakih pol sata van iz igara bez ikakvog upozorenja ili nešto. Mjesecima nisam znao šta je do kad nije došao novi BIOS. Nakon toga nikav više problema nije bilo.

Možda stabilniji bios što se memorije tiče, ali da, meni je flash riješio problem.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 12:21   #24
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A gledaj, mene na mojoj konfi izbacivalo svakih pol sata van iz igara bez ikakvog upozorenja ili nešto. Mjesecima nisam znao šta je do kad nije došao novi BIOS. Nakon toga nikav više problema nije bilo.

Možda stabilniji bios što se memorije tiče, ali da, meni je flash riješio problem.
istina ali ti nisi promijenio 3 grafe bez brisanja drivera.. njemu je najpametnije metnit novi win pa isprobat.. i to je bila najbitnija činjenica, mijenjao je grafe a zaboravio to napomenit odmah na početku
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 14:14   #25
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
tako je, ide win na žnj disk i čekiranje situacije u normalnim okolnostima
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 23:00   #26
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A gledaj, mene na mojoj konfi izbacivalo svakih pol sata van iz igara bez ikakvog upozorenja ili nešto. Mjesecima nisam znao šta je do kad nije došao novi BIOS. Nakon toga nikav više problema nije bilo.

Možda stabilniji bios što se memorije tiče, ali da, meni je flash riješio problem.

dok sam bio davno u servisu javio se kupac koji je imao takav problem mi smo mu slagali konfu i na kraju je ispalo da je problem u novom driveru , stavili prijašnju verziju drivera i sve ok, p.s. ručno sam obriso drivere ponovo instaliro zasada šljaka, na grafi hd7950, 5830 je prdnula izgleda da je i 4890 na zalasku sunca

Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
stavio drugu grafu radeon 7950 instaliro gta5 , javilo mi low memory in windows, klasik ctr alt del i vrnem se u windows nema artefakta kasnije sam skužio kako sam mjenjo grafulje od 8800gs pa do ove nisam mjeno one postave za vritualnu memoriju , ostale su mi postavke od 8800gs pa sad ne znam dal je to utjecalo sve u svemu, virualna memorija je podešena za 7950 i zasada nema krešanja, al mi je u windowsima dok sam slušao mp3 se javilo blesiranje i bsod, kaj bi moglo bit ?, imam seasonic 450watt jel možda prslabo napajanje ??
e da da se nadovežem zaboravio sam da sam podešavo virtualnu memoriju u performance dok sam imao još 8800gs kako sam mjenjo grafe to sam zaboravio kad sam to stavio na difolt nema sranja

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 24.10.2018. u 23:08. Razlog: spojeni postovi
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 14:22   #27
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A gledaj, mene na mojoj konfi izbacivalo svakih pol sata van iz igara bez ikakvog upozorenja ili nešto. Mjesecima nisam znao šta je do kad nije došao novi BIOS. Nakon toga nikav više problema nije bilo.

Možda stabilniji bios što se memorije tiče, ali da, meni je flash riješio problem.

zadnje šta sam napravio , javljao se bsod za vrijeme slušanja mp3 u wmp, apdejto sam najnovije drivere za zvuk i zasad sve ok radi i naravno prije toga sam napravio ono dduom od grafe
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na