Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2016., 20:03   #1081
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Hitman, Forza, Quantum Break, GOW, Total War, AotS....o da sad ih se već nakupilo i nemože se više pričati o nekim pojedinačnim slučajevima ovdje. Imao sa priliku iskusiti te prekrasne performanse/kvalitetu DX12 drivera/čari 3,5GB na vlastitoj koži s 970 tak da mi nitko nemože bajke pričati.

Već sam rekao, ako netko kupi 480 i nebude zadovoljan ja mu odmah ustupim svoju 970 u zamjenu
https://youtu.be/ozATbV11rBA?t=330

Ovdje u ashes of singularity (jel to netko uopće igra...) koja je ono očigledno sponzorirana od AMD je razlika 10-15% u odnosu na stari 970 s 3,5 GB rama (sporijeg).

https://youtu.be/ozATbV11rBA?t=157

Ovdje je sporija u tomb rideru DX 12 od te iste bijedne gtx970


Toliko o DX 12
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2016., 21:03   #1082
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zanimljivo digital foundry
A recimo ta ista gtx 970 prema pcper zaostaje nekih 20%+ u ROTR
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2016., 21:09   #1083
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zanimljivo digital foundry
A recimo ta ista gtx 970 prema pcper zaostaje nekih 20%+ u ROTR
Science Studio se ne slaže xD

kolega Mika je napisao par naslova tamo dole...GOW,ROTR(nije napisao)su igre koje su nešto bolje na NV,Forza ovisi od kartice do kartice,a Hitman,Ashes i QB su bolje na Radeonu.Zasad situacija je sasvim korektna s obje strane.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2016., 21:14   #1084
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Opet pcper je ugledniji od svih njih skupa zajedno. A i rade najdetaljnija testiranja, složit ćeš se. Znači ili neko sere ili je fora u postavkama/driverima, jer tolika razlika ne ulazi u margin of error
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2016., 22:56   #1085
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Moro bih njih pogledat.Zadnji put kad sam bio tamo,ima brat bratu,3 mjeseca.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2016., 23:46   #1086
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
https://youtu.be/ozATbV11rBA?t=330

Ovdje u ashes of singularity (jel to netko uopće igra...) koja je ono očigledno sponzorirana od AMD je razlika 10-15% u odnosu na stari 970 s 3,5 GB rama (sporijeg).

https://youtu.be/ozATbV11rBA?t=157

Ovdje je sporija u tomb rideru DX 12 od te iste bijedne gtx970


Toliko o DX 12
Stvarno?

480 47,1
970 40,5

16% razlike je ništa? I za tvoju informaciju AotS ima poseban kod samo jednog vendora: nevidije

ROTR je gimpworks igra za koju su i developeri rekli da je DX12 broken i da se ne bi trebao koristiti. Još su davno rekli da će ga popraviti, ali, gle čuda nekoliko mjeseci kasnije cvrčci

Project Cars, kojem je DX12 bio najavljivan prije godinu dana....cvrčci
Ark kojem je DX12 bio najavljivan prije skoro godinu dana...cvrčci

što te igre imaju zajedničko?.....nevidiju...i koje naravno rade puno bolje na nevidiji. Ali ako misle implementirati DX12 u skršenom stanju kao i ROTR... bolje da se i ne trude i samo se možemo nadati da nevidija neće zabiti svoje gimpworks kandje u previše igri ove godine (kao što su prošle)...srećom, 2016. je prilično gimpworks free za sad, publisheri ne vole stavljati stvari koje smanjuju prodaju u igre.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 04.07.2016. u 03:21.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 08:23   #1087
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Stvarno?

480 47,1
970 40,5

16% razlike je ništa? I za tvoju informaciju AotS ima poseban kod samo jednog vendora: nevidije

ROTR je gimpworks igra za koju su i developeri rekli da je DX12 broken i da se ne bi trebao koristiti. Još su davno rekli da će ga popraviti, ali, gle čuda nekoliko mjeseci kasnije cvrčci

Project Cars, kojem je DX12 bio najavljivan prije godinu dana....cvrčci
Ark kojem je DX12 bio najavljivan prije skoro godinu dana...cvrčci

što te igre imaju zajedničko?.....nevidiju...i koje naravno rade puno bolje na nevidiji. Ali ako misle implementirati DX12 u skršenom stanju kao i ROTR... bolje da se i ne trude i samo se možemo nadati da nevidija neće zabiti svoje gimpworks kandje u previše igri ove godine (kao što su prošle)...srećom, 2016. je prilično gimpworks free za sad, publisheri ne vole stavljati stvari koje smanjuju prodaju u igre.

Ud kud ti navedeni brojevi, ja sam stavio link na video...
Ne namjeravam s tobom u raspravu jer smatram da nema smisla.
Ono što sam htio reć je da u AMD naslovima NVIDIJA nije puno lošija, a činjenica je da u NVIDIA naslovima (kojih je puno više) je AMD znatno lošiji.
I AMD i NVIDIA očigledno optimiraju neke plaćene naslove za svoju arhitekturu...


Što se tiče potrošnje, kao inženjer koji se bavi zaštitom, mjerenjem i upravljanjem mogu samo reć da je praksa da se prorada prvog stupnja zaštite stavlja na 20% veće struje od nazivne (efektivne vrijednosti sume svih harmonika....kako je ovo s offsetom onda je srednja vrijednost) i ovo sve je unutar nekih razumnih granica i na više načina se može ograničiti, tako da stvarno ne vidim problem.

Oni spajkovi u milisukundama su totalno nebitni i da je snaga nekoliko puta veća od nazivne, osim što se tiče elektromagnetskih smetnji (al to je ionako riješeno).

Čisto sumljam da inženjeri koji su projektrirali napajanje grafičke nisu znali za ovo nit da je to projektirano s greškom pa sad raznorazni mudraci s upitnim znanjem, opremom i metodologijom mjerenja tu i po ostalim forumima izvode zaključke.

Dal je veća šansa da će nešto krepat kad je oko nazivne (il više), je, dal je šansa eksponencijalna, je...al prije je to zato što je ploča loša (kontakti, lemovi).

Al izvoditi neke zaključke o cijeloj seriji grafičkih zato što su nekom riknule smeće od ploče je glupo i matematički (statistika) netočno.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 08:57   #1088
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 10:25   #1089
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ud kud ti navedeni brojevi, ja sam stavio link na video...
Ne namjeravam s tobom u raspravu jer smatram da nema smisla.
Ono što sam htio reć je da u AMD naslovima NVIDIJA nije puno lošija, a činjenica je da u NVIDIA naslovima (kojih je puno više) je AMD znatno lošiji.
I AMD i NVIDIA očigledno optimiraju neke plaćene naslove za svoju arhitekturu...

Vidiš...iz tog tvog videa. To se dešava kad postaš video koji nisi niti pogledao, naravno da ne želiš ulaziti u raspravu sad kad si odjednom shvatio što si ustvari postao Čak su u tom tvom videu išli na ruku nevidiji i isključili MSAA (koji se nevidija nije udostojila optimizirati tijekom godina)

I di su i "NVidia naslovi" u 2016.? I di su ti AMD naslovi u 2016.? Imaš samo DX12 naslove za sada, i, ironično, čak i Hitman koristi gameworks (Physx)
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 11:13   #1090
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Upadam kao padobranac te iskreno nisam gledao nikakve brojke, ali kakva bi bila. 480 u odnosu na moju r9 280? Pretpostavljam da bi mi se isplatila zamjena?
Koliko se sjećam, za 480 su najavljene neke "popularne" cijene?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2016., 12:32   #1091
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280



Osobno su mi zanimljiviji lukovi na 110+kV dalekovodima, ali dobro, svakom svoje



Nego evo jednog slučaja za koji je doduše korisnik sam kriv, jer uopće nije uzeo u obzir koliko 480-ke vuku kada ih je stavljao na matičnu bez onog dodatnog molex/6pin +12V konektora koji samo skuplje matične posjeduju. Npr. poput moje bivše RIVE koja je imala dodatni 6pin odmah pokraj audio konektora.

Bez toga su ovom korisniku izgorila oba +12V pina na 24pin konektoru, zaduženi za napajanje grafi preko ploče. Praktički je vukao 10A po žici preko tog konektora (6-7A * 3grafe / 2 žice = ~10A per kabel). Ti vodovi službeno podržavaju max. 6A po žici, ako se ne varam.

Proc dobiva 12V preko onog svojeg 4/8pin konektora tako da ostale komponente na ploči nisu mogle previše povisiti struju +12V na 24pin konektoru.

Kao što vidiš, nisu ti konektori baš toliko moćni kao što ti se čini.
-->
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Sumnjam
Vidio sam rupu na ele, motoru od 500 kw ko oveći lonac. ajde da vidim spaljeni pcie od 480 tke pa sam sve vidio.



Osobno su mi zanimljiviji lukovi na 110+kV dalekovodima, ali dobro, svakom svoje



Nego evo jednog slučaja za koji je doduše korisnik sam kriv, jer uopće nije uzeo u obzir koliko 480-ke vuku kada ih je stavljao na matičnu bez onog dodatnog molex/6pin +12V konektora koji samo skuplje matične posjeduju. Npr. poput moje bivše RIVE koja je imala dodatni 6pin odmah pokraj audio konektora.

Bez toga su ovom korisniku izgorila oba +12V pina na 24pin konektoru, zaduženi za napajanje grafi preko ploče. Praktički je vukao 10A po žici preko tog konektora (6-7A * 3grafe / 2 žice = ~10A per kabel). Ti vodovi službeno podržavaju max. 6A po žici, ako se ne varam.

Proc dobiva 12V preko onog svojeg 4/8pin konektora tako da ostale komponente na ploči nisu mogle previše povisiti struju +12V na 24pin konektoru.

Kao što vidiš, nisu ti konektori baš toliko moćni kao što ti se čini.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 12:36   #1092
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264








~60% brža od 280 (285/380)

cijena za sada kod nas 1990 Kn za 4GB i ~2400 Kn za 8GB model.
-->
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Upadam kao padobranac te iskreno nisam gledao nikakve brojke, ali kakva bi bila. 480 u odnosu na moju r9 280? Pretpostavljam da bi mi se isplatila zamjena?
Koliko se sjećam, za 480 su najavljene neke "popularne" cijene?
Ovo ti je otprilike odnos snaga









~60% brža od 280 (285/380)

cijena za sada kod nas 1990 Kn za 4GB i ~2400 Kn za 8GB model.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 12:49   #1093
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
hm hm 30% brza od 280x
mislio sam uzeti 390 no prema ovom omjeru snaga 480 je nesto jaca, ali ne blower hladnjak ne dolazi u obzir
mozda mi je pametnije pricekati sapphire ili msi 480 te vidjeti koja ce im biti cijena, mozda budu dobar deal naspram 390?

edit:
kako tu stoji model sa 4gb?
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 13:01   #1094
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
A nekih 6% sporija ugrubo. Na stoc clocku. Ali navodno ide memorija na 2000MHz bez beda pa se smanji gap na 1-2%.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 14:00   #1095
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Naravno nano iz linksa za 2800kn rasprodana. To je možda bio i bolji deal od custom 480, čak i ako budu koju stotinu kn jeftinije
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 14:45   #1096
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Naravno nano iz linksa za 2800kn rasprodana. To je možda bio i bolji deal od custom 480, čak i ako budu koju stotinu kn jeftinije
To je bila "tiskarska greška", IMHO.
Nema jeftinijeg od 525€ u Švabiji.
kopija je online   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 15:28   #1097
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979



Osobno su mi zanimljiviji lukovi na 110+kV dalekovodima, ali dobro, svakom svoje



Nego evo jednog slučaja za koji je doduše korisnik sam kriv, jer uopće nije uzeo u obzir koliko 480-ke vuku kada ih je stavljao na matičnu bez onog dodatnog molex/6pin +12V konektora koji samo skuplje matične posjeduju. Npr. poput moje bivše RIVE koja je imala dodatni 6pin odmah pokraj audio konektora.

Bez toga su ovom korisniku izgorila oba +12V pina na 24pin konektoru, zaduženi za napajanje grafi preko ploče. Praktički je vukao 10A po žici preko tog konektora (6-7A * 3grafe / 2 žice = ~10A per kabel). Ti vodovi službeno podržavaju max. 6A po žici, ako se ne varam.

Proc dobiva 12V preko onog svojeg 4/8pin konektora tako da ostale komponente na ploči nisu mogle previše povisiti struju +12V na 24pin konektoru.

Kao što vidiš, nisu ti konektori baš toliko moćni kao što ti se čini.

Tu ima mnogo ali. Možda je kontakt bio labav pa se zbog prelaznog otpora grijalo, kažem možda. Isto tako nije se desilo ništa pcie slotu, a u jednom slučaju sam čitao da mu je otkazao pcie slot zbog rx 480 i da je prebacio u drugi slot pa mu radi što je čudno jer su slotovi direktno povezani vodovima 12 v i 3,3 v.
-->
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova



Osobno su mi zanimljiviji lukovi na 110+kV dalekovodima, ali dobro, svakom svoje



Nego evo jednog slučaja za koji je doduše korisnik sam kriv, jer uopće nije uzeo u obzir koliko 480-ke vuku kada ih je stavljao na matičnu bez onog dodatnog molex/6pin +12V konektora koji samo skuplje matične posjeduju. Npr. poput moje bivše RIVE koja je imala dodatni 6pin odmah pokraj audio konektora.

Bez toga su ovom korisniku izgorila oba +12V pina na 24pin konektoru, zaduženi za napajanje grafi preko ploče. Praktički je vukao 10A po žici preko tog konektora (6-7A * 3grafe / 2 žice = ~10A per kabel). Ti vodovi službeno podržavaju max. 6A po žici, ako se ne varam.

Proc dobiva 12V preko onog svojeg 4/8pin konektora tako da ostale komponente na ploči nisu mogle previše povisiti struju +12V na 24pin konektoru.

Kao što vidiš, nisu ti konektori baš toliko moćni kao što ti se čini.

Tu ima mnogo ali. Možda je kontakt bio labav pa se zbog prelaznog otpora grijalo, kažem možda. Isto tako nije se desilo ništa pcie slotu, a u jednom slučaju sam čitao da mu je otkazao pcie slot zbog rx 480 i da je prebacio u drugi slot pa mu radi što je čudno jer su slotovi direktno povezani vodovima 12 v i 3,3 v.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 15:52   #1098
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Tu ima mnogo ali. Možda je kontakt bio labav pa se zbog prelaznog otpora grijalo, kažem možda. Isto tako nije se desilo ništa pcie slotu, a u jednom slučaju sam čitao da mu je otkazao pcie slot zbog rx 480 i da je prebacio u drugi slot pa mu radi što je čudno jer su slotovi direktno povezani vodovima 12 v i 3,3 v.
Kada je dosta struje u pitanju, "lanac" puca na najslabijoj karici.

Kod 2-3 grafe poput 480-tki, najslabija karika postaje napajanje ploče tj. kontakti na 24pin konektoru. PCIe slot mu je ostao čitav jer je snižavao taktove grafi upravo jer su "mineri" uglavnom svjesni takvih scenarija, ali nažalost lanac mu je bio tanji negdje drugdje.

Što se tiče slotova, moguće je da se plastika lagano otopi, tek toliko da kontakti više nemaju dodira sa grafom. U tom slučaju sa drugim slotovima apsolutno ne bi trebalo biti problema. Ako ne krene ponovno sa OC-anjem grafe, taj komp bi trebao raditi najnormalnije (osim slota ofkors).

Velim, najčešće vidim kontakte i pinove da odlaze kada su veće struje u pitanju ili je slabiji kontakt u pitanju ili kombinacija oboje.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 16:31   #1099
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
To je bila "tiskarska greška", IMHO.
Nema jeftinijeg od 525€ u Švabiji.
Tko će ga znati. Pojavila se, bila raspoloživa, odjednom nestala, što je normalno ako je ta cijena istinita (tj. što nisu popravili cijenu ako je kriva). Gledao sam nit je pisalo RMA niti ništa
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 18:39   #1100
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Tko će ga znati. Pojavila se, bila raspoloživa, odjednom nestala, što je normalno ako je ta cijena istinita (tj. što nisu popravili cijenu ako je kriva). Gledao sam nit je pisalo RMA niti ništa
Čovjek na Bug forumu je kupio karticu.
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 19:25   #1101
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 04.07.2016. u 20:34.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 20:03   #1102
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 20:24   #1103
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 20:42   #1104
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Moje očekivanje od RX470 je da performansama bude negdje između R9 380X i R9 290 (vjerojatno nešto bliže R9 380X). Vidjet ćemo da li previše očekujem

Za sada mi se i RX 480 čini dobra grafa, s izuzetkom ovog PCIe problema sa prevelikim "cuclanjem" struje... nadam se da će se to sredit i onda je grafa za svaku preporuku.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 20:43   #1105
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032








~60% brža od 280 (285/380)

cijena za sada kod nas 1990 Kn za 4GB i ~2400 Kn za 8GB model.
Valjda je 40% brža ako su te dvi na 60% njenih performansi
Citiraj:
Autor Lynnfield Pregled postova
Hahaha koji kraljevi (ako je naravno zbilja istina)

Citiraj:
Autor arrow Pregled postova
hm hm 30% brza od 280x
mislio sam uzeti 390 no prema ovom omjeru snaga 480 je nesto jaca, ali ne blower hladnjak ne dolazi u obzir
mozda mi je pametnije pricekati sapphire ili msi 480 te vidjeti koja ce im biti cijena, mozda budu dobar deal naspram 390?

edit:
kako tu stoji model sa 4gb?
Ili nereferentni Gigabyte s 3 god. gare i bez jamstvenih naljepnica otraga (uz uvjet da im cijena bude na MSI/Sapphire razini)
-->
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Ovo ti je otprilike odnos snaga









~60% brža od 280 (285/380)

cijena za sada kod nas 1990 Kn za 4GB i ~2400 Kn za 8GB model.
Valjda je 40% brža ako su te dvi na 60% njenih performansi
Citiraj:
Autor Lynnfield Pregled postova
Hahaha koji kraljevi (ako je naravno zbilja istina)

Citiraj:
Autor arrow Pregled postova
hm hm 30% brza od 280x
mislio sam uzeti 390 no prema ovom omjeru snaga 480 je nesto jaca, ali ne blower hladnjak ne dolazi u obzir
mozda mi je pametnije pricekati sapphire ili msi 480 te vidjeti koja ce im biti cijena, mozda budu dobar deal naspram 390?

edit:
kako tu stoji model sa 4gb?
Ili nereferentni Gigabyte s 3 god. gare i bez jamstvenih naljepnica otraga (uz uvjet da im cijena bude na MSI/Sapphire razini)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 20:50   #1106
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Valjda je 40% brža ako su te dvi na 60% njenih performansi
61,2% brža

RX 480 = 100; R9 380 = 62
R9 380/RX 480 = 62/100 (R9 380 ima 62% performansi RX 480)
10 R9 380 = 6,2 RX 480
1,612 R9 380 = RX 480

Dakle, RX 480 je 61,2% brža

Valjda nisam zabrijao s matematikom i previše se osramotio

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 04.07.2016. u 20:52. Razlog: EDIT: točniji izračun sa 62% :)
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 21:13   #1107
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
A ima li gdje koliko bi RX 470 bila brža od R9 380?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 21:53   #1108
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568








~60% brža od 280 (285/380)

cijena za sada kod nas 1990 Kn za 4GB i ~2400 Kn za 8GB model.
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
61,2% brža

RX 480 = 100; R9 380 = 62
R9 380/RX 480 = 62/100 (R9 380 ima 62% performansi RX 480)
10 R9 380 = 6,2 RX 480
1,612 R9 380 = RX 480

Dakle, RX 480 je 61,2% brža

Valjda nisam zabrijao s matematikom i previše se osramotio
Odlična vam je ta matematika!

-->
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Ovo ti je otprilike odnos snaga









~60% brža od 280 (285/380)

cijena za sada kod nas 1990 Kn za 4GB i ~2400 Kn za 8GB model.
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
61,2% brža

RX 480 = 100; R9 380 = 62
R9 380/RX 480 = 62/100 (R9 380 ima 62% performansi RX 480)
10 R9 380 = 6,2 RX 480
1,612 R9 380 = RX 480

Dakle, RX 480 je 61,2% brža

Valjda nisam zabrijao s matematikom i previše se osramotio
Odlična vam je ta matematika!

__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 21:55   #1109
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 22:27   #1110
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dečki, manite se matematike dovoljno je da okačite graf bez razračunavanja
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na