Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2005., 02:12   #1
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Tko bi bio drag da objasni...

Zašto AGP frekvencija mora biti baš 66MHz? Što predstavlja ta frekvencija osim brzine komunikacije sabirnica? Što se dešava kada je ta frekvencija recimo 75MHz ili 60MHz? Dal je veća vjerojatnost nestabilnosti na višoj ili nižoj vrijednosti?
Kolika je mogućnost da se komponenta ošteti osim onog objašnjenja "samo ako nije kvalitetna"?
Roller je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 09:33   #2
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
neznam objasnjenje,samo znam da i kvalitetne komponente crknu ako im povecas frekvenciju na agp-u...ne preporucam nikako..
komer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2005., 10:22   #3
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Sve komponente na PCIju su napravljene da rade na 33MHz, kao i AGP na 66 jer je to standardom označeno. Dizanjem te freqve, ulaziš u vode van specifikacija.

Nije to CPU da će dizanjem freqve dobiti na brzini jer kako možeš OCati zvučnu ili modem.

Dizanjem AGPa sam ja dobivao samo lošije rezulrtate...
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 12:04   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Da, ono nabijes 56k modem da ima 1.0mbs , to bi bio posao
Router je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 12:13   #5
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Hej moj Courier radi na 25Mhz, dalo bi se to malo nategnuti za usi
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 14:13   #6
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Od sto glasa glasa čuti nije...

Zar nitko ne zna? U svom pitanju imam više informacija nego u vašim odgovorima
Zanima me jer sad prelazim na VIA čipset, računalo nije za overklok, nego isključivo za stabilan i tih rad 24/7/365, a možda bude i mali overklok, tek da nije na defaultu
A odgovor tipa : "to nije preporučljivo, znam samo da se to ne smije, al ne znam zašto" i sl. ne priznajem
Bolje šutit i ispast pametan
Roller je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 14:31   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Ak budeš kloko, VIA chipset ti dijeli FSB frekvenciju s određenim množiteljem i daje AGP/PCI frekvenciju pa ćeš na određenom FSB-u ipak moć dobit 66/33 MHz.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 14:41   #8
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by domy_os
Ak budeš kloko, VIA chipset ti dijeli FSB frekvenciju s određenim množiteljem i daje AGP/PCI frekvenciju pa ćeš na određenom FSB-u ipak moć dobit 66/33 MHz.
Hmmm...mislim da uopće nisam dovoljno jasan?
Nisam baš toliki noob da ne znam čitat po biosu i overklokirat procesor. Kao što rekoh, uopće me ne zanima kako na VIA čipsetu overklokirat, nego me zanima što točno označava frekvencija AGP-a. Do kakvih anomalija dolazi? Što je nuspojava?

Ono, kao da dođem doktoru i pitam ga zašto ne smijem jest kiselo i ljuto ako me muči čir na želucu? Ako očekujem odgovor, onda želim znati zašto (što su posljedice, kako kiselina reagira...), a ne samo da mi kaže: "Pa eto, ne smijete!".

Još čekam odgovor...
Roller je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 15:03   #9
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Onda ovako, budući da je AGP sabirnica povezana s PCI sabirnicom, dizanjem prve dižeš i drugu, a kako se na PCI sabirnici nalaze I/O komponente, može se dogodit da promjenom frekvencije neka od tih komponenti prestane radit, a najčešće tu spadaju zvučna kartica, diskovni kontroleri uključujući RAID, mreža i ostalo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 15:09   #10
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by domy_os
Onda ovako, budući da je AGP sabirnica povezana s PCI sabirnicom, dizanjem prve dižeš i drugu, a kako se na PCI sabirnici nalaze I/O komponente, može se dogodit da promjenom frekvencije neka od tih komponenti prestane radit, a najčešće tu spadaju zvučna kartica, diskovni kontroleri uključujući RAID, mreža i ostalo.
Ma da??? Može se dogodit da prestane radit? To sam i prije znao:confused:
Ne zanima me dal se može nešto pokvarit, nego ZAŠTO? I ne trebam odgovor "zato jer si promjenio frekvenciju"
Roller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2005., 15:10   #11
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Originally posted by Roller
Od sto glasa glasa čuti nije...

Zar nitko ne zna? U svom pitanju imam više informacija nego u vašim odgovorima
Zanima me jer sad prelazim na VIA čipset, računalo nije za overklok, nego isključivo za stabilan i tih rad 24/7/365, a možda bude i mali overklok, tek da nije na defaultu
A odgovor tipa : "to nije preporučljivo, znam samo da se to ne smije, al ne znam zašto" i sl. ne priznajem
Bolje šutit i ispast pametan
joj nemoj na via čipset,požalio sam dan kad sam kupio ovu ploču iz siga
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 15:15   #12
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Originally posted by Roller
Hmmm...mislim da uopće nisam dovoljno jasan?
Nisam baš toliki noob da ne znam čitat po biosu i overklokirat procesor. Kao što rekoh, uopće me ne zanima kako na VIA čipsetu overklokirat, nego me zanima što točno označava frekvencija AGP-a. Do kakvih anomalija dolazi? Što je nuspojava?
Ako te to zaista zanima "u dubinu", morao bi postati clan PCI SGI-a ili platiti nekome da ti objasni (u svakom slucaju, platiti).

PCI, kao i svaka multipleksirana sabirnica, mora imati frekvenciju. U nasem slucaju 66MHz, zadatoj PCI specifikacijama. Buduci da se radi o CMOS sabirnici. Recimo, osnovni problem pri prckanju sa frekvencijom PCI sabirnice je taj da se produlji ciklus najvece dopustene tolerancije napona za uredjaje, u kojem slucaju doticni nerjetko crkavaju. S druge strane, tu su razno razni problemi pri definiranju ciklusa R/W operacija, korelacija s ostalim uredjajima i ostalo, sto dovodi do odbijanja rada ili nestabilnosti uredjaja/sistema.

Citiraj:
Ono, kao da dođem doktoru i pitam ga zašto ne smijem jest kiselo i ljuto ako me muči čir na želucu? Ako očekujem odgovor, onda želim znati zašto (što su posljedice, kako kiselina reagira...), a ne samo da mi kaže: "Pa eto, ne smijete!".
Znas ti onaj:

Dodje baba kod doktora, upre prstom ispod sise (tamo negdje kod koljena) i kaze:
Doktore, boli me kada se diram ovdje!
Pa koji se qurac diras onda, baba!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 15:15   #13
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by Rainmaker-Lihto
joj nemoj na via čipset,požalio sam dan kad sam kupio ovu ploču iz siga
Zašto? Ako ti overklok nije bitan, zašto ne?
Zar je nestabilna? Spora? BIOS stvara probleme? Diskovi sporo rade?
Zar asusica poput K8V SE deluxe nije dovoljno dobra za gejmerko računalo na kojem ništa nije OCano?
Roller je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 15:18   #14
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by Bubba
[B]Ako te to zaista zanima "u dubinu", morao bi postati clan PCI SGI-a ili platiti nekome da ti objasni (u svakom slucaju, platiti).

PCI, kao i svaka multipleksirana sabirnica, mora imati frekvenciju. U nasem slucaju 66MHz, zadatoj PCI specifikacijama. Buduci da se radi o CMOS sabirnici. Recimo, osnovni problem pri prckanju sa frekvencijom PCI sabirnice je taj da se produlji ciklus najvece dopustene tolerancije napona za uredjaje, u kojem slucaju doticni nerjetko crkavaju. S druge strane, tu su razno razni problemi pri definiranju ciklusa R/W operacija, korelacija s ostalim uredjajima i ostalo, sto dovodi do odbijanja rada ili nestabilnosti uredjaja/sistema.



Znas ti onaj:

Dodje baba kod doktora, upre prstom ispod sise (tamo negdje kod koljena) i kaze:
Doktore, boli me kada se diram ovdje!
Pa koji se qurac diras onda, baba!


Hvala Bubba, to sam očekivao.
Roller je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 15:47   #15
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Samo malo, PCI sabirnica radi na 33 MHz i time nudi propusnost od 133 MB/s, a AGP na 66 MHz s propusnosti 266 MB/s. To se odnosi na AGP 1x standard i uvećava se ovisno o kojem se AGP-u radi. Znači, za AGP 8x ide ovako: 266 MB/s x 8 = 2133 MB/s.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 17:05   #16
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Originally posted by Roller
Zašto? Ako ti overklok nije bitan, zašto ne?
Zar je nestabilna? Spora? BIOS stvara probleme? Diskovi sporo rade?
Zar asusica poput K8V SE deluxe nije dovoljno dobra za gejmerko računalo na kojem ništa nije OCano?
sve nekako radi sporo,sve je u banani,bios se blesira,sata disk ti je zajebacija na nju stavit moro sam skidat neke drivere s skroz druge stranice kojih nema na via da bi ga namjestio.preporuka ti je da si kupiš nf4 939 i sve super,overclock možeš zaboravit,ono nema pola opcija a kad klokaš preko 220 ruše ti se automatski windowsi,makar spustio množitelj.A ak već nećeš prodat agp karticu,staviš nf3 i matičnu msi ili gigabyte koja podržava 939 i ko bog!Nikad više via ili asus!
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 17:16   #17
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
roler da li znas sto je radna frekvencija?da li znas sto sve frekvencija moze?da li znas sto je to standard?komunikacija?sabirnica,radna,adresna,podatkovna?
logika?itd...nije da serem ili te podcjenjujem,ali stvarno zar ti nije dovoljno da ti 5 ljudi kazu da to ne diras...ako inzistiras imas u googleu odgovor,ali samo moras prevest...a oni koji su to preveli i procitali,onda su ti rekli da to en diras i ostavi kako je
komer je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 17:55   #18
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
mala digresija

Citiraj:
Rainmaker-Lihto
sve nekako radi sporo,sve je u banani,bios se blesira,sata disk ti je zajebacija na nju stavit moro sam skidat neke drivere s skroz druge stranice kojih nema na via da bi ga namjestio.preporuka ti je da si kupiš nf4 939 i sve super,overclock možeš zaboravit,ono nema pola opcija a kad klokaš preko 220 ruše ti se automatski windowsi,makar spustio množitelj.A ak već nećeš prodat agp karticu,staviš nf3 i matičnu msi ili gigabyte koja podržava 939 i ko bog!Nikad više via ili asus!

ne ulazim u to jeli rijec o neispravnom Asusu,losem klokanju,starom biosu,ali nemoj ljude krivo savjetovat.
ja sam x puta ljudima govorio da ne ispadaju 'pametni' u diskreditiranju chipseta,ako to nije istina,a uglavnom nije.
evo ja imam abiticu iz siga (znaci isti chipset) mjesec i pol,drzao sam klokanu neko vrijeme (na 264FSB) ,savrseno radi.
a,pazi,tip ima na ovakvoj istoj ploci 2 SATA Maxtora 200GB u RAID-u,1xMaxtor 250GB UATA i 1xMaxtor 120GB,i veli da mu radi bez mane.kuis?
ljudi se hvataju diskvalifikacije chipseta sam tak,i kad bi chipset bio bugovit,ne bi ugledao svjetlo dana,zasigurno ne na Asusu ili Abitu.

ABIT-USA forum
dautanecII je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 19:04   #19
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Re: mala digresija

Citiraj:
Originally posted by dautanecII
ne ulazim u to jeli rijec o neispravnom Asusu,losem klokanju,starom biosu,ali nemoj ljude krivo savjetovat.
ja sam x puta ljudima govorio da ne ispadaju 'pametni' u diskreditiranju chipseta,ako to nije istina,a uglavnom nije.
evo ja imam abiticu iz siga (znaci isti chipset) mjesec i pol,drzao sam klokanu neko vrijeme (na 264FSB) ,savrseno radi.
a,pazi,tip ima na ovakvoj istoj ploci 2 SATA Maxtora 200GB u RAID-u,1xMaxtor 250GB UATA i 1xMaxtor 120GB,i veli da mu radi bez mane.kuis?
ljudi se hvataju diskvalifikacije chipseta sam tak,i kad bi chipset bio bugovit,ne bi ugledao svjetlo dana,zasigurno ne na Asusu ili Abitu.

ABIT-USA forum
čuj nisam jedini probaj otvorit asusovu stranicu i tamo imaš forum pa ćeš vidjet na šta mislim,nf4 ili nf3 je puno kvalitetniji i stabilniji
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 20:00   #20
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
@komer

Nemoj krivo shvatit, al mislim da si itekako potcijenio moje sposobnosti i znanje, a to što u sigu nemam napisanu uber konfu sa ne znam kakvim klokovima i modovima ne znači da brijem u glavi kak su svi ludi što se drže AGP locka. A u samom pitanju sam sam sebi više odgovorio nego ti u svom odgovoru. Kao što naziv topica kaže "dal' bi netko bio ljubazan..." što se odnosilo na točne informacije koje ovdje nitko ne zna, a ne "to ti bude izgorilo ako to tako staviš". Kao što rekoh, uopće nije bilo pitanje vezano za overklok, niti za VIA čipsete, niti da će to itko radit, nego samo objašnjenje: "Zašto dolazi do anomalija u radu komponenti na AGP/PCI sabirnici, te sa čime je taj rad usko povezan?". A ti odgovaraš da se to ne smije, a ne znaš niti zašto. Jedini odgovor na moje pitanje ti je potkovan činjenicom da si to negdje pročitao i čuo da se to ne radi, ali NE ZNAŠ zašto, kao ni ja.
I nije shvaćeno kao da "kakaš", nego nisi u potpunosti shvatio pitanje.
Da izvedem poredbu: Nakon većeg dizanja napona komponente su sposobne izgorit. Zašto?
Tvoj odgovor bi bio zato što je dignuta vrijednost napona, a npr. ne bi znao objasniti zašto. (ne pali se još, jer izvodim komparaciju).
A odgovor koji bih ja očekivao je da vodiči ne mogu podnesti tolika naprezanja, te dolazi do pregrijavanja i radnih temperatura pri kojima dolazi do trajnih oštećenja, shodno tome, dolazi do izgaranja određenog uređaja.


A ploču na VIA čipsetu samo sam spomenuo, da vidim kao primjer, te kakve su eventualne posljedice ako AGP bude radio na 64MHZ, a ne 66 i sličnim vrijednostima, dakle manja odstupanja. Nadalje, uvjeren sam da je jedna asusica sa VIA čipsetom bolja od neke asrock ili pisi-čips sa najboljim čipsetom. Kao što je bolja Honda sa 1.4 motorom od nekog Hyundaia sa 1.8 motorom. Prvo gledaj proizvođača i kvalitetu izrade, a tek potom šta nudi.
Ista ta ploča već i radi kod mene godinu dana, na njoj je gore newcastle 3000+ koji je cijeli srpanj radio bez ventilatora na 60-65 stupnjeva (čak smo se nadali da će progorit da izganjamo garanciju), no sve radi ko urica i dalje.
Nije mi potrebno računalo da se mogu frajerisat da imam venice na 300 efesbea, nego da zavrti duall boot (x64 i XP), preko noći bi bio ftp server, po danu za igranje i piskaranje.
Toliko!
Roller je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 20:17   #21
Dudek
Premium
 
Dudek's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 368
Citiraj:
Originally posted by Roller
... Kao što je bolja Honda sa 1.4 motorom od nekog Hyundaia sa 1.8 motorom...
Sorry na OT al ovo jednostavno moram potvrditi:clap:
Dudek je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 20:45   #22
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Originally posted by Roller
Hvala Bubba, to sam očekivao.
Hm, sad tek vidim da sam ostao malo nedorecen, no valjda se dalo zakljuciti iz konteksta... Uglavnom, zaboravio sam reci da je AGP baziran na radu 66MHz PCI sabirnice s nekim poboljsanjima (demultipleksiranje i adresne i podatkovne sabirnice, dublji R/W pipelina i slicno), te sam stoga i napisao to sto sam napisao. No, sve navedeno vrijedi i za "obican" PCI...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 20:58   #23
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
Re: Re: mala digresija

Citiraj:
Originally posted by Rainmaker-Lihto
čuj nisam jedini probaj otvorit asusovu stranicu i tamo imaš forum pa ćeš vidjet na šta mislim,nf4 ili nf3 je puno kvalitetniji i stabilniji

ja ti opet ponavljam,govorimo o chipsetima,a ti meni skreces pozornost na Asusa-kruske i jabuke.
ok,mozda taj Asus i nije najsretniji,ne ulazim,ali K8T800pro na Abitu,radi odlicno cak i na 300 FSB-u!
na kraju krajeva i za A8N su govorili da je 'bugovita',nije li,te bi iz toga i ja izvukao laicki zakljucak,kak jednostavno firma Asus ne valja.
dautanecII je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2005., 21:15   #24
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Re: Re: Re: mala digresija

Citiraj:
Originally posted by dautanecII
ja ti opet ponavljam,govorimo o chipsetima,a ti meni skreces pozornost na Asusa-kruske i jabuke.
ok,mozda taj Asus i nije najsretniji,ne ulazim,ali K8T800pro na Abitu,radi odlicno cak i na 300 FSB-u!
na kraju krajeva i za A8N su govorili da je 'bugovita',nije li,te bi iz toga i ja izvukao laicki zakljucak,kak jednostavno firma Asus ne valja.

O tome i ja govorim, nije bitan čipset, nego proizvođač i s kolikim stilom je to sve sastavljeno, počevši od layouta, PCBa, elemenata, pa sve do BIOSa.
Uvijek radije biram brand tzv. niže klase, nego high end tehnologiju koju su sklepali friški stručnjaci...i eto 2 poštena razloga zašto ne.
Isto su se lomila koplja oko asusice v9999 GE koja je sa 12 pajpi i 5 vertex jedinica koštala 10% više nego leadtek 6800GT. Na kraju ispalo da "inferiorna" asusica super radi sa svim pajpovima sa još većim oc potencijalom (440/1250 and more...).
Roller je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na