Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2009., 22:05   #1
_ivo_
Premium
 
_ivo_'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Restrikcije?? - trazim soft ako ima...

Trebam pomoc...

Kako staviti restrikciju na komp, da korisnik ne moze nista bez admina ili pww?

Ali mislim ono bas do ibera restrikciju, da ne moze instalirati niti flash na iexploreru ako nema pww ili bez admina...

Dali postoji neki soft za to mozda?

Znaci da moze pokretati i raditi samo sa onim kaj je na kompu instalirano...

_ivo_ je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 22:18   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Limitirani acc i deep freeze.
Možda ovdje nađeš nešto što te zanima.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2009., 22:29   #3
_ivo_
Premium
 
_ivo_'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Limitirani acc i deep freeze.
Možda ovdje nađeš nešto što te zanima.
tnx na linku, no procitao sam to, googlao sam

ali pogle datume postova, mislim da je moguce da je izmedju nekaj poboljsano ili nekaj novo izaslo

_ivo_ je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 22:53   #4
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Pa vjerojatno i je, ali ne vidim zašto ti programi i dan danas nebi radili.
Ako se smije znati koja je svrha toga? Klinci, ili?
Jer za klince ima hrpa drugih stvari za ograničavanje mogućnosti na kompu.
Ako je više za profesionalnu upotrebu onda bi trebao malo bolji soft od net dadilje
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 23:19   #5
_ivo_
Premium
 
_ivo_'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Posao i ekipa na poslu koji nikako da shvate da su kazne za odgovorne osobe i za firmu nenormalne za ilegalne softove, torrente (znaci muzike, video, slike itd...)

_ivo_ je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 00:10   #6
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
To se rješava sa službenim pravilnikom unutar tvrtke u kojem se jasno istaknu prava i odgovornosti korisnika, te administratora. Administrator je samo oruđe, i više ćeš si problema navući ako ćeš raditi samovoljno. Moj iskren savjet.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 00:20   #7
_ivo_
Premium
 
_ivo_'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
To se rješava sa službenim pravilnikom unutar tvrtke u kojem se jasno istaknu prava i odgovornosti korisnika, te administratora. Administrator je samo oruđe, i više ćeš si problema navući ako ćeš raditi samovoljno. Moj iskren savjet.
Ovaj drugi dio mi je jasan, svima bi bio trn u oku kada bi ovako nesto napravio Jos me iscipelare kada idemo doma

Nego, ovo kaj si napisao je neka zakonska shema, nesto kao neki ugovor u kojemu pise da odgovornost za ilegalne stvari preuzimaju na sebe ili tako nekaj??? I meni je ovo bolja opcija...
_ivo_ je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 01:46   #8
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ne,nije to nikakva zakonska shema. Tvrtka je odgovorna za legalnost svojih aplikacija, odnosno odgovorna osoba je naravno gazda. U slučaju inspekcije, onaj koji će najviše nadrapati je upravo on. Kako bi se minimizirala ta mogućnost, poželjno je izgenerirati određeni dokument koji će vrijediti na razini tvrtke. Naravno, ja ovdje ne pričam o ZABRANAMA prema korisnicima, nego o standardizaciji računalnog sustava unutar tvrtke gdje su jasno postavljena pravila i preporuke. Gledaj samo sa strane korisnika računala. S jedne strane ima neuređen sustav gdje mu nitko nije rekao (službeno napisao) što smije i što ne smije, te radi što hoće, te mu posljedice nisu ni na kraj pameti, a s druge strane točno piše koja su njegova prava,ovlasti, te koja su mu ograničenja, te u slučaju kršenja dogovora, zna da ga čekaju neke sankcije.
Izrada takvih pravilnika nije jednostavna, ali je poželjna. Imaj samo na umu, prilikom izrade, glavnu riječ ne vodi sistemski administrator, već direktor i pravnik. Admin je ovdje samo kao tehnička pomoć.
Ako je tvrtka voljna dati radniku svoj bandwidth kako bi on za vrijeme posla skidao torrente (ilegalne ili legalne), no problemo, ali mora biti svjesna situacije "što ako".
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 09:04   #9
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Deepfreeze je odličan problem, predstavljao mi je dost problema za vrijeme igranja igrica na satovima informatike u srednjoj. Ne samo da čak i ako uspiješ neš instalirati , to nestane na sljedećem bootu nego admin može u bilo kojem trenutku gledati što ti radiš na kompu.

Ali ako su ti zaposlenici računarci ili neš tog tipa, to ih neće spriječiti, pošto će si uzet utorrent portable, stavit ga na stick/eksterni hard i komotno skidati na njega. Dobra strana je da ako inspekcija dođe, vjerojatno to neće ni skužiti (iako neznam kolko su temeljiti).

Uglavnom, što hoću reći je da bi morao nekako blokirati bittorrent promet na svojoj mreži, jel ako srednješkolci mogu zaobić sve to, onda će moć i zaposlenici.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 09:14   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
DeepFreeze ima manu što ne pamti nijedan noviji file od onog koji je u njemu pa ako je lik napisao nešto u Wordu ili Excellu, kad se DF ponovo aktivira, tog dokumenta više neće biti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2009., 09:19   #11
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Pa možeš stavit da ne djeluje na cijeli disk. Ak se ne varam i po folderima je moguće "zamrzavanje"
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 01.01.2010., 22:23   #12
IvanVk
Registered User
 
IvanVk's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: -
Postovi: 194
Citiraj:
Autor _ivo_ Pregled postova
Kako staviti restrikciju na komp, da korisnik ne moze nista bez admina ili pww?
Probaj vidjeti ovaj način restrikcija na kompu pa ako ti odgovara pozbavi se malo s time. ( naravno sve držiš na sticku )
Dodajte i uklonite restrikcije na PC jednim klikom miša
IvanVk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na