Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2005., 12:05   #1
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Question SAJB: Which9800SE -> PRO?

Trazio sam po forumu u vezi softmodanja 9800SE u Pro i nasao sam neke teme ali nista sto bi zadovoljilo moje potrebe.. pogotovo jer je sve to starije od godinu dana.. pa ako neko ima neki konkretan link na opseznu temu bio bi zahvalan. U meduvremenu, imam par pitanja..
Dakle namjeravam kupiti SE, pa me zanima koje su sanse da se ona nece moci modati?? Vidio sam da mora imati L shaped memoriju i naravno biti 256 bitna(to se podrazumijeva).. kaj to znaci samo da je cip u obliku slova L a ne kvadrata?
I kak to onda ide? kolko ja znam, pokrene se neki software, otkljuca se set i ako radi-natrag se zakljuca i ja imam sve pajpove otkljucane.. i to je to?
I jel bitan proizvodac? Naso sam da moze biti i Club3D i Powercolor i Hercules.. i moze li biti AIW?

hvala unaprijed
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2005., 12:16   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Obavezno mora bit 256-bitna, znači, s L-shaped postavljenim memorijskim čipovima (dva gore i dva sa strane), ako misliš imat punokrvnu 9800Pro.

Naravno da se može modat i 128-bitna verzija, al to onda nije to jer su performanse skoro jednake 9500Pro modelu. Ovu karticu ćeš prepoznat po I-shaped memoriji (4 čipa jedan do drugog).

Mislim da su sve AIW kartice 256-bitne tak da nemaš dvojbe, a ako nisu, opet možeš po obliku memorije skužit koja je.

Što se tiče otključavanja pipa, niko ti ne može garantirat da su dotične ispravne, al ko ne riskira ne profitira. To se izvodi pomoću modanih drivera, a najjednostavnije ti je preko Omege koja prilikom instalacije nudi modificiranje.

128-bit, I-shaped memorija

256-bit, L-shaped memorija

Uoči smještaj memorijskih čipova.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 31.10.2005. u 12:27.
domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2005., 12:19   #3
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
da evo bas sam uspio nac neki guide za modanje i malo vise shvatio o tome..navodno je ATI poceo proizvoditi SE verziju jer su imali R350 cipova sa fizickim ostecenjima nekih pajpova pa su ih jednostavno zakljucali i prodavali pod SE verziju. Takve se naravno NE MOGU modati i pitanje je srece na koju cu naletit. Ali isto tako to je bilo davno, i od onda se proizvodnja poboljsala, a i ako je narasla potraznja za SE verijama ATI je morao davati "citave" R350 cipove za SE verziju.. itd.
Dakle sve se svodi na srecu?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2005., 12:32   #4
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Pazi ovo.
A netko mi je reko da se Sapphireova ne moze modati.. kolko istine ima u tome? I sta onda ako kupim ovo, ne moze se modati - oce mi dat drugu u ducanu ?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2005., 13:14   #5
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Ja imam tu sapphire-ovu 9800 i veselo radi kao 9800pro, a hoce li tebi...sve je stvar srece
T0X1C je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na