Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2010., 13:20   #421
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Yup, slažem se, ako je i to gore, posao je napokon gotov. Nisam mogao vjerovat da će nVidia tako brzo napraviti nešto stvarno dobro I ISPLATIVO, nakon strašnog predstavljanja FERMI-a.
Mislim, koliko dugo je najavljivan i konstruiran FERMI i onda izađu koma kartice, da bi nakon mjesec-dva izdali odlične kartice kao što su GTX460 768MB/1GB.
Je, nakon mjesec-dva, ako se ubrza vrijeme. Trebalo im je dvaput tolko (od dana kad je predstavljen GF100 čip) za GTX 460.
Tek sredinom prošlog mjeseca su službeno lansirali GTX 460, dok su GTX 480 i GTX 470 predstavili početkom godine.
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Po mom mišljenju, AMD se nije smio ubezobrazit s cijenama HD5850 i HD5870, a o HD5830 da ne pričam koja je trebala biti (za naše tržište MAX 1300-1500kn).
Da su cijene samo HD5830 realne, ATi bi obrao bostanan i prodao gro takvih kartica.
Najbolje da je AMD-ATi čekal (isto kak bi valjda Intel trebal čekati da ga AMD sustigne) dok se nVidia ne udostoji napraviti karticu koja stvarno i vrijedi novce koje traže za nju, pa da onda skupa (onak kolegijalno) haraju tržištem u vječnoj borbi za kupce. HD 5830 kartica je izdana kad je već cijela HD 5000 serija bila definirana i plasirana na tržište i još je k tome taj model izdan prek pol qrca - da im sfušani čipovi ne stoje u smeću, a mogu ih prodati. Za pretjerane cijene HD 5000 modela, je kriva nVidia, tj. nedostatak konkurencije, a ne AMD-ATi-ev bezobrazluk. Oni su iskoristili cijelu situaciju, prodali (po pretjeranim cijenama) više od 16 milijuna kartica u roku od godine dana i boli ih briga. Nova HD 6000 serija je u pripremi, a nVidia na tržištu još uvijek nema ni cijelu GF10x seriju proizvoda, a kamoli da ima govora o nekom odgovoru na nadolazeće HD 6000 modele.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 25.08.2010. u 13:41.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 13:42   #422
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
edit2: vidim postoji gt240 sa DDR3 i GDDR5 memorijom, te 512mb i 1gb memorije. jel ima to puno impacta ako se kartica drzi za PPU?
Koliko sam citao po internetu gt240 je među najpopularnijim grafama za fiziku, jeftina je a sasvim fino ju moze tjerat
Imam doma jednu sa gddr5 pa cu ju probat na mafiji sa 3870x2, kad mi igra stigne
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2010., 14:12   #423
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Koliko sam citao po internetu gt240 je među najpopularnijim grafama za fiziku, jeftina je a sasvim fino ju moze tjerat
Imam doma jednu sa gddr5 pa cu ju probat na mafiji sa 3870x2, kad mi igra stigne

nekih 600 kn je nova, rabljenu nisam uspio pronać, znači čisto dovoljno za fiziku veliš?
luks 88 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 14:18   #424
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Kak misliš brzo su napravili dobar posao.
E sad da ATI nije izdao ovako jaku seriju 5xxx, što ovi iz nvidie nisu očekivali, vjerojatno bi sad vidjeli i 460 duplaka, ali bi bile i skuplje.
GTX460 je dobar za igre i dosta jeftin, a da ATI nema tako jake 5850 i 5870 ni GTX460 nebi bio tako jeftin.
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Je, nakon mjesec-dva, ako se ubrza vrijeme. Trebalo im je dvaput tolko (od dana kad je predstavljen GF100 čip) za GTX 460.
Tek sredinom prošlog mjeseca su službeno lansirali GTX 460, dok su GTX 480 i GTX 470 predstavili početkom godine.
Kod nas u slavoniji vrijeme brzo prolazi. Ja već trošim kalendar za 2012. Ovaj smrtnik što sad ovo piše, nije toliko u politici toga svega, no, učinilo mi se ovako. Od kako malo pratim računala i hardware i otkada je utrka nVidia-ATi, u ATi-a sam uvijek našao ono što sam si mogao priuštiti a da mi da zadovoljavajuće rezultate... To su redom Radeon 7500, 8500, 9600Pro, X1600XT, HD2600XT, HD4670 i HD5750. Al sada, ubijte me, al privlačnija mi je GTX460 spram SVIH ATi-evih modela. Daje puno, a ne traži previše. To mi se svidjelo kod nVidie sada.

Znao sam da nisam smio ulaziti u ono ko je šta trebao (AMD>nVidia) izdati i kada. U biti moje nepotrebno nagađanje, stid me sad .

Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Po tvom najbolja NV kartica od 6600GT ce biti najbolja u klasi ... 6 tjedana?
Ja smijem MISLIT i cool mi je ta sposobnost.
A ti vjerojatno znaš odgovor na to pitanje? Garant si već istestirao ATi-a HD6000.
Čuj, činjenica je da je GTX460 stvarno dobra kartica za nepuno kuna sad, što bude kasnije bude. 6 tjedana 6 tjedana, možda rikne u tom roku, ha?

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 25.08.2010. u 15:01. Razlog: stilistika
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 15:02   #425
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
nekih 600 kn je nova, rabljenu nisam uspio pronać, znači čisto dovoljno za fiziku veliš?
Iz osobnog iskustva nisam jos probavao jer jos nije bilo igre koja mi je dobra, a da ima physx. Sa novom Mafiom cu isprobat, mozda cak i sa Metro 2033. Inace je grafa slicnih performansi kao 9600gt, manje trosi, da se naklokat fino, polovna se da naci za ~350 kn (toliko sam ja svoju platio) hladna je i ne zauzima puno prostora.


Citiraj:
Autor McG Pregled postova
No, pa nitko ne osporava da je GTX 460 i više nego vredu kartica za tih ~1.500 kn kolko se traži za nju diljem dućana. Da nVidia nije tolko tvrdoglava, bahata i prepotentna - GTX 460 model je mogel još krajem prošle godine (skupa s HD 5000) serijom ići u prodaju. Naravno da je sad, godinu dana nakon predstavljanja prvih DX11 kartica, jedna GTX 460 po već spomenutoj cijeni odličan izbor. Pogotovo jer je AMD-ATi u međuvremenu radil kaj ih volja s cijenama, a i neko osjetno sniženje ih u tom vremenu nije previše zabrinjavalo. Sad rade mjesta za novu HD 6000, a to je u uz GTX 460 model, jedini razlog za neki pad cijena mjesecima do dolaska HD 6000 kartica.
Heheheh, zato je čika Jelc svoju 5850 piknuo za 1400 ako se nevaram, prije dosta vremena, a i dan danas ju moze prodat za vise nego sto ju je platio novu.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 25.08.2010. u 15:08.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 15:05   #426
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Al sada, ubijte me, al privlačnija mi je GTX460 spram SVIH ATi-evih modela. Daje puno, a ne traži previše. To mi se svidjelo kod nVidie sada.
No, pa nitko ne osporava da je GTX 460 i više nego vredu kartica za tih ~1.500 kn kolko se traži za nju diljem dućana. Da nVidia nije tolko tvrdoglava, bahata i prepotentna - GTX 460 model je mogel još krajem prošle godine (skupa s HD 5000 serijom) ići u prodaju. Naravno da je sad, godinu dana nakon predstavljanja prvih DX11 kartica, jedna GTX 460 po već spomenutoj cijeni odličan izbor. Pogotovo jer je AMD-ATi u međuvremenu radil kaj ih volja s cijenama, a i neko osjetno sniženje ih u tom vremenu nije previše zabrinjavalo. Sad rade mjesta za novu HD 6000 seriju, a to je u uz GTX 460 model, jedini razlog za neki pad cijena u ovim mjesecima do dolaska HD 6000 kartica.
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Heheheh, zato je čika Jelc svoju 5850 piknuo za 1400 ako se nevaram, prije dosta vremena, a i dan danas ju moze prodat za vise nego sto ju je platio novu.
Po sličnoj cijeni bi se i danas prodavale, da je nVidia ljudima u startu ponudila cijelu Fermi obitelj proizvoda po normalnim cijenama. Ovak se HD 5850 prodaje za ~2.000 kn.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 25.08.2010. u 15:18.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 16:01   #427
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Da je ta 460 izašla prije jedno 9 mijeseci danas bi 5850 koštala cca 1300 a ta 460 i manje kuna.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 16:19   #428
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
I ljudi bi imali ono kaj traže - mnoštvo modela od oba propizvođača po prihvatljivim cijenama. Umjesto toga svi čekaju neka bijesna sniženja i ko zna kaj sve pored toga.
Ovak nVidia nudi ravno tri modela, s tim da jedino GTX 460 ima smisla i jedini plijeni pažnju kupaca, dok AMD-ATi ima modela ko u priči, ali zato s cijenama radi kaj god hoće.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 18:58   #429
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
dok AMD-ATi ima modela ko u priči, ali zato s cijenama radi kaj god hoće.
...po meni dobra vijest je da gtx460 u sli modu šiša precijenjenu Ati hd 5970 a naravno BITNO jeftinije je za sklepat od te top Atice. To je već zagriz u dupe nakon kojeg će ati morati početi korigirati cijene BAREM trenutne high end ponude, i prolazi mu pomalo vrijeme da sa cijenama radi kaj hoće.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 19:09   #430
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Znaš da ih (AMD-ATi-ev marketing) to dira, dok god oni mogu stavljati world's fastest graphics card available uz HD 5970. Isto kak marketing nVidie diraju negodovanja oko cijene, potrošnje i zagrijavanja, dok god su oni u mogućnosti koristiti fastest single GPU in the world uz GTX 480. AMD-ATi se već sad priprema na korekciju cijena, jer moraju napraviti mjesta (a ne jer nVidia ima jednu-jedinu karticu kojom stvarno i konkurira na svim poljima) za novu seriju kartica koja stiže za dva mjeseca. Imali su skoro godinu dana slobodne ruke i sad pred kraj im je totalno svejedno da li je GTX 460 SLi sustav bolji i isplativiji od jedne HD 5970 kartice.

Kad izdaju novu HD 6000 seriju, opet budu negodovanja zbog čega su stavili (u slučaju da se to uopće i dogodi, a čist je moguće, jer konkurencija još uvijek kaska) takve visoke cijene i(li) zbog čega HD 5000 serija nije žešće pojeftinila, te naposljetku zbog čega su HD 5000 modeli počeli dobivati EOL statuse i zašto ih je pred "zalaz karijere" malo teže kupiti u dućanima. AMD-ATi bude se forkusiral na novu paletu proizvoda i na novu arhitekturu za 2011. godinu, a nVidia bude tek krajem godine upotpunila cijelu DX11 ponudu. I opet budemo gledali isti film (u kojem AMD-ATi diktira cijene, nVidia dostiže, a ljudi pizde na cijene i ponudu) i čitali iste rasprave diljem foruma.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 25.08.2010. u 19:20.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2010., 21:41   #431
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
evo, bas dosle dvije 460 gtx 1gb od pov, kad sve uspijem odvrtim par testova da vidim koliko to valja... doduse, oc se necu baviti da nesto ne skurim, tako da ce ici po default postavkama....
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 21:43   #432
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Osta Pregled postova
evo, bas dosle dvije 460 gtx 1gb od pov, kad sve uspijem odvrtim par testova da vidim koliko to valja... doduse, oc se necu baviti da nesto ne skurim, tako da ce ici po default postavkama....
Nemaš što skuriti ako clockaš na defaultnim voltažama tako da... let it rip
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 21:51   #433
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
heh, prije petka nista brijem, mozda sutra, treba rasloziti staro vodeno i sve nanovo presloziti... i posuditi igre za benchmark
Osta je offline   Reply With Quote