Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2006., 17:46   #1
buzz11
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Pixma IP 4200 - moglo bi vas zanimati

Daklem ovako:

Najčešće je pitanje oko refilla i onog poznatog problema sa čipiranim carteridgeom koji i nakon refilla daje obavijest o low ink statusu istog. Nije mi baš savršeno poznato kojim načinom je to Canon riješio, ali ide nekako ovako. Kroz prizmu u carteridgeu prolazi ona fenomenalna crvena svjetlost za koju djeca misle da je tamo iz vica i mjeri nivo tinte koji onda šalje u EPROM, a ovaj isti taj podatak vraća u onaj čip na bojici, uz to EPROM mjeri koliko je kapljica prošlo kroz "dizne" printera i objedinjavanjem tih podataka dolazi do neke srednje vrijednosti potrošene količine. Kako god ta mjerenja su poprilično loša pa kad printer otkaže poslušnost ima još tinte za ispisat popriličan broj cd-a. Može se premostit pritiskom tipke cancel na samom printeru, ali to baš i nije dobro rješenje jer je štos zapravo u tome da ta ista tinta, osim što piše, crta, slika, ujedno i hladi glavu printera. Ako se pregrije...to se zove bacimo printer u smeće.
E sad...kako je original tinta poprilično skupa za količinu koju dobijemo postiji dobri stari refill, ali ostaje problem sa ink counterom koji i dalje laže kako nema boje. Kako je gore navedeno premostili smo to sa kanceliranjem, ali pri tome moramo stalno paziti ima li boje u spremnicima da nebi bilo pregrijao mi se printer i više ne radi.
Postoji mogućnost resetiranja Ink Waste Countera i to na sljedeći način:

1. Ugasimo printer
2. Pritisnemo i držimo gumb RESUME i zatim pritisnemo gimb POWER

3. Nastavimo držati gumb POWER i pustimo gumb RESUME
4. Pritisnemo gumb RESUME 2 puta i potom pustimo OBA gumba
5. Isprva će zeleno svjetli blinkati, a nakon toga će prestati

6. Kada zelena lampica prestane blinkati pritisnemo gumb RESUME 4 puta
7. Potom pritisnemo gumb POWER i printer bi se trebao ugasiti, ako ne pritisnemo još jednom.
8. Printer bi trebao normalno raditi, a Ink Waste Counter bi trebao biti resetiran na nulu.

Kombinacijom prve 4 točke aktivira se servisni meni, a 6 točka bira stavke u meniju. Koliko puta pritisnemo gumb RESUME tako se šetamo kroz opcije menija. 4 točka menija je taj famozni counter!

Moram naglasiti da sve ovo radite na vlastitu odgovornost i ne preuzimam istu za eventualne negativne posljedice. Isto tako naglašavam da je postupak naveden u Servisnom manualu za Pixmu IP4200.

Naknadno ću još doraditi topic sa nekim stvarima koje bi istotako mogle koristiti u svezi printera.
buzz11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2006., 17:55   #2
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
samo jedno pitanje, kako resetiram printer ako nesto zeznem, mislim nisam jos probao ali volim se osigurat nekako prije ulaska u "posao"
mikimikic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2006., 17:57   #3
buzz11
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
samo jedno pitanje, kako resetiram printer ako nesto zeznem, mislim nisam jos probao ali volim se osigurat nekako prije ulaska u "posao"
momentalno ti ne mogu dati odgovor na to pitanje. nešto kasnije ukoliko postoji takva opcija. naime servisni meni je dosta štur, ali koliko sam primjetio nitko se nije žalio da nakon toga nije radilo.
žale se na druge greške koje ću naknadno opisati.
buzz11 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 08:48   #4
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Nemojte ovo raditi bez stvarne potrebe. Waste ink tank nema veze sa mjerenjem količine boje u spremnicima. To je tank (spužvica zapravo) koji skuplja "otpadnu" tintu koju printer koristi za čišćenje. Upravo tamo ide tinta za koju se poned misli da se troši ninašto :

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=35922

Tank će se, naravno, s vremenom napuniti i waste ink tank counter (dakle brojač spremnika otpadne boje) reagira, te dobijete poruku tipa "waste ink tank almost full, contact Your Canon Repair Center" ili "waste ink tank full,...".

U tom slučaju imate dvije opcije. Možete postupiti kao što je buzz11 opisao ili odnjeti printer na servis gdje će zapravo učiniti isto, s time što će i očistiti taj tank i sve skupa vam lijepo naplatiti.

Ako se sami odlučite na tu proceduru potrebno je da sami i fizički očistite/zamjenite taj spremnik.

Da bi se taj spremnik napunio potrebno je puno printanja i postupaka čišćenja, ali ako ste recimo radili refill, postoji mogućnost razlijevanja tinte, pa ćete do toga doći brže.

Evo lik za dodatne informacije :


http://www.neilslade.com/papers/inkjetstuff11.html
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 09:13   #5
buzz11
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Nemojte ovo raditi bez stvarne potrebe. Waste ink tank nema veze sa mjerenjem količine boje u spremnicima. To je tank (spužvica zapravo) koji skuplja "otpadnu" tintu koju printer koristi za čišćenje. Upravo tamo ide tinta za koju se poned misli da se troši ninašto :

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=35922
Recimo to ovako da su te dvije operacije mjerenja povezane kroz isti brojač, a potrošnja boje na pixmi je priča za sebe. Uza sve pokušaje da se konzumacija svede na najmanju moguću mjeru printer i dalje troši ko pijani milijarder:-)

Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Tank će se, naravno, s vremenom napuniti i waste ink tank counter (dakle brojač spremnika otpadne boje) reagira, te dobijete poruku tipa "waste ink tank almost full, contact Your Canon Repair Center" ili "waste ink tank full,...".

U tom slučaju imate dvije opcije. Možete postupiti kao što je buzz11 opisao ili odnjeti printer na servis gdje će zapravo učiniti isto, s time što će i očistiti taj tank i sve skupa vam lijepo naplatiti.

Ako se sami odlučite na tu proceduru potrebno je da sami i fizički očistite/zamjenite taj spremnik.
e sad...ovo sve stoji i potpuno je točno samo upuštat se u egzibiciju čišćenja istog ako to niste nikada probali baš i nije uputno jer doć do njega je pravo umjeće. Rastavit pixmu pa ju ponovno sastavit, a da nema viška dijelova je još veće umjeće pa zato dragi moji ako netko ima želje i potrebe mogu mu poslati servisni manual za pixmu ip4200.

Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Da bi se taj spremnik napunio potrebno je puno printanja i postupaka čišćenja, ali ako ste recimo radili refill, postoji mogućnost razlijevanja tinte, pa ćete do toga doći brže.

Evo lik za dodatne informacije :


http://www.neilslade.com/papers/inkjetstuff11.html
i ovo je posve točno vezano uz refill jer postoji ona kvaka u recepturi izrade boje. svaki proizvođač ima svoj recept koji skriva kao zmija noge tako da refill nikad nije iste kvalitete. ono što mi je poznato je recimo to da su canonove boje nepostojane na vodu, ali su zato izrazito postojane na izvore jakog svjetla i tako...kod epsona je situacija malo drugačija.
kako god bilo da bilo čipirani printeri zadaju popriličnu glavobolju krajnjem korisniku, a zadovoljstvo proizvođaču.
buzz11 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 09:42   #6
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor buzz11
e sad...ovo sve stoji i potpuno je točno samo upuštat se u egzibiciju čišćenja istog ako to niste nikada probali baš i nije uputno jer doć do njega je pravo umjeće. Rastavit pixmu pa ju ponovno sastavit, a da nema viška dijelova je još veće umjeće pa zato dragi moji ako netko ima želje i potrebe mogu mu poslati servisni manual za pixmu ip4200.
jel mi mos mejlat please ?
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 09:56   #7
buzz11
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
jel mi mos mejlat please ?
reci kuda i šaljem ti kasnije.: cheers2
buzz11 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 10:05   #8
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Ključno pitanje. Da li se resetiranjem waste ink tank countera tj. gornjim postupkom, ujedno resetiraju i svi brojači na čipovima samih spremnika sa bojom (veliš da su povezani), tj. dali ih eprom printera postavi na, recimo to tako, "full" stanje ? Ostaje i pitanje prizmica.

Osobno sam stvari rješio CISS-om pa dok traje, traje. Kad se dotični tank napuni bum ga rastavil, taman da ga više nikad ne sastavio. Rađe uzmem novi printer nego da kupim više i jednu origigi boju.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 10:19   #9
buzz11
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Ključno pitanje. Da li se resetiranjem waste ink tank countera tj. gornjim postupkom, ujedno resetiraju i svi brojači na čipovima samih spremnika sa bojom (veliš da su povezani), tj. dali ih eprom printera postavi na, recimo to tako, "full" stanje ? Ostaje i pitanje prizmica.

Osobno sam stvari rješio CISS-om pa dok traje, traje. Kad se dotični tank napuni bum ga rastavil, taman da ga više nikad ne sastavio. Rađe uzmem novi printer nego da kupim više i jednu origigi boju.
E to je ono što nisam još uspio isprobati, ali sudeći po uvjeravanjima tipva koji se bafe refillanjem tankova to tako funkcionira. Ima i varijanta zamjenskih čipova, ali mi se čini neisplativo jer ne znam da li i oni zadržavaju zapis iz eproma ili se autoresetiraju kad zgasiš printer. zamjenski set košta cca 20$
e sad prizmice...priča za sebe.,,kad refillaš, laser skuži da je nivo tinte promjenjen, ali čip zadržava zapis o prijašnjem stanju pa se pojavljuje ona mogućnost sa tipkom cancel pritiskom od 5 sec s tim da moraš pratit stanje boje u spremniku jer je na taj način diseblan counter.
uglavnom inžinjeri u canonu su si dali truda da nas izmaltretiraju.

U svezi cissa...odlično rješenje za nekoga ko puno printa, ali za nekog ko ispiše list, dva u mjesec dana preskupo jer set košta cca. 1000 kn ak se ne varam.
našao sam ciss sistem kod orinca i sad moram vidit koliko bi to koštalo kod nas na "cestu" da bi izračunali jel nam se to isplati držat na polici. (frend ima ekskluzivu na orinc). jedini je bad kaj spominju da ne isporučuju manje od 500 komada. šta će mi 500 komada nr znam???
vidjet ćemo.
buzz11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na