Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 16.03.2015., 20:20   #31
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Joj super ste mi vi likovi...
Ali ti si jedini ovdje koji sve uvjerava da to nikako ne radi i ne može raditi. Ja sam samo iznio činjenicu da mi to imamo u firmi na oko 400 računala instalirano i da nema BITNIH problema u korištenju u protekle 3 godine. Ljudi stvaraju dokumente, dijele, koriste... Ti se cijelo vrijeme braniš kao da si sam napravio MSO, namećeš svoje mišljenje kao jedino ispravno, napadaš druge jer evo svi su mutavi jedino ti znaš i umiješ. Nemam potrebu da se kao branim od tebe, jer znam da radi u stvarnom životu i nastavit će sa tvojim odobrenjem ili bez.

Prihvaćam to da za nekog drugog to neće biti dobro, jer mu posao ovisi o svakom zarezu u doc/docx dokumentu i njegovom položaju, i Word mu je glavni alat za zaraditi novce. Naravno da se onda neće zajebavati sa LibreOffice nego platiti MSO i raditi. Ali meni ne ovisi.

Siguran sam da znaš onu "Ne svađaj se sa budalom, jer će te spustiti na svoju razinu, a onda dotući svojim iskustvom."
Ja cijelo vrijeme pokušavam ne ulazit u kavgu, ali si uporan.

Zadnje izmijenjeno od: Mikeyy. 16.03.2015. u 20:26.
Mikeyy je offline  
Staro 16.03.2015., 21:30   #32
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
samo da se osvrnem na ovo da se u windowsima sve moze otvarat bez brige i pameti , pa nije to kao linux imuno na viruse i razna smeca

daleko od toga da je linux super, ali tako hvaliti win sustave isto nema potrebe..

slazem se da je neki put jeftinije kupiti win licencu, ali neki put ni to nije jeftinije, a moze biti isto tako skupo.. svaki novcic ima dve strane pa tako i ova dva..

sve se svodi na samog korisnika.. i na njegove potrebe ali i zelje ..ne treba se bojati linuxa, bar ne u ovako manje zahtjevnim zadacama
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline  
Staro 16.03.2015., 21:48   #33
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
najbolje da autor ovog pitanja k1ter pokuša žrtvovat jedan laptop i stavi neki linux. mint ili ubunto i da sam vidi dal bude to njemu pasalo.. nema mu druge.
Jer ovo što ste vi svi ovdje raspisali.. bljazgate
dadoremix je offline  
Staro 16.03.2015., 22:20   #34
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
a jel nije zorin distribucija nesto najbliza windowz UI-u ?
mislim da bi ga ubuntu samo shebao
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline  
Staro 16.03.2015., 23:30   #35
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Studentu skup MS? Postoji DreamSpark i Office 365 Education.
Startupu skup MS? Postoji BizSpark.
ODF support OOB? Office 2013 to ima.

Preporuka za OP-a - ako je u pitanju isključivo kućna i jako jednostavna upotreba onda instaliraj Mint (ili elementary OS jer mi je lijep ) i LibreOffice gore i to je to.

Za iole ozbiljniji rad mislim da su Windoze bolji odabir.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online  
Staro 17.03.2015., 05:01   #36
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Postoji, no za malen broj studenata. Evo mi smo na svom faksu nakon godina moljenja uspjeli dobiti samo W7, W8.1 i VS.

O pravom DreamSpraku i O365 možemo samo sanjati. -.-
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 17.03.2015., 07:18   #37
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Dečki, prepirete se ko babe ili neki tamo teen prištavci. Osobno volim koristiti Linux zbog tehničke slobode koju mi pruža ali ruku na srce - nije za svakog a pogotovo ne za početnika koji ga nikad nije sam ODRŽAVAO (održavanje sustava i korištenje su dvije jako različite stvari). Nije katica za sve a u poslovnom svijetu ljudi nemaju vremena za isprobavanja i svako malo formatiranje i prčkanje po kompu - trebaju riješanja koja će raditi - ZA NJIH. Munchen slučaj šljaka jer SVI koriste isti software - u konkretnom slučaju toga nema. Tako da senjor Bubba iako katkad sarkastičan u svojim nastupima (posljedica alergija na ljudsku glupost) ali - je u pravu jer se kao i ja nagledao krševa i komplikacija koji mogu nastati te zbog toga se čovjeku nudi sigurno i provjereno riješenje - jer na kraju je čovjek to i pitao jel A vjerujte mi - ovakvi slučajevi nemogu proć da početnik sve postavlja već Linux admin - koji košta.
tomek@vz je offline  
Staro 17.03.2015., 09:10   #38
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
najbolje da autor ovog pitanja k1ter pokuša žrtvovat jedan laptop i stavi neki linux. mint ili ubunto i da sam vidi dal bude to njemu pasalo.. nema mu druge.
To bi bio i moj prijedlog jer je iskustvo iz prve ruke ipak najbolje. Pitanje je samo da li se ima vremena za to pošto se radi o poslovnom korištenju, jer posao ne može dugo stajati i čekati dok se ne isprobaju sve MS alternative.

Nekom će rješenje Linux + LibreOffice/OpenOffice biti super kombinacija i moći će pomoću nje obaviti sve potrebno, dok će u nekom drugom okruženju ista ta kombinacija izazivati noćne more.
KhongLo je offline  
Staro 17.03.2015., 09:22   #39
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Studentu skup MS? Postoji DreamSpark i Office 365 Education.
Ja nemam Office 365 preko DreamSparka. Imam tonu svega, ali offica nema.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 17.03.2015., 09:40   #40
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Probaj prekk 365 education s mailom od faksa
Princ288 je offline  
Staro 17.03.2015., 09:54   #41
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Ja sam samo iznio činjenicu da mi to imamo u firmi na oko 400 računala instalirano i da nema BITNIH problema u korištenju u protekle 3 godine.
Jedan covjek i jedna zena...

__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 17.03.2015., 10:12   #42
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Mikeyy je offline  
Staro 17.03.2015., 12:39   #43
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Studentu skup MS? Postoji DreamSpark i Office 365 Education.
Startupu skup MS? Postoji BizSpark.
ODF support OOB? Office 2013 to ima.

Preporuka za OP-a - ako je u pitanju isključivo kućna i jako jednostavna upotreba onda instaliraj Mint (ili elementary OS jer mi je lijep ) i LibreOffice gore i to je to.

Za iole ozbiljniji rad mislim da su Windoze bolji odabir.

pa gotovo svaka linux distribucija dodje sa svim potrebnim za rad na web stranicma..

za njegove potrebe mu je ako sam dobro shvatio dovoljan čak i samo browser.. jer sve što je potrebno je login na CMS, uređivanje teksta (copy, paste, uz malo tipkanja) , online photoshop i evo može i fotku obraditi.

u biti znam ozbiljne poslovne ljude koji rade većinu takvog "novinarskog" posla na android tabletu koji ima pristup internetu i to je sve.

ali dobro, google docs ili OO kao reader, ako mu treba još i FTP klijent, neki programski tekstualni editor, gimp ili slično za brzu obradu fotografije.. sve može raditi u linuxu bez neke velike potrebe za prethodnim znanjem..

ja stvarno ne znam cega se tu treba bojat? kakvi su to sad imaginarni strahovi?

s obzirom da znam sta je imat firmu, sta je imat web stranicu, i sta su troskovi u malom poslu , eto ja bi stavio ubuntu i znam da nebih imao nikakvih problema s mojom webstranicom , izradom iste, ili održavanjem, i definitivno bi si na taj nacin ustedio.

iako nisam siguran cemu potreba za tim uredom , jer taj posao se moze raditi od doma , ali dobro..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline  
Staro 17.03.2015., 13:02   #44
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Probaj prekk 365 education s mailom od faksa
Bome, radi! Hvala za ovaj info kolega! Sad još samo da mi ne ukinu mail jer fax sam završio prošle godine, ali ako nisu dosada.. Inače vjerujem da mnogi ne znaju, ali preko tih carnet podataka se isto može postati e-građanin, bez odlaska u FINA-u.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 18.03.2015., 17:47   #45
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Zahebano je tražiti i slušati savjete s Interneta jer zapravo ne znaš onoga tko ti daje savjet i ne znaš kakvo znanje i iskustvo ima. Vrlo se često desi da netko s vrlo ograničenim znanjem pokušava sebe prikazati kao vrsnim znalcem i uvjeriti te da je baš on u pravu. Nemaš apsolutno na temelju čega prosuditi zna li o čemu priča ili ne. Ali čim argumenti prestanu biti argumenti i počinju biti teorije zavjere, stvari bi trebale postati jasnije.

No dobro..

Samo bih se osvrnuo na ovo jer me profesionalno jako dira pa eto..

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Kolegije Baze podataka radimo na faksu u MS Accessu a ne u npr MySQL koji je puno puno bolji,zato jer je mikrosoftu placeno samo 17 mil kuna za te licence umisto puno vise sta bi se platilo i mora se radi u mikrosoftovom programu, tako da da, prisiljen sam, a jeli access kvalitetna i bolja baza podataka od oracla?Ne! Prvo programiranje mi je bilo Visual Basic pa sljedi C# itd itd.
Kao prvo MySQL != Oracle
Apsolutno je svejedno na kojoj bazi radiš jer to što je MySQL baza bolja od Accessa (ovo je relativno) ne znači ništa. Ja radim sa relativno velikim brojem mladih "programera" koji su friško došli s FER-a i još nitko nije došao s iole boljim znanjem od osnovnog SQL-a. Pojmovi poput selektivnosti, pristupnog puta, vrste joinova, plana izvršavanja su apsolutna nepoznanica. Poznavanje funkcioniranja b-tree indeksa je rudimentarna a razumijevanje gdje i kada staviti neki index je nepostojeća (podrazumijeva poznavanje onih pojmova). Bazira se na nagađanju.
Za takav nastavni plan, Access je i više nego dovoljan.