Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2014., 23:11   #4411
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
A ja čekam u niskom startu...
Istekao mi je ugovor prije o-ho-ho vremena, baš sam znatiželjan
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 21:03   #4412
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Post

When the time comes, you'll know.
Neki nece bit posebno iznenađeni....
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 21:49   #4413
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Za one s malim brzinama ..
Prema ovoj obavijesti pretpostavljam da ce objava biti vezana na VDSL.

"zbog radova na pristupnoj centrali Trnsko, dana 27.11.2014. u vremenu od 01:00 do 05:00h, najavljujemo kratkotrajni prekid svih usluga za sve korisnike spojene preko bakrene širokopojasne infrastrukture. "
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2014., 05:08   #4414
Infomathiker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zg
Postovi: 105
Uskoro službeno dolazi vdsl, pa me zanima je li se kod amisa moze pod ugovorom prelazit s jedne na drugu uslugu tj. adsl na vdsl ili netko od vas tko ima adsl je li mogao preci na optiku ako mu je dostupna a da je bio vezan ugovorom na adsl?
Infomathiker je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 12:56   #4415
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Proslo je vise od tjedan dana a od amisa ni A sto se novosti tice.. Ajmo insajderi, kad stize nova ponuda? 😉
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 15:16   #4416
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Meni su prodali pricu da je sve dogovoreno sa predstavnikom stanara i da je vertikala vec gore i da moraju doc samo provuc u stan optiku i ja potpiso.

Jucer me nazovu i pitaju broj od predstavnika da snjim dogovore kako ce uc u zgradu, ja reko pa prica je bila suprotna, kazu nije bas tako, tek se moraju dog. sa predstavnikom i dovuc vertikalu. I da sam ja jedini a njih kosta 30000kn ulazak u zgradu, ja reko znam da nije sve besplatno al prica je bila druga. Mislim tko ih tjero da mi ponude ugovor. Tak da imaju mali minus.

A minus zbog toga sto sam podstanar. I ne pricamo ni ja ni vlasnik stana sa predstavnikom zgrade (covjek misli da je zgrada njegova i da moze radit sta hoce, koji je ujedno i pijanac i ide kupit od vrata do vrata novce za gluposti, bez obrazlozenja, neceg pismenog, nista...).

Sad je moje pitanje da li me on moze kocit da mi dovedu optiku? Da li mora biti odredeni broj stanara da se uvede?

Rekli su da ce mu ostavit poruku u sanducicu i da ce uvodit, i da ce ici podzbukno, da nece kanalice radit. Sad nemam pojma da li mogu bez njegovog odobrenja.

Da li moj vlasnik stana moze kasnije dobit neki racun zbog busenja po zgradi?

Jos mi kaze da ako se selim a tamo nema amisa da mi automatski prekidaju ugovor....da da.
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 16:10   #4417
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Sad je moje pitanje da li me on moze kocit da mi dovedu optiku? Da li mora biti odredeni broj stanara da se uvede?
Može bez problema. Ako skupiš dovoljan broj (51%) potpisa suvlasnika, optiku uvodiš pa makar predstavnik suvlasnika prijetio da će se raznjeti s bombom zbog toga.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2014., 12:19   #4418
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Vidim došli su Cinestar Premier 1 i 2 u HD na 806 i 807 nisu mi baš nešto kvalitetni naviko sam na puno kvalitetniji HD jednostavno previše kompresije i noise-a opet ima na slici, na b.netu su mi bili puno kvalitetniji jer kod njih kompresije nema ili ima ali je jako mala kod njih nisam ni trebao palit Digital Clean View na televizoru i slika je bila super čista, dok ovdje mi je na high, ako ugasim slika je užas, no da je bolja od ovih SD to je definitivno. U svakom slučaju HD paket nebi ni u ludilu uzimao od njih ovakav već sam požalio i radi ove obične šta sam uzeo.

Kog zanima usliko sam par slika ima i video pa možete vidit kakvi su im HD kanali kvalitete(slika sa digital clean view On i Off)
https://www.dropbox.com/sh/ase6gz3yk...SAFAm9GNa?dl=0

I ovaj njihov softver na albisu 8080 je tolko loše napravljen predugo već nema updejta. Ovaj EPG svako malo podivlja i pokazuje najavu od prethodnog kanala sve dok ga ne ugasim i upalim ponovo, također teletekst je jako spor i nekad se ne otvara sa crnom pozadinom kako bi i trebao već on screen znači vidim pozadinu programa i teletekst što bi možda trebalo bit kao opcija neka mix il nešto tako.

Malo sam pratio koliko im HD kanal uzme Mbps i otprilike 4,5-5 kolko sam skužio to je poprilično kompresirano s obzirom da pravi HD kanal zna i po 8Mbps uzet.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 01.12.2014. u 17:04.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 10:53   #4419
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Lightbulb Za amis1, amis 2u1 i amis3u1 korisnike

Povećanje brzine......................................................................... Cijena (mjesečno)
  • Povećanje brzine-16/768 Kbps(min. 11,2/537,60kbps) 5kn
  • Povećanje brzine-24/1 Mbps(min.16,8/0,7 Mbps) 10kn
  • Povećanje brzine-25/5 Mbps(min.17,5/3,5 Mbps) 20kn
  • Povećanje brzine-40/10 Mbps(min. 28/7 Mbps) 35kn
  • Povećanje brzine-60/20 Mbps(min. 42/14 Mbps) 50kn




Svi korisnici, čiji zahtjev ili aneks kojim se traži povećanje brzine na 40/10 Mbps Operator zaprimi do 05.04.2015.godine, za vrijeme obveznog trajanja ugovora (12 ili 24 mjeseca)
dobivaju na testiranje brzinu 60/20 Mbps bez dodatne naknade za istu.

Istekom obveznog trajanja ugovora brzina se vraća na 40/10 Mbps.


P.S. VDSL2..očita stvar ,ne?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 02.12.2014. u 11:41. Razlog: EDIT: VDSL2
viper je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 11:18   #4420
Rupy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
A ima li kakvih novosti po pitanju VDSL-a?
Rupy je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 11:26   #4421
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
To je vdsl.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 11:46   #4422
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Dobio informaciju da za 20ak dana dolazi novi softver za albis 8080 također da za koji mjesec bi trebali počet dijelit siemens routere za one koji su na optici, a da za eltek očito ništa od onih gigabitnih sfp-ova, da nije nikom stalo do toga takvu sam dobio informaciju.

Zanima me ako mi netko iz amisa tu ko radi može to potvrdit.


P.S
Čovjeku koji radi u amisu sam dao slike sa dropboxa usporedbe b.net i amis SD i HD slike i sam je reko da je užasna slika.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 02.12.2014. u 16:11.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 17:49   #4423
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
također da za koji mjesec bi trebali počet dijelit siemens routere za one koji su na optici
Dali ovo znači da će mijenjati ove koje sada imamo ili je to za nove korisnike namjenjeno?
Meni je recimo WiFi malo u banani.
8m od rutera i kroz 2 zida (oba od siporeksa) signal jedva 1 crtica i to je periodično (ostali period ga nemam), a frend koji je 4 kata ispod mene ima neki ruter kojeg je platio 100kn i njegow WiFi hvatam čim uđem u lift na svom katu, nekih 15m od rutera i samo 3 betonska zida i jedan cijeli lift
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 17:52   #4424
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Dali ovo znači da će mijenjati ove koje sada imamo ili je to za nove korisnike namjenjeno?
Meni je recimo WiFi malo u banani.
8m od rutera i kroz 2 zida (oba od siporeksa) signal jedva 1 crtica i to je periodično (ostali period ga nemam), a frend koji je 4 kata ispod mene ima neki ruter kojeg je platio 100kn i njegow WiFi hvatam čim uđem u lift na svom katu, nekih 15m od rutera i samo 3 betonska zida i jedan cijeli lift
Genexis-im je wifi generalno u banani, meni je na elteku super, ali ja na elteku imam megabitni sfp ti imaš gigabitni na genexisu. Nazovi ih i traži eltek-a nećeš pogriješit.

Neće ti mijenjat morat ćeš sam nazvat i zatražit da ti zamjene, inače da novim korisnicima će njih stavljat odma.

EDIT:
Dobio dogovor od tehničke da nemaju još informaciju kad će se dijelit, no jedan amis zaposlenik mi je rekao za koji mjesec pa živi bili pa vidjeli jer ih je za ove sfpove nove za eltek jednostavno briga i neće ih očito niti naručivat i ja isto naivno povjerovao kad mi je tehničar rekao da su ih naručili samo kad će doć to ne zna hoće to bit mjesec dva šest kao da li bi htio genexis mi je ponudio on ima u sebi već gigabitni što sam ja odbio jer mi je bitan wifi i gnxs se reboota po 5minuta kolko sam vidio cca, pa me pitao hoću li da mi napravi da imam genexisa kao glavnog routera, a da mi elteka ostave kao wifi samo, reko da neću mislim baš mi treba imat dva ogromna routera tu na stolu i ovaj jedan mi je previše . No da je eltek bolji od genexisa meni osobno je i što se wifija tiče i manji je.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 02.12.2014. u 18:14.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 19:53   #4425
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Super jeftina povecanja brzine za vdsl. Sve pohvale. Sad kad bi i h1 malo to smanjio :P :P
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 21:12   #4426
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Dali ovo znači da će mijenjati ove koje sada imamo ili je to za nove korisnike namjenjeno?
Meni je recimo WiFi malo u banani.
8m od rutera i kroz 2 zida (oba od siporeksa) signal jedva 1 crtica i to je periodično (ostali period ga nemam), a frend koji je 4 kata ispod mene ima neki ruter kojeg je platio 100kn i njegow WiFi hvatam čim uđem u lift na svom katu, nekih 15m od rutera i samo 3 betonska zida i jedan cijeli lift
Meni sa Genexis routera na kompu u susjednoj sobi slicna duzina dva zida od siporeksa sa keramickim plocicama i jedna drveno staklena stjena signal na kompu sa USB wireless stickom vrlo dobar, mozda je tvoj router u banani.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 21:17   #4427
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Još da ima kakve koristi od vdsla na 2km udaljenosti od centrale



Bar da je upload veći
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 21:20   #4428
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Povećanje brzine......................................................................... Cijena (mjesečno)
  • Povećanje brzine-16/768 Kbps(min. 11,2/537,60kbps) 5kn
  • Povećanje brzine-24/1 Mbps(min.16,8/0,7 Mbps) 10kn
  • Povećanje brzine-25/5 Mbps(min.17,5/3,5 Mbps) 20kn
  • Povećanje brzine-40/10 Mbps(min. 28/7 Mbps) 35kn
  • Povećanje brzine-60/20 Mbps(min. 42/14 Mbps) 50kn




Svi korisnici, čiji zahtjev ili aneks kojim se traži povećanje brzine na 40/10 Mbps Operator zaprimi do 05.04.2015.godine, za vrijeme obveznog trajanja ugovora (12 ili 24 mjeseca)
dobivaju na testiranje brzinu 60/20 Mbps bez dodatne naknade za istu.

Istekom obveznog trajanja ugovora brzina se vraća na 40/10 Mbps.


P.S. VDSL2..očita stvar ,ne?
S obzirom na nove cijene i formalno uvodjenje VDSL2 usluge, do kad traje test faza tj. do kad se treba odlucit za prelazak na VDSL2 ili vracanje na pocetno tj. ADSL2?

Steta, kad imas paricu koja je maximalno za brzinu izmedju dvijje ponudjene, a maximalnu brzinu od 60/20 u promo razdoblju mozes zbog parice samo sanjat.

Zadnje izmijenjeno od: NTN. 02.12.2014. u 21:23. Razlog: slovo
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 21:33   #4429
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Meni sa Genexis routera na kompu u susjednoj sobi slicna duzina dva zida od siporeksa sa keramickim plocicama i jedna drveno staklena stjena signal na kompu sa USB wireless stickom vrlo dobar, mozda je tvoj router u banani.
Nije mu router u banani genexis generalno ima lošu antenu. Stan isto ko i moj na genexisu kod frenda u kuhinji di su dva zida(cigla+neka izolacija) rikne i to već u hodniku di je jedan zid oslabi jako, dok kod mene na elteku puni signal eventualno budu 4 od 5 crtica tu i tamo iza prvog zida, dok u kuhinji i to tamo na kraju kuhinje znači skoro prema van di su dva zida udaljena od routera ima jednu crticu, ali se može surfat bez problema.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 23:27   #4430
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Smile

Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
S obzirom na nove cijene i formalno uvodjenje VDSL2 usluge, do kad traje test faza tj. do kad se treba odlucit za prelazak na VDSL2 ili vracanje na pocetno tj. ADSL2?
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
09.10.2014Testnim korisnicima ce pustat vdsl2 brzine i nakon objave cjenika do kraja (vjerovatno)ove godine. Za to vrijeme i dalje cete placat cijene adsla.

Mogu samo reci da ce cijene vdsla biti jako primamljive u odnosu na ono sta nude.
Morao sam citirat sam sebe jer drugacije neide

Citajte temu ljudi... :-)
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 11:40   #4431
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Planiram uzeti amis1 adsl na lokaciji spansko oranice i naravno za oko su mi zapele ove nove brzine vdsl-a..posto znam da je centrala u preckom al ne znam tocno di jos se dvoumim..jel netko zna di bi bila centrala ili jel netko mozda ima vdsl na toj lokaciji..ja sam u josipa strganca..
Vermox je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 15:23   #4432
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Centrala u Preckom je kod autoputa-Petrovaradinska-kod onih teniskih terena(ne znam jel su jos tamo). Centrala se vidi s autoputa.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 16:12   #4433
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Vermox Pregled postova
Planiram uzeti amis1 adsl na lokaciji spansko oranice i naravno za oko su mi zapele ove nove brzine vdsl-a..posto znam da je centrala u preckom al ne znam tocno di jos se dvoumim..jel netko zna di bi bila centrala ili jel netko mozda ima vdsl na toj lokaciji..ja sam u josipa strganca..
Dostupan ti je Iskon VDSL.

Edit: Kada kažeš jel netko možda ima VDSL, mislio sam na operatore, ne na korisnike Amisa.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 16:43   #4434
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Ak je stvarno tam to je nekih 500 m zracne linije..se mogu nadat necem?
Vermox je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 17:40   #4435
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
@Viper, moram priznati da iako su sve te brzine fancy nimalo mi se ne sviđa eventualno reduciranje postojeće testne. (tj full otvorene pipe?)
Sve razumijem i kužim kako i zašto, ali svejedno nije mi fun. Naviknuo se na luksuz i onda ajmo cap.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 17:53   #4436
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Meni nije jasno zašto oni zajamčeno nude 100/100 a realno nitko od nas tu koji smo na optici nemamo 100/100 nego 96 il 95 i nešto up i down.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 19:46   #4437
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Post

Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Centrala u Preckom je kod autoputa-Petrovaradinska-kod onih teniskih terena(ne znam jel su jos tamo). Centrala se vidi s autoputa.
Bravo


@NewOne Na 60/20 bi se trebalo puštat max brzina za tu paricu. Dakle to ti je jedina opcija ako si imao vise od toga dosada. Suosjecam s tobom

@Thermaltake Moguce je, ako je na drugom kraju optickog vlakna željeni server.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 05.12.2014. u 19:55.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 23:19   #4438
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
zna li tko gdje je centrala za vrapcansku putinu 9? kazu mi da je u ulici IBM 7? iskon vdsl mi je kao dostupan, ali nisam siguran kako cemto ici, kad ce amis sa vdsl-om, i kakve vce biti cijene? kontam da optika nece nikad domene:-)
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 14:55   #4439
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Da, to je malešnica 2 ..imas jos i malešnicu 1 a ona je kod ulice ante topića-mimare/saliha alića. Ako ti kazu da si na centrali u IBM onda si na malešnici 2.

AMIS je krenuo s vdslom...

__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 15:28   #4440
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
@Thermaltake Moguce je, ako je na drugom kraju optickog vlakna željeni server.
Pa kakav je onda server to na drugoj strani tj. u zgradi do moje poštu su tamo serveri
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na