Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.01.2011., 14:17   #391
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor kis Pregled postova
Nije da te najbolje kužim, ali ukoliko sve odjaviš ostaje ti samo telefon i njegova pretplata.

No ukoliko ti i dalje želiš koristiti adsl i maxtv, a prestala ti je ugovorna obveza ne trebaš ništa odjavljivali (nema automatskog produljenja ugovora) nego koristiš kao i do sada, uz mogućnost da u svako trenutku odeš drugom operateru ili produžiš ugovor uz neku povoljniju ponudu.
Naravno da zelim i dalje koristit sve navedeno (tel, MaxTV i adsl) no ne zelim vise biti ugovorom vezan za njih kao sto sam bio.

Znam dosta ljudi kojima su automatski produzili sami ugovor, a i sam sam tako prosao u drugome stanu gdje su mi roditelji i ne zelim da se to ponovi.
Ugovor su produzili na "svoju ruku" na 12 mj. u drugome stanu bez da sam ista rekao...tako da ne zelim da mi se ponovi ista stvar + cuo sam od dosta ljudi da i dalje to rade posto su i oni tako prosli.

I dalje cu ostati kod njih, samo vise ne zelim biti vezan ugovorom posto cu se prebaciti kod nekog drugog cim mi bude dostupan neki ok provider...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline  
Staro 25.01.2011., 14:27   #392
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
Čuj onda je najbolje pročitati u ugovoru što si potpisao, odnosno na koliko dugo.
Ovo automatsko produživanje ugovora ide ukoliko si dobio neki novi komad opreme, router ili stb, time se automatski produžuje ugovor.
Ukoliko ne znaš na čemu si nazovi SZK i pitaj u kakvom si statusu i imaš li još kakvih obveza prema njima.
kis je offline  
Staro 02.02.2011., 07:36   #393
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Dragi nam Iskon podigao brzina sa 3 na 5 Mb/s



spep je offline  
Staro 02.02.2011., 12:01   #394
MitO_ZGB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor spep Pregled postova
Dragi nam Iskon podigao brzina sa 3 na 5 Mb/s

Iskon.Trio Start, zapad ZG-a još uvijek na 3Mb , možda nisu još svima digli...
MitO_ZGB je offline  
Staro 02.02.2011., 12:18   #395
Miso66
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 33
Samo duo korisnicima se dizu brzine. Trio ostaje isti.
Miso66 je offline  
Staro 02.02.2011., 12:20   #396
klimama
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Sada dižu brzine samo za Iskon.DUO i to: s 3 na 5 i s 5 na 10Mbps.
Onima koji su do sada imali 10Mbps smanjuju pretplatu na iznos koji su do sada imali oni s brzinom 5Mbps (s 300 na 200 kuna).
klimama je offline  
Staro 02.02.2011., 12:36   #397
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
jel nekom isteko ugovor , kak to ide jel nude nesto za potpisivanje novog ili inercijom ide dalje , nadam se ne opet na 18 mjeseci pobogu?
najradije bih ostao free agent, dakle da sam bez ugovorne obaveze , eventualno ak nude nesto dobro bih potpiso makar hvalili bi se da nude nesto za produzetak pretplate vec..

pisalo je nes na stranici iskona , ko neki sat koji odbrojava , kao do neke velike novosti koju iskon nudi , ak je to ovo da korisnicima iskon.duua povisuju brzine - uhu . Jaka stvar.dajte nama koji smo na triuu i placamo 220+kn mjesecno.
Hrvoje xyz je offline  
Staro 02.02.2011., 15:34   #398
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
nije to sigurno. piše nova usluga. vjerojatno optika ili tako nešto.
Full Throttle je offline  
Staro 02.02.2011., 22:45   #399
spin
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: osijek
Postovi: 53
Bok drustvo,

mozda sam fulala topic al stvarno ne znam gdje da stavim svoj post. Imam Iskon Trio start paket 3mbps. Problem je sto je s netom sve ok kad je Tv upaljen. Cim ugasim Tv net pocne stucati i surfanje je poprilicno sporo.

Kada napravim test na speedtest.iskon.hr brzine mi budu iste ali se mjenja "Max delay" i "Quality of service". S upaljenim Tv-om mi je qos 99%, a md cca 24 ms. S ugasenim qos 25-40% i md bude od 450-500ms.

Jel to tako normalno? Zvala sam SZK i oni tvrde da ne vide nikakve smetnje.

Na tv-u ponekad zna biti supalj zvuk i kad prebacim program bude normalan, Telefon ponekad ima sum i ako ja pricam onda onu drugu osobu ne cujem nista dok ne usutim i sacekam pola sec il manje.

Ne znam sta da radim jer u biti ne kuzim kako to sve treba biti i ne znam kako se postaviti prema njima.

Hvala.
spin je offline  
Staro 03.02.2011., 10:59   #400
klimama
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
pisalo je nes na stranici iskona , ko neki sat koji odbrojava , kao do neke velike novosti koju iskon nudi , ak je to ovo da korisnicima iskon.duua povisuju brzine - uhu . Jaka stvar.dajte nama koji smo na triuu i placamo 220+kn mjesecno.
Vjerojatno se radi o ovome:

http://tv.iskon.hr/tvinfo/gledaj_tv/...skon_tv_player

Mogućnost gledanja Iskon.TV-a na računalima i mobitelima.
klimama je offline  
Staro 22.02.2011., 23:21   #401
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Vezano uz rikavanje IskonTV-a 18.01.2011...

Poslao sam mail sa pritužbom na koju sam dobio odgovor dan kasnije koji sam ovdje postao (post #383). Rekli su da će se netko javiti, ali ništa...
Zatim sam poslao još jedan mail 10.02. i pitao zašto im treba 3 tjedna da se nitko javi... I ništa.
Par dana kasnije sma zvao SZK i rekao im sve isto. Naravno, proslijedili su moju pritužbu odjelu za reklamacije
Jučer sam poslao još jedan mail, samo mjesec i nešto sitno od onog prvog.
Danas su napokon odgovorili...

Citiraj:
Postovani,

Prije svega, molimo Vas da uvazite ispriku zbog cekanja odgovora na Vasu reklamaciju.

Obzirom da ste tijekom 01. mjeseca prolazili kroz poteskoce u koristenju nase usluge tj. dio mjeseca ih niste bili u mogucnosti koristiti, zelim Vas obavijestiti da ce Vam biti umanjen racun za 02. mjesec u iznosu od 20% mjesecne naknade za uslugu koju koristite.

Navedeni popust je jednokratan i biti ce iskazan na racunu koji cete zaprimiti pocetkom 3. mjeseca.

U slucaju primjedbi na ovo rjesenje, upucujemo Vas da, sukladno clanku 50. stavak 12. Zakona o elektronickim komunikacijama (NN 73/08) mozete podnijeti pisanu prituzbu Povjerenstvu za rjesavanje prituzbi korisnika u roku od najvise 30 dana od dana zaprimanja odluke po reklamaciji, na sljedecu adresu:

Iskon Internet d.d.,
Povjerenstvo za rjesavanje prituzbi korisnika,
Garicgradska 18,
10000 Zagreb

Lijep pozdrav,

--
Ivan Matijevic
Sluzba reklamacija
Eto. Par mailova da bih dobio 20% popusta za računu za 2. mjesec. Nije puno, ali čovjeka veseli

PS: Taman da ću poslati ovaj replay i krkne internet... Nije do mene, curi na drugom kraju grada ista stvar.
PPS: Poslao sam im prigovor vezan i za rikavanje neta sinoć, pa nek im svaki mjesec krepa nešto i doma fino štedimo 50-ak kuna.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!


Zadnje izmijenjeno od: borny. 23.02.2011. u 09:14.
borny je offline  
Staro 23.02.2011., 11:10   #402
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Jučer navečer (~20h) su bili globalni problemi sa internetom (sporo ili ne radi uopće),

Zadnje izmijenjeno od: borisko. 23.02.2011. u 18:16.
borisko je offline  
Staro 23.02.2011., 13:38   #403
Deathwish
overpowered
Moj komp