Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2007., 20:40   #1
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Operacija sinusa

jel bio tko na operaciji sinusa?ja moram na endoskopsku operaciju sinusa...čeoni su mi super,ali lijevi sinus kod nosa/na licu je potpuno začepljen nekakvom mega cistom (tako kaže ),uglavnom,velikom cistom...

mene zanima oporavak,ako je netko bio...? iduću srijedu idem na op. privatno kod Klapana....

trenutno sam kolekcionar bilo kakvih informacija

Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 20:58   #2
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Kako ti se to desilo?
Imaš nonstop začepljen nos/prehlade?
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.10.2007., 21:17   #3
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Kako ti se to desilo?
Imaš nonstop začepljen nos/prehlade?
a od rođenja više manje...moraš imati dobre predispozicije za to još kao dijete,a cista nastane od alergija,prašine,prehlada...ja sam više manje non stop prehlađen,muči me alergija...a ne dišem nikako kroz nos,lijeva nosnica je u banani...ali imam lomova dosta u nosu,što je dodatno otežalo situaciju ali to je sekundaran problem koji riješavam nakon operacije sinusa...

Znam dosta ljudi osobno koji su operirali sinuse,ali sam izgubio s vremenom (s poslom!) kontakte pa do informacija iz prve ruke - nikako...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 21:32   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znam da je frend bio na punktaciji i to ne želimo nikome da se desi... lokalna anestezija + pajser u nos + nije uopće bilo potrebno punktirati sinuse, pošto je on imao neke druge probleme = naše zdravstvo

go privatno, go! ftw!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 21:42   #5
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
a od rođenja više manje...moraš imati dobre predispozicije za to još kao dijete,a cista nastane od alergija,prašine,prehlada...ja sam više manje non stop prehlađen,muči me alergija...a ne dišem nikako kroz nos,lijeva nosnica je u banani...ali imam lomova dosta u nosu,što je dodatno otežalo situaciju ali to je sekundaran problem koji riješavam nakon operacije sinusa...

Znam dosta ljudi osobno koji su operirali sinuse,ali sam izgubio s vremenom (s poslom!) kontakte pa do informacija iz prve ruke - nikako...
Tako je i meni .. svako malo me udari pa pocnem smrcati ovako iz cistog mira, neznam do cega je. Nos ti je pun, glava te boli. ***iga, alergije.
Jednom mi je djed rekao (70+god) da je njemu dok je bio mladji isto tako bilo, problemi sa sinusima, uglavnom da ga je izlijecilo to sto je njegova baka znala neku metodu gdje se zagrije - pazi ovo - krpa i stavi se soli, pa to drzis na celu i ležiš. . nakon tjedan dana zagarantirano prođe. Nemoraš cijelo vrijeme ležat, možeš si to po noći stavit kad ideš spavat, uglavnom da utječe na sinuse, i da nakon toga ojačaju ili tako nešto .. nemoj me za riječ hvatat, ali tako sam čuo.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 22:05   #6
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Tako je i meni .. svako malo me udari pa pocnem smrcati ovako iz cistog mira, neznam do cega je. Nos ti je pun, glava te boli. ***iga, alergije.
Jednom mi je djed rekao (70+god) da je njemu dok je bio mladji isto tako bilo, problemi sa sinusima, uglavnom da ga je izlijecilo to sto je njegova baka znala neku metodu gdje se zagrije - pazi ovo - krpa i stavi se soli, pa to drzis na celu i ležiš. . nakon tjedan dana zagarantirano prođe. Nemoraš cijelo vrijeme ležat, možeš si to po noći stavit kad ideš spavat, uglavnom da utječe na sinuse, i da nakon toga ojačaju ili tako nešto .. nemoj me za riječ hvatat, ali tako sam čuo.
sigurno to olakšava...ali kod mene je stvar mehaničke prirode,dakle mehanički "kvar"... shebao sam te kanale koje moram operirat,zbog toga se sinus punio sekretom i nastala je cista...dakle,meni je problem prouzrocio jos jedan problem! ali definitvno,kada riješim mehaniku probat ću ukoliko budem imao daljnjih problema s sinusima... thnx

inače,ako mogu primjetit,dobro se drže kolege s pce-a
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 23:30   #7
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja sam isto bio na takvoj operaciji.
Tzv. "treći krajnik" - horror u Šibenskoj bolnici :S

Prije same operacije doktor je morao uzeti uzorak tkiva za analizu, a to je obavljeno nekim vrlo starim Ruskim (Sovjetski bolje rečeno) aparatom koji na kraju ima mala kliješta koja "na živo" otkinu komad tkiva.

Dobio sam kao fol gazu s kloroformom da mi malo "otupi" osjet, ali ništa nije pomoglo , nakon šta su mi to kroz nos ugurali (do grla skoro -na živo) išli su otkinuti komad, no kako uvijek sve mora poći krivo u tom trenu se taj "aparat" ugasija, tako da mi je osta zaglavljen jedno kraće vrijeme dok ga nisu uspili pokrenit ponovo (radi na struju).
Vrlo hororistična atmosfera...

Sama operacija je prošla ok, trajala je oko 30-45min, potpuna anestezija, oporavak je brz
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 23:41   #8
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
nezelim ti pricati kroz sta sam ja prosao. tako da mi se operacija sinusa cini kao tjedan dana sa dvije cehinje na jahti

inace sto se tice operacije nosa. neznam dali ce ti ga morat trgati (al vjerovatno hoce) e problem je sto ces 20 dana izgledati kao da si dobio gadne batine a jos 2 mjeseca nakon toga ce te boljeti nos. tek nakon 3 mjeseca ce biti sve ok.

meni sestricina bila tak da ak je ona prezivjela od tebe neocekujem nista manje nego da odbijes anesteziju
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 00:09   #9
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
@Thoroughbred B
Da te utješim da nije to niš strašno.
Bio sam na operaciji (isto mehanički kvar ).
Pukla su mi bila sva tri snusa na desnoj strani lica tako da kad sam htio ispuhati nos lice mi se je napuhnulo. Plus toga imao sam puknutu zigomatičnu ili narodski ličnu kost i gornju čeljust. Od iza trećeg zuba pa do ispod oka. Imao sam u ustima (rekao bi Pervan u čvaljama) protezu 6 tjedana, a ispod oka još imam fiksirane kosti sa titanovom pločicom.

Mogu ti reči da je manje bolno od operacije slijepog crijeva. Za razliku od ostalih bio sam 15 dana u bolnici, 3xdnevno dobivao inekcije antibiotika i rana je bila otvorena 3 mjeseca. Dva puta tjedno su mi ispirali trušnu šupljinu.
Lomio sam ruke i svašta drugo. Imao 2 tjedna vrat u gipsu.
Dosta prometnih nezgoda.

Pa nakon svega toga mogu reći da je operacija sinusa tako tako kaj se tiče bolova. Ništa strašno.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 02:04   #10
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
evo link za sve one koje misle da imaju problema sa sinusima.simptomi, testovi.
http://www.plivazdravlje.com/?sectio...bolesti&bid=73
frend mi je takodjer bio na operaciji sinusa te je imao još nekih problema sa nosom sve je to sredio i sad je ko nov.oporavak mu je trajao oko 1-2 mjeseca.

Thoroughbread B držimo ti fige i vjeruj mi sve bu bilo uredu.
pozdrav
__________________

Intel i7 2,66GHz SLBEJ
GigaByte EX58-UD3R F6
3x2Gb Corsair TR3X6G1600C9G
WD6400AAKS
XFX 275 GTX XXX Edition
Corsair TX650W
CM 690
Samsung T220

BOGDO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2007., 02:36   #11
drupci15
je.ba.c na ba.te.ri.je
Moj komp
 
drupci15's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Jarun
Postovi: 299
samo hrabro i koliko sam ja cuo od poznanika nije nikaj prestrasno (ja na srecu nemam takvih problema)...... aj mozes ti to, vjerujemo u tebe..... i brz i uspješan oporavak ti želimo
drupci15 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 09:47   #12
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ja sam isto bio na takvoj operaciji.
Tzv. "treći krajnik" - horror u Šibenskoj bolnici :S

Prije same operacije doktor je morao uzeti uzorak tkiva za analizu, a to je obavljeno nekim vrlo starim Ruskim (Sovjetski bolje rečeno) aparatom koji na kraju ima mala kliješta koja "na živo" otkinu komad tkiva.

Dobio sam kao fol gazu s kloroformom da mi malo "otupi" osjet, ali ništa nije pomoglo , nakon šta su mi to kroz nos ugurali (do grla skoro -na živo) išli su otkinuti komad, no kako uvijek sve mora poći krivo u tom trenu se taj "aparat" ugasija, tako da mi je osta zaglavljen jedno kraće vrijeme dok ga nisu uspili pokrenit ponovo (radi na struju).
Vrlo hororistična atmosfera...

Sama operacija je prošla ok, trajala je oko 30-45min, potpuna anestezija, oporavak je brz
Ja srećom idem privatno na nekakvu virtualnu endoskopiju (FESS),objašnjavao mi je da je on tu (g.dr.prof.Klapan) operaciju usavršio u St.Petersburgu prije 5 godina,a Amerikanci tek nedavno...uglavnom,svjetski hit operacija Vidi sve točno šta radi,bez iznenađenja...ali i košta! (cca 15 000 kn)

U bolnicama su više manje uvijek nekakva loša iskustva,imam ih oko sebe koliko hočeš Mislim da meni neće uzimati uzorak tkiva nego to odmah ide van jer zauzima cijeli lijevi sinus...pa na patologiju!A nisam ni siguran za anesteziju...moguće je da idem na lokalnu u obje operacije,jer on baš ne simpatizira opću...ali kao da ću biti u dubokom snu...

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
nezelim ti pricati kroz sta sam ja prosao. tako da mi se operacija sinusa cini kao tjedan dana sa dvije cehinje na jahti

inace sto se tice operacije nosa. neznam dali ce ti ga morat trgati (al vjerovatno hoce) e problem je sto ces 20 dana izgledati kao da si dobio gadne batine a jos 2 mjeseca nakon toga ce te boljeti nos. tek nakon 3 mjeseca ce biti sve ok.

meni sestricina bila tak da ak je ona prezivjela od tebe neocekujem nista manje nego da odbijes anesteziju
Eh da Meni je unutra sve polomljeno i moram na žešču rekonfiguraciju svega,ili kako mi je doktor rekao "strgano"...ali to me ne brine,znam masu ljudi koji su to operirali i to stvarno nije ništa strašno...što se podljeva tiče,imaš ih ukoliko odeš na opću anesteziju,ja čak neću imati ni tampone nego nešto slično tome,modernije...bolje...a i sam tip operacije je trenutno najmoderniji,izvodi ga samo g.dr.prof.Klapan u Hrvatskoj i šire...on je osmislio i predaje u Americi,Engleskoj...ima velike prednosti naspram "standardne"...

Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
@Thoroughbred B
Da te utješim da nije to niš strašno.
Bio sam na operaciji (isto mehanički kvar ).
Pukla su mi bila sva tri snusa na desnoj strani lica tako da kad sam htio ispuhati nos lice mi se je napuhnulo. Plus toga imao sam puknutu zigomatičnu ili narodski ličnu kost i gornju čeljust. Od iza trećeg zuba pa do ispod oka. Imao sam u ustima (rekao bi Pervan u čvaljama) protezu 6 tjedana, a ispod oka još imam fiksirane kosti sa titanovom pločicom.

Mogu ti reči da je manje bolno od operacije slijepog crijeva. Za razliku od ostalih bio sam 15 dana u bolnici, 3xdnevno dobivao inekcije antibiotika i rana je bila otvorena 3 mjeseca. Dva puta tjedno su mi ispirali trušnu šupljinu.
Lomio sam ruke i svašta drugo. Imao 2 tjedna vrat u gipsu.
Dosta prometnih nezgoda.

Pa nakon svega toga mogu reći da je operacija sinusa tako tako kaj se tiče bolova. Ništa strašno.
Vidim ti si štošta prošao u životu... Nije strašna operacija,ali nije mi baš ni svejedno Ipak su tu blizu živci,mozak...kopat će mi po glavi Što se slijepog crijeva tiče,eto dobio sam uvod i u tu operaciju I to me čeka,kao i svih...nadam se ne tako brzo...volio bi hodati na 2 noge još neko vrijeme (M.Maškarin) ... Samo se nadam nekakvoj anesteziji,dobroj...bez buđenja za vrijeme operacije po mogućnosti... (i to sam čuo...)

Citiraj:
Autor BOGDO Pregled postova
evo link za sve one koje misle da imaju problema sa sinusima.simptomi, testovi.
http://www.plivazdravlje.com/?sectio...bolesti&bid=73
frend mi je takodjer bio na operaciji sinusa te je imao još nekih problema sa nosom sve je to sredio i sad je ko nov.oporavak mu je trajao oko 1-2 mjeseca.

Thoroughbread B držimo ti fige i vjeruj mi sve bu bilo uredu.
pozdrav


Citiraj:
Autor drupci15 Pregled postova
samo hrabro i koliko sam ja cuo od poznanika nije nikaj prestrasno (ja na srecu nemam takvih problema)...... aj mozes ti to, vjerujemo u tebe..... i brz i uspješan oporavak ti želimo
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote