Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2009., 11:12   #1
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Philips 240PW9ES 24" S-IPS

Izgleda da je došao na naše tržište:
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=240PW9ES&x=0&y=0

Matrica je, izgleda, indentična onoj koja se ugrađuje u HP LP2475w, međutim cijena monitora je ~1000 kuna manja!

http://www.consumer.philips.com/cons...or+240PW9ES-05

Mislim da je to moj sljedeći monitor
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 11:36   #2
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
zar u HP-u nije H-IPS ?
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2009., 12:55   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Mislim da je to moj sljedeći monitor
Ima jedna stvar koja mi se urezala u pamcenje vezano za ovog Philipsa :

In The Netherlands this model was introduced almost 6 months ago and one can order one in several webshops since then. Yet, it's never been delivered to anyone, so recently some curious people contacted Philips.nl about it and gotten the response this model was cancelled. Strangely enough, Simon Baker,a mod from TFT Central got a response from philips.uk that this model was outsourced to another company and there were problems with the production which they were ironing out or something.

Treba malo vremena i barem 2-3 testa da se vidi malo upotrebne ležarine, ali i potvrdu nekolicine sretnih vlasnika. S druge strane, ako se ovaj model pokaze dozrelo kvalitetan, onda ce mnoge uciniti sretnima u kupovini.

Philips ima 3x bolju situaciju od Della i vjerovatno 10x od HP-a u smislu salona i mogucnosti provjere/zamjene. Ostaje samo pitanje > koliko ce taj model biti Philipsu relevantan prodajom i kako ce ih slati po EU? Buduci da sam jako dobro upoznat sa Philips ljudima u HR, bas cu sljedeci tjedan pitati glavnog SB-a koji ce salon biti najbolji u ZG-u za takve provjere/kupovine.

Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
zar u HP-u nije H-IPS ?
Vecina je vec ustolicila u S-IPS nazivu pa jednostavno ispusti precizno to spomenuti. Osim ako se ne radi o pedantnom testeru ili Nec monitoru, vecinom ga prekrste u S-IPS. No nema veze buduci da oba podjednako vesele svoje vlasnike
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 13:05   #4
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
po obicaju ce vjerojatno bit moguce vidjeti tog philipsa u autronicu, ako cak i tamo.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 13:13   #5
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
po obicaju ce vjerojatno bit moguce vidjeti tog philipsa u autronicu, ako cak i tamo.
Tome je razlog slaba informiranost kupaca. Autronic je jedini znao drzati po nekoliko P22" CRT-a i kulturu drzanja po nekoliko LCD-a. Ali mogucnost detaljnog pregleda je postojala na cak 3 adrese, nadomak zamalo strogo ZG centra

Ponavljam, ako se ustolici ozbiljnije ponudom, onda ces imati mogucnost odlicne provjere i odmah zamjene na licu mjesta.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 17:59   #6
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Tome je razlog slaba informiranost kupaca. Autronic je jedini znao drzati po nekoliko P22" CRT-a i kulturu drzanja po nekoliko LCD-a. Ali mogucnost detaljnog pregleda je postojala na cak 3 adrese, nadomak zamalo strogo ZG centra

Ponavljam, ako se ustolici ozbiljnije ponudom, onda ces imati mogucnost odlicne provjere i odmah zamjene na licu mjesta.
Gdje ga se moze jos pogledat osim u Autronicu?
Ja cekam pojavu tog monitora vec 8+ mjeseci, otkad se pojavio u Hong-Kongu.
Po onom sto sam ja uspio skupit po netu, glavni problem tog monitora je dobavljivost, jer cim se pojavi negdje u prodaji, odmah ga rasprodaju.
Pretpostavljam da je stvar u tome da posto je matrica made by LG/Philips i posto se ugraduje i u HP/Dell, da mozda nemogu napravit dovoljno matrica da zadovolje njih i jos da ostane i philipsu za vlastite monitore.

@Visage
Po pitanju tih 22' CRT monitora, ja sam se uspio dokopat jednoga, i moglo ga se dobit isto samo po narudžbi, jer su svi bili unaprijed rasprodani.
Ali prezadovoljan sa njime, i sad bi ga rado upario sa jednim Philips 24' LCD, nakon sto mi se na poslu varijanta 200P7 i 200WP7 pokazal odlicnom.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 18:50   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Gdje ga se moze jos pogledat osim u Autronicu?
Nazvao sam ipak danas bivseg vlasnika Akdamara (upravo saznao da je bivsi) sa kojim nisam pricao ima par godina. Inace mnogu su ga zvali Mr. Philips jer je imao sve ugovore s njima, za razliku od mnogih imena koji se kite predstavnickim epitetima a nisu nista drugo do prodajnih dilera. Taj dio je kaze prodan Feniksu jer na drugi nacin nisu mogli dobivati Philips robu na kvalitetan nacin. No srecom tu ostaje i dalje Renoprom nekadasnji direktni suradnik koji ima odlicnog covjeka (nekoch glavnog vodju servisa) Zdravka, preko kojeg se mogu dobiti svi kvalitetni podaci. Renoprom ima dosta prostora, jedino nisam siguran dal i dalje imaju veliki salon via Samobor? Ali kaze mi ex. Akdamar vlasnik, da u King Cross imaju prilicno dobar prostor. Nisam u kupovini ovog monitora, pa ne mogu reci da sam nesto vise angaziran od puke znatizelje. Ali svima (kad dozrije pojavom) koji zele ovaj monitor, neka nazovu glavnog Zdravka i precizno saznaju kad, gdje i kako nabaviti Philipsa. Nitko od njega nije kompetentniji iz prva ruke dati odgovor na ta pitanja. Nesumnjvo kao i sa Dellom, oni koji su lijeni ovo upamtiti ili citati pocetak teme... nastavit nakon 50 postova otkrivati toplu vodu gdje i kako mogu nabaviti monitor ili kukati nad greskom nakon nevidjene kupovine preko web ducana.


Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Ja cekam pojavu tog monitora vec 8+ mjeseci, otkad se pojavio u Hong-Kongu.
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Po onom sto sam ja uspio skupit po netu, glavni problem tog monitora je dobavljivost, jer cim se pojavi negdje u prodaji, odmah ga rasprodaju.
Po ovome sto sam danas cuo od njega, ujedno i razlog zasto je odlucio izaci je upravo promjena (nazalost) kvalitete odnosa prema nasoj lokaciji via reklamacija i ostvarivanje istih. Smanjeni interes za nasim trzistem kad se radi po pojedinim IT stvarima.

Najveci broj dokumentiranih 240PW9ES vlasnika nalazi se ovdje : >>>>>

Nekolicina su zadovoljni, dok je nekoliko ljudi odma vratilo monitor nazad! Sve je dostupno na linku koji sam dao.


Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Pretpostavljam da je stvar u tome da posto je matrica made by LG/Philips i posto se ugraduje i u HP/Dell, da mozda nemogu napravit dovoljno matrica da zadovolje njih i jos da ostane i philipsu za vlastite monitore.
Nemam pojma, to ce trebati pitati Zdravka i one koji iz prve ruke primaju informacije o situaciji tog modela.

Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Po pitanju tih 22' CRT monitora, ja sam se uspio dokopat jednoga, i moglo ga se dobit isto samo po narudžbi, jer su svi bili unaprijed rasprodani. Ali prezadovoljan sa njime, i sad bi ga rado upario sa jednim Philips 24' LCD
I ja sam ga imao kratko bas preko Akdamara. I uredno sam ga tamo isao provjeriti kako radi prije kupnje. Uvijek ih je bilo barem nekoliko modela u rezervi pokriveno po modelu. Vjerovatno nisi znao za njih kad si kupovao monitor.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 19:49   #8
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
I ja sam ga imao kratko bas preko Akdamara. I uredno sam ga tamo isao provjeriti kako radi prije kupnje. Uvijek ih je bilo barem nekoliko modela u rezervi pokriveno po modelu. Vjerovatno nisi znao za njih kad si kupovao monitor.
moram priznat da nisam imao pojma za njih.
Nisam znao ni da je feniks uzeo dio distribucije.
Budem sutra preko telefona pokusao skupit vise informacija.
Puna ti hvala na trudu i pomoci Visage.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 11:40   #9
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
odličan monitor po dobroj cijeni....24" IPS za ne velike pare (za naše tržište)....sve 5 osim dizajna....i boje...posebno dizajn postolja mi se ne sviđa...ali - picajzlim

EDIt: sad vidim da se vani može ubost i crni
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 13:59   #10
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
i? jel iko kupio/posudio/nesto trece?
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2009., 10:50   #