Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2024., 17:00   #44521
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Zračna vilica je nebitna na trekking bajku, pogotovo jer mu je namjena vjerojatno komjuterska i samim time bi cak radije imao na takvom bajku rigid vilicu prije nego zracnu ili oprugu.

Kolegin argument je validan ako on crpi informacije po bajk casopisima, a ne carima bilo kojeg internet servisa. 😁

Linkali smo vise puta ghost square sa zracnom viljom 800€, mozda si bajk piknuo prije toga.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 17:00   #44522
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
a zašto toliko dižeš biciklu?
obično kad netko diže volan previše je znak da mu je bicikla malena....
koje si visine, koje je veličine rama?
Velicina je 58 to bi trebala bit xl rama.
187cm
Ma ne volim bas da sam previse nagnut naprijed, vise volim da je malo lezerniji polozaj.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 17:23   #44523
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ima li netko preporuku za trekking bajs sa remenom, moze polovno ili novo u hr i de?

velicina 50, disk kocnice i bez amortizera
https://www.cannondale.com/en-gb/bik...-boy/bad-boy-1

Zanemari cijenu na stranici, ja sam rabljeni BB2 u top stanju uzeo za četvrtinu te cijene

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Velicina je 58 to bi trebala bit xl rama.
187cm
Ma ne volim bas da sam previse nagnut naprijed, vise volim da je malo lezerniji polozaj.
Meni se čini da si ti malo požurio s kupovinom nečeg što ti uopće ne paše. I sad ćeš izmijenjati toliko dijelova na njemu da si ga prilagodiš da si komotno mogao kupiti skuplji odgovarajući bicikl.

Jesi uopće probao bicikl prije kupnje?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 19:06   #44524
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
https://www.cannondale.com/en-gb/bik...-boy/bad-boy-1

Zanemari cijenu na stranici, ja sam rabljeni BB2 u top stanju uzeo za četvrtinu te cijene


Meni se čini da si ti malo požurio s kupovinom nečeg što ti uopće ne paše. I sad ćeš izmijenjati toliko dijelova na njemu da si ga prilagodiš da si komotno mogao kupiti skuplji odgovarajući bicikl.

Jesi uopće probao bicikl prije kupnje?
Naravno. Vozikao sam se neko kratko vrijeme prije nego sam donio odluku.. Ma ne trebam niš puno mjenjat, sic obavezno, a volan eventualno. Ostale potrošne dijelove po potrebi (gume).

Inače sam mislio kupit novi cube nature exc, taj mi je odgovarao radi volana, a rama je bila ista kao ova sad, al taj je duplo skuplji i još malo više, posle bi se nametalo pitanje, dal bi kupnja bila opravdana, s obzirom da ne bih stalno bio na biciklu.

Od prošle godine gledam i tražim neki bajk, al sam očito postavio visoku ljestvicu za moje kriterije a između ostaloga, tražio sam puno muzike za malo para

A i sam si već rekao, kompromisi.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 19:54   #44525
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Velicina je 58 to bi trebala bit xl rama.
187cm
Ma ne volim bas da sam previse nagnut naprijed, vise volim da je malo lezerniji polozaj.
Brojčane oznake ne prate slovčane tek tako, ovisi i od rame do rame i svašta nešto... 58 je XL, al je i 60, a kod nekih je i 62
Po slici (volana naviše) bi rekao da je položaj užas, šteta šta je bikefit preskup jer mislim da bi se 90% biciklista spasilo da naprave jedan jer nakon par vožnja skužiš da ono što si ti prije volio/mislio je bilo totalno promašeno Recimo to da je puno prirodniji položaj na bajku to "naginjanje naprijed kako ti kažeš" nego da sjediš kao na stolcu za ručkom i radi same dinamike vožnje, ali i radi reakcije na nepredviđene događaje.

Od vilice, ako već nisi odustao, odustani. Zračna vilica na tom bajku je nepotrebna, ta koju imaš će bit dovoljna za zadaće kojem ćeš zadavati tom bajku, a benefite zračne nećeš doživiti ni da najskuplju montiraš. Ako baš loše radi (propada) do te mjere da je nepredvidljiva, onda radije gledat u smjeru rigida...

Sretne kilometre želim
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 20:17   #44526
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Stavi si zasad fokus na sjedalo jer ce ti trebati udobnost. Dosta mase ti je sad na guzici i onda guzne kosti i ono tkivo podno jajcov trpe. Nije tako lako odabrati pravo sjedalo. Teze nego vilicu ili gume A i normalno je da dupe boli prvih nekoliko tjedana, ovisi koliko vozis. Pregrmi par tjedana pa vidi kako ce biti.

Anyway, kreni pomalo da ne uletis u zecju rupu sa svim tim promjenama svega odjednom. Kad vec imas bajk nema ti smisla previse zuriti. Trebas se naviknuti i tijelo ce ti putem reci sto ne valja.

Mene isto malo cudilo sto toliko dizes volan. Sto kolege kazu, to bi moglo biti radi toga jer ti je bajk dug. Po mjerama mi djeluje oke, pa cu pretpostaviti da su neutreniran i slabog core-a. Been there, dodje to na svoje s vremenom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 21:02   #44527
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Brojčane oznake ne prate slovčane tek tako, ovisi i od rame do rame i svašta nešto... 58 je XL, al je i 60, a kod nekih je i 62
Po slici (volana naviše) bi rekao da je položaj užas, šteta šta je bikefit preskup jer mislim da bi se 90% biciklista spasilo da naprave jedan jer nakon par vožnja skužiš da ono što si ti prije volio/mislio je bilo totalno promašeno Recimo to da je puno prirodniji položaj na bajku to "naginjanje naprijed kako ti kažeš" nego da sjediš kao na stolcu za ručkom i radi same dinamike vožnje, ali i radi reakcije na nepredviđene događaje.

Od vilice, ako već nisi odustao, odustani. Zračna vilica na tom bajku je nepotrebna, ta koju imaš će bit dovoljna za zadaće kojem ćeš zadavati tom bajku, a benefite zračne nećeš doživiti ni da najskuplju montiraš. Ako baš loše radi (propada) do te mjere da je nepredvidljiva, onda radije gledat u smjeru rigida...

Sretne kilometre želim
Da, malo je zeznuto to kod odabira rame.
Sto se tice polozaja sjedenja, pa ne sjedim bas ko da sam za kompom
A sto se tice prirodnog polozaja na biciklu, to i mene zanima, ili je to ipak sve individualno.

Ne trazim bas polozaj kao da vozim gradski bicikl, a to je full uspravno, nije mi to cilj..
Al imat cu na umu, pa se poigrat s lulicom.


Tnx.
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Stavi si zasad fokus na sjedalo jer ce ti trebati udobnost. Dosta mase ti je sad na guzici i onda guzne kosti i ono tkivo podno jajcov trpe. Nije tako lako odabrati pravo sjedalo. Teze nego vilicu ili gume A i normalno je da dupe boli prvih nekoliko tjedana, ovisi koliko vozis. Pregrmi par tjedana pa vidi kako ce biti.

Anyway, kreni pomalo da ne uletis u zecju rupu sa svim tim promjenama svega odjednom. Kad vec imas bajk nema ti smisla previse zuriti. Trebas se naviknuti i tijelo ce ti putem reci sto ne valja.

Mene isto malo cudilo sto toliko dizes volan. Sto kolege kazu, to bi moglo biti radi toga jer ti je bajk dug. Po mjerama mi djeluje oke, pa cu pretpostaviti da su neutreniran i slabog core-a. Been there, dodje to na svoje s vremenom
Budem, sjedalo mi je u planu. Mjere bajka su ok. Da, neutreniran sam, nisam vozio bicikl ima par godina..

Nekaj sam cuo da se sjedalo isto kupuje na temelju velicine guzice, navodno isto po mjerama?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 17:47   #44528
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Misliš velika pa si ovako smanjuje reach I dobiva uspravniji položaj?

@zvonac: ja da preporučio vilicu koja idealno paše, a sad treba li ti je sasvim drugo pitanje
a zapravo, može i u drugom smjeru, kad malo razmislim.

ako si toliko podiga držanje na bicikli, onda si uzmi nešto mesnatije,jer nećeš baš moći sjediti na kostima.
sve preko 15.5 će ti biti u redu, osim ako nemaš neku mini guzicu.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 17:52   #44529
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
..

Nekaj sam cuo da se sjedalo isto kupuje na temelju velicine guzice, navodno isto po mjerama?
da al teško da ćeš nać baš takvo da paše tebi... ja sam kupio najšire u lidlu medikol marka i puno je bolje nego oni plastikaneri koje dobiješ sa biciklom ( taj sam skinuo drugi dan i odonda je u kutiji)

al treba više vožnji da se meso/kosti naviknu (bar 6mjeseci)
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 09:41   #44530
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Lovran-Mala Učka-Brgud-sklonište Izvaljeno jaje u gnijezdu-Kremenjak-Mošćenice-Vodna draga-plaža Sv. Ivan, 41km / 1500mnv...sezona kupanja otvorena















Nik je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 10:43   #44531
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Temperatura mora?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 10:43   #44532
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Uf, zakupalo se!
Kakvo je?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 11:33   #44533
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
12.7°C je bilo more
Nik je offline   Reply With Quote