Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2018., 14:12   #2311
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor fizicica Pregled postova
Klima bi bila na Pagu a tamo je veliki problem posolica. Ima li neki model baš za primorska područja?
Prošeći po gradu Pagu i vidi jel ima koja klima da nije korodirala, a da izgleda kao da ima već koju godinu.
Obrati posebno pažnju na Toshibe, Mitsubishi, Daikin i Fujitsu klime.
Dalje, stavi plastične nosače obavezno.
Vidio sam kod vas klima da im je lim vanjske jedinice potpuno pojeden, i bakrene parice na UTP kabelu koje su unutar kuće korodirale na konektoru do neupotrebljivosti.
Čisto usporedbe radi, to u Crikvenici nisam vidio nigdje. Ni na kućama koje su prvi red do mora.
Eventualno pitati lokalne instalatere klima što preporučuju što se korozije tiče.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 16:58   #2312
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
ima samsung modele gdje vanjska jedinica ima plasticno kuciste.
okarm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2018., 07:57   #2313
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Pozdrav ponovno...samo jedno pitanjce o vašem mišljenju tek onako iz radoznalosti:

FUJIAIR YACUZA 3,5KW Grijanje/hlađenje A++

Panasonic kompresor,piše čak i twin rotary sistem te neki DC hibrid sistem...po specifikacijama je neloša a pazite cijena je--

2.475 kn
----------

nevjerojatno malo....što mislite?Hvala na odgovoru

Značajke:
• Kapacitet 3,5kW
• Velika ušteda energije: energetski razred A++
• Inverter tehnologija: niska potrošnja, niska razina buke, preciznija regulacija temperature
• Kompaktan linearni dizajn, visoki sjaj, čisto bijela završna obrada
• Središnji vrlo diskretan zaslon na prednjoj ploči
• Digitalni daljinski upravljač s LCD zaslonom
• Rad u grijanju do vanjske temperature -15°C
• Programski timer
• Osigurava željenu temperaturu točno tamo gdje postavite daljinski upravljač
• Turbo funkcija
• Memory funkcija
• Sleep funkcija
• Vanjska jedinica: zaštita IP24,50Hz, hlađenje 370 W - 1570 W, grijanje 410 W - 1570 W, R410, težina 34kg
• Unutranja jedinica: hlađenje 1800W-4000 W, grijanje 1800 W - 4200 W, ulazna snaga 440 W - 1600 W (2.0A-7.2A), Air Flow 550m 3/h, R410, HP.PS 4.2 Mpa, LP PS 1.2MPa, težina 10kg, buka 40-50dB(A)
Kompresor PANASONIC-najnovije SUPER INVERT generacije
Ja sam nedavno kupio gore navedenu klimu. Sve je ok, malo mi je bučna kod grijanja, kod hlađenja još nisam ni probao. Sa ugradnjom došlo 3.400 kn. garancija 5 godina, ipak mislim da vrijedi te pare. Imao sam prije fujitsu 12 ticu sa inverterom koja je prolupala nakon 14 godina upotrebe. Mogu reči da sa fujitsu nikada nisam bio zadovoljan, nije dovoljno grijala, bučna, zadnje vrijeme se kvarila - mjenjao 2 ploče i kraj a dao sam 1000 E za nju, jako skupa.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 02.02.2018. u 08:03.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 10:33   #2314
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
5 godina na šta?
Kompresor?

Inače,Fujiair baš mirise na generickog Kineza.
Panasonic je odavno prodao kinezima proizvodnju.


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 08:03   #2315
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
Na što se može dobiti garancija, valjda na sve. Kompresor i ostalo, uvjet da ti ovlašteni instalater servisira svake godine i za to uzme kako kaže 100-200 kn/.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 20:12   #2316
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ljudi imam problem sa jednom sobom u kući. Naime klima nikako ne dohvaća tamo i nemoguće je spavati u njoj koliko bude vruće.

Da li ove prijenosne klime rashlade dobro prostor? Ako da može neka preporuka na što obratiti pozornost?

Prostorija je cca 10 kvadrata Max i u potkrovlju. Izbjegao bi ugradnju normalne klime ako mogu...
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 20:25   #2317
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ljudi imam problem sa jednom sobom u kući. Naime klima nikako ne dohvaća tamo i nemoguće je spavati u njoj koliko bude vruće.

Da li ove prijenosne klime rashlade dobro prostor? Ako da može neka preporuka na što obratiti pozornost?

Prostorija je cca 10 kvadrata Max i u potkrovlju. Izbjegao bi ugradnju normalne klime ako mogu...
Ne,vise griju nego sto hlade.Bolje ventilator radi.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 20:25   #2318
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Čak i bi, al je glasna i treba riješiti odvod toplog zraka iz same klime
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2018., 14:37   #2319
nlo93
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Negdje
Postovi: 4
Pozdrav ekipa,

Mučim se po netu, ali ne saznajem nikako...
Pošto sam iz BiH blizu mi je RH, pa mogu tamo kupiti klimu, uradit povrat pdv-a, platit drugi pdv i montaža od stručne osobe.

E sad je tu upitna garancija. Ako bi kupio klimu u RH, te u slučaju kvara unutar garancije bi li je mogao servisirati kod zastupnika u BiH ili moram nositi u RH? Hoću reći postoji li međunarodna garancija?

Ako je imao tko slična iskustva/saznanja molio bih da napiše. Hvala.
nlo93 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 13:28   #2320
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Trebao bi preporuku za uredski prostor i stan, za grijanje i hlađenje. Uredski prostor je oko 50m2, nalazi se u prizemlju, s tri strane su druge prostorije (zidovi do njih su 25 i 30cm), a vanjski zid će biti izoliran s fasadom 12cm stiropora.
Stambeni prostor je 70m2, ali se jasno ne očekuje da klima cijelog grije i hladi, već je taj prostor veličine kao uredski. Stan je odmah iznad ureda i izolacija je jednaka.

Kako je priprema izvedena s cijevima 1/4" i 3/8", duljine između 3 i 4 metara, prilično sam ograničen s maksimalnom snagom klime.
Sad imamo sličan prostor na tavanu koji je lošije izoliran, grijemo i hladimo s Panasonicom YE12MKX. Zeznuli smo se kod kupnje jer smo računali da nam treba samo za hlađenje, ali sad na kraju više grije, npr. ove zime kakva je da je, svaki dan je ugrijala na ugodnih 22-23C, samo što je minimum -5C pa svako malo ide u defrost.

Trebali bi s njom grijati koliko god dugo je moguće, ali ako baš bude hladno prostori imaju ugrađene peći na drva .

Malo sam čitao ovu temu i ispada neki best buy preporuka Fujitsu ASYG12LLCC/AOYG12LLCC ili HITACHI PERFORMANCE 3,5 KW RAC-35WPC + RAK-35RPC

Recimo da bi voljeli potrošiti 4500-5000kn po klimi, bez ugradnje. Wifi, filteri, ionizatori i slični dodaci su dobrodošli, ali nisu nužni, može se bez njih . Ima li neka druga bolja preporuka?

hvala

Zadnje izmijenjeno od: FitzTN. 14.02.2018. u 15:44.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2018., 15:08   #2321
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Ima li tko kakve iskustva s ove dvije klime:
VIVAX R SERIJA
vs
GREE LOMO REGULAR

Po specifikacijama su tu negdje, malo VIVAX ima bolje.
VIVAX isto nije jeftina serija nego jedna od njihovih jačih serija.
Treba za poslovni prostor, pa me zanima kakve su po trajnosti. Da li je svejedno koja od njih ili je neka pouzdanija/dugotrajnija?

Zahvaljujem.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 10:22   #2322
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Vani je stalno oko -1C, svakih sat-dva mi klima ide u odmrzavanje vanjske jedinice oko minutu (svijetli defrost i ne grije), tada troši oko 600w.
Zanimljivo, da li namjestio 23 ili 28C, uvijek troši oko 1250w (sve na high puhanje), dok je prije tjedan dana prosjek bio oko 800w.



Nego ono što me najviše muči, što cijelo vrijeme dok je ugašena troši 100,8W.
Opet, kada je nakon toga uključim ide u defrost 2-3min pa nije da me dočeka "topla".
Ali ono konstantno, 8h nakon što je isključena i dalje troši toliko što mi je apsurd. Preko noći potroši više od 1kw a ne radi.
Probao sam izvaditi iz struje, ponovno je ukopčan, nakon 30s opet troši 100w iako je ugašena.
Jedino kada stavim na "fan" program, isključim, izvadim iz struje, pa opet prikopčam troši normalno oko 6w dok je ugašena.
Je li to normalno i što to troši toliko struje dok je ugašena?

Riječ je o Korel inverter 3.5kw klimi, stara oko 3 godine.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 10:57   #2323
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Riječ je o Korel inverter 3.5kw klimi, stara oko 3 godine.
Drugi puta kupi klimu a ne Korel?
Ono, sveti japanski četverac, Toshiba, Fujitsu, Mitsubishi i Daikin?
Ovakve nebuloze što si opisao ćeš naći po cijelom internetu od ekipe koja koristi žnj klime za grijanje.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 11:08   #2324
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
http://www.solarno.hr/katalog/proizv...nverter-a-novo

Jel ovo može proči kroz japanski četverac ili je samo ime nakeljeno?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 12:06   #2325
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Korel kada sam kupovao je imao i vanjski grijač jedinice, prodavač je govorio da je to rebrandirana Midea.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 13:01   #2326
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Prošeći po gradu Pagu i vidi jel ima koja klima da nije korodirala, a da izgleda kao da ima već koju godinu.
Obrati posebno pažnju na Toshibe, Mitsubishi, Daikin i Fujitsu klime.
Dalje, stavi plastične nosače obavezno.
Vidio sam kod vas klima da im je lim vanjske jedinice potpuno pojeden, i bakrene parice na UTP kabelu koje su unutar kuće korodirale na konektoru do neupotrebljivosti.
Čisto usporedbe radi, to u Crikvenici nisam vidio nigdje. Ni na kućama koje su prvi red do mora.
Eventualno pitati lokalne instalatere klima što preporučuju što se korozije tiče.
Ja imam Mideu 9 godina, sad ulazi u 10tu.
Zivim jako blizu mora i nema niti mrvice korozije na vanjskoj jedinici
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 13:58   #2327
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
http://www.solarno.hr/katalog/proizv...nverter-a-novo

Jel ovo može proči kroz japanski četverac ili je samo ime nakeljeno?
Ne može

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 14:00   #2328
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Korel kada sam kupovao je imao i vanjski grijač jedinice, prodavač je govorio da je to rebrandirana Midea.
Korel je srot kvaliteta,a ni Midea nije neka sreća.
Grijač ima jer mu je katastrofalno rjesen defrost pa kemijaju da uopće može radit,a da se ne pretvori u kocku leda zimi.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 15:08   #2329
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Uzmi ulazni model fujitcua i miran si

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:27   #2330
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ne može

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk

Nije japanac?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 20:50   #2331
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Nije japanac?
Jel se sjećaš xenon kompleta za aute Philips-HID i Bosch-HID koji nisu imali nikakve veze sa te dvije firme? Nego se eto, Philips i Bosch nisu sjetili u Kini zaštititi svoje ime u kombinaciji sa HID dodatkom. A rvati, jeleni kakvi jesu, stavljali to smeće na svoje aute, ugrožavajući sebe i ostale sudionike u prometu, jer je svemoćni CVH u svojoj gluposti to dozvolio?
E pa tako je i ovo Fuji Air, Kineski žnj noname, nazvan tako da bi asocirao na Fujitsu klime.
Kupi, nitko ti ne brani.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 21:26   #2332
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Ok,ty.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 21:58   #2333
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Korel kada sam kupovao je imao i vanjski grijač jedinice, prodavač je govorio da je to rebrandirana Midea.
E pa vidis , ja mislim da je grejac to sto ti trosi struju . Obrati paznju da li ce se to desavati i kad temp predje , pa recimo 5c spoljne jer tad ni po kojoj logici ne bi smeo raditi grejac .Nema drugo sta da ti trosi toliko , e sad , ili su toliko glupi da su namestili da to konstantno trosi toliko cim se ukljuci HEAT ili su iole pametni pa se iznad 0c to gasi . Javi da znamo jel ima promene ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 22:07   #2334
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Sada je stalno preko 4-5C i više uopće nema 100w u isključenom stanju.
Sada troši oko 800w u "High" postavci na 24,25C ili oko 500W na Medium puhanju.
Dok je bilo -5C bilo je 1300W, da li na 24 ili 28C.

Btw dok je bilo -5C, ovako je izgledala vanjska jedinica. Npr ako se išteka iz struje a dugo nije bio defrost
https://i.imgur.com/ffLvyjt.png
A kada se uključi samo u struju, troši 100w i ovo se počne događati. Čak je i isključio grijač kada se odmrzne. No povremeno se opet za par sati uključivao (možda vlaga ili senzor osjeti nešto)
https://i.imgur.com/H4Q2qYm.png
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2018., 22:49   #2335
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
@nexteen: šta ti kažeš na post #2320. Isplati li se u 2018. kupiti R420A uređaj?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 11:15   #2336
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
E pa vidis , ja mislim da je grejac to sto ti trosi struju . Obrati paznju da li ce se to desavati i kad temp predje , pa recimo 5c spoljne jer tad ni po kojoj logici ne bi smeo raditi grejac .Nema drugo sta da ti trosi toliko , e sad , ili su toliko glupi da su namestili da to konstantno trosi toliko cim se ukljuci HEAT ili su iole pametni pa se iznad 0c to gasi . Javi da znamo jel ima promene ..
Grijač vanjski zanemarivo troši.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2018., 11:21   #2337
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
@nexteen: šta ti kažeš na post #2320. Isplati li se u 2018. kupiti R420A uređaj?
R410a.
To je dvokomponentni plin koji će polako izumrijet i poskupkjivat progresivno.

R32 je budućnost, a on je i jedan od komponenata R410a
R32 je i sad dosta jeftiniji od R410a.
Samim time što mu više ne treba druga komponenta COP je bolji i to će samo napredovat.


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 08:15   #2338
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Citiraj:
Amd_Shill

Grijač vanjski zanemarivo troši
Pa eto koliko je to zanemarljivo , nek max 20w ode na grejanje kompresora ( pretpostavka ) znaci 80w mu ide na taj grejac , pa i nije zanemarljivo ali ume da bude korisno .


Ag008

Kako god , znaci da radi samo ispod 0c sto je opet prihvatljivo , pogotovo ako neko ima exktremne uslove . Ja licno vise volim da se pali samo kad meni i koliko meni odgovara ali bolje ista nego nista .

FitzTN

S obzirom da zivis gde zivis i da necemo u EU bar do 2025g , ne ocekujem da ce biti bilo kakav problem za naci r410a za razliku od onih koji vec jesu u EU . Pa cak i ta 2025 je upitna

Znaci ako imas opciju da biras izmedju r410 i r32 onda uzmi r32 , ali ako dobijas osetnu bolju klimu a ima r410 , zaboravi r32 .. Tako bih ja razmisljao a ti ces morati sam da preseces . Pa evo , jako davno je u EU ukinut r22 i zabranjena je prodaja fix klima , sad sedni pa se osvni kako je kod nas , ne da imas za naci r22 vec je r410a preporuka , zaostali smo za njima i nece se to skoro popraviti . A pored toga , kazu da je r32 zapaljiv gas a ovi nasi majstori rade ko sabani i sa r410 , mogu misliti kako bi bilo uradjeno sa r32 , da te bog sacuva

Znaci ako moze r32 ali sem sto ces dobiti klimu sa gasom koji je vise ekoloski , nista vise neces dobiti , preformanse su skoro indenticne r410a .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 08:44   #2339
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
R32 nije zapaljiv.
Konkretno je pokus obavljen i przili su ga brenerom i nije se zapalio.
Regulacije su bile upitne,tj birokracija.
Daikin je odradio lobiranje za R32 (veliki su igrač u kemijskoj industriji) i to je to.

Inače,R32 je sastavni dio R410a.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 12:22   #2340
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Moguce i da nije zapaljiv , tako se pricalo a nisam ulazio u dalju tematiku jer ne pruza nista vise od r410 da bi razbijao glavu oko r32 ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na