Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2016., 07:47   #31
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Ovisno kako i gdje idem i kaj nosim napravim sljdedece, na komad papira isprintam serijske brojeve uredjaja koje teglim uz sebe (lap, razni mjerni uredjaji i ostale skupe igracke), lupim zig, predam na carini da i oni lupe svoj... Cuvam taj papir do povratka, nikad nikakvih problema, osim jednom na najglupljem prelazu na svijetu u neumu, al dobro to sam ja kriv bio jer mi se nije dalo cekat u koloni pa sam samo prosao
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 09:46   #32
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova


ALi zapravo jos nisam dobio odgovor, no valjda nitko ni ne zna
Ugl zanima me ako ja prodjem kroz onu crveni liniju i prijavim ga, hocu li automatski morati nesto platiti ili je to samo prijava kao evo, vidite sto imam, i sa tim se vracam nazad. AK me razmete.


A letiti prkeo Italije ili neke druge zemlje pa na bus/auto mi nije bas zgodno. A ako ste mislili npr od Dubaia do Rima pa onda do ZG-a, tkao i leti, presjedam najcesce, rijetko uzmeme FlyDubai direkt (kako ko za vraga preksutra idem ), ali opet morma nasu carinu proc.

Mene samo zanima eto ako ja kazem, imam ovaj laptop, moram ili to platiit. Jer ako da, pa bolje mi se onda kockat opet i na zelenu ici
Ukoliko si RH drzavljanin a laptop nije kupljen u EU duzan si platiti PDV.Isto tako kada ides van EU duzan si prijaviti laptop kod Carine.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 10:31   #33
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
ja sam bio u sličnoj situaciji.....vozio sam se u Austriju i imao sam sa sobom laptop. I isto tako su mi i naši i Slovenci radili probleme. Nakon toga sam, kad sam sljedeci put isao iz Hrvatske na našoj granici prijavio laptop, dobio papirić/potvrdu i nakon toga vise nisam imao problema. Mislim da sam to po zakonu bio i duzan prijaviti. Tako da bih ti to preporučio da napravis. ALi to napravis kad ides iz Hrvatske, ako se vracas iz Emirata i tamo prijavis laptop racunat ce se da uvozis laptop i idu dađbine )
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 23:54   #34
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
Nekoliko puta sam nosio laptop i čak cijelo računalo jednom, svaki put su mi rekli da svoje osobno računalo nosim bez ikakve prijave. To se kao racuna kao privatna stvar i sredstvo rada. Na početku sam zvao telefonom i provjeravao.
Shumar je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 07:12   #35
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Stavi na lock screen logo firme pa kaži da ti je službeni laptop.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 08:49   #36
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Stavi na lock screen logo firme pa kaži da ti je službeni laptop.
ovo je isto kao kad objesiš mup,interventna, sindikat policije i ostale mirisne boriće/naljepnice na neko ultra vidljivo mjesto pa kuliraš kad te zaustave
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 10:09   #37
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Pa kad te pita čiji je, kažeš službeni, upališ ga i kad se vidi logo firme, vjerojatno će odustati od daljnjih pitanja. Ono, ako mu nešto nije jasno, neka se javi tvojoj firmi pa neka raspravlja s njima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 10:26   #38
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Shumar Pregled postova
Nekoliko puta sam nosio laptop i čak cijelo računalo jednom, svaki put su mi rekli da svoje osobno računalo nosim bez ikakve prijave. To se kao racuna kao privatna stvar i sredstvo rada. Na početku sam zvao telefonom i provjeravao.
Problem je što ne postoji olakšica na "privatnu stvar i sredstvo rada".
Formalno se plaća PDV na ulazu i potrebno ga je prijaviti pri izlazu iz RH.
Druga stvar je što u 99% slučajeva neće gnjaviti, no u onih 1% čovjek pri sebi nema ništa što pomaže.
Iz iskustva u zadnjih desetak godina najčešće traže (kad traže) u zračnim lukama.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 01:14   #39
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
ja sam bio u sličnoj situaciji.....vozio sam se u Austriju i imao sam sa sobom laptop. I isto tako su mi i naši i Slovenci radili probleme. Nakon toga sam, kad sam sljedeci put isao iz Hrvatske na našoj granici prijavio laptop, dobio papirić/potvrdu i nakon toga vise nisam imao problema. Mislim da sam to po zakonu bio i duzan prijaviti. Tako da bih ti to preporučio da napravis. ALi to napravis kad ides iz Hrvatske, ako se vracas iz Emirata i tamo prijavis laptop racunat ce se da uvozis laptop i idu dađbine )
Kockao sam se i prosao ovaj puta bez da su me zaustavili pa cu sad onda kad izlazim napraviti to, prijaviti i traziti taj papir. Samo ja taj laptop nisam kupio u HR; jesam li ja duzan kakav racun pokazati kdo te prijave ili sta?

Dobra ideja sto se tice loga firme
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 09:46   #40
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Kockao sam se i prosao ovaj puta bez da su me zaustavili pa cu sad onda kad izlazim napraviti to, prijaviti i traziti taj papir. Samo ja taj laptop nisam kupio u HR; jesam li ja duzan kakav racun pokazati kdo te prijave ili sta?
Nisi dužan prikazati račun.

Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Dobra ideja sto se tice loga firme
Ne samo logo, inventurna naljepnica, dokunenti na računalu, aplikacije...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 11:16   #41
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
@ABuser ništa nisi dužan pokazati, samo prijaviš na izlazu iz zemlje i to je to. Time imaš dokaz da si taj laptop imao sa sobom u trenutku izlaska iz zemlje i da se on nemože cariniti na povratku.....

Možeš imati i slike gole tajnice....to ce sigurno otkloniti svaku sumnju ))
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 06:48   #42
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Prošle godine putovao avionom u Rim preko Zurich-a,sa sobom imao službeni laptop + privatni dslr sa nekoliko objektiva...nije bilo problema (imao sam i fotkan račun od dslr-a ipak je bilo dosta skuplji),dok su ženu ispred mene zafrkavali za neki tablet...
Na povratku smo imali presedanje u Splitu, (tehnical landing)
Tamo su malo gledali stvari koje sam kupio u freeshopu u Rimu, al dobro da je teta blagajnica stavila račun na vidljivo mjesto u prozirnu vrečicu (bilo je 3 whiskey-a i raznih slatkiša)
Sljedeći mjesec idem u London ali mislim da ću prijaviti sve na carnini čisto da nema problema..Nikad se ne znam...
RiSbO je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 01:11   #43
Lello
Registered User
 
Lello's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Pozdrav!
Vidim da je tema još podosta aktivna, pa onda da ubacim pitanje. Pročitala sam sve moguće postove, teme ovdje, probala izvuć nešto iz naših zakona, svako ima svoje mišljenje, bla bla... bolje provjerit
Namjeravam kupit laptop u Americi i prijavit ga na carini u Zgu jer kao pomorac, znam da ću kad tad naletit na nekoga tko će me zezat pa onda bolje to lijepo riješit odmah...
Zanima me da li i koliko ide carina na laptope? Da li ima neka vrijednost po kojoj ide stopa ili? PDV znam da moram platit.
Vidim po zakonima da je neka vrijednost do 3200kn bez carinjena kao...? Ili sam neš krivo shvatila? Iako laptop će bit preko te cijene, ali dobro je znat za u buduće...
Lello je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 07:53   #44
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nema carine na IT opremu. Ako misliš kupovati u USA, svakako bih preporučio uzeti marku koja daje worldwide garanciju. Koliko mi je poznato, to daju Asus i Apple, a zna se zalomiti i pokoji Dell model. Eventualno, ako možeš, da si dokupiš istu.

Iako je to danas postalo izlišno spominjati, ipak prilikom kupnje provjeri da ispravljač ima EU konektor i podržava naš napon i frekvenciju (220V/50Hz).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 24.05.2016. u 08:05.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 08:32   #45
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Ma svi napajanja u današnja doba podržavaju 110 i 220 V. Ne mogu su veći proizvođači dopustiti da se laptopi koriste samo na jednom kontinentu. Ljudi danas Dakar puno putuju, što privatno a još više poslovno. Samo zamisli bruku na socijalnim medijima da Asus ili Dell prodaje laptop s napajanjem samo za 110V. A mislim da je i ekonomski isplativije ne proizvoditi 2 ili više napajanja nego jedno i gotovo. Ja i supruga smo zadnje laptope u SAD-u uzeli prije 6 godina i nikakvih probleme. Samo kupi novi kabel za napajanje tako da ne moraš koristit adapter.

tapatalked!
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 08:52   #46
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Osim PDV-a možda te pošalju na spediciju sto je još troskova..ugrubo oko 30% cijene će te ispasti davanja za laptop kod nas..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
RiSbO je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 06:41   #47
Lello
Registered User
 
Lello's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Hvala vam puno na odgovoru. I savjetima naravno. Za napon I frekvenciju sam bila nasla ovdje na forumu jos prije,tako da sam to zapamtila
Namjera je Asus,nekako s njime imam najboljih iskustava...
Lello je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2016., 16:56   #48
jest
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: tu
Postovi: 79
Citiraj:
Autor mujica Pregled postova
Ovisno kako i gdje idem i kaj nosim napravim sljdedece, na komad papira isprintam serijske brojeve uredjaja koje teglim uz sebe (lap, razni mjerni uredjaji i ostale skupe igracke), lupim zig, predam na carini da i oni lupe svoj... Cuvam taj papir do povratka, nikad nikakvih problema, osim jednom na najglupljem prelazu na svijetu u neumu, al dobro to sam ja kriv bio jer mi se nije dalo cekat u koloni pa sam samo prosao
kakav zig lupis? od firme?

sto je sa privatnim stvarima?


za koji dan idem u englesku, ali bi se vracala doma iz Amerike.

jel mogu isto na obicnom A4 papiru sprintat sto mislim nosit i od njih zatrazim zig i gotovo?
__________________
hm..
jest je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2016., 22:00   #49
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jest Pregled postova
kakav zig lupis? od firme?

sto je sa privatnim stvarima?


za koji dan idem u englesku, ali bi se vracala doma iz Amerike.

jel mogu isto na obicnom A4 papiru sprintat sto mislim nosit i od njih zatrazim zig i gotovo?
Carinski djelatnik na prijelazu ima obrazac u koji upišeš sve bitno (u pravilu skuplju tehniku, ne znam imaš li što drugo, interesantno). Provjeri kako je to kad ideš u UK.

Obrazac je nekad izgledao ovako, ne znam kako je danas.

Hoće li ti prihvatiti nešto što sama napišeš u obliku obrasca, teško je reći s potpunom sigurnošću.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2016., 12:35   #50
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Ne znam za naše, ali kad sam išao beograd-atena-beograd obje kontrole su pitale za laptop ali jedino iz razloga da se izvadi i da ide posebno kroz skener
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2016., 14:00   #51
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Uvijek traze da se izvade mobiteli,tableti i laptopi,ali To nema veze sa carinom,vec sa sigurnosti.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2016., 14:52   #52
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Uvijek traze da se izvade mobiteli,tableti i laptopi,ali To nema veze sa carinom,vec sa sigurnosti.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
+ na nekim kontrolama moras upaliti uredjaj ako je ugasen ili ga dic iz stand by moda: sigurnosti radi

Mene na zadnjem putu nisu mrcvarili na carinama, nosio 2 laptopa + 1U rackmount server u putnoj torbi, hrpu kablova, rackmount routere i sl..
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 23:55   #53
Orgazmatron
Premium
Moj komp
 
Orgazmatron's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Da malo dignemo temu. Da li ima netko iskustva sa kupnjom macbooka u USA (u vrijeme vladavine gospodina Trumpa)? Koliko vidim po komentarima, jos uvijek te moze zadesiti da te zezaju?
Orgazmatron je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 00:04   #54
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Na Tudjmanu ce ti opali carinu u to budi siguran.
Ovisi di ides al direktni let Beograd-New York mi izgleda kao najbolja opcija, let je medju jeftinijima ako ne i najjeftiniji (povratni), a proci ces bez carine u Srbiji.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 00:12   #55
Orgazmatron
Premium
Moj komp
 
Orgazmatron's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Na Tudjmanu ce ti opali carinu u to budi siguran.
Ovisi di ides al direktni let Beograd-New York mi izgleda kao najbolja opcija, let je medju jeftinijima ako ne i najjeftiniji (povratni), a proci ces bez carine u Srbiji.
I ako zakeljim naljepnice od firme?

Sta nije da nema carine za IT?
Orgazmatron je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 00:13   #56
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
A PDV, ajde, brzo pisao i automatski napisao carina.

Serijski broj laptopa ce ti provjerit. Tu ti ne pomaze naljepnica.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 01:58   #57
yoda82
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Na Tuđmanovom aerodromu definitvno provjeravju laptope!

Evo, prije nekoliko dana sam stigao iz Amerike u Zagreb na Tuđmanovom aerodromu. Imao sam sa sobom novi laptop kojeg sam dobio kao poklon tamo. Pitali su me imam li šta za prijaviti i rekao sam ne. Pozvali su me unutra, stavili torbe na skener i pitali da vide laptop.


Jedva sam se izvukao da ne platim kaznu od 2000kn zbog ne-prijavljivanja i još naravno iznos PDV i možda carine na to. Moram priznati da su bili ok te su mi našli najnižu cijenu tog laptopa u SAD-u na internetu i računali jako nisku konverziju na dolar (tipa 5.3kn). Onda im je po njihovoj računici ispalo da je laptop plaćen tipa 600$ * 5.3kn = 3180 kuna.



Pokazali su mi računicu i rekli da je ispalo manje od 3200kn (maksimalna dopuštena vrijednost). Znači izašli su mi u susret da nađu nižu cijenu laptopa i množili sa najmanjom vrijednosti dolara. Eto, mogli su mi nabiti 2000kn kaznu zbog neprijavljivanja da su htjeli. Rekli da neće to napraviti pošto mi je ovo prvi put i nisam kažnjavan. Ja sam se ispričao, zahvalio i otišao.
yoda82 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 08:07   #58
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Hm, zanimljivo. Da li je laptop bio zapakiran ili korišten ?
Ako je bio zapakiran onda ništa čudno.
Ako je bio korišten onda mi je malo čudno. Ne znam kako sve to ide u zračnom prometu ali sam u cestovnom "mali milijun" puta prelazio granicu sa laptopom i tabletom u torbi, i nikad nisam imao problema (čak i kad bi me pitali što je u torbi a ja kažem "osobni prijenosnik i tablet").
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 09:37   #59
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Letim godišnje 20-ak puta u i van EU i nikad me nitko nije pitao za laptop ili bilo što drugo. Tu i tamo na provjeri znaju tražiti da se uključi, ali to je iz sigurnosnih razloga. Ne znam jesam li pošteđen zbog vrste karte ili je sreća.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 10:16   #60
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Vrsta karte nema veze sa icim, samo boja etikete na prtljazi. Ako nije zelena i pitaju vas odakle dolazite i odgovor je Amerika nema teoretske sanse da vas nece povuci sa strane i otvoriti sve.

Letim stalno i nikad me jos nigdje nisu nista pitali nego u HR. Carinike u civiliziranom svijetu zanima da nadju egzoticne zivotinje, egzoticne “ukrase”, drogu, itd. Samo kod nas “hvataju” ljude sa elektronikom.

Laptop, tablet i fotoaparat sa objektivima spada u osobne stvari i dokle god imate po jedan od svega i nije zapakirano nema problema. Nemojte nositi 2,3 i vise laptopa i onda ocekivati da necete morati prijaviti
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na