Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2023., 01:22   #1
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Nepoznati Facebook i Instagram računi na mobitelu

Pozdrav

imam jedno pitanje koje će možda zvučati malo čudno, ali s obzirom da nikad nisam čuo tako nešto, nedam se da će mi netko moći pomoći.
Radi se o mobilnom uređaju prijateljice, Huawei P40 Lite.
Dugo vremena koristi aplikacije Facebook (i Messenger) i Instagram na mobitelu i bila je automatski prijavljena u oba računa.
No, jučer kad je otvorila Facebook u aplikaciji nije bio prijavljen njen račun već drugi njoj nepoznat! Također pod njenim imenom, kreiran 2015. godine. Ista je stvar bila i s Instagramom - bio je prijavljen nepoznati račun, očito povezan s ovim na Facebooku.
Kako je ovo moguće? Jel moguće da je netko na daljinu "upao" u njem mobitel i kako?
Ona se sam nije odjavljivala iz računa koji koristi godinama niti je radila ikakve promjene u samim aplikacijama, a nitko nije imao pristup mobitelu u međuvremenu.
Doslovno je preko noći skužila da je njen račun odlogiran i ulogiran je taj nepoznati.
S obzirom da je u međuvremeu mijenjala broj mobitela i da nema više pristup email adresi koja je bila povezana s Facebook računom (znam, sama je kriva što nije ažurirala podatke), sam ne može niti pristupiti svom Facebook računu i ponovno se ulogirati.
Svaka pomoć (savjet) je dobrodošla).
Hvala.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2023., 06:46   #2
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Hakiran account - nek odma mijenja lozinke i forsira odjavu sa svih uredaja nakon toga.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2023., 09:32   #3
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Hakiran account - nek odma mijenja lozinke i forsira odjavu sa svih uredaja nakon toga.
Jel mi možeš laički objasniti kako je moguće da se netko izlogira na njezinom mobitelu i ulogira u drugi račun ako mu nitko nije imao pristup osim nje?

Što se tiče promjene lozinke, naravno, to bi odmah i napravila da može. Ali, zaboravila je staru, a u međuvremenu više ne koristi niti email niti broj mobitela koji su povezani s računom. Ima li načina da se uopće ponovno logira da bi promijenila lozinku?

Hvala.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2023., 13:07   #4
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Kako je moguce da uz zaboravljanje lozinke jos i ne koristi taj broj a niti email?

Ok zaboravit lozinku, promjeniti broj ali kako nema pristup mailu?

Sve u svemu, ako je to sve nekako uspjela, onda joj realno niti ne trabaju ti profili pa nek otvori nanovo. Pa ni je to nešto bitno za život pa da sada ne može bez toga.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2023., 13:46   #5
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Kako je moguce da uz zaboravljanje lozinke jos i ne koristi taj broj a niti email?

Ok zaboravit lozinku, promjeniti broj ali kako nema pristup mailu?

Sve u svemu, ako je to sve nekako uspjela, onda joj realno niti ne trabaju ti profili pa nek otvori nanovo. Pa ni je to nešto bitno za život pa da sada ne može bez toga.
Profil je otvoren odavno, broj je promijenjan u međuvremenu, a s mailom je valjda bio pokušaj neovlaštenog pristupa pa je blokiran. Ne znam ni ja točno.
Ako ne uspije pronaći lozinku, onda nema druge nego otvoriti novi profil, da.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 16:40   #6
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
a šta sam se ja nagledao i naslušao takvih priča
fcb konto zaključan
nema gsm nema email taj . .i šta sad
jebiga, otvaraj novi i amen .. ako baš moraš


a kako je popušila, fišing taktika .. svako malo mi na fcbu iskaču tagirani prijatelji i pogledaj ovu smrt i slično .. samo klikaj i daj dopuštenja
dadoremix je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na