Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2019., 10:48   #391
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor markec2102 Pregled postova
Pozdrav svima!

Jučer sam postao ponosni vlasnik Xiaomi M365 romobila. Kupljen u Mikronisu za 3199kn...

Uglavnom ga koristim od doma do posla i natrag u Zagrebu. Relacija Gajevo (Jarun) - Cvjetni trg.

Iskreno, nisam puno uspoređivao romobile jer sam baš zaglupljeni fan Xiaomia (imam RN6, Mi band 3, 2 selfie sticka, power bank, pa čak i Viomi termosicu ) pa je logično bilo da uzmem i romobil, a ako izbace i automobil, vjerojatno će i on ući u uži izbor

Prva vožnja danas do posla je prošla bez problema iako sam u podsvjesti cijelo vrijeme razmišljao kako će mi negdje putem puknuti guma.

Vidim da se dosta piše o CST gumama i zračnicama... Novi sam u ovome svemu pa baš nisam upućen gdje i što uzeti, pa ako može netko staviti link gdje kupiti gume i zračnice bio bih zahvalan.

Koliko sam shvatio po vašim postovima, poslije pucanja guma najveća mana mu je stup upravljača, pa sam htio uzeti one gumice, ako je potrebno i onaj jači "zub" ili ima neko drugo rješenje za taj problem. Kod onih gumica nudi mi 3 debljine (0,8/1,2/1,5mm) pa ako je netko uzimao, koju debljinu bi bilo najbolje uzeti?

Hvala svima na pomoći
Bok,

Prvo čestitam na kupnji.
Trebaš si nabaviti još i Xiaomi tenisice kao ja.
Gume ne pucaju ništa više nego na biciklu. Ako paziš da se ne zaletiš u nogostup s prednjom gumom i ako paziš da ti je tlak na nekih 3-3.2 bar trebale bi izdržati 800-1000km ako je baš nešto fizički ne probuši. Meni su orginalne trajale cca. 1000km, pa sam onda zamijenio sa no name zračnicama koje su se raspale za cca. 100km i onda sam si naručio taj zadnji model CST vanjskih i zračnica i za sada 1000km odradile pa ćemo vidjeti do kada će trajati. Možeš ih naći na Ebay-u, Aliexpress itd. ako upišeš ''CST Upgraded tire'' a možeš i naći i na njuškalu koje ja prodajem a cijena je skoro pa ista kao na ebayu za komplet vanjska i unutarnja. Ja ti preporučam da ne mijenjaš ove koje imaš dok se ne probuše, samo provjeri tlak svaka 2 tjedna i trebale bi dosta dugo izdržati...a ako probušiš ja imam za odmah.

Ja sam si za stup upravljača kupio podloške za namještaj iz Bauhausa (kao na slici u prilogu) i super odrađuju posao...mislim da je paket od 4 kom cca. 20kn i to je sve što će ti trebati da ne bacaš novce na te 3d modele jer nema potrebe. Taj zub će ti kad tad puknuti...meni ja na 800km ali sva sreća dok sam se sporo vozio pa se nisam razbio ali da je bilo na punoj brzini mislim da bi se poprilično razbio jer ti se sam sklopi upravljač prema tebi...moja preporuka je da si naručiš taj jači npr. sa vilda.lt i onda si bez brige. Ono što trebaš redovno raditi je da tu kukicu podesiš kada osjetiš da ima malo više lufta tj. da ti se upravljač ljulja naprijed nazad malo više nego bi trebao...imaš hrpu videa na youtube kako se to radi.
Osim toga jedino što bi ti još preporučio je držač zadnjeg blatobrana jer blatobran dosta radi gore dole i onda znaju popucati žice od zadnje lampe i sam blatobran pukne da dijelu gdje su šarafi. To isto imaš na vilda shopu i ako to sve staviš nemaš nikakve brige...ja sam trenutno na 2100km i od kada sam to sve zamijenio nikakavih problema ni brige nemam.

Ako imaš još nekih nedoumica slobodno pitaj.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20190114_112859.jpg‎
Views:	738
Size:	22.5 kB
ID:	20978   Click image for larger version

Name:	20190114_112919.jpg‎
Views:	786
Size:	36.2 kB
ID:	20979  
Simbijus je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 14:13   #392
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Je li netko probao tubeless na ovim romobilima?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2019., 14:34   #393
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Je li netko probao tubeless na ovim romobilima?
Nisam, ali sam po forumima dosta čitao i našao ekipu koji su to napravili i neki su zadovoljni a neki ne jer im se gubi dosta zraka jer guma nije napravljena za tubeless pa ostanu bez 0.5 - 0.8 bar tjedno jer im ne brtvi dobro uz felgu...bar tih nekoliko tako piše. A opet ako naletiš na nešto što će se zabosti u gumu će je isto izbušiti kao i ako imaš zračnicu. Iz mog iskustva a tako i dosta ljudi piše treba držati tlak na oko 3-3.5 bar s obzirom na kilažu, izbjegavati zabijanje u nogostupe i zračnice (kvalitetne npr CST a ne neke no name koje se raspadnu za 100-tinjak km) mogu izdržati cca. 800-1000km...vidio sam neke koji su napravili i po 1500km i onda im se jednostavno zračnica potrošila od trenja od unutarnju gumu. Naravno tu ne računam ako je nešto fizički probuši ali bar po ZG su nogostupi dosta čisti pa nema baš puno toga što se može zabiti i probušiti gumu.
Simbijus je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 15:31   #394
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nemam iskustva s romobilima, ali čini mi se da bi te malo masivnije vanjske gume mogle bez problema biti kao tubeless jer čak i tamo gdje pušta, uliješ sealant, recimo 1dcl po gumi i onda ti on zabrtvi sve pore di zrak izlazi.

Naravno, gubi se možda malo tlaka svakih tjedan, dva ali opet to nije problem dopumpati po potrebi.
Ukoliko ti komadić stakla, brukva ili vida probije gumu onda će se zakrpiti uglavnom ili bar držati dok ne dođeš kući dok kod klasične zračnice nema pomoći.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 15:51   #395
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Simbijus Pregled postova
Bok,

Prvo čestitam na kupnji.
Hvala!

Citiraj:
Autor Simbijus Pregled postova
Trebaš si nabaviti još i Xiaomi tenisice kao ja.
Već duže ih gledam ih na gearbestu po 28$ i blizu sam da ih uzmem... Jedino što obuću uvijek prvo želim isprobat prije nego što kupim, a ne znam da li ih ima gdje za isprobati u ZG

Citiraj:
Autor Simbijus Pregled postova
Gume ne pucaju ništa više nego na biciklu. Ako paziš da se ne zaletiš u nogostup s prednjom gumom i ako paziš da ti je tlak na nekih 3-3.2 bar trebale bi izdržati 800-1000km ako je baš nešto fizički ne probuši. Meni su orginalne trajale cca. 1000km, pa sam onda zamijenio sa no name zračnicama koje su se raspale za cca. 100km i onda sam si naručio taj zadnji model CST vanjskih i zračnica i za sada 1000km odradile pa ćemo vidjeti do kada će trajati. Možeš ih naći na Ebay-u, Aliexpress itd. ako upišeš ''CST Upgraded tire'' a možeš i naći i na njuškalu koje ja prodajem a cijena je skoro pa ista kao na ebayu za komplet vanjska i unutarnja. Ja ti preporučam da ne mijenjaš ove koje imaš dok se ne probuše, samo provjeri tlak svaka 2 tjedna i trebale bi dosta dugo izdržati...a ako probušiš ja imam za odmah.

Ja sam si za stup upravljača kupio podloške za namještaj iz Bauhausa (kao na slici u prilogu) i super odrađuju posao...mislim da je paket od 4 kom cca. 20kn i to je sve što će ti trebati da ne bacaš novce na te 3d modele jer nema potrebe. Taj zub će ti kad tad puknuti...meni ja na 800km ali sva sreća dok sam se sporo vozio pa se nisam razbio ali da je bilo na punoj brzini mislim da bi se poprilično razbio jer ti se sam sklopi upravljač prema tebi...moja preporuka je da si naručiš taj jači npr. sa vilda.lt i onda si bez brige. Ono što trebaš redovno raditi je da tu kukicu podesiš kada osjetiš da ima malo više lufta tj. da ti se upravljač ljulja naprijed nazad malo više nego bi trebao...imaš hrpu videa na youtube kako se to radi.
Osim toga jedino što bi ti još preporučio je držač zadnjeg blatobrana jer blatobran dosta radi gore dole i onda znaju popucati žice od zadnje lampe i sam blatobran pukne da dijelu gdje su šarafi. To isto imaš na vilda shopu i ako to sve staviš nemaš nikakve brige...ja sam trenutno na 2100km i od kada sam to sve zamijenio nikakavih problema ni brige nemam.

Ako imaš još nekih nedoumica slobodno pitaj.
Hvala na iscrpnom odgovoru... Da, možda bolje preventivno djelovat pa uzet taj skuplji zub (kad ću ga već ionako morat uzet kad tad). Što se guma tiče, dobio sam još dvije dodatne sa romobilom pa kad ih probušim ćemo se dogovarat za kupovinu ovih CST
markec2102 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2019., 16:00   #396
Ikosla
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Split
Postovi: 3
Pozz
Pročitao sam od prvog do zadnjeg posta i super je tema.
Živim u Splitu i moje pitanje je ima li smisla kupiti Xiaomi romobil?
Split ima poprilično uzbrdica, ja imam 90kg(idem na djetu i spustit ću se na 85kg ) i 180cm.


Molio bih pomoć i preporuku oko kupnje romobila ako uopće postoji romobil za grad pun uzbrdica kao Split.


Hvala
Ikosla je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2019., 15:15   #397
Darkokhan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Da li netko ima Kugoo S1? Kakva su iskustva?
Također da li je netko kupovao na dobi.hr i kakva su iskustva? Nadam se da narudžba ne ide iz vana nego iz nekog njihovog skladišta da me nebi carina maltretirala i sl
https://dobi.hr/collections/zabava-i...l-metalik-sivi
Darkokhan je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2019., 15:35   #398
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Ikosla Pregled postova
Pozz
Pročitao sam od prvog do zadnjeg posta i super je tema.
Živim u Splitu i moje pitanje je ima li smisla kupiti Xiaomi romobil?
Split ima poprilično uzbrdica, ja imam 90kg(idem na djetu i spustit ću se na 85kg ) i 180cm.


Molio bih pomoć i preporuku oko kupnje romobila ako uopće postoji romobil za grad pun uzbrdica kao Split.


Hvala
Ja sam sličnih "gabarita" i po Zagrebu na uzbrdicama* bez zaleta se jedva može popeti.

*podvožnjak miramarska, vukovarska kod vodovoda,...
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 19:32   #399
Ikosla
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja sam sličnih "gabarita" i po Zagrebu na uzbrdicama* bez zaleta se jedva može popeti.

*podvožnjak miramarska, vukovarska kod vodovoda,...
Hvala na odgovoru.
Šteta a tako sam mislio kupiti taj romobil, a dali ovo čudo može na uzbrdice pez pedaliranja?
https://www.svijet-medija.hr/art/ele...cha-crni/86423
Ikosla je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 23:19   #400
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927