Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2016., 13:31   #1561
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Kolika je razlika 4GB vs 8GB na modelu RX 480 za FHD(27" monitor) rezu i glede igranja većim dijelom FPS igara.Tražim nešto za umirovljenje svoje R9 270 te će to sve gurati FX 6300 do daljnjeg ili bi možda bio dobar deal i RX 470 model


Hvala.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 14:10   #1562
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Čuo si je osobno ili pročita neki test?

Dokaze prosim lepo milostiva.....

http://www.eteknix.com/sapphire-nitr...ard-review/12/
http://www.kitguru.net/components/gr...8gb-review/32/
Evo draga gospodićna

http://hexus.net/tech/reviews/graphi...gb-oc/?page=13

40 decibela...kad proradi watman na toj kartici moći će se poriktati ili kad proradi sapphirov softver ali ako se smanje obrtaji povečat će se i temperatura. Također grafa ima dupli bios pa se može prebaciti u silent mod ali to onda više nisu te performanse jer se spušta i klok.

Meni osobno ne smeta, i da kupujem uzeo bih ju bez problema, pogotovo ovu 4GB verziju zbaog manje cijene ali čovjek baš specifično pita za tišinu a ova je osjetno glasna.

E sad neznam kakve bi ti još dokaze želio osim da ju kupiš osobno i da nam javiš
Mladenxy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2016., 14:13   #1563
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Geralt je gladan struje! 200W pobogu?

kopija je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 14:49   #1564
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
AMD Radeon RX 400 Series (Polaris)

Jup. Witcher baš iščupa 110% iz grafičke. To sam i ja primjetio, najviše na R9 290X jer su mi uvijek temp u Witcheru bile minimalno 7-8 stupnjeva veće nego u drugim hit naslovima
Kao da ima neki low level pristup API-iju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 15:15   #1565
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Evo da napišem par utisaka nakon par dana korištenja RX480 grafičke kartice.
Uzeo sam stock cooler, tkz turbinu. U idleu je praktički nečujna, iznenadio me hladnjak, naučen sam do sad bio da je turbina vrlo glasna. Ovo je vrlo dobro napravljeno, tiho je u radu.
U idleu je temperatura oko 35 stupnjeva, sa oscilacijama stupanj dva gore dolje.
U loadu temperatura ide čak do 87 stupnjeva! Tu je najviše zaslužan profil hlađenja koji su napravili u AMD-u. Jer i prilikom najviših temperatura, hladnjak se vrti vrlo sporo i nečujno, na nekih 1900 okretaja.
MSI afterburner ne radi sa karticom na način da se može išta clockati i kontrolirati brzina vrtnje ventilatora. To će se vjerojatno sa novim verzijama riješiti.
Wattman kako ga nazivaju je (IMO) kompliciran i trebalo mi je nekih par minuta da nađem gdje je i kako kontrolira vent i clockovi preko njega. Turbina se dade zakucati na nekih 5200 okretaja i tad je jako bučna, no tad i proizvodi pravi propuh, stražnja strana kompa može poslužiti kao sušilo za kosu
U igrama (na 1920x1200) sve detalje zakucam na maksimum, uključim AA i AF, i apsolutno sve radi fluidno. Probao sam i s Metro 2033, Redux, Crysis 2 i 3, a ostali naslovi čekaju da ih isprobam (što će biti malo teže jer nemam vremena niti razumijevanja unutar kuće )
Gledajući potrošnju, cijela konfiguracija prilikom gaminga mi troši između 150 i 160W (gledam Corsair Link koji daje informaciju od napajanja). Znači grafička ne troši niti deklariranih 150 u gamingu. S te strane sam jako zadovoljan, i7 plus fina grafička i potrošnja cca 150W!
Problemi koje sam imao prilike primjetiti je to da se nekad driver/software zna zblokirati. Naime dok surfam ili nešo radim na desktopu čujem da se vent počne brže vrtiti i pogledam gpu-z i tad mi kaže da je temp cca 70 stupnjeva i GPU load na 100%. A ništa ije pokrenuto. Pročešljao sam s malwarebyteom i nije ništa našao. Ako odem u Sleep/wake, tad padne na 0% load, i temp počne padati. Reset kompa nekad ne pomaže. Pripisao bih to driverima jer vidim da se to događa i priješnjoj seriji.
Ugl, grafa tjera sve što joj bacim na max detaljima, na ovoj rezi ne vidim smisla jače kartice, osim ako bih išao na 4K.
Uglavnom ako imate kakvih pitanja slobodno napišite, pokušat ću odgovoriti čim uzmognem vremena.

Živjeli!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 19:56   #1566
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Čitam ovu sotonističku recenziju i kaže
Citiraj:
The temperature limiter for the reference products is set at 80 Degrees C, much like the competition.
Pa ako kod tebe ide do 87 stupnjeva onda je možda neki downclocking u igri?
kopija je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 20:11   #1567
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
sve je na stock i praćeno je s Aida64 programom. Max temp je bila 87. Nikakva downclockanja niti gluposti nisu bile. Prostorija je klimatizirana na 24-25 stupnjeva.

EDIT: Reinstalirao sam sinoc driver, resetirao Wattmana i temperature su se narmalizirale. Nakon sat vremena Metro2033 (sve na max) temp je bila 75 stupnjeva. Ocito driveri trebaju poliranja...

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 01.08.2016. u 13:41.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 22:37   #1568
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Grafa nije tiha ako ti je to bitno, u stvari jedna je od glasnijih.
Neki bug u wattmanu prebriše tvorničke postavke.Nema kapacitet kao Ausuica i powercolorka ali nije glasna kad se poštela.

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Čitam ovu sotonističku recenziju i kaže

Pa ako kod tebe ide do 87 stupnjeva onda je možda neki downclocking u igri?
U wattmanu je kolko sam skužio difolt target temp 80/max 90
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2016., 16:12   #1569
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
http://www.guru3d.com/articles-pages...-review,1.html Da si uzimam sad karticu vrlo vjerojatno da bih ovu napikirao, ovo čudo je praktički nečujno
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2016., 17:07   #1570
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Uf,samo da stigne u Links.
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2016., 21:50   #1571
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
U rangu s devilom. Ali najvažnije - afterburner
MikaHR je offline   Reply With Quote