Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2012., 23:32   #481
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
velim, našao si mu neku dobru točku, ali generalno stvarno ti monitori ne valjaju.

subjektivnost na stranu - ono što sam ja vidio nakon xxx sati office korištenja je ravno katasotrofi.

SVAKI model diše od minimalno do bože-me-sakloni, moire tak jasno etc.

ja bi to pripisao mladosti svakako.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 01:58   #482
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Evo da se i ja malo pohvalim.
Kažu da prave stvari u životu ne koštaju puno-mogu potvrdit to pravilo jer sam našao za 150kn polovnu ovu bebu http://monitors.tech-specs.com/sony-cpd-g520-n18916234
Generalno u dobrom stanju, ali ipak je bila potrebna kura sitnijih popravaka i podešavanja u ilica servisu (prema davnoj preporuci kolege Visage-a). Za ukupno oko 500kn dobio sam na stol pravi multimedijski bombon. Odlična svijetlina i oštrina slike, što uz ugljen crnu osigurava perfomanse kakve današnji monitori mogu samo sanjati
Oled monitori ako se ikada i pojave morat će se dobro pomučit da dosegnu kvalitetu kakvu može pružiti ovaj sad već 10 godina star trinitron.
Šta e tiče mene uz postojeći e530 i sada g520 miran sam sa odličnom slikom više godina. Oled tehnologijo, netrebaš se žuriti
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2014., 16:45   #483
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
A znaci ti si ga oteo. Gledao sam i ja tog, ali vec imam dovoljno CRTova po kuci.

Jedino sto bi htio oteti vizažu jednog od onih FW900 ako su jos zivi.

Visage? Jesu ti dosadili vec?
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 20:23   #484
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ja sam isto u dosadašnjoj karijeri ponabavljao hrpetinu crt-a da se osiguram (Navlačim stvari, kad se uskoro učlanim u doomsday preppers-e sigurno će biti od koristi ). Nabavio sam dosta i lcd-a te ponešto plasmi. Većine toga sam se riješio (žalim uglavnom za nekim dobrim crt-ima koje sam prodao za neku bijedu od love) Lcd-i su mi uglavnom dobri dok ih raspakiravam jer zbilja dobro izgledaju. Čim upalim odmah me hvata potreba da ih vratim u kutiju.
Dakako ostalo je još doma dobrih stvari.
Ukratko kod ovog g520 kojeg sam ulovio za 150 krznenih prtepoznao sam potencijal unatoč zelenom tonu slike koji je jako iritirao. Dobra svijetlina i oštrina slike (tekst oštar i čitak i na rezoluciji 1600X1200, pa i na većim rezolucijama) te uščuvana vanjština-bilo je dovoljno za kupnju. Po povratku iz servisa sam tek vidio kakav stroj kupio. Zelenog tona više nema. Slika oštra ko britva sa živopisnim bojama i svijetlinom, te naravno crnom kojoj nikakav tanki ekran ne može konkurirati. Prava multimedijska poslastica. Dobar je i ovaj e530 kojeg već imam doma od ranije, svaki dan sam u dilemi kojeg da palim Trebat će mi neko vrijeme da prokužim koji je od njih bolji.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 20:59   #485
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Nazovite me bedalom, ali meni je ugodna vanjstina crta prvo na sto gledam

Mislim da si dobro prosao s tim sonyem, nije to nimalo los stroj.

Sto se daljnje nabavke tice, ima jos stvari koje bi zelio nabaviti. Nekih iiyama i sl. no, nazalost cini mi se kako je u rvatistan malo tog stiglo u ta davna vremena. Ebay fore s 30+kg monitorima se bas i ne isplate.

No taj FW900 mi je nekako ostao hw na koji sam patio.

Btw, mogao bi bas i napisati kontakt servisa za neke moje mozebitne crt potrebe. Lijen sam kopati jel to vizaž postao davnih dana u ovoj temi
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:00   #486
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Evo ja imam http://www.esmistudio.com/dv10dis/images/2446-p1.jpg
stoji vec dobrih 5,6 godina ugašen u kutu, bio u doticaju samo s prašinom xD, jel valja on čemu?
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:11   #487
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
zašto su ono uopće prestali proizvodit crt,koja im je najveća mana? kaj nema mogućnosti za daljni razvoj i poboljšanja crt monitora?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:20   #488
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Evo da se i ja malo pohvalim.
Kažu da prave stvari u životu ne koštaju puno-mogu potvrdit to pravilo jer sam našao za 150kn polovnu ovu bebu
Hell you say
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:23   #489
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Najveća mana? Ja bih rekao veličina, taj spomenuti sony fw900 ima umalo 50kg i zauzima kubik prostora. Također lcdovi ne gube fokus, i iskreno ako se radi s puno teksta lcd mi je bolji.

Crt ship has long sailed, i cisto sumnjam kako ce se ikad vratiti u neku masovniju proizvodnju iako su poboljsanja vrlo vjerojatno moguca
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:27   #490
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Xizor Pregled postova
Najveća mana? Ja bih rekao veličina, taj spomenuti sony fw900 ima umalo 50kg i zauzima kubik prostora. Također lcdovi ne gube fokus, i iskreno ako se radi s puno teksta lcd mi je bolji.

Crt ship has long sailed, i cisto sumnjam kako ce se ikad vratiti u neku masovniju proizvodnju iako su poboljsanja vrlo vjerojatno moguca
za težinu znam,ako je samo to najveća mana...kako misliš ne gube fokus?
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2014., 21:58   #491
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
kako misliš ne gube fokus?
Kako bi LCD izgubio fokus?

Cak i kad stavimo tezinu i velicinu na stranu, i dalje CRT ima dosta mana u odnosu na LCD. Rekao bih i vise nego obratno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 22:02   #492
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Pa i sve što ide uz težinu i gabarite, npr. razmisli koliko stane crtova u kontejner koji plovi iz kine a koliko stane lcdova. U svaki crt ide i podosta materijala, sve to košta. Ako gledaš mane sa stanovista proizvodjaca ima ih podosta u odnosu na lcd.

Doduse ja cu prvi reci da je u trenu kad je lcd poceo preuzimati trziste bio daleko inferiornija tehnologija prikaza slike. Lose rezolucije, boje, viewing angle, laaaaaaag i sl.

Lijen sam tipkati pa me se uvijek lose razumije. Ugrubo receno bolji fokus je posljedica tehnologije. Posto lcd prikazuje elemente na fiksnom rasporedu piksela, dok crt mora "crtati" elemente koristeci svoj mighty electron beam - lcd ce uvijek imati bolju ostrinu (na nativnoj rezoluciji ofc). Na crtu s vremenom kontrola "crtanja" oslabi pa se desavaju zamucenja i sl. Plus electron beam moras upravljati po ekranu, tj skretati ga gore i dolje i svakako - zbog toga je fokus npr u kutevima ekrana losiji no u sredini dok to kod lcda nije slucaj. And so on...

Nadam se da je bar malo razumljivije
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 23:05   #493
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Manje više svatko ovdje zna da lcd ima svojih prednosti i nema smisla o tome razglabati po ko zna koji put. Ovo je ipak tema za manjinu, kojima se još da navlačiti te stare teške crt kištre uokolo (kad sam nosio trinitron u servis su me u jednom trenutku ledja pošteno zakočila) Za taj trud sam ipak nagrađen prikazom crne boje kakav nije moguće naći ni na jednom lcd-u, pa ni onom profesionalnom sa cijenom od par desetaka tisuća kn- usuđejem se reći. Meni je ipak to dovoljan motiv da kištru ak treba naganjam i dalje, pa nek ledja krckaju koliko hoće
Xizor @ ja bi se ipak manuo ebay-a radi nabavke crt-a. Ovi skuplji modeli mi se tamo čine preskupi,a nikad neznaš šta će ti stići u paketu. Zagreb je dovoljno velika džungula za nabavku takvih stvari, prije ili kasnije nešto se pojavi povoljno,a dobro

Princ288 @
Taj monitor sa linka je ak se ne varam LG flatron f900p
Svojevremeno Best buy crt (uz samsunga 959nf)
Dakle srednja klasa. Ukoliko su karakteristike slike sačuvane vrijedi ga definitivno vratit na stol

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 19.02.2014. u 10:56.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 23:11   #494
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
...(kad sam nosio trinitron u servis su me u jednom trenutku ledja pošteno zakočila)...
Onda rudle u ruke i guraj

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
....Za taj trud sam ipak nagrađen prikazom crne boje kakav nije moguće naći ni na jednom lcd-u, pa ni onom profesionalnom sa cijenom od par desetaka tisuća kn- usuđejem se reći. ...
I smooth 120hz za oldschool fps gaming :P
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 08:28   #495
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Trebaš crt? Imam viška panasonic 14"
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 23:58   #496
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Mišljenje o Samsung 957Mb? Prijatelj mi poklonio danas, zadnjih 6 godina nekorišten, a ukupno korišten valjda dvije godine. Sad ga priključio mjesto lcd-a u potpisu i mogu reći ajme majko razlike . Naravno pozitivne razlike za crt. Oštrina mi se čini ok, stavio preporučenu 1280*1024 na 85 hz. Kakav je on bio u najbolje doba, neki srednji rang?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 00:24   #497
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ja ga sebi ne bi ni minja da nije posta mutan ekran, toliko da je bilo gadljivo gledat u njega (nakon cca 5. godine korištenja).

Neki niži rang budući da nije Sony trinitron katodna cijev ispod haube, ali ne minjaj ako je oštrina dobra.

Ja sam ga drža na 1280x960 @85Hz jer je bilo optimalnije za njegov 4:3 omjer stranica.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 00:51   #498
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
bubnio sam ga na tu rezu jer je pisalo recomended, ali da, nekak ko da mu više 1280*960. Još mi fora što je ovaj picajzla pa je izvana stvarno ko nov.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 13:22   #499
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Dosta dugo sam koristio Samsung 959NF, bio je to meni osobno odlican monitor.

Sada sam na LCD-u i to samo radi nedostatka prostora, ali po kvaliteti slike ipak mi je nekako CRT drazi.

Kakvo je uopce danas trziste rabljenih CRT-a tj. moze li se kod nas naci nekih kvalitetnih monitora?

Mozda neki 21''?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 13:31   #500
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
bubnio sam ga na tu rezu jer je pisalo recomended, ali da, nekak ko da mu više 1280*960. Još mi fora što je ovaj picajzla pa je izvana stvarno ko nov.
To što nije trinitron neka te ne zamara previše. Ukoliko ima dobru ošrrinu (rezolucija 1280x1024 ali da je najsitniji tekst jasno čitljiv) i svjetlinu slike imaš pravi stroj. Skini si program nokia monitor test pa si pregledaj focus i ostalo. Ukoliko focus nije savršen da se popraviti iz menija monitora.
Ja sam ima jedan baš 957mb i stvarno je imao odličnu sliku. Samsung monitori znaju pokazivat malo više moire nego trinitron i malo izraženije disanje slike,ali nemora biti strašno

Win32@ Može se naći nešto dobro 21" (pogotovo ak si u zagrebu) ali valja biti strpljiv. Većina tih monitora je dosta izrabljena i relativno loše stanje tako da bez probe takav monitor nikom nebi preporučio da kupi. Ja sam ovog g520 kupio sa zelenim tonom slike za 150kn i to je bio rizik. Mogli su mi ovi u servisu reći nemremo niš tu napravit ili tražit neku bombastičnu cifru pa bi ga morao bacit. Na sreću ispalo je relativno povoljno sve skupa i slika je stvarno vrhunska.

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 13.03.2014. u 13:38.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 20:49   #501
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ne šljaka taj program na windows osmici .... ali definitivno štima oštrina, ne umara mi oči ni nakon par sati, više me pati što ne mogu kak spada uštimati geometriju, što više prčkam po geometriji veće sranje napravim
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 16:05   #502
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
21" Belinea, korišten manje od 1 godine. Što bi se moglo reći o tom monitoru. Koja je realna cijena za njega?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 17:14   #503
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
belinea je bila low end... ja ne bi dao vise od 200-250kn..
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 17:21   #504
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
21" Belinea, korišten manje od 1 godine. Što bi se moglo reći o tom monitoru. Koja je realna cijena za njega?
Postoji dobar razlog zasto je taj monitor koristen samo godinu dana.

a) kupac monitora ujedino je i vlasnik, koji je nakon manje od godinu dana osljepio ili prolupao ili kombinacija tog dvoje, te se trenutno lijeci u Lazar Lazarevic bolnici u Padinskoj Skeli jer su ga Sys i Buljo presvercali sa sleperom Kenta preko Bajakova, obzirom da je sramota u Hrvatskoj bila prevelika i dr. Djordjevic ipak ima neki renome a samim time i kriterij
b) korisnik monitora poslje manje od godinu dana ritualno je nabio na kolac kupca monitora i zbog toga zaglavio prdekanu u iznosu od minimalno 5 godina, nakon kojih se nije uspio drustveno rehabilitirati i prezire bilo koji aditivni izvor svijetla osim Sunca

Ako ti netko da 100 kn da uzmes taj monitor, zaradi jos 100 kn tako da ga prodas u CIOS-u i dobar si. Tko ima Belineu ima i ADI monitore pa znaci da se poslovao s Polarisom sto onda vodi do toga da ili nije dobar covjek ili je lud.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 20:07   #505
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
ja imam samsung 793df....jel to vrijedi sta?
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 20:08   #506
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
ne.
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2014., 21:07   #507
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Šta se tiče beline 21" (bilo bi dobro da napišeš točan model) nemam iskustva pa nemogu reći kakvi su monitori bili. Inače kod kopnje rabljenih crt-a bi sada trebalo biti pravilo da nije toliko bitno o kojem se proizvođaču radi već koliko je monitor zapravo korišten i u kakvom je stanju. Ukoliko Belinea ima oštru (da je tekst jasno čitljiv na svim djelovima ekrana na rezoluciji 1600x1200) i svijetlu sliku, pravilan prikaz boja, dobru geometriju i ne "diše" previše-vjerovatno je dobra investicija. Netreba te plašiti brand, bitna je slika a dobar crt još uvjek ima sto puta bolji kontrast od bilo kakvog lcd-a sa bilo kojom matricom. Pojedinci tu činjenicu ignoriraju i uvećavaju mane crt tehnologije. Nek im bude i nek slobodno gledaju filmove na ultra hd-rezoluciji sa bijednim kontrastom od oko osamsto naprema jedan. Ja tako filmove neželim gledati.
793df kao ulazni samsungov model nije bio nešto cijenjen ni kao nov. Međutim ako je sa slikom sve ok vrijedi tih 50-ak kn koliko možeš maximalno dati za njega. Mada bi ti savjetovao da za 50-100kn ipak potražiš neki samsung 755dfx, 797dfx,795mb,765mb, LG flatron720p. Izbor rabljenih 17" inčnih crt monitora je najbolji od crt-a uopće i za zaista sitne pare se može ulovit pristojan primjerak. Ne zauzimaju toliko prostora kao ovi većih dijagonala a svejedno divx filmići će i na njima ljepše izgledat nego na bilo kojem lcd-u
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 19:10   #508
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
ps3 u svijetu trinitron crt monitora.

Evo nedavno nabavih hdfury digital-analog konvertor i rekoh ajmo spojit prek njega ps3 konzolu na 21 "crt trinitron monitor
Rezultat: Bolje nego sam se nadao.
Sa ps3 konzolama se družim već duže vremena i spajao sam ih na sve i svašta-od klasičnih crt televizora prek led lcd-a do najjačih plasma modela televizora.
Usuđujem se reći da je ovo sada najbolja slika koju sam vidio na ovoj platformi.
Jednostavno za mene su sada ps3 igre dobile sasvim novu dimenziju!
Savršeno skaliranje slike na hd ready (većina ps3 igara se izvodi u toj rezoluciji),bez input laga ili zamućenja slike zbog tromosti panela,savršen kontrast i crna na razini oled panela-ovo trenutno nemože niti jedna druga tehnologija,a vjerovatno neće niti moći u skoroj budućnosti.
Prava je šteta što na ovaj način nisam uspio na crt monitor spojit i ps4 konzolu (ne radi na ovoj, najjeftinijoj verziji hdfury konvertora)
Eto ja jednostavno happy

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 06.06.2021. u 22:32.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2016., 16:59   #509
Matoje
Premium
Moj komp
 
Matoje's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 178
na tavanu imam LG CB773E-EJ crt monitor te Philips 15E4220W pa me zanima da li možda neko hoće ili treba te monitore ili da ih vozim na reciklažno?
Matoje je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2016., 17:59   #510
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na