Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2010., 11:42   #1
SUX
Premium
Moj komp
 
SUX's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: TZ
Postovi: 94
(riješeno) Komp se upali pa odma ugasi

pozz imam probelma sa kompom kad hocu da ga upalim pritisne prekidac i krene sve uredu, pocnu se vrtjeti kuleri i odmah se ugasi i sve tako.Monitor se ne uspije ni upaliti.
Konf: mb(k7vt2),amd 2200 mhz,80gb,ge force 6200 128,1gb rama
SUX je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 11:52   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
provjeri da li ti hladnjak lezi kako treba na procesoru, resetiraj bios, probaj vise kombinacija rama, probaj drugo napajanje.......... pa javi .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2010., 15:06   #3
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
1.Obavezno prvo provjeriti dali je hladnjak ispravno stavljen (upravo to se događa ako se montira pogrešno tj.kontra za 180* ,pa ne naliježe paralelno na procesor zbog uzdignutog plastičnog dijela cpu utičnice-usporedi dno hladnjaka sa procesorom i utičnicom)
2.Nakon radnje pod rednim brojem 1................Clear-Cmos (reset Biosa),ili jednostavno izvadi bateriju sa matične ploče pa ju nakon 10-15 minuta vrati nazad.
3.Sumljam da je nešto drugo u pitanju.
__________________
Psittacula Eupatria
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 16:01   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
a koji sam k ja napisao?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 16:49   #5
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
@SUX
prije svega,znas onu kad dodjes kod doktora: "od kad te boli"?

dakle,jesi kaj mijenjao od hardvera,memoriju, kopao po latencijama...skidao kuler s proca i sl?

sto ce rec,jel komp radio normalno,pa sad zahebava ili....?
dautanecII je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 18:10   #6
SUX
Premium
Moj komp
 
SUX's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: TZ
Postovi: 94
Citiraj:
Autor dautanecII Pregled postova
@SUX
prije svega,znas onu kad dodjes kod doktora: "od kad te boli"?

dakle,jesi kaj mijenjao od hardvera,memoriju, kopao po latencijama...skidao kuler s proca i sl?

sto ce rec,jel komp radio normalno,pa sad zahebava ili....?
Sorry to sam sad evo posao napisati, dakle komp je prije radio nije nista skidano, neki dan mi nestalo struje i od tad je poceo zajebavat, napojnu sam mjeno, memorije mjenjo, resetovo bios, opet isto.

Samo sam primjetio kad sam napojnu mjenjo da je na straoj napojnoj ono 24-pinsko kablo kao da su izgorila dva pina(ista boja korozije), a takodjer na maticnoj gdje ulezu ta dva pina isto.

HVALA
SUX je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 20:47   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor SUX Pregled postova
Sorry to sam sad evo posao napisati, dakle komp je prije radio nije nista skidano, neki dan mi nestalo struje i od tad je poceo zajebavat, napojnu sam mjeno, memorije mjenjo, resetovo bios, opet isto.

Samo sam primjetio kad sam napojnu mjenjo da je na straoj napojnoj ono 24-pinsko kablo kao da su izgorila dva pina(ista boja korozije), a takodjer na maticnoj gdje ulezu ta dva pina isto.

HVALA
Onda je i "tabla" dobila po "glavi"..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 21:55   #8
paint-it-black7
...estranged....
Moj komp
 
paint-it-black7's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Barrayar
Postovi: 203
ja sam imao slican problem...ugasio komp,ocistio ga iznutra i vratio nazad,probam ga upalit....zavrti s sve na 5-7 sec i rastart..i tako u krug....sve provjeravo,i dosao do zakljucka da je proc riknio....odnesem ga u servis jer je pod garom,oni mi potvrde da je vrisnio,i posalju ga intelu u servis...da bi mi ga ovi vratili za 3 tjedna pod ispravan...i eo ga,radi i dan danas....kako ni sam neznam...ali simptomi su bili kao i tvoji....
paint-it-black7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 01:56   #9
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
Citiraj:
Autor SUX Pregled postova
Sorry to sam sad evo posao napisati, dakle komp je prije radio nije nista skidano, neki dan mi nestalo struje i od tad je poceo zajebavat, napojnu sam mjeno, memorije mjenjo, resetovo bios, opet isto.

Samo sam primjetio kad sam napojnu mjenjo da je na straoj napojnoj ono 24-pinsko kablo kao da su izgorila dva pina(ista boja korozije), a takodjer na maticnoj gdje ulezu ta dva pina isto.

HVALA
cini se koda se desio nekakav izboj. ak ti je jos el. instalacija u kuci banana,onda....
a gle,ja obicno komponente onda probam na nekoj drugoj ploci,za koju znam 100% da radi.ak stvar hoda,sve ti je jasno.

dautanecII je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 08:17   #10
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Pokusaj ocistiti ta dva pina na ploci koji su oksidirali, i savij ih, ali samo djelic milimetra, cisto da nalijezu kako treba i imaju kontakta. Lako moguce da napojna ne dobije neki signal sa ploce pa obustavi napajanje. Ako si iti malo spretan sa kablovima, premosti crnu i zelenu na 24pin konektoru rucno, pa vidi hoce li se PC paliti.
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2010., 16:40   #11
SUX
Premium
Moj komp
 
SUX's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: TZ
Postovi: 94
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Pokusaj ocistiti ta dva pina na ploci koji su oksidirali, i savij ih, ali samo djelic milimetra, cisto da nalijezu kako treba i imaju kontakta. Lako moguce da napojna ne dobije neki signal sa ploce pa obustavi napajanje. Ako si iti malo spretan sa kablovima, premosti crnu i zelenu na 24pin konektoru rucno, pa vidi hoce li se PC paliti.
problem je rijesen otisla je maticna ploca
SUX je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 16:45   #12
rantes
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Graz
Postovi: 36
imam slican problem, dakle iso sam preslagavat kablove po kucistu i promjenit pastu

ugl upalim komp i nakon 3 sec se ugasi i restarta, probao sam metodom eliminacije i na kraju je ispalo da dok proc izvadim/istekam komp se ne gasi

probao sam 3 puta promijenit pastu, da je nisam slucajno krivo nanio i vise puta sam provjeravao cooler dali je ispravno pricvrscen i ne vidim problem

bojim se da mi nije proc vrisnuo al sumnjam da bi tih par sec (ukoliko sam failo s pastom ili coolerom) bilo dovoljno da ga sprzi...tj nadam se da nije dovoljno
rantes je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 21:00   #13
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Izvadi onda sve van kucista i spoji samo (MBO + CPU + keksic rama) pa dalje idi..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na