Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.02.2009., 20:30   #91
Vragoder
Drone
Moj komp
 
Vragoder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 396
Kada se registriramo na mail ili forum, moramo ispuniti sva tražena polja u formularu inače ništa od registracije...


Da li je moguće pomoću programskog jezika foruma, konstruirati template za otvaranje novog topica na tržnici, i u taj prvi post inegrirati jedan takav formular, kojeg bi trebalo ispuniti svim traženim podacima o robi [upisati podatke (model, cijena...) odn. odabrati iz drop down menua (garancija da/ne...)], pa se bez ispunjavanja istog topic ne može postati?
Vragoder je offline  
Staro 03.02.2009., 21:01   #92
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Jedna od ideja za budućnost, vjerojatno ubacimo u neku novu verziju foruma.
tor je offline  
Staro 04.02.2009., 19:28   #93
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Vragoder Pregled postova
Kada se registriramo na mail ili forum, moramo ispuniti sva tražena polja u formularu inače ništa od registracije...


Da li je moguće pomoću programskog jezika foruma, konstruirati template za otvaranje novog topica na tržnici, i u taj prvi post inegrirati jedan takav formular, kojeg bi trebalo ispuniti svim traženim podacima o robi [upisati podatke (model, cijena...) odn. odabrati iz drop down menua (garancija da/ne...)], pa se bez ispunjavanja istog topic ne može postati?
Dobra ideja.
Sonic1984 je offline  
Staro 04.02.2009., 19:31   #94
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
........... podatke o garanciji i cijenu. Bez toga, od ovog tjedna nema thread-a na tržnici.
da shvatili smo.

izostanak navoda o tome ima li komponenta stara 4 godine garanciju je razlogom brisanja cijelog oglasa?

to je po meni vise pitanje inteligencije onog tko uopce sto zeli kupit,mozda,doduse i onog koji drzi takvu temu neprikladnom pa ju brise,tko bi li ga znao.

dautanecII je offline  
Staro 04.02.2009., 19:38   #95
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor dautanecII Pregled postova
da shvatili smo.

izostanak navoda o tome ima li komponenta stara 4 godine garanciju je razlogom brisanja cijelog oglasa?...
ima komponenti sa 5, 10 ili lifetime garancijom.
mymoon je offline  
Staro 04.02.2009., 19:42   #96
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
ima komponenti sa 5, 10 ili lifetime garancijom.

memorija uglavnom i to I klasa,manji dio toga 3 godine,a 90% svega preostalog 1 god.

to je vise-manje svima poznato tko god je u ovome barem 6 mjeseci.

htio sam rec,da po meni, razlog zbog cega bi nekome trebao bit uklonjen post,trebao bi bit stvarno dobro utemeljen, dakle sva tematika vezana za piratluk, razne autorizacije, ukradene artikle,vrijedjanja i sl.
ovo s inzistiranjem navoda o garanciji na prastare artikle,mislim da je malo blago receno, cudno,da ne upotrijebim neke druge rijeci.
no,nit je moj portal,nit ja upravljam time,a niti me u krajnjem slucaju to i zanima,ili ko sto rece pajdo,kome se ne svidja,postoje i drugi forumi,a moze prodavat po simpaticnijim uvjetima na oglasniku, njuzima i sl.
dautanecII je offline  
Staro 04.02.2009., 20:07   #97
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Čemu onda i s kojim pravom prozivaš ičiju inteligenciju, ako te već ništa od toga ne zanima?
Pravila su takva i donesena su s razlogom, sviđao se on tebi ili ne. I bez daljnjeg ulaženja u tu tematiku, nije ovo chat room.
tor je offline  
Staro 04.02.2009., 22:30   #98
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a covjek je u pravu. Kad bi mi netko obrisao thread zato sto nisam napisao da PIII 450mhz koji prodajem nema garanciju bem ti sve ako mu ga ne bi nagurao damo gdje sunce ne sija. A ti su imali one debele pinove koji se ne savijaju lako, tesko da bi izasao van

Treba biti razuman a ne slijepo se drzati pravila kao da smo roboti. A sto se tice prozivanja inteligencije....nju treba njegovati i odrzavati, davati ljudima sve na gotovo je cisto zaglupljivanje masa, ne napadaju svi zbog toga google bezveze
greg SE je offline  
Staro 04.02.2009., 22:45   #99
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
htio sam rec,da po meni, razlog zbog cega bi nekome trebao bit uklonjen post,trebao bi bit stvarno dobro utemeljen, dakle sva tematika vezana za piratluk, razne autorizacije, ukradene artikle,vrijedjanja i sl.
ovo s inzistiranjem navoda o garanciji na prastare artikle,mislim da je malo blago receno, cudno,da ne upotrijebim neke druge rijeci.
Nismo ni mi toliko zadrti. Ak netko prodaje PII 450Mhz kako Greg kaže, neš mu pobrisat topik. Garancije se dosta znaju razlikovati od trgovine do trgovine, ali većina uopće ne spomene nit datum kupovine nit jel ima garancije.

Al teško napisati - ima garancije ili nema (ne cjepidlačimo nit gdje nit koliko još, to nek preko PM-a ide), za relativno nove stvari (stare 1-2 godine) koje možda još imaju koji mjesec garanciju.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 05.02.2009., 07:40   #100
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Da, ali je jednostavno lakše za snaći se kada su svi oglasi jednoobrazni, sadrže iste informacije itd. Masa je oglasa, masa interpretacija prodavača i kupaca, masa nesporazuma zbog ovoga ili onoga - ako svaki oglas sadrži iste informacije, navedene po istom obrascu - lakše je vama, ne moderatorima. Ne briše se to jer moderatorima smeta što nije navedena garancija...
tor je offline  
Staro 05.02.2009., 12:52   #101
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
dobro tor kaze ekipo...nisu moderatori tu radi sebe nego radi nas.
inace podrzavam onaj gore prijedlog kod postanja teme da se ima obrazac sa poljima koja su označena * i jos neka polja ako su potrebne dodatne informacije
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline  
Staro 05.02.2009., 15:22   #102
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nismo ni mi toliko zadrti. Ak netko prodaje PII 450Mhz kako Greg kaže, neš mu pobrisat topik. Garancije se dosta znaju razlikovati od trgovine do trgovine, ali većina uopće ne spomene nit datum kupovine nit jel ima garancije.

Al teško napisati - ima garancije ili nema (ne cjepidlačimo nit gdje nit koliko još, to nek preko PM-a ide), za relativno nove stvari (stare 1-2 godine) koje možda još imaju koji mjesec garanciju.
i dobro onda zast mi je obrisan potpuno korektno sacinjen topic prodaje starih itema.
to dali ima ili ne, u nekoj cudnoj varijanti, garanciju mozemo rijesit na pp,ionak nikakav chat nije dozvoljen na prodaji.
na kraju krajeva,mozda sam ipak i zaboravio upisat da nema garancije,ali lakse se obrisat cijeli post nego skrenut pozornost na taj detalj?


@tor

bezobrazan si,a zaista ne vidim razlog tome.mozda tvoj bahat i ignorantski stav i jest odraz ovakvog stanja na PCE-u!

btw,najbolji moderator je onaj kojeg jedva primjecujes,a ne onaj koji lijeci svoje frustracije na diskutantima,koji se upisuje svako malo i za svaku glupost nekome u post i sl.
ljudi ne valja vam posao.
dautanecII je offline  
Staro 05.02.2009., 15:39   #103
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor dautanecII Pregled postova
i dobro onda zast mi je obrisan potpuno korektno sacinjen topic prodaje starih itema.
Ne znam, ne vidim da ga je itko od modova obrisao. Ili je već hard delete-an.
Citiraj:
Autor dautanecII Pregled postova
na kraju krajeva,mozda sam ipak i zaboravio upisat da nema garancije,ali lakse se obrisat cijeli post nego skrenut pozornost na taj detalj?
Dnevno skrećemo otprilike 10 puta na taj detalj, ne pali u 95% slučajeva jer se ista greška i ponavlja u budućim threadovima. Na 4 mjesta je napisano da se moli da se stavi informacija o garanciji.
Citiraj:
Autor dautanecII Pregled postova
@tor
bezobrazan si,a zaista ne vidim razlog tome.mozda tvoj bahat i ignorantski stav i jest odraz ovakvog stanja na PCE-u!
btw,najbolji moderator je onaj kojeg jedva primjecujes,a ne onaj koji lijeci svoje frustracije na diskutantima,koji se upisuje svako malo i za svaku glupost nekome u post i sl.
ljudi ne valja vam posao.
A najbolji je član onaj koji poštuje pravila (ne slijepo, ali se pridržava). I kad pogriješi, prizna da je fulao. I vjeruj mi, nitko od modova/admina ne liječi svoje frustracije po forumu. Veliku većinu moderatora znam i vjeruj mi - nikome nije u interesu brisati, moderirati, upozoravati na PM po 30 puta dnevno. Uostalom, to sve zahtjeva puno vremena, jako puno. Zato i postoje opća pravila.

Čudno kako se nitko ne buni dok ide sve po njegovom. I odma se spominje tuđi rad, kako ne valja. Odraz stanja na PCE-u ? Kaže čovjek koji je prozivao druge članove u prošlosti...

Stanje na PCE-u je ok. I dalje se pomaže svima koji to zaslužuju, novosti se objavljuju, još uvijek se može saznati nešto novo. IMHO, bolje je nego prije par mjeseci.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 05.02.2009., 15:59   #104
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ne znam, ne vidim da ga je itko od modova obrisao. Ili je već hard delete-an.
lol.



Citiraj:
Dnevno skrećemo otprilike 10 puta na taj detalj, ne pali u 95% slučajeva jer se ista greška i ponavlja u budućim threadovima. Na 4 mjesta je napisano da se moli da se stavi informacija o garanciji.
da sam recimo i zaboravio to navest,zaista ne vidim razlog zbog cega bi to netko trebao obrisat.

Citiraj:
A najbolji je član onaj koji poštuje pravila (ne slijepo, ali se pridržava). I kad pogriješi, prizna da je fulao. I vjeruj mi, nitko od modova/admina ne liječi svoje frustracije po forumu. Veliku većinu moderatora znam i vjeruj mi - nikome nije u interesu brisati, moderirati, upozoravati na PM po 30 puta dnevno. Uostalom, to sve zahtjeva puno vremena, jako puno. Zato i postoje opća pravila.
iako sam na ovom forumu 4,5 godine,sudjelovao sam u raspravama,nikog nisam vrijedjao,dakle i postujem pravila.
mozda se ovdje bas i ne gleda,tj. ne postuju stariji clanovi,ili jednostavno pojedinci imaju animozitet spram moje malenkosti,to uistinu ne bih znao.

Citiraj:
Čudno kako se nitko ne buni dok ide sve po njegovom. I odma se spominje tuđi rad, kako ne valja. Odraz stanja na PCE-u ? Kaže čovjek koji je prozivao druge članove u prošlosti...
nitko se ne buni? pa non stop netko cendra kak mu je post obrisan,koliko cujem 30-40% oglasa na trznici obrisete,mislim ne znam,jel to stvarno metodologija ili ja u 10 godina koristenja interneta,useneta i raznoraznih portala nisam naucio kako se istima koristi i koja su nacela ponasanja??
i koje sam ja to ljude prozivao?
znaci nekakvi animoziteti postoje ipak?

Citiraj:
Stanje na PCE-u je ok. I dalje se pomaže svima koji to zaslužuju, novosti se objavljuju, još uvijek se može saznati nešto novo. IMHO, bolje je nego prije par mjeseci.
dvojim u to,ali ak ti tak velis....
dautanecII je offline  
Staro 05.02.2009., 16:31   #105
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pozdrav,

brijše se ako ne piše ima li garancije ili ne? Zašto..pa recimo ovako.

Otvoriš thread u kojem ne napišeš ima li garancije ili ne...onda netko uleti i kaže "e ima li garancije?"

ti odgovoriš da ima ili nema...u nekom razdoblju

i ti si dobio dva bumpa free..a onaj tko je poštovao pravila nije dobio ta dva bumpa i to nije fer...

pravila su tu..jednostavna su..nije teško napisati ima li garancije ili nema..stvarno ne vidim di je problem?
Hamm je offline  
Staro 05.02.2009., 17:09   #106
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Iskreno, ova mi se više ne čita. Na kraju od prijedloga na ispadne ništa, već se topic pretvori u kukanje nekoga komu je obrisan post. Jako bezobrazno, rekli bi neki, kad ostali moraju čitati njegova kukanja i ispucavanja frustracija. Forum nije demokracija, pravila se ili držite ili ne, a ovaj topic zatvram. Ako imate prijedlog koji NIJE OVDJE navaden slobodno mi pošaljite meni na mail, sve ostalo smo čuli...
tor je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na