Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2009., 21:06   #1
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Program za ripanje raznih formata u nekakav format koji će svaki dvd pročitat

Pozz svima, u ovome sam totalni noob, ali eto sad mi je zatrebalo.
Dakle, trebao bih nekakav program, što jednostavniji za početnika, da mi može ripat raznorazne bdrip i ine formate u nekakav klasični format koji ću moći otvoriti sa najobičnijim dvd playerom doma.

Svaka pomoć dobrodošla
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 21:14   #2
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
baš sam htio otvorit sličan topic, imam takvo pitanje samo sa malo konkretnijim pitanjima: poskidao sam s neta neke serije i to je sve u mkv formatu sa h264 codecom. prekodirao sam sve u xvid sa mediacoderom, 1600kbit, 720x480 reza, zvuk stereo mp3, i dvd mi to ne čita. zvuk krene ali od videa ništa. šta tu ne valja? pred malo sam radio istu stvar samo je rezolucija bila niža (640x480) i dvd player je to pročitao.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2009., 21:19   #3
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Sasuke ti to već radiš, daj mi nekakav hint, s čime da ripam, avi file u klasični dvd a da mi ne preraste 4.7gb, probao sam sa power producerom ali kad importam datoteku, naraste mi na 7.8gb...
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 21:20   #4
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 21:21   #5
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
koristim mediacoder, i program je super kad se radi o h264 kodiranju, 3pass h264 na 1500kbit od 720p filma je odličan, ali ovaj xvid ne kužim, možda treba nekakve napredne postavke namjestit.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 23:33   #6
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova

Upravo isprobao, konvertiranje iz avi formata radi kao urica, za probu sam konvertirao film i integrirao titlove, pokrenuo pre gom playera i radi kao curica, jedino što mi aac3 codec ruši gomplayer kad ga instaliram, a bez njega nemam zvuka...
Neznam u čemu bi mogao biti problem...
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 00:24   #7
R3deye
Registered User
 
R3deye's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 29
Probaj DeVeDe, ja sam nešto malo radio s njim.
__________________
Intel DC E5800@3,66GHz
Gigabyte EP31-DS3L
4GB PC5300
Zotac 450GTS
R3deye je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 01:44   #8
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Samo da te upozorim, ako misliš konvertirati HD sadržaj u "SD" - DVD format, izgubit ćeš na kvaliteti toliko da ti je bolje gledati čisti DVD nego taj downsampleani BD/HD DVD.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2009., 10:10   #9
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
...to je sve u mkv formatu sa h264 codecom. prekodirao sam sve u xvid...
Problem je možebitno u rezoluciji, ti imaš 720p te ako zadržavaš postojeći aspect ratio onda xvid nikako ne može na 720x480
nego isključivo na 720x406, 710x400, 700x395., itd... osim ako ideš cropat sliku no onda će ti taj dio iste falit. Ako forsiraš 720x480
sama slika će biti izdužena tj. likovi u njoj. Ista stvar je i sa 1080p, važe jednaki zakoni odnosa aspec ratia i rezolucije.

Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Sasuke ti to već radiš, daj mi nekakav hint, s čime da ripam, avi file u klasični dvd a da mi ne preraste 4.7gb, probao sam sa power producerom ali kad importam datoteku, naraste mi na 7.8gb...
Meni osobno power producer radi dobro, moraš se malo poigrati sa postavkama encodiranja, odabrat profil itd...
no kako ti nešto šteka probaj sa Super DVD Creator-om, nema puno mozganja no sam avi već mora imati zaljepite
titlove na sebi jer program nema mogućnosti importa titlova.

E sad, za sam HD-mkv u avi koristim AllToAVI koji mi se pokazao nekako najbolje rješenje. Svi ostali programi koje sam
probao ponekad pate od desinhronizacije zvuka za slikom ili gotov uradak nije čitljiv u pojedinim dvd player-ima.
Ovaj program ne daje neku bijesnu kvalitetu slike no kako se to gleda na crt tv-u sam avi nije ništa lošiji za gledat
nego klasičan dvd a mogu strpat više filmića na dvd i ne ustajat se iz fotelje/kreveta.

Sama konverzija HD-mkv u avi zapravo i nema nekog smisla jer za samo čuvanje materijala ću to rađe prekodirat u dvd
no kako ponekad terenski uvjeti rada zahtjevaju što manje prtljage onda je elegantnije rješenje imat 20 filmova na 4 dvd-a nego vući cjeli tuljak.

Kako radit sa AllToAVI ? Program radi u 2 etape. Prvo ide sama konverzija u xvid/avi ali sa H.264 codekom tako da taj
encodirani materijal i dalje nije čitljiv u klasičnim dvd player-ima. Bit je HD-mkv pretvorit u avi sa zadržavanjem najveće
moguće kvalitete tako da birata koju koristim u prvom naletu nije nikako manja od 3000KBPS. Ta birata će otprilike prepolovit
veličinu HD-mkv materijala i bacit ga u avi ali ponavljam: encodiran sa H.264 codekom. Također se i rezolucija u prvom naletu
podešava na željenu. Prva etapa materijal veličine 2,2GB, ~40min, sa T3200 encodira ~90min.

U drugom naletu se odabere codek xvid te birate stavljam 1700KBPS što u konačnici od početnog HD-mkv-a veličine
2,2GB daje avi veličine ~580MB a samo encodiranje druge etape traje ~15min.

Slika je na crt tv-u zbilja jednaka kakvom klasičnom dvd uratku a kakva će biti na plazmi ili lcd-u zbilja nebi znao reći jer ova sama konverzija
meni čisto služi isključivo za pogledat koji filmić na prijenosnom dvd player-u ili kakvom crt tv-u u terenskim uvjetima rada.

Za kućne uvjete bilo kakvo spajanje kompjutera pa čak i na crt tv te puštanjem slike i kroz obični scart samog HD materijala
će za rezultat imat bolju sliku nego gledanje bilo kojeg dvd-a ili avi-a sa klasičnim dvd player-om.
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na