Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2018., 19:17   #9301
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Polako...zasad koristim ono što imam i ograničen sam prostorom. Kad bude mjesta za razvuć to kak spada, nadograđivat će se.

Do tad, za ozbiljnije slušanje je setup u dnevnoj sobi
IMG_20180521_083739
Ne možeš zvučnike izvući malo? Ovo nije za "ozbiljno" slušanje :-)

Sent from my ME302C using Tapatalk
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 20:37   #9302
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
To je za ništa.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 21:11   #9303
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja te molim sam da stavis slike kad se dogodi sljedeci scenarij, kad ti netko zapne za plocu u gramafonu i padne sve dolje, a past će zbog specifičnosti izvedbe istog.




@ontopic

Rjesio sam problem sa krčenjem u zvučnicima, uzeo sam druge... Jedva sam ih nasao, stajalo je sigurno 3-4 para zidnih zvucnika na njuskalu i sad kad sam htio uzet, nula bodova.
Pogledao odmah Batman begins za test, zadovoljan sam konacno sa svojim low budget setupom, eventualno da mi sub ima malo više šusa.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 22:03   #9304
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Neće past Na takvoj je lokaciji u kutu da se ne može proć pored.

Vidim da ne prolazi kod stručnjaka, I'm out
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 11:22   #9305
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Vidim da ne prolazi kod stručnjaka, I'm out
Ma nije to, nego ako si platio neku cijenu za opremu - pa makar se nauživao straha otuđujući - čisto da izvučeš maksimalno od nje.

Govorim za veći sustav, u manjem mislim ovi zvučnici ni ne mogu dati puno više.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 12:05   #9306
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
@Ivan


Ja nisam uspio skuzit ove tvoje sisteme, osim da je ovaj manji u doslovno 50 cm (zvučnici), da oba imaju gramofon, i da je smjestaj zvučnika u prostoru takav da tesko moze biti gori


Zasto imas 2 sistema?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 12:11   #9307
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Zvuk je subjektivan. Ne znači ako dam x0 000 € za muziku, da će mi odgovarati.

Konkretno, stari ima par desetljeća iskustva u akustici, i kutije na slici gore je sam projektirao, a u 80-ima ih je koristio za razglas na plesnjacima.

Jesu li adekvatni za ovaj prostor doma, vjerojatno nisu. Pošto je sitničav oko takvih stvari, zvučnici su kroz godine mijenjali mjesto, nagib, visinu, lokaciju, svašta nešto...sad su tu gdje jesu i mir je.

Da mu ih maknem naprijed i par centimetara, skužit će.
Hoće li nekome drugome pasati takav setup. Vjerojatno neće.

No, takvi čuju zvuk preko jedne slike

Meni je, s druge strane, svejedno. Prošao sam i gluhih soba, i prostora za produkciju. Od Lisinskog, pa do manjih privatnika. U svakoj sve zvuči drugačije. U Lisinskom mi recimo neće (i nije) pasati zvuk (ne mislim na dvoranu), dok će mi u nekom malom sklepanom kućnom studiju pasati sve što čujem.

Ovo što sam sebi slagao je samo muzika odvojena od kompa jer mi zvuči bolje. Da, mogao sam kupiti bolju zvučnu, ali nisam zbog niza razloga. Zvučnici su ti koje trenutno imam i zadovoljan sam. Kad će biti prilike i više mjesta, možda ću nabaviti bolje. Zasad nemam mogućnosti

Gramofon mi zvuči jednako kao Dual + Shure kombinacija od starog, no možda veselje koje mi predstavlja jednostavno nadoknađuje razliku.

Vas par očito više vesele tehničke karakteristike i cijena, mene više veseli kad mi zvuk odgovara, pogotovo kad dolazi na što čudnije načine
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 12:38   #9308
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova

No, takvi čuju zvuk preko jedne slike

Vas par očito više vesele tehničke karakteristike i cijena, mene više veseli kad mi zvuk odgovara, pogotovo kad dolazi na što čudnije načine
Vidiš, ovakvi komentari ti ne trebaju, ljudi ti žele ukazati na greške koje su, vjerovao ili ne, jasne i "preko jedne slike", a ti se podsmijevaš. Može tvoj otac "biti desetljećima u akustici", ali nabiti tolike kutijetine na zid u kut nije dobro i samo izvlačenjem van bi dobio bolji zvuk. Od svake opreme se može dobiti bolji zvuk s malo truda. Tema se zove Hi-Fi, a ne Razglasi.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 13:15   #9309
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ovi wooferi nemaju ni br cijevi ako dobro vidim, a one su ipak dosta ključne u dizajnu za određivanje rezonantne freq (ako ništa drugo) ili još gore ima br cijevi koji su nafilani sa sonofilom.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 13:27   #9310
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova

Ovo što sam sebi slagao je samo muzika odvojena od kompa jer mi zvuči bolje. Da, mogao sam kupiti bolju zvučnu, ali nisam zbog niza razloga. Zvučnici su ti koje trenutno imam i zadovoljan sam. Kad će biti prilike i više mjesta, možda ću nabaviti bolje. Zasad nemam mogućnosti

Gramofon mi zvuči jednako kao Dual + Shure kombinacija od starog, no možda veselje koje mi predstavlja jednostavno nadoknađuje razliku.

Vas par očito više vesele tehničke karakteristike i cijena, mene više veseli kad mi zvuk odgovara, pogotovo kad dolazi na što čudnije načine

Ček, ti si znači isao raditi sustav da bi ga izvadio iz ralja compa (jer ti zvuči bolje) i onda kad si ga izvadio pustat glazbu na te genius zvučnike koji su zbijeni u neki kut i pri tom razmaknuti 40-50 cm?


U tom setupu (zvučnika) i tom prostoru je tak svejedno jel ces pustat sa kompa, grama, mobitela ili sa DCS Puccini CDP-a sa U lockom i dodatnim napajanjem za 40K€.


Druga je stvar sto te očito jako veseli slaganje sustava, ali tvrditi da ovo tvoje imao bilo kakve zvučne dosege bolje od postenog bluetooth zvučniuka je, u najmanju ruku, neozbiljno.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 13:46   #9311
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559