Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2019., 00:20   #421
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Inverter motor je obicno prodavanje muda pod bubrege. Manje struje trosi i tisa je (jer se polako zalijece), ali na kraju balade - kod vesmasine struju trosi grijac i to bas trosi, motor je tu sam da vrti jebeni bubanj
E sad da li je pametnije dati 400-500 kn više i kupiti tu sa inverter motorom, ili uštedjeti i kupiti Končara. Čitam malo o perilicama i svi spominju te inverter motore kao nešto must-have...
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 00:24   #422
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@Dizel
Zaboravio si jednu bitnu stvar, baš zato jer ima inverter - polako se zalijeće je u prednosti, ne kao kod klasike kad ukopča centrifugu da skače ko koza ...

@HAL 9001
Već smo spominjali u temi, dužina garancije (i to striktno navedena crno na bijelo) je jako bitna kod takvih proizvoda.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 09:11   #423
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Ima dva modela Beko male razlike u cijeni

1. BEKO WMY61283MB3

2. BEKO WMY71283LMB2

Oba dva modela imaju inverter motor, ali za prvoga ne piše da ima 10 g. garancije. Pogledao za taj model i na ostalim mjestima i nigdje ne piše da ima 10 g. garancije, pa je očito tako. Da li je bolje dati malo više za taj inverter motor sa 10-godišnjom garancijom.
Da li je drastična razlika između "običnog motora sa četkicama" i inverter motora?

Candy je definitivno ispao iz bilo kojih kombinacija za bilo koju buduću kupnju.

https://www.jutarnji.hr/arhiva/moja-...ilica/1521948/
kombinirane perilice i sušilice su u pravilu sranje i ja sam imao Candy u isto stalno neka sranja. Sad imam samo perilicu Candy i oduševljeni smo. 5 godina garancije

Pazi da ovih 10 godina nije samo na motor a na ostatak 2 godine .

Drugi link to je 7 kg a prvi 6 kg. To si vidio?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 09:19   #424
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Kupit najjednostavniju masinu tipa stare Gorenjke, sam izbijes lezajeve koji kostaju 30kn (SKF 6204), semering isto jeftinjak, remen, vodena pumpa itd...kod ovih sofisticiranih mos samo sjest k plakat kad nest crkne...
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 10:42   #425
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@HAL 9001
Već smo spominjali u temi, dužina garancije (i to striktno navedena crno na bijelo) je jako bitna kod takvih proizvoda.
Da, očito onaj prvi Beko model nema 10 g. garancije na inverter motor, a ovaj drugi model ima. Mene samo zanima je li prednost tog inverter motora tolika(kažu da se manje kvari), da dam 400-500 kn više za perilicu u ovom cijenovnom rangu. Ne bi mi bilo žao dati više ako je to ulaganje u pouzdaniju i izdržljiviju stvar.

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
kombinirane perilice i sušilice su u pravilu sranje i ja sam imao Candy u isto stalno neka sranja. Sad imam samo perilicu Candy i oduševljeni smo. 5 godina garancije

Pazi da ovih 10 godina nije samo na motor a na ostatak 2 godine .

Drugi link to je 7 kg a prvi 6 kg. To si vidio?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Razočaran sam takvom servisnom podrškom i odnosom prema kupcu, ne bih se volio naći u sličnoj situaciji. Nadam se da ti nećeš imati nikakvih problema sa svojom.

Jesam, ne igra mi to neku ulogu pošto je ova Bosch sada od 5 kg.

Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Kupit najjednostavniju masinu tipa stare Gorenjke, sam izbijes lezajeve koji kostaju 30kn (SKF 6204), semering isto jeftinjak, remen, vodena pumpa itd...kod ovih sofisticiranih mos samo sjest k plakat kad nest crkne...
Možeš predložiti neki konkretni model za koji znaš da je lako naći djelove i nisu skupi. Končar je turski Vestel, pa mislim da bi trebalo biti djelova kao i za Beko.

Sad mi je samo odlučiti ići na inverter ili ne.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 16:51   #426
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Podizanje teme iz mrtvih!

Pitanje za eksperte koji se razumiju u ves masine.

Cura je prala ves i u jednom trenu se cuo 'udarac'. Prvo sto sam primjetio jest da se ona guma na donjem dijelu kod vrata malo gužva dok se bubanj vrti. Kad sam probao bubanj mrdati nekako imam dojam da pleše više nego inače (jedini doticaj osim ovog s masinom je dok sam je unosio pa je to subjektivno). Skidanjem poklopca vidim da bubanj dosta plese dok radi. Dvije opruge odozgo su ok, odozdo imaju sva plasicna "amortizera" na oko - OK. Prije nego ih izvadim i sj** ima li tko savjet?
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 17:12   #427
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Nisam ni ja expert,ali znam da mi je mama imala isti problem,znalo je par puta tako lupiti kao da će se raspasti. Zvala je Mielle servisera,i kaže da je sve ok i ništa nije mijenjano,nakon toga oprala ''milion'' puta robu.
Mislim da je serviser rekao,da se roba zna nakupiti na jedan dio bubnja i kad se zavrti,baci ga valjda na drugi dio,i zato vjerojatno strese amortizere i zato su znali lupnuti tako jako.
Probajte opet oprati robu pa vidi hoće li biti isto.
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 18:10   #428
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
Podizanje teme iz mrtvih!

Pitanje za eksperte koji se razumiju u ves masine.

Cura je prala ves i u jednom trenu se cuo 'udarac'. Prvo sto sam primjetio jest da se ona guma na donjem dijelu kod vrata malo gužva dok se bubanj vrti. Kad sam probao bubanj mrdati nekako imam dojam da pleše više nego inače (jedini doticaj osim ovog s masinom je dok sam je unosio pa je to subjektivno). Skidanjem poklopca vidim da bubanj dosta plese dok radi. Dvije opruge odozgo su ok, odozdo imaju sva plasicna "amortizera" na oko - OK. Prije nego ih izvadim i sj** ima li tko savjet?
Pretpostavit ću da nema greške na displayu (u slučaju da postoji dijagnostika kvarova) te nema curenja ili oštećenja npr amortizera ili bubnja.
Pokušaj ponoviti ciklus pranja (neki kraći program npr) da vidiš radi li sve ok i po mogućnosti budi blizu perilice da ju isključiš brzo ako bude problema.
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 18:39   #429
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Hvala obojici na odgovoru. Nema nikakvih ostecenja. Veceras ide probno pranje pa cemo vidjeti. Sto se kolicine tiče moguće jer je cura prala onu duplu deku a to je mokro tesko k'o vrag
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 19:50   #430
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Može biti da je neki od amortizera otišao pa promijeni oba, nisu skupi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power