Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2012., 10:09   #1
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
4g mobilni internet

Vidim da nije otvarana tema, a čini se zanimljivo...

http://www.t-mobile.hr/extrememobilenet/

Razmišljam to uzet, i koristit umjesto (max)adsl-a, za pc, ne laptop....
Jer ako je brzina stvarno do 75mbit (neka je i upola manja), uz flat promet, to je puno jeftinije i brže od ovog trenutno što imam(o) ... Pa molim objašnjenje dali to stvarno je tako ? Koja je onda uopće poanta maxadsla ?
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 10:18   #2
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Flat je do 1.10, onda ce za te pare biti u prometu 20GB nakon kojeg ti ide speed step down, ili naplata prometa po basnoslovnim tarifama
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2012., 11:24   #3
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
© Hrvatski Telekom, 2012. | Pravne napomene
Nakon potrošenog prometa nastupa smanjenje brzine prijenosa podataka na 64 kbps, što je dostatno za nesmetano pregledavanje online sadržaja, primanje i slanje e-mailova te komunikaciju putem socijalnih mreža, izuzev gledanja filmova i ostalih video materijala.

64kbps "dostatno" , misli da može da otvori , a da neispadne sa servera , nema šanse da če otvoriti npr. INDEX s time ?

Ali ga sakriju... za XL tarifu

Promotivna ponuda vrijedi do 1. listopada 2012. Nakon promotivnog perioda u paket je uključen promet od 20GB
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 12:09   #4
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
piše da postoji i neki popust od 50kn za ljude do 28godina... pa si kontam da će od tog 1.10. u ponudi biti i flat za opet manje para nego što se sada plaća, uz veću brzinu... neznam
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 16:22   #5
karllo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: đakovo
Postovi: 49
drago mi je da postoji netko kome je ovo dostupno....
karllo je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 21:36   #6
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
piše da postoji i neki popust od 50kn za ljude do 28godina... pa si kontam da će od tog 1.10. u ponudi biti i flat za opet manje para nego što se sada plaća, uz veću brzinu... neznam
Iskreno, u iducih godinu dana mozes zaboraviti na pravi flat na mobilnom internetu. Jedino da na tvoj zahtjev ne ide taj speed down nego da ti naplati svaki MB preko tih 20GB papreno.

To je ok za studente koji se seljakaju svako malo ili nekome kome treba bilo gdje da moze mail procitati. Za ostalo nema smisla bacati pare...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 22:31   #7
karllo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: đakovo
Postovi: 49
hvala t-comu što je omogućio ovo u "čak" četiri grada, i to po čak dvije ulice u svakom gradu...jadno, stvarno jadno
karllo je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 23:34   #8
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Pomalo. Tek je krenulo
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 00:09   #9
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Oni na 4g smanje brzinu na 64kbps ak pređeš?
Pa to nije normalno
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 05:28   #10
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
Iskreno, u iducih godinu dana mozes zaboraviti na pravi flat na mobilnom internetu. Jedino da na tvoj zahtjev ne ide taj speed down nego da ti naplati svaki MB preko tih 20GB papreno.

To je ok za studente koji se seljakaju svako malo ili nekome kome treba bilo gdje da moze mail procitati. Za ostalo nema smisla bacati pare...


Za pročitati mail ti ne treba do 75Mbs a ni općenito za sami surf ti ne treba do 75Mbs

a što se tiče pokrivanja da tek su krenuli polako, kako bi vi sve odmah pokriveno dajte vi onda sve odjednom pokrijte ako je to tako lako

ista stvar dosađivanje sa pokrivenosti 3G gdje treba na svakih valjda kilometar posaditi jednu baznu jer je 2100Mhz pušiona za pokrivanje iako veća frekva ima i veće brzine i veće kapacitete ali samo pokrivanje je slaba strana toga.... pa računaj koliko ih treba za pokriti 100x100km...

ljudi nemaju ne 4G nego neki nemaju adsl, vodovod , kanalizaciju, asfalt.... dan danas

e ljudi moji polako se jež ježi
Old friend je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2012., 08:42   #11
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
A tesko i da ce dobit 75mbit. Pogotovo kad krenu "pretplate"
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 08:45   #12
karllo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: đakovo
Postovi: 49
e nema mi ništa bolje nego kad mi zagrebčani kažu da se strpim....
karllo je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 19:08   #13
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor karllo Pregled postova
e nema mi ništa bolje nego kad mi zagrebčani kažu da se strpim....


a što misliš da ja zagrepčan imam ovaj signal od uvijek?
ne nemam i ja sam do 18.8.2010. bio par godina na edge signalu jer je 3G sa dalje bazne bio neupotrebljiv, brži mi je bio edge a i nije se dešavalo da mi neće učitati stranicu zbog jako slabog signala koji se jedva držao a i nije stalno pucala veza pa sam koristio edge uz vip.fastnet program koji više danas ne radi, a nije ga bilo moguće koristiti ni na visti pa sam se morao vraćati na xp samo zbog njega jer je ubrzavao surf skidajuči kvalitetu sliku itd... bar nekako... , i strpio sam se u zg i j... im mamu svaki dan usput, dok me jedan dan nije dočekalo iznenađenje u vidu sadašnjih brzina a taj tren nisam znao kud ću sa sobom od sreće mislio sam da je neka greška

jer su podigli nove bliže bazne, skužio sam ih jer mislim da nije bilo ranije na tom mjestu... ali tek nema dvije godine tome

a koliko znam niti sad nisam pokriven sa 4G od strane t-mobilea po njihovoj karti a za vip ni nemam pojma jer ne daju kartu, ali me ni ne zanima 4G po njihovim sadašnjim uvjetima dobro mi je iovako

jedino ne bi škodilo da još malo skinu cijene za nas bez carnet-a nismo svi u školi

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 26.04.2012. u 19:19.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 11:07   #14
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
e plačem radi tebe i osjećam tvoju bol. ti se moraš mučiti s odlukom kojeg operatora uzeti, koju uslugu, dal optiku, kabel, bakar ili wireless. ja nemam takvih problema. u 2012. godini mogu odabrati tekom i brzinu 1mbps. sad ti je sigurno žao jer nisi na mojem mjestu
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 15:57   #15
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Eeee da zato što mogu birati zato i imam stick, to sam naime od svega toga i mogao izabrati

i da zato sam 3 i pol godine imao EDGE a to je do 0.236Mbs eto čak ne ni taj tvoj 1 Mbs, da mi je u to vrijeme bio taj 1Mbs bi mahao repom, ne znaš da je malo dok ne znaš da postoji još manje, a što da ti kažem? osim da se nadam da će što skorije pokrivanje na spektru 800Mhz (790-862Mhz) i nekakvi pošteniji paketi za manje novca pa ćeš i ti eto konačno moći do poštenog neta kao i svi ostali koji su daleko od centrale ili koji uopće nemaju adsl u 21. stoljeću
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 17:39   #16
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
aha, nisam skužil prije. bome nisi ni ti loš bio
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 21:10   #17
karllo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: đakovo
Postovi: 49
ja tek od prije tri godine imam dostupan adsl, do tada sam rasturao na dial-up-u...mašala
karllo je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 22:07   #18
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Jeb aj ga napredna smo država što se tiče net-a zato nas šiju razni arerbajdžani, moldove, litve, latvije, andore, bugarske i rumunjske
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 05:50   #19
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Svakome po zasluzi
jucca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na