Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2002., 18:42   #1
nadobudni
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 4
Question može savjet, gušter sam u ovome

Molio bih da me prosvijetlite pošto, iako sam stara čuka -33, al mlada srca, prvi mi je put da uzimljem computer, a nisam baš pri velikoj lovi al ipak htio bih nešto da je ok. Zanima me da li je amd au par sa intelom, uzeo bih 2000+, te koliko buči pošto mu treba dobar ventilator, koji? Da li mi je potreban monitor od dvije tise kuneja da imam dobru sliku, te koju mi grafičku preporučate do 1300 kn? Hvala unaprijed, te se nadam da ulazim u vaš svijet uskoro BOG
nadobudni je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2002., 19:14   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Re: može savjet, gušter sam u ovome

Citiraj:
Originally posted by nadobudni
Molio bih da me prosvijetlite pošto, iako sam stara čuka -33, al mlada srca, prvi mi je put da uzimljem computer, a nisam baš pri velikoj lovi al ipak htio bih nešto da je ok. Zanima me da li je amd au par sa intelom, uzeo bih 2000+, te koliko buči pošto mu treba dobar ventilator, koji? Da li mi je potreban monitor od dvije tise kuneja da imam dobru sliku, te koju mi grafičku preporučate do 1300 kn? Hvala unaprijed, te se nadam da ulazim u vaš svijet uskoro BOG
AMD je itekako u rangu Intela (iako na ovom forumu budeš čuo i drugačija mišljenja) iako se na kraju svodi na minorne razlike. Buka-nije velika s obzirom što dobiješ. Prokopaj malo po člancima na ovim stranicama-nedavno je bio članak o hladnjacima. Monitor-koliko para tolikomanje problema s očima. Investicija uvjek vrijedna ulaganja. Ipak-Samsungovi modeli (neznam točno napamet koji) koji su oko 1400 kuniča če sasvim dostajati za i više nego pristojnu upotrebu bez velikih neugodnosti po oči(i đep). Grafulja-stvar stava. GF 4 Ti serija-koja doduše pati u zadnje vrijeme od nekih problema zvanih pink ekran-ili neka od ATI. Imaš jako veliki izbor-ili nešto jeftinija varijanta 8500 LE čipa koji se da frljiti na punokrvnu 8500 ili po čipu slabijoj izvadenici 9000 serije koja je opet sasvim dostatna za sve današnje igre. Svakako best bay.Svakako nemoj GF 4 MX seriju-ne vrijedi nijedna tih para.
tor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 16.12.2002., 23:40   #3
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Re: može savjet, gušter sam u ovome

Citiraj:
Originally posted by nadobudni
Molio bih da me prosvijetlite pošto, iako sam stara čuka -33, al mlada srca, ... BOG
Dragi Senilac

Skupi nekakvih 7-8000 kn pa postavi pitanje koje će uključivati financije i želje. Tada će ti netko moći napisati što, gdje, kako, kada. Jasno da može biti jeftinije, ali tada smanji želje i potrebe.

Oba se procesora griju zadivljujuće. Buka je nepotrebna sa pravim izborom coolera. Monitor je bitna stavka u cijeloj priči i na tome se ne štedi (previše). Grafička je također bitna o određuje jako puno stvari.

Ne postoji parcijalno rješenje jer ćeš kupiti ultraskupi jad.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 09:25   #4
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Re: može savjet, gušter sam u ovome

Citiraj:
Originally posted by nadobudni
te koliko buči pošto mu treba dobar ventilator, koji? BOG
nije ni kompjuter uzeo a vec prica o buci danasnji razmazeni korisnici u moje vrijeme mogao sam biti sretan ako dobijem low end intela za 2000kn a danas su procesori bagatela.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 12:23   #5
Studano
Premium
 
Studano's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 75
Najbolje ti je kupiti racunalo koje je trenutno best buy (nemoj ni najbrze ni najvece , jer ce to najvece i najbrze za koji mjesec biti zalosna sredina... a mnogostuko je skuplje od malo sporijeg )... a koje i gdje to je vec teze... kupi sve novo i po mojoj preporuci u nekoj manjoj firmici gdje ce biti gospodin kupac, a ne "stoka" ko u nekim nasim vecim firmama.
__________________
Take the path that is your own...INDIVIDUALITY.
Studano je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 19:55   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by Studano
Najbolje ti je kupiti racunalo koje je trenutno best buy (nemoj ni najbrze ni najvece , jer ce to najvece i najbrze za koji mjesec biti zalosna sredina... a mnogostuko je skuplje od malo sporijeg )... a koje i gdje to je vec teze... kupi sve novo i po mojoj preporuci u nekoj manjoj firmici gdje ce biti gospodin kupac, a ne "stoka" ko u nekim nasim vecim firmama.
Bogme istina.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2002., 21:39   #7
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Kao sto vecina kaze, kupi best buy komp.Prosurfaj netom,vidi šta se ljudima na newsima sviđa.Za grafičku napravi isto tako.
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2002., 00:12   #8
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ili provjeri ovu stranicu: http://www.pcekspert.com/articles/88-1.html


Tu bi trebao defintivno naci dobre smjernice.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2002., 10:49   #9
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: Re: može savjet, gušter sam u ovome

Citiraj:
Originally posted by tor
Svakako nemoj GF 4 MX seriju-ne vrijedi nijedna tih para.
kojih para?????
toliko su jefitne (MX440 se da nabavit za 550 kn) a nisu nimalo spore za te novce........mene vise zanima jer si ti ikad imao ijednu od njih u svom stroju da se smatras kompetentim za davanje takvih izjava???
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2002., 15:33   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Re: Re: Re: može savjet, gušter sam u ovome

Citiraj:
Originally posted by greg SE
kojih para?????
toliko su jefitne (MX440 se da nabavit za 550 kn) a nisu nimalo spore za te novce........mene vise zanima jer si ti ikad imao ijednu od njih u svom stroju da se smatras kompetentim za davanje takvih izjava???
Radio jesam neko vrjeme na jednom takvom i ne kontam što hočeš reći. 550 kn nije malo para a što dobiješ. Golo govno, pa bolja je ta tvoja od tih MX-ca. Dobro znamo što je Nvidia htjela napraviti s MX serijom-sjebat jadnike koji ne kuže što znači MX nego vide samo ono GF 4 u nazivu i misle jadni da su kupili zadnji krik od grafulje. Ma daj molim te, ovako pitanje sam očekivao od bilo koga samo ne od tebe...
A kad smo kod kompetetnosti ti si očigledno imao tako nešto pa hajde ti nam napiši što si dobroga uočio na tim komadima hardvera?
Jedino što valja kod njih je to što se neki pirmjerci daju ocat do jaja.
tor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 22.12.2002., 21:32   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
imao sam ih dosta kod sebe i ako iskljucimo mx420 ova moja im nemoze ni izbliza konkurirati
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 00:38   #12
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by greg SE
imao sam ih dosta kod sebe i ako iskljucimo mx420 ova moja im nemoze ni izbliza konkurirati
Ma ja to nebih nikada kupio, a uostalom čovjek je tražio grafičku do 1300 kn tako da očigledno nije ciljao na razred od 500-tinjak kuna....
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 05:19   #13
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by greg SE
imao sam ih dosta kod sebe i ako iskljucimo mx420 ova moja im nemoze ni izbliza konkurirati
Istina ja sam bio na svom kompu usporedivo MSI G4 MX 440,64DDR i Hercules 3D Propeth GF2 GTS 64DDR
i razlika je bila1500bodova u 3dmarku u korist MSI G4 MX440
marac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na