Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2020., 00:53   #1
Damir Kelic x
Premium
Moj komp
 
Damir Kelic x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: izmedu sb & ng
Postovi: 114
asus rx 5500xt 8 gb ddr6 problem (rijeseno)

pozz, imam nekih tehnickih problema pa ako moze savjet


uzeo u links novu novcatu grafu i 2 dana radila i crkla, crte po ekranu. dam na garu i nakon mjesec dana dobije istu taku novu sa novom garom 36 mjeseci prije jedno 10 dana



e sada, od kad sam dobio tu novu od prvog dana problem, nekad se sruse drajveri nakon sat dva igranja ( nekad i ranije) a nekad samo grafa se nes pojebe i umjesto npr 80 fpsa spadne na 4-5 fpsa a gpu usage spuca na 100% i tako cak i kad izadem iz igre u windowsu dok se nista neradi non stop 100% usage i sve dok ne napravim restart kompa . tada sve opet ispocetka radi dok nakon nekog igranja se ne dogodi isto, grafa nikad ne prelazi 60-65c a junkcion temp oko 75 tako da mislim da nije temperatura problem


imam dva kompa i na oba se to desava, a rx 580 iz drugog kompa radi bez problema u oba


probao sve od windowsa novih do jedno 5 verzija drajvera, pa kako se u kom desi jedan od ona dva problema



komp je iz potpisa


hvala unaprijed
Damir Kelic x je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 08:23   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Reklamiraj i tu.

Napajanje iz potpisa?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2020., 11:38   #3
Damir Kelic x
Premium
Moj komp
 
Damir Kelic x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: izmedu sb & ng
Postovi: 114
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Reklamiraj i tu.

Napajanje iz potpisa?

da je to napajanje, sve je novo u kompu, sve komponente i napajanje su stari koji mjesec, i sve je ispravno


ma planirao sam reklamirat ali moram slat postom i bice bez grafe onda sigurno mjesec dana zbog ovog kolapsa
Damir Kelic x je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 11:52   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A gledaj, kreni od nule.

Izvadi van sve, provjeri grafu je li dobro sjela, daješ joj dosta struje (da li su kablovi od napajanja 100% sjeli) itd.

Onda clean instal drivera (mada si to već napravio kao što si rekao).

Napravi benchmark test (pogledaj relevantne testove na netu), usporedi s drugim rezultatima iste grafe.

Napravi opterećenje grafe 2-3 sata, provjeri ventove na koliko rade okretaja, temperature itd. Napravi screenshootove za sve.

Uvjeri se 100% da je problem u grafi i šalji natrag uz napomenu da ti je to već druga reklamacija.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 14.04.2020. u 12:04.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 12:00   #5
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Napravi kao što Mommistake kaže +


Nebi bilo loše zabilježit mobitelom (fotografija/video): rušenje drajvera, pad FPS-a i GPU usage na 100% jer si rekao da se to ne pojavi odma.

A sad koliko ce u servisu biti agnagažirani da to detaljno istestiraju i dal ce se to i njima pojavit u benchmarku - stress testu od 30 min do 1 sat ...?!
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na