Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2002., 05:24   #1
ssnesh
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: u kutu pokraj radijatora
Postovi: 24
čupam kose - ruke mi krvave

Poludjet ću, pomognite mi! Nema tome ni sedam sati da je ta pržilica počela izvoditi.... Pokušao sam spaliti nešto crtanih filmova i Nero je prijavio grešku prilikom provjere. Ne da se razlikuje od uzora, nego mu je file nedostupan. Upropastio sam par cedea, igrao se sa opcijama. Svi završavaju kao na slici, sa sitnijim varijacijama, recimo crveni dio nije kontinuiran. Konzistentno je upropašten zadnji dio (počevš od oko 75-80% punog 80min), ima jedva čitljiv halo, i sam je kraj u redu. Onako, ružno.
Fora je u tome da se - naravno - ništa, baš ništa od prethodnog puta nije promijenilo. I čita posve normalno.
Uređaj je LG GCE8320B, 32/10/40. Star je, kao i cio komp, četiri mjeseca i ima zrelo petu reviziju firmwarea. Od trećeg dana. Na svim brzinama se ponaša isto, sa medijima nisam mogao eksperimentirati ali te je bijele cedee sa adresom koja ne obečava umjesto imena do sada odlično palio dva puta brže nego što nazivno podržavaju.
Probao sam reset i par puta, pa ništa.
Teško da je važno, ali ostatak je Palomino 1600+ @home, 256 ddr, Gigabyte ga-7vtxe+ (kt266a), Maxtor je na svojem kanalu, XP sp1.
Zbilja, je'l neko ovo već vidio??
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	topografija jada.png‎
Views:	180
Size:	10.7 kB
ID:	54  
ssnesh je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2002., 11:15   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Pa, smanji brzinu snimanja. Nitko nije rekao da mora snimiti većom brzinom od deklarirane. Puno tih CD-a (no name) se prodaje kao 80minutni, a u stvari su obični.

Lijepo si napisao konfiguraciju, ali nisi napisao gdje je CD i CD/RW, jesi li snimao on the fly sa drugog cd-a i sl.

Ti ovu sliku nazivaš topografijom jada. Da vidiš što je tek jad kada ljudi i na novijim uređajima dobiju pink crte i to preko cijelog ekrana i još su uređaj platili barem 3 puta više nego ti.:confused:
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2002., 17:33   #3
ssnesh
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: u kutu pokraj radijatora
Postovi: 24
Jaaao majko. Ali meni stvarno treba pomoć!
Citiraj:
Na svim brzinama se ponaša isto
Kužiš? Nadalje, do sada ih je palio dobro.
Citiraj:
Fora je u tome da se - naravno - ništa, baš ništa od prethodnog puta nije promijenilo.
I ono je na slici 700mb, a kraj je u redu. Ne može imati manje veze. Sa kapacitetom, ili medijem uopće.
I na kraju, ono je sav relevantan dio konfiguracije. Samo CDRW, na 1-0, i hard na 0-0, i to je sav IDE. Dobro; Polovno kupljen Radeon 7200. Loš modem, v.90. KWorld kompatibilna tv kartica naziva "MUCH TV" (1337, h4?). Enermax napajanje, 300. I ne razumijem kako ono može imati veze sa on-the-fly?? Zar zbilja prilikom pisanja moram paziti na teoriju detekcije signala!??

Pli:z, pomognite mi. Prašina u sustavu kukica i lanaca koji pomiče glavu??? ARRGH.
ssnesh je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2002., 00:50   #4
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by ssnesh
Jaaao majko. Ali meni stvarno treba pomoć!

Zar zbilja prilikom pisanja moram paziti na teoriju detekcije signala!??

Pli:z, pomognite mi. Prašina u sustavu kukica i lanaca koji pomiče glavu??? ARRGH.
Žao mi je.

Što češ. Šum mi je u glavi po defaultu.

Prašina. Sigurno. Gledaj, meni sve radi savršeno. Imam sreće.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2002., 23:28   #5
ssnesh
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: u kutu pokraj radijatora
Postovi: 24
Nije to sve. Nero se ponaša onako. Zato CloneCD pali kopije bez problema. A Easy CDC se vlada kao Nero. Zbunjen sam.
Rezultati ScanDisk funkcije Nero CD Speeda nisu sasvim doslijedni. Jel to normalno ili bi to trebalo biti egzaktno??
ZNA LI ITKO ŠTO CDRW NAGNA DA NAJEDNOM POČNE PRIZVODITI GREŠKE U PISANJU NA STROGO OGRANIČENOM PODRUČJU CEDEA???
ssnesh je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2002., 21:25   #6
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by ssnesh

ZNA LI ITKO ŠTO CDRW NAGNA DA NAJEDNOM POČNE PRIZVODITI GREŠKE U PISANJU NA STROGO OGRANIČENOM PODRUČJU CEDEA???
ma to je lako..........jebeni komad prljavstine na onom sranju koje je prikaceno na elektromotor i sto pokrece laser naprijed nazad.......ono sto izgleda ko saraf...to ce ti rak dati tocan naziv, on je opsjednut mehanikom raznih CDromova, RWova i DVDova
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2002., 11:22   #7
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Originally posted by ssnesh
ZNA LI ITKO ŠTO CDRW NAGNA DA NAJEDNOM POČNE PROIZVODITI GREŠKE U PISANJU NA STROGO OGRANIČENOM PODRUČJU CEDEA??? [/B]
Frendu je tako plextor počeo zapisivati do 580MB(nije ga čistio 2 godine, a spržio je puno CD-ova).Pokušao je očistiti, ali je bilo prekasno.Jedan tip je kupio i očistio par puta, ali više nije bilo pomoći.Ta pržilica još i danas radi (u jednoj banci) i snima do 580MB CD.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2002., 03:39   #8
ssnesh
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: u kutu pokraj radijatora
Postovi: 24
Onda mora da je ovo ono čemu služi garancija. Radila je par mjeseci. thnx
ssnesh je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 03:43   #9
ssnesh
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: u kutu pokraj radijatora
Postovi: 24
Iz servisa su mi poslali novi uređaj, i on sada na običnom Traxdati, kakvi nikome nisu stvarali probleme, radi ovo dolje.
Ne znam šta da radim - može li itko potvrditi da se ovo ne bi smjelo vidjeti?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled-1.png‎
Views:	145
Size:	10.6 kB
ID:	76  
ssnesh je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 08:10   #10
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by ssnesh
Iz servisa su mi poslali novi uređaj, i on sada na običnom Traxdati, kakvi nikome nisu stvarali probleme, radi ovo dolje.
Ne znam šta da radim - može li itko potvrditi da se ovo ne bi smjelo vidjeti?
Nebi!
čekaj malo, dobio si novi uređaj, i još te jebe!?
Postoji mogućnost da nije sami uređaj kriv, čupaj van i kod frenda, ako radi, onda se kolje s nečim kod tebe!
Ako ne radi i kod njega, opet na servis, i sve im po spisku!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2002., 18:04   #11
ssnesh
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: u kutu pokraj radijatora
Postovi: 24
Daa, to mi se cijelo vrijeme mota po glavi, al bilo je prespecifično da si dam truda... Probat ću. Dakle, ako je i tamo žuto, jebem mater??
ssnesh je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 15:37   #12
Ivor
Premium
Moj komp
 
Ivor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Restricted Area
Postovi: 336
Ako ti na cd-u pise 12x max probaj snimat na toj brizini a ne na vecoj.
Ivor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na