Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2020., 20:17   #1321
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
S time da nisu dužni tražiti račun već za vrijednost mogu uzeti domaću cijenu.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 20:24   #1322
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Hoće li biti oslobođeno pdv-a/carine, ako proizvod koštao 23.5$, 160,55kn naplaćeno na kartici?

Piše na stranici carine da su zanemarive vrijednosti do 22 Eura u kunskoj protuvrijednosti. Kasnije u tekstu se spominje 160kn.
No kada pretvorim 22 Eur u HRK dobivam 164kn. Hoće li mi naplatiti carinu ako ode paket, kako to tumače?
Carina ima svoj tečaj koji se mijenja jednom mjesečno, 23,50USD x 6,706 = 157,59kn.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2020., 20:57   #1323
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Šta se desi kad je artikl ispod 160kn? A oni ga uzmu na carinjenje? Da li i dalje plaćamo postupak, i onu dostavu papira i ostalo?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 21:10   #1324
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Da, 20kn, meni neki tjedan za torbu od 10$
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 22:46   #1325
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Nema pravila, meni nekad prođe i 1000 kn bez carine, nekad šalju na carinu i stvari od 100 kn, valjda ovisi o iskustvu procjenitelja.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 23:03   #1326
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Mislim da je to kako im dođe ali računaj da idu sa strožim uvjetom. Mene su jednom ogulili za 160 i par KN. Mislim da je iznos bio 21.5EUR i lagano su natefterili skoro 70% nameta. To se razlogom zove otkupnina
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 09:13   #1327
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Kako stvari sad funkcioniraju sa posiljkama iz UK? Tretiraju se kao da dolaze van EU?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 09:24   #1328
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Za UK slobodno se još može naručivati, nema još nikakvih nameta te se i dalje računa kao EU. Čitao sam jedan članak da će da prilagodba trgovine trajati još nekoliko godina i do tada vrijede pravila kao i u EU.
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 09:52   #1329
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Do kraja godine je sve po starom. Nakon toga po novom, kako god to bilo.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 09:57   #1330
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
nema pravila, bar u Ri.
od 10 puta kad narucim vitamine sa iherba, cca 230kn, 1-2 puta me oderu. bar je tako bilo do sad i nadam se da ce i ostati.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2020., 23:02   #1331
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
Današnje iskustvo u HP.
Donesem paket težine 25 kg otepu me kako oni uzimaju samo pakete do 20 kg. Pitam uljudno kako to kada u cjeniku na web stranicama imaju cijenu za paket 20-30 kg, kažu mi da paketi preko 20 kg idu preko paket 24. Pitam gdje je njihova poslovnica, odgovor je ma to smo u biti mi samo je eto novi naziv firme.
Dobro a kako da ja to pošaljem onda, pa naručite telefonom da vam pokupe paket kući. OK a gdje onda ide taj paket - pa zajedno sa svim drugim paketima.
Znači dolazi tu kod vas a vi ga nećete ovdje preuzeti nego dolazi netko po to meni kući a ja sam sada tu sa tim paketom pred vama - odgovor je: a eto tako je......

Na sve to, danas kiša padala kao da je sudnji dan, dođem kući, oko 12 nazovem taj paket24, naručim dostavu paketa, oni dolaze tek u ponedjeljak to pokupiti. Barem su ovi na tel bili ljubazni, sve se može telefonski, potrebno imena prezimena, kontakt tel, adrese za slanje i dostavu, odredio otkupninu, vrijednost paketa, tko plaća dostavu itd...

Tako da čekam ponedjeljak da netko dođe po to.

Eto toliko od mene i HP/paket24
jazzwa je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 23:35   #1332
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Koja komedija i debilana od tvrtke.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 00:09   #1333
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Već jako dugo ne primaju pakete teže od 20kg u poslovnicama.
Ja sam preko weba naručio hp ex po taj paket.

Ono što mene živcira je da ne možeš za obične pakete ispunit podatke preko weba i doći s bar kodom u poštu i riješit slanje za 5 sekundi, nego ko u j..... kamenom dobu pišem u sred pošte iste podatke 3 puta
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 00:29   #1334
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
Nisam znao za to ograničenje sa težinom, prvi puta da šaljem nešto teže od 3-4 kg, nego pogledao cjenik i tamo vidio da postoji cijena za pakete 20-30 kg pa mi je logično da to možeš donijeti u poštu, nego mi je smješno to što taj isti paket dolazi u tu istu poslovnicu i ja ga sam osobno ne mogu predati, ali ok ako su takva pravila treba ih poštivati, očito to nisam vidio negdje da piše
jazzwa je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 07:44   #1335
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor jazzwa Pregled postova
Današnje iskustvo u HP.
Donesem paket težine 25 kg otepu me kako oni uzimaju samo pakete do 20 kg. Pitam uljudno kako to kada u cjeniku na web stranicama imaju cijenu za paket 20-30 kg, kažu mi da paketi preko 20 kg idu preko paket 24. Pitam gdje je njihova poslovnica, odgovor je ma to smo u biti mi samo je eto novi naziv firme.
Dobro a kako da ja to pošaljem onda, pa naručite telefonom da vam pokupe paket kući. OK a gdje onda ide taj paket - pa zajedno sa svim drugim paketima.
Znači dolazi tu kod vas a vi ga nećete ovdje preuzeti nego dolazi netko po to meni kući a ja sam sada tu sa tim paketom pred vama - odgovor je: a eto tako je......

Na sve to, danas kiša padala kao da je sudnji dan, dođem kući, oko 12 nazovem taj paket24, naručim dostavu paketa, oni dolaze tek u ponedjeljak to pokupiti. Barem su ovi na tel bili ljubazni, sve se može telefonski, potrebno imena prezimena, kontakt tel, adrese za slanje i dostavu, odredio otkupninu, vrijednost paketa, tko plaća dostavu itd...

Tako da čekam ponedjeljak da netko dođe po to.

Eto toliko od mene i HP/paket24
Nije to novi naziv firme, nego je pošta podijeljena na 4 grupe. Za pakete preko 20 kg oduvijek je bio prikup inače bi klauni na šalter donosili mašine za robu i sl. Još najbolje da tete na šalteru voze viličara da par forumaša ovdje može reći da su zaslužile plaću.
Citiraj:
Autor jazzwa Pregled postova
Nisam znao za to ograničenje sa težinom, prvi puta da šaljem nešto teže od 3-4 kg, nego pogledao cjenik i tamo vidio da postoji cijena za pakete 20-30 kg pa mi je logično da to možeš donijeti u poštu, nego mi je smješno to što taj isti paket dolazi u tu istu poslovnicu i ja ga sam osobno ne mogu predati, ali ok ako su takva pravila treba ih poštivati, očito to nisam vidio negdje da piše
Ne dolazi taj paket u tu istu poslovnicu, već ide u sortirnicu, a dalje ga ekspres vozi na odredište.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 08:06   #1336
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Nije to novi naziv firme, nego je pošta podijeljena na 4 grupe. Za pakete preko 20 kg oduvijek je bio prikup inače bi klauni na šalter donosili mašine za robu i sl. Još najbolje da tete na šalteru voze viličara da par forumaša ovdje može reći da su zaslužile plaću.

.
mašina za robu ili po domaće vešmašina ima dakelo više od deklarirane pošiljke 30 kg tako da to ni ne voze onda, ne?

a ako se naručuje preuzimanje kod kuće pošta do naplati još više...

živila pošta....no možda uspiju opstat ako nekog nagovore na dodatno zdravstveno preko kroacije osiguranja...mene htjeli preveslat jučer..
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 10:54   #1337
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Već jako dugo ne primaju pakete teže od 20kg u poslovnicama.
Ja sam preko weba naručio hp ex po taj paket.

Ono što mene živcira je da ne možeš za obične pakete ispunit podatke preko weba i doći s bar kodom u poštu i riješit slanje za 5 sekundi, nego ko u j..... kamenom dobu pišem u sred pošte iste podatke 3 puta
Ja to isto ne mogu shvatiti...

i još je najgore od svega što teta na šalteru mora sve što napišeš pretipkati u kompjuter...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 15:37   #1338
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
mašina za robu ili po domaće vešmašina ima dakelo više od deklarirane pošiljke 30 kg tako da to ni ne voze onda, ne?
Možda ovi koji nose perilice na poštu prvo izvade van balast. Tako bi se poneka možda i mogla spustiti ispod 30KG.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 23:50   #1339
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Već jako dugo ne primaju pakete teže od 20kg u poslovnicama.
Ja sam preko weba naručio hp ex po taj paket.

Ono što mene živcira je da ne možeš za obične pakete ispunit podatke preko weba i doći s bar kodom u poštu i riješit slanje za 5 sekundi, nego ko u j..... kamenom dobu pišem u sred pošte iste podatke 3 puta
Jesi razmišljao o tome da si doma uzmeš 10-20 obrazaca, kupiš 10-20 poštanskih uputnica (ako trebaš slati kao otkupninu) i sve lijepo doma u miru ispuniš, dođeš na poštu sa svime ispisanim i samo predaš?
Nije kao barkod, ali nije niti daleko... Ja tako već godinama radim, sretan ja, sretna teta na šalteru što ne stvaram gužvu kada šaljem 4-5 paketa
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 06:54   #1340
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
mašina za robu ili po domaće vešmašina ima dakelo više od deklarirane pošiljke 30 kg tako da to ni ne voze onda, ne?

a ako se naručuje preuzimanje kod kuće pošta do naplati još više...

živila pošta....no možda uspiju opstat ako nekog nagovore na dodatno zdravstveno preko kroacije osiguranja...mene htjeli preveslat jučer..

Naravno da ce opstati kad imaju monopol na dostavu pisama. Sta su napravili cityEx, i sve po rvackom zakonu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 08:39   #1341
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Jesi razmišljao o tome da si doma uzmeš 10-20 obrazaca, kupiš 10-20 poštanskih uputnica (ako trebaš slati kao otkupninu) i sve lijepo doma u miru ispuniš, dođeš na poštu sa svime ispisanim i samo predaš?
Nije kao barkod, ali nije niti daleko... Ja tako već godinama radim, sretan ja, sretna teta na šalteru što ne stvaram gužvu kada šaljem 4-5 paketa
Žena mi ima firmu i šalje pakete svaki dan, dakle minimum 5 paketa svaki dan.
Tako i radim
Doma pišem 3 puta isto, na paket, na peporuku i na otkupninu,
Izvažem paket
Teta na pošti onda taj paket opet važe, i opet piše isto što i mi.
21. stoljeće je - u običan 2d barcod stane 7 089 znakova majku mu dragu i oni nisu u stanju olakšat svojim djelatnicima i nama korisnicima.

Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ja to isto ne mogu shvatiti...

i još je najgore od svega što teta na šalteru mora sve što napišeš pretipkati u kompjuter...
Upravo to

Više puta sam slao upit vezano za to, odgovor nikad nisam dobio, no eto, glavno da dronom šalju pisamce iz pošte u poštu.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 11:14   #1342
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Nisu oni toliko napredni, dobro im je i ovako jer fercera
Vrhunac im je promijeniti logo na poštanskoj uputnici ili obrazac za slanje paketa
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 11:20   #1343
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
21. stoljeće je - u običan 2d barcod stane 7 089 znakova majku mu dragu i oni nisu u stanju olakšat svojim djelatnicima i nama korisnicima.
Dok na drugim šalterima budu čitali direkt iz mozga šta hoćeš pošta će pomalo počet uvodit bar code. Ali ćeš ga svejedno morat isprintat jer do tada više neće biti mobitela nego će ti uređaj bit ugrađen direkt u glavu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 13:13   #1344
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Žena mi ima firmu i šalje pakete svaki dan, dakle minimum 5 paketa svaki dan.
Tako i radim
Doma pišem 3 puta isto, na paket, na peporuku i na otkupninu,
Izvažem paket
Teta na pošti onda taj paket opet važe, i opet piše isto što i mi.
21. stoljeće je - u običan 2d barcod stane 7 089 znakova majku mu dragu i oni nisu u stanju olakšat svojim djelatnicima i nama korisnicima.
Ako šalješ toliko paketa, zašto ne nazoveš 072-202-202

poslati će ti pošta prodajnog predstavnika i možeš s njima ugovoriti trajnu uslugu.

Nećeš imati 30 računa mjesečno, nego samo jedan - mislim da dobiješ račun na kraju mjeseca, dobiti ćeš jeftiniju cijenu, pakete će preuzimati na tvojoj adresi.

mislim... uštediti ćeš si hrpu vremena...

https://www.posta.hr/paket24-usluge-...nike-7293/7293
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 13:50   #1345
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Preskupi su. Nase kupce bi slanje postom onda kostalo skoro duplo vise a to nikako ne zelim.

Kinezi mi se javili, nova godina im je zavrsila:
Dear customers:
Hello, our holiday is over. Orders will be sent in the order of payment starting on the 14th. Since there are more orders, it will be slower. Please do not worry. Sorry for the inconvenience caused!
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 14:37   #1346
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Čekaj... šta je jeftinije odnijeti u poštu nego biti ugovoreni korisnik?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 16:06   #1347
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Da s obzirom na slanje koje koristimo.
Za ugovor mozes imati obicno pismo, paket 24 ili hpex cini mi se.
Nama treba otkupnina i obicna preporucena posiljka. To je cca 23-4 kn po paketu.
Paket24 je preko 30kn plus naknada za otkupninu, hpex jos vise.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 08:14   #1348
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Jel ovaj Paket24 dobar? Znam da je novo, pa me zanima jel i ovdje uracunavaju onih 4.5 kuna. Saljem na reklamaciju neke stvari i sad bi trebao poslat 2 paketa na razlicite adrese, kako je to najeftinije napravit?

Vidim da je bolje da taj paket 24 dodje sam po paket nego da ja saljem obicno paket iz poste, po kalkulatoru barem tako kaze, nije mi to bas jasno, ali dobro.

Najvise me muci onih 4.5 kuna, dali je to u cijeni jer nezelim da oni ista naplacuju drugoj osobi jer zadnji put mi nisu primili paket zbog tih 4.5 kuna jer covjek nije htio platiti, talk mi je skocio na 200 jer sam mogao ja platiti i 10 kuna da su to uracunali odmah.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 08:35   #1349
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nemoj slati kao "mali paket" i neće biti nikakvih 4.5kn.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 10:22   #1350
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nemoj slati kao "mali paket" i neće biti nikakvih 4.5kn.
a kak da šalje? kao vrijedonosno? preporuka...jer bojim se da na to naplate više od 4,5kn
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na