Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2002., 16:37   #1
JoyCat
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zadar
Postovi: 16
divix problem sa zvukom

ovako inace mi sve radi ok samo neznam kako da otkrijem koji codec je koristen u doticnom crticu. slika ide ok, a od tona ni traga, a jos manje glasa, a mali me udavi
unaprijed hvala svima
JoyCat je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2002., 19:12   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Re: divix problem sa zvukom

Citiraj:
Originally posted by JoyCat
ovako inace mi sve radi ok samo neznam kako da otkrijem koji codec je koristen u doticnom crticu. slika ide ok, a od tona ni traga, a jos manje glasa, a mali me udavi
unaprijed hvala svima
U čem ga playaš? Koji crtič, vindozi i ostalo? Jesi ga kupio negdje ili...
U principu LAME bi trebao riješiti stvar, on je najuobičajeniji ali...
Što ti piše pod properties,pod audio? Malo više infoa, molim.
tor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 21.12.2002., 21:15   #3
JoyCat
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zadar
Postovi: 16
divix je kupljen od pirata nisam ga sama radila, a problem se javlja bez obzira u kojem playeru ga gledam pocevsi od windows media playera pa na dalje, isprobala sam par razlicitih playera i na 2 razlicita pc-a jedan ima win xp pro a drugi won 98 se drugi crtici rade ok i ton i slika. pod properties pise slijedece
audio:
duration 1:03:46
bit rate 192kbps

video:
frame rate: 23frames/sec
data rate: 185kbps
video sample size: 24 bit
video compresionIVIXMPG4 V3

kao sto rekoh drugi crtici rade ok bilo da su kupljeni ili da sam ih sama skidala s trake
JoyCat je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2002., 21:26   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by JoyCat
divix je kupljen od pirata nisam ga sama radila, a problem se javlja bez obzira u kojem playeru ga gledam pocevsi od windows media playera pa na dalje, isprobala sam par razlicitih playera i na 2 razlicita pc-a jedan ima win xp pro a drugi won 98 se drugi crtici rade ok i ton i slika. pod properties pise slijedece
audio:
duration 1:03:46
bit rate 192kbps

video:
frame rate: 23frames/sec
data rate: 185kbps
video sample size: 24 bit
video compresionIVIXMPG4 V3

kao sto rekoh drugi crtici rade ok bilo da su kupljeni ili da sam ih sama skidala s trake
Što , ne piše audio format?
A pod video 23 frames/s? Čudno. Mislim nije čudno jedino ako crtič nije from amerike ili tako neke regije...
Koje sve codece imaš instalirane na piceku?
Bilo bi najbolje da pitaš čiku s filmovima koji je codec u pitanju jer očigledno nije neki regular.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2002., 21:40   #5
JoyCat
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zadar
Postovi: 16
hmmmm tesko da ga mogu pitat nekidan je pao u akciji autor, ali kad ga pustim iz wmp-a dolje pise da se spaja trazeci codec i onda napise error downloading codec
JoyCat je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2002., 21:44   #6
JoyCat
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zadar
Postovi: 16
e da taman sam probala jos jedan koji je u xvid formatu i isto ne pise nista za audio a takoder nema tona, a slika je ok
JoyCat je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2002., 21:55   #7
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Lightbulb Nagađam ali skoro da sam siguran

Instalirala si odmah DiVX 5.02 ili neki noviji, nemaš prije toga instalirani DiVX codec 3.22, je li tako? Ako je tako onda instaliraj DiVX 3.22 i onda na njega ponovo 5.02 i zvuk bi se trebao pojaviti. To je inače učestala pojava koju sam doživio na većem broju računala samo tamo nije bio problem sa crtićima kao crtićima već sa "crtićima" za odrasle koji su kodirani u DiVXu 3.xx
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2002., 23:37   #8
Mutter_Parazyte
The One And Only
Moj komp
 
Mutter_Parazyte's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 49
Citiraj:
Originally posted by JoyCat
divix je kupljen od pirata nisam ga sama radila, a problem se javlja bez obzira u kojem playeru ga gledam pocevsi od windows media playera pa na dalje, isprobala sam par razlicitih playera i na 2 razlicita pc-a jedan ima win xp pro a drugi won 98 se drugi crtici rade ok i ton i slika. pod properties pise slijedece
audio:
duration 1:03:46
bit rate 192kbps

video:
frame rate: 23frames/sec
data rate: 185kbps
video sample size: 24 bit
video compresionIVIXMPG4 V3

kao sto rekoh drugi crtici rade ok bilo da su kupljeni ili da sam ih sama skidala s trake
ili je rijec o WMA iliti "DivX ;-) Audio" codecu ili AC3-u (vjerovatno na 2.0 kanala)...

za prvi instaliraj divx 3.11a a za ac3 instaliraj ac3 codec kojeg mozes naci na www.doom9.org

btw imas jos jedan super program zove se GSpot koji ti moze tocno reci u kojem je codecu sto zapisano bilo video, audio, da li je rijec o abr,vbr ili cbr mp3-u... ac3, itd... (http://www.headbands.com/gspot/)
Mutter_Parazyte je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2002., 09:50   #9
JoyCat
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zadar
Postovi: 16
Re: Nagađam ali skoro da sam siguran

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Instalirala si odmah DiVX 5.02 ili neki noviji, nemaš prije toga instalirani DiVX codec 3.22, je li tako? Ako je tako onda instaliraj DiVX 3.22 i onda na njega ponovo 5.02 i zvuk bi se trebao pojaviti. To je inače učestala pojava koju sam doživio na većem broju računala samo tamo nije bio problem sa crtićima kao crtićima već sa "crtićima" za odrasle koji su kodirani u DiVXu 3.xx
to sam vec probala ali nije upalilo jedino sto sam primjetila da su oba u xvid formatu. jedan je winnie the pooh pooh year, a drugi je 101 dalmatiner ali onaj animirani i na oba je isti problem
JoyCat je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2002., 09:58   #10
JoyCat
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zadar
Postovi: 16
Citiraj:
Originally posted by Mutter_Parazyte
ili je rijec o WMA iliti "DivX ;-) Audio" codecu ili AC3-u (vjerovatno na 2.0 kanala)...

za prvi instaliraj divx 3.11a a za ac3 instaliraj ac3 codec kojeg mozes naci na www.doom9.org

btw imas jos jedan super program zove se GSpot koji ti moze tocno reci u kojem je codecu sto zapisano bilo video, audio, da li je rijec o abr,vbr ili cbr mp3-u... ac3, itd... (http://www.headbands.com/gspot/)
thnx skinula sam gspot i za audio codec kaze da je ac3 (0x2000) "Dolby Laboratories, Inc" i da nije instaliran iako mi nije jasno jer sam ga instalirala probat cu jos jednom
thnx
JoyCat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2002., 10:47   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by JoyCat
thnx skinula sam gspot i za audio codec kaze da je ac3 (0x2000) "Dolby Laboratories, Inc" i da nije instaliran iako mi nije jasno jer sam ga instalirala probat cu jos jednom
thnx
da, to je i meni radio svojevremeno mrak film koji sam dovuko od frenda........
skini recimo ACE codec pack i instaliraj ga.........
proradit ce zvuk a vjerovatno dugo neces trebati nove codece
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2002., 16:28   #12
JoyCat
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zadar
Postovi: 16
Citiraj:
Originally posted by greg SE
da, to je i meni radio svojevremeno mrak film koji sam dovuko od frenda........
skini recimo ACE codec pack i instaliraj ga.........
proradit ce zvuk a vjerovatno dugo neces trebati nove codece
thnx proradilo je
JoyCat je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 00:35   #13
Mutter_Parazyte
The One And Only
Moj komp
 
Mutter_Parazyte's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 49
Citiraj:
Originally posted by greg SE
da, to je i meni radio svojevremeno mrak film koji sam dovuko od frenda........
skini recimo ACE codec pack i instaliraj ga.........
proradit ce zvuk a vjerovatno dugo neces trebati nove codece
jooj nemoj ni po koju cijenu instalirat te pakete codeca nimo, tsunami, ace itd... samo ce ti usporit windowse i dodat nove konflikte medju codecima... instaliras ono sto ti zaista treba.,.. npr ako ne mislis kodirat u divx/xvid onda nema smisla uopce te codece instalirat... dovoljan je ffdshow... itd.. dok za audio je preporucljivo stavit divx3.11 (zbog wma) i ac3 codec...
Mutter_Parazyte je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 11:25   #14
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Mutter_Parazyte
jooj nemoj ni po koju cijenu instalirat te pakete codeca nimo, tsunami, ace itd... samo ce ti usporit windowse i dodat nove konflikte medju codecima... instaliras ono sto ti zaista treba.,.. npr ako ne mislis kodirat u divx/xvid onda nema smisla uopce te codece instalirat... dovoljan je ffdshow... itd.. dok za audio je preporucljivo stavit divx3.11 (zbog wma) i ac3 codec...
kasno, vec je instalirano...........
ali ako prvo stavis neki od tih packova a onda updateas ono sto treba sve ce biti ok.........ako se tebi nesto sjebalo - ko ti kriv
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 13:08   #15
JoyCat
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zadar
Postovi: 16
Citiraj:
Originally posted by Mutter_Parazyte
jooj nemoj ni po koju cijenu instalirat te pakete codeca nimo, tsunami, ace itd... samo ce ti usporit windowse i dodat nove konflikte medju codecima... instaliras ono sto ti zaista treba.,.. npr ako ne mislis kodirat u divx/xvid onda nema smisla uopce te codece instalirat... dovoljan je ffdshow... itd.. dok za audio je preporucljivo stavit divx3.11 (zbog wma) i ac3 codec...
instalirala sam ace paket i sve radi ok i pod xp-om i pod 98 se na drugom pc-u, do sad nisam imala nikakvih problema a prebacivanje iz divix-a u vcd mi je radilo ok i prije i sad. radije sve prebacim u vcd tako da mali to moze gledat na dvd-u.
thnx svima na pomoci
JoyCat je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 13:15   #16
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by JoyCat
radije sve prebacim u vcd tako da mali to moze gledat na dvd-u.
Ah, ta današnja djeca. Imaju stalno nekakve posebne zahtjeve.

Prebacuj u SVCD. Slika je daleko kvalitetnija. Samo moraš provjeriti da li DVD hoće to prikazati.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 13:56   #17
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Arrow I ne zaboravi

kada prebacuješ u VCD/SVCD nemoj slučajno zaboraviti staviti eneble menu (u recimo neru) sa barem 8 thumbova jer nikada nećeš "premotati" VCD (znaš kako DVD sporo to radi), ovako sam meni, izabereš recimo 4 (ako si ih stavila 8) i vidi jednim klikom si preskočila pola filma. I djeca vole premotavati filmiće i njima je sve i svašta dosadno.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 15:56   #18
Mutter_Parazyte
The One And Only
Moj komp
 
Mutter_Parazyte's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 49
Citiraj:
Originally posted by greg SE
kasno, vec je instalirano...........
ali ako prvo stavis neki od tih packova a onda updateas ono sto treba sve ce biti ok.........ako se tebi nesto sjebalo - ko ti kriv

ma nije mi se nista sjebalo samo sam sa divxima vec jako dugo na ti tako da mislim da znam o cemu govorim... ako nista drugo sistem ces odrzat na sto cistijoj razini sa stvarima koje ti zaista sluze i koriste... dakako instaliranje takvih paketa moze biti bezazleno ali isto tako i bespotrebno...
Mutter_Parazyte je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 16:20   #19
JoyCat
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zadar
Postovi: 16
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ah, ta današnja djeca. Imaju stalno nekakve posebne zahtjeve.

Prebacuj u SVCD. Slika je daleko kvalitetnija. Samo moraš provjeriti da li DVD hoće to prikazati.
ionako mi je nedavno riknuo quadro pa sad planiram uzeti onog scotta 839 ili 840 oni su i region free i sve ostalo bla bla, imas mozda neki bolji za preporucit do 1500 kn?
JoyCat je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 19:43   #20
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by JoyCat
ionako mi je nedavno riknuo quadro pa sad planiram uzeti onog scotta 839 ili 840 oni su i region free i sve ostalo bla bla, imas mozda neki bolji za preporucit do 1500 kn?
preporucam aiwu.........
nedavno sam uzeo aiwa tv/vidao/dvd/linija i super zadovoljan i cienom a bome i dobivenim
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2002., 23:36   #21
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Aiwa

Nadam se da je (Aiwu) nisi uzeo kod Peveca jer postoji velika vjerojatnost da uskoro ostaneš bez nje, cijela pošiljka je sa sumnjivog skladišta i samo gecrk jedan za drugim. Ljudi bacaju kamenje i drvlje na Pevec oni koji su kupili Aiwe DVD u Pevecu. Za mene je mrak ono JVC kućno kino iz Metroa ali je nekih skoro 4000 jer mi je sve ostalo JVC, a ti bi nešto "malo" jeftinije, čuj frend je uzeon onaj neki Pioner u Metrou za nekih 1300 ali ne pleya SVCD, pleya MP3, VCD, CDRW, CD. Meni lijepo izgleda (imaju crni i srebrni), izbornici za navigaciju liče na linux (KDE), pristojan. Ne znam budem se raspitao da li je netko kupio nešto jeftino, a da pleya sve i da mu je OK. Vjerojatno stara vijest ali ste čuli da se na PS2 pleyaju DiVX bez greške sa nekim cdom prije toga. Probao kod susjedovog klinca i radi bez greške (ajde još ne zna učitati titlove ali u slijedećoj verziji i to obečavaju).
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2002., 00:19   #22
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by JoyCat
ionako mi je nedavno riknuo quadro pa sad planiram uzeti onog scotta 839 ili 840 oni su i region free i sve ostalo bla bla, imas mozda neki bolji za preporucit do 1500 kn?
Ne razmem se u te DVD-je.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na