Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2018., 09:22   #1711
lolof1
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
jel se moze kako na t-comovim routerima
zte mf283+ i hybridu huawei HA35-11 doci do apn postavki da proradi bilo koja kartica.
stavio sam unutra bonbon pokazuje signal i sve ali nema izlaza na net

hvala!
lolof1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 09:28   #1712
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Apn od t com-a i bonbona je cini mi se isti tako da bi trebalo raditi ?
antunhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2018., 09:47   #1713
lolof1
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Apn od t com-a i bonbona je cini mi se isti tako da bi trebalo raditi ?
ima upisan web.tbox a ne internet.ht.hr

dajem oba nova uredjaja za bilo koji gdje mi radi bonbon

Zadnje izmijenjeno od: lolof1. 09.12.2018. u 09:48. Razlog: ispravak
lolof1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 13:14   #1714
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Pa zar se u MF283+ ne moze upisat proizvoljni APN?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 13:17   #1715
lolof1
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Pa zar se u MF283+ ne moze upisat proizvoljni APN?
nazalost ne
ima opcija za dodat ali ne prihvaca... stalno vraca na postavljeni
lolof1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 13:23   #1716
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Onda ga jedino promjena Firmware-a moze urazumit...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 13:29   #1717
lolof1
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Onda ga jedino promjena Firmware-a moze urazumit...
ima netko link?
probao staviti od vipa, al naravno javlja da je kriva verzija
lolof1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 15:58   #1718
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor lolof1 Pregled postova
stalno vraca na postavljeni

Poslje dodavanja APN-a treba odraditi i ovaj korak:

set as default

Onda oce...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 18:13   #1719
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Fali ti 145kn za 200GB sto su nudili meni
Ovih 125kn je bez ikakvih telefona kod njih itd...


Gle, to je sluzba za zadrzavanje korisnika i agenti imaju slobodu sklopiti ugovor maltene kako god zele, mislis da im familija placa vise od 100kn za 200GB ? Naravno da ne jer sam pricao s jednim agentom
Blefiraju kao i mi pa gdje se nadjemo jel... pogotovo sto su ljudi skuzili da mogu dobiti pogodnosti samo kad imaju taj papir a u stvarnosti 90% njih
ne misli prekinuti uslugu nego nisu bili ljeni pokrenuti raskid samo da bi nesto iskamcili i sad se sve svodi na procjenu agenta jel taj korisnik zbilja misli otic ili blefira pa tako i oni shodno tome daju ponude...
Nije to blef. Prvi si primijetio da je default cijena za produljenje veća nego za novi priključak
Kako će ljudi dobiti nižu cijenu ako ne zatraže raskid?



Gle, ja sam im otvoreno rekao da odjavljujem i mobitel pretplatu kod njih i homebox. Brzina mi je s 35 pala na fiksnih 20 u bilo koje doba dana ili noći i to u zadnjih pola godine. Ako me nisu capali onda ne znam što je.
To je socijala od brzine u odnosu na što neki drugi vuku, ali za taj konkretni priključak meni ok.


Citiraj:
Eto, priznajem ja sam bio ljen i nisam htio cekati "razmatranje" 200GB za 140kn + mogao sam i uvjetovati da
novi router dobijem mada ne treba mi ali eto neka stoji.., no nisam tako da nema obrasca te je moguce da te opet zovnu jos jednom.
Imam jos jednu liniju u kuci tako da bitno mi je da sam manje platim a lako mi se organizirati za neko vece skidanje bilo cega...
Isto tako, meni je u interesu da za tu uslugu koja u mojem slučaju nije bogzna što platim najmanje što mogu, što je u tome loše?

Ono što mi je intrigantno je da recimo tebe zovu natrag odmah, kod mene ne trzaju 4 dana, moram ja njih zvati, onda se prave blesavi i kad odbijem tu prvu ponudu i još najavim raskid i druge usluge i više ih ne čujem preko tjedan dana.
A samo sam htio još 200GB, to im je tako teško za ponuditi. Kad sam na HTu zatražio raskid, imao sam 3 poziva u 3 dana, svaki sa sve boljom ponudom.

A1 pokazuje totalnu nezainteresiranost za zadržavanje korisnika.


Jel novi modem u paketu ili se i za to treba ogrepsti?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 20:23   #1720
lolof1
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Poslje dodavanja APN-a treba odraditi i ovaj korak:

set as default

Onda oce...
Hvala ti majstore,
Nisam imao tu opciju jer je odmah kuja connectirala.
Kad sam disconnectao napravio ,kako si rekao i sve sljaka.
Ako si iz zagreba vrijedi piva
Jos jednom kapa do poda i veliko hvala
lolof1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2018., 07:28   #1721
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
.
Novi ruter nije u paketu, za njega se kod produženja UO c-shadow također moraš ogrebati. Rekao sam im da je ovo što daju smeće od rutera /alcatel i zte/ i tražio huawei, poslali b310s-22.
Poslali na potpis ugovor, ruter, novi sim i već vidim na aplikaciji da je za ovaj mj. dano 200 Gb.

Oni mene nisu zvali neg ja njih, iako mi je ovaj ugovor isticao tek 17.01.19.

Bojim se da će mnogi iz pokućnog-tele2, koji ima slabu i preopterećenu mrežu, prijeći u A1 i da će se i ta mreža preopteretiti novim korisnicima.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 11.12.2018. u 08:41.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 13:48   #1722
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Nakon sat vremena cekanja na telefonu, raskinuo ugovor, reko malo mi je interneta, moze pravi flat i platim kako spada i vece brzine. Nemoze nikako, odmah sam dobio odgovor, 100gb 115kn najniza cjena ili 200gb 145kn. Cijena od 115kn je stvarno super ali opet je tu onaj ali.. 2 godine ugovor, stalno gledanje koliko je skinuto prometa. Vec mi je to dojadilo. Za sada neko vrijeme na bonbonu, kasnije cu vidjeti kada mi dodju antene za router pa probam tele2 pokucni za 150kn jer vec imam jedan broj na tele2 ali je barem pravi flat bez razmisljanja
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 08:24   #1723
Krafna
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Pozdrav, nabavio sam antene iskra P-56 pa kako da sada znam prema kuda ih trebam okrenuti? Gdje su te bazne stanice?
Krafna je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 08:31   #1724
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Jel zna netko koje routere sad daju za homebox uslugu?
Sinoć mi tetka iz one kretention službe to nije znala reći.
Na webu se još uvijek spominje ZTE, a to su odavno prestali dijeliti, nakon toga su išli huawei B310s i neki Alcatel.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 09:00   #1725
Krafna
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Ja sam naručio telefonski još uvijek nisam otkazao, dobiješ Alcatel HH41v. Ali ima onu naljepnicu da se ne smije izvaditi sim kartica pa ne želim to dirati da mi ne bi odbili raskid ugovora.
Krafna je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 09:08   #1726
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ma naljepnica nije problem, javiš se tehničkoj da nešto šteka i oni ti daju dozvolu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 09:13   #1727
Krafna
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Je li znaš možda ima li neka karta gdje se nalaze te bazne stanice od A1 i HT da znam di okrenuti antene pa da vidim tko mi je bolji?
Krafna je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 09:24   #1728
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Imaju neki nepreciznu kartu pokrivenosti. Pored toga ja sam jednom uspio od tehničara dobiti lokaciju repetitora u mojem malom mistu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 09:47   #1729
Krafna
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Da vidim te karte ali nema na njima označeno gdje su bazne stanice kao kod Tele2 npr. evo sada sam pitao HT:
"Za položaj naše infrastrukture, potrebno je obratiti se na sljedeću adresu:
Hrvatski Telekom d.d. Odjel upravljanja elektroničkom komunikacijskom infrastrukturom Odsjek za upravljanje ugovornim odnosima i registraciju Harambašićeva 39 10110 Zagreb"
Krafna je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 01:59   #1730
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Da podjelim par iskustva sa vama:
Vip homebox radi na 2100 mhz sto vecina routera na trzistu ne radi.
Brzine bez problema idu po 200 mbita cak i na losijem signalu. Znaci onih 112mbita nije limit kako oni pisu.
Bitna stavka je imati lte modem nove generacije koji bolje obrađuje signal nego ovi cat4 i cat6 routeri. Cat6 router ne radi niti priblizno dobro kao cat16 mobitel. Primjer kirin 970 chip

EDIT:

Evo i slikica za info sta radi Huawei P20(kirin 970 cat16) sa dobrim signalom u kuci potkrovlje i homebox turbo tarifa. Na cat6 routeru samo mogu sanjati o tim brzinama, max 120 ako mu se bas hoce




Zadnje izmijenjeno od: antunhr. 13.12.2018. u 04:25.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 08:45   #1731
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
.
Ok, je ta brzina na mobu /za koju je zaslužan mob/, međutim ja hoću da ruter daje tu brzinu, da na wifi prikopčam i druge uređaje, laptop, druge mob i pc, resiver, tv., druge ap. Onda vjerojatno treba ruter sa cat16, prilagoditi korisnike ruteru, a to je Netgear MR1100, cijena oko 300E, Huawei E5788 oko 500E ili ruter cat11 Huawei B618S-22D LTE oko 280E....., pa ko voli nek izvoli.
Ili pak za veće brzine čekati 5G.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 13.12.2018. u 09:19.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 09:11   #1732
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Zapravo vip emitira 4g signal na 2 frekvencije te taj tvoj mob ih može kombinirat i zato imaš tako velike brzine, naravno cat16 modem tu i pomaže dost.

Tu imaš listu 4g modema od huawei-a

https://www.4gltemall.com/4g-wireles...fi-router.html

Evo cat11 ruter za $450, malo ljudi bi dalo takve novce za modem, pogotovo u hrvatskoj gdje je večini korisnika dosta i cat4 ruter.

Ako se želi imat brzine veče od 50-60 Mbita preko wlana mora se tražit ruter sa wlanom od 5GHz, ooet ponuda i takvih rutera je jako mala kao i onih sa LTE-A opcijom

S obzirom da vip daje 200GB mislim da je cat 4 ruter i više nego dovoljan za 95% korisnika vip hombox usluge, a ako želiš bolji ruter, hebga, plati.

Rutere koje operateri daju za vezu bilo preko žice ili zraka nikad nisu bili neki vrh ponude, njima je bitnija cijena, naravno što niža
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 09:23   #1733
Krafna
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Znači što bolji ruter to bolje brzine? A kod HT na čemu on radi, i koji onda da ruter kupim do 1500kn ili trebam više izdvojiti da hvatam takve brzine?
Krafna je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 09:38   #1734
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Krafna Pregled postova
Znači što bolji ruter to bolje brzine? A kod HT na čemu on radi, i koji onda da ruter kupim do 1500kn ili trebam više izdvojiti da hvatam takve brzine?
T-com limitira svoje hibrid tarife (sa 4G routerom) na 30/5 pa ti bolji router ne pomaze.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 09:51   #1735
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Na cat6 routeru samo mogu sanjati o tim brzinama, max 120 ako mu se bas hoce
Pa naravno kada ti router kombinira 800+1800 a velis da u tvojem okruzenju postoji i 2100MHz sa lte signalom i posto imas vec E5186s-22a sta ne probas sa huawei band tool manualno forsirati spajanje na 1800+2100 ili 800+2100 ?

Takodjer Huawei B525 iz tele2 bez pardona moze kombinirati 1800+2100 ako mu se tako zada... kod mene na 2100MHz radi UMTS mreza tako da nikakve vajde ali uredno mogu forsirati spajanje na istu.


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
T-com limitira svoje hibrid tarife (sa 4G routerom) na 30/5 pa ti bolji router ne pomaze.
Nije to klasicno limitiranje kako mislis nego se radi o tome da hibridna tarifa funkcionira na principu bondiga preko t-com servera.
Obje veze, kako fixna tako i LTE se moraju spojiti prvo na t-comov server i od tamo je lte ogranicen na 30/5. Ako se primjerice tvornicki
restira t-comom router i i "ubiju postavke" bonding servera u routeru vip kartica ili simpa uredno idu full koliko vec koja mreza daje.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 13.12.2018. u 10:03.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 09:59   #1736
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Netgear m1 je jedina opcija od cat16 rutera sa lan prikljuckom za sada. Citam da ljudi imaju poprilicno problema isto sa njime. Hardvare je dobar vjerovatno ali firmware bas i nisu nesto da obrade sve frekvencije kako spada. Ovakve brzine jedino preko top mobitela se mogu dobiti pa onda mobitel ustekati sa usb 3.0 kablom na lap ili neku kombinaciju rutera koji to podrzava. Uglavnom sve jako skup sport i pitanje kome trebaju takve brzine koje rade ali nisu uvijek iste ali dobro je vidjeti da tehnologija napreduje i da se mogu takve brzine ostvariti. To je veliki plus.

Meni osobno pozeljno je flat da nemoram nista razmisljati sta sam potrosio i min 30 mbita brzina sasvim dovoljno a max.. a koliko god moze naravno

Tih 30 mogu dobiti na tele 2 flat tarifa ali na mobitelu, na ruteru uplola manje makar stavio ogromnu antenu nejde nikako vise a i onda brzina padne debelo ispod 10 mbita.

Konkretno rjesenje nemam, ipak bonbon mi ispadne skorom 400kn mjesecno flat a brzine sa ruterom 120-190 u savrsenom slucaju.

4g je i dalje slepanje sa netom. Koje moze biti super a moze biti dosta lose. Ovisi o mjestu koiko je opterecen odasiljak i koliko su ga dobro opremili.

Realno te brzinu nisu toliko potrebne kada bonbon ko da limitira ili ruter zeza sa brzinama torrenta pa nemoze povuci vise od 50-tak posto brzine tako da sve pada u vodu i postavlja se pitanje jeli bitno ako je nesto skinuto sat vremena kasnije a davati toliko novca.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 10:30   #1737
Krafna
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Bio sam uzeo i Tele2 i A1 i BonBon tjedni flat i HT internet dan te i A1 i Tele2 su mi ispod 10/10 a Bonbon je isto puno slabiji u odnosu na HT internet dan s kojim imam iznad 20/15 pa sam mislio na toj 24h opciji biti a na HT parici do sada imao ispod 4.4/0.6. Pa koji onda da ruter uzmem (za HT internet dan) do 1500kn ili je dovoljan taj Tele2 B525 za 900kn?
Krafna je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 13:02   #1738
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije to klasicno limitiranje kako mislis nego se radi o tome da hibridna tarifa funkcionira na principu bondiga preko t-com servera.
Obje veze, kako fixna tako i LTE se moraju spojiti prvo na t-comov server i od tamo je lte ogranicen na 30/5. Ako se primjerice tvornicki
restira t-comom router i i "ubiju postavke" bonding servera u routeru vip kartica ili simpa uredno idu full koliko vec koja mreza daje.

Ovo si osobno isprobao da tako radi?
Jel se moze upotrebit neki drugi router sa tom "hibrid" karticom da se dobiju full brzine?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 13:16   #1739
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Da, isprobao sam. U routeru imas konekciju prema t-com serveru i dok nije aktivna linije se ne bondaju, radi samo fixna.
Probao sam vip i simpa karticu u njemu i radila je kada sam pobio pola toga u routeru. Samo apn treba dodatno postaviti i radi uredno.
Nisam imao sa sebom drugi router da bi t-com karticu probao tako da to je i dalje nepoznanica... no ni nema smisla ta kartica u drugom routeru jer promet je 100GB po "full brzini" a onda 1Mbps.


Moze se isprobavati sve, kasnije se resetira router na tvornicke postavke i onda on opet povuce config od t-coma.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 15:49   #1740
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Zapravo vip emitira 4g signal na 2 frekvencije te taj tvoj mob ih može kombinirat i zato imaš tako velike brzine, naravno cat16 modem tu i pomaže dost.

Tu imaš listu 4g modema od huawei-a

https://www.4gltemall.com/4g-wireles...fi-router.html

Evo cat11 ruter za $450, malo ljudi bi dalo takve novce za modem, pogotovo u hrvatskoj gdje je večini korisnika dosta i cat4 ruter.

Ako se želi imat brzine veče od 50-60 Mbita preko wlana mora se tražit ruter sa wlanom od 5GHz, ooet ponuda i takvih rutera je jako mala kao i onih sa LTE-A opcijom

S obzirom da vip daje 200GB mislim da je cat 4 ruter i više nego dovoljan za 95% korisnika vip hombox usluge, a ako želiš bolji ruter, hebga, plati.

Rutere koje operateri daju za vezu bilo preko žice ili zraka nikad nisu bili neki vrh ponude, njima je bitnija cijena, naravno što niža
A1 emitira 4G na tri frekvencije i ako imaš sreće da se u tvom okruženju emitiraju sve tri frekvencije, e tu dolazi do izražaja router ili mob cat9 pa naviše, jer rade na tri frekvencije i automatski su veće brzine pošto se zbrajaju. A gdje imaš samo dvije frekvencije dovoljan je cat6 router i imati ćeš iste brzine kao i sa cat16 mobom ili routerom.
Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na