Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2018., 15:58   #7891
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,344
Obvezno se radi ovakvih stvari mora obavljati reklamacija preko trgovine.
Trebao si odnijeti mobitel u trgovinu, ona bi mobitel poslala u servis i kada se vrati, od trgovine bi trebao dobiti novi jamstveni list za novi uređaj.
Ti si išao mimo, no probaj se javiti trgovcu jer u biti trgovac daje jamstvo.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 16:01   #7892
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Imam potvrdu s novim IMEI brojem.
Dakle, ovo se mora riješiti isključivo preko prodavača?
Zanimljivo, prošle godine smo imali zapravo identičnu situaciju i prodavač nas je samo preusmjerio nek stvar rješavamo direktno sa servisom. :\


Inače mi uopće nije praksa nositi uređaje prodavaču, nego sam uvijek (ali apsolutno uvijek, bez iznimke) uređaje nosio direktno u ovlašteni servis i nikad nije bilo komplikacija.


Ok, onda ćemo se prvo javiti VIP-u pa vidjeti kako ćemo dalje.
Hvala!

P.S. Ako netko ima još neka iskustva ili savjete za ovu situaciju - slušam!
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 16:04   #7893
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Sretno u borbi s telekomom. Svakako javi kako je prošlo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 16:12   #7894
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Meni su svojevremeno u servisu (Agram), kod zamjene uređaja drugim, rekli da je zamjena uvedena u njihov sustav i da mi ne treba nikakva potvrda ni novi garantni list, jer samim očitavanjem uređaja imaju prikazane informacije da je zamijenjen novime i da ima novu garanciju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 16:25   #7895
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Malo toga mozes naparaviti.Uredjaj si trebao odnesti kod onog gdje si ga kupio a ne u servis. Sve sto su ti rekli u servisu dobro su ti rekli.Pisi pisani prigovor servisu,ako ne dobijes zadovoljavajuci odgovor prijavi https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp
Iako sam misljenja da je malo nade da ce ti uspjeti.Nadalje sto se tice garancije oni mogubdati godinu dana,ali ti se u rokuod 2 godine mozes pozvati na nedostatak.Ukoliko dodje do toga da uredjaj treba vjestaciti,prvih 6 mjeseci to placa prodavatelj,a preko 6 mjeseci akontira kupac a placa onaj koji izgubi vjestacenje.Zelim ti puno srece.


Izgleda da su trgovci dobro lobirali,sada ce kupce jos vise moci vuci za nos http://m.ipress.rtl.hr/vijesti/57411...nje-represivan

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 22.11.2018. u 16:31.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 17:11   #7896
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Domi Pregled postova
U prosincu 2017. godine, u sklopu garancije, odnio sam iPhone u ovlašteni servis (AgramServis) u Zagrebu i dobio novi uređaj.
Budući da je uređaj zamijenjen za novi, prema članku 425. ZOO, na uređaj sam trebao dobiti novo jamstvo, zar ne?

Danas sam taj mobitel predao u isti ovaj servis te u konačnici dobio informaciju kako jamstvo ne vrijedi jer je od kupnje uređaja (uređaj kupljen u prosincu 2015. godine) prošlo više od 24 mj.
Kada sam se pozvao na članak 425. i tvrdio da na ovaj uređaj vrijedi garancija jer sam u sklopu zamjene dobio novi mobitel na koji mora vrijediti novo jamstvo, dobio sam odgovor kako oni (AgramServis) nemaju ništa s time i kako bih se za ostvarivanje jamstva trebao javiti prodavatelju, odnosno firmi u kojoj je uređaj kupljen (VIP/A1).
Osim toga mi konstantno kao papige ponavljaju da Apple daje 1 god garancije i 3 mj. po zamjeni uređaja ili nekog dijela, a moje spominjanje zakona im očito nije bilo previše relevantno.

Je točno to što kažu da se moram javiti isključivo A1, a ništa direktno Agramu kao ovlaštenom servisu?
Što učiniti? Prijaviti Društvu za zaštitu potrošača?


Hvala!
https://checkcoverage.apple.com ovdje provjeri. Ako ti pise da to je garancija valjana od datuma aktivacije, nosi ga u istyle i imas garu. Ako ne, nemas. Garancija na apple uredaje krece kad se telefon prvi put aktivira.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 23:52   #7897
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Hvala svima na pomoći!
Javim kako je prošlo.
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 22:47   #7898
Traveler2018
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1
Pomoć Garancija

Pozdrav
Molim vas za pomoć.
Radi se o garanciji grafičke kartice.Naime prije 2 godine kupio računalo od jedne renomirane firme u Zg.Kupovina je obavljena putem interneta
računalo je uredno dostavljeno i plaćeno.Nakon nekih godinu i pol primjetio sam neke nepravilnosti u radu računala,povremeno bi se na monitoru pojavila snježna slika.
Kada bi se računalo restartalo sve bi bilo uredu.To se događalo otprilike mjesec-dva cca 1 u dva tjedna.Jedan dan računalo se samo od sebe ugasilo,kontaktirao sam firmu od koje je kupljeno računalo
i oni si mi rekli da ga pošaljem njima i da će ga oni poslati na servis,zamolili su me da kad pošaljem računalo napišem i opis kvara.Napisao sam im da se računalo ugasilo i da se neda upalit i napomenuo sam problem s snježnom slikom.Sve komponente su bile pod garancijom pa nije bilo straha.Sumnjao sam na napajanje ili na grafičku karticu.
Nakon nekoliko dana sam ih kontaktirao i rekli su mi da je računalo popravljeno da je otišla memorija 8 Gb od ukupno 16 Gb i da je to zamjenio ovlašteni servis i da sve radi normalno.Računalo je stiglo i kad sam ga upalio čulo se neko brujanje,ispostavilo se da nisu fiksirali ventilator na kučištu ali ja sam to otklonio i zanemario, sretan što je
računalo popravljeno.Računalo je radilo nekih 2 mjeseca bez ikakvih problema i odjenom se ponovno ugasilo,posumjao sam na onih drugih 8 Gb memorije.Ponovno sam kontaktirao prodavača i oni su rekli da ponovno pošaljem računalo i opišem kvar.Nakon 2 dana dobio sam na mail (slike) i odgovor da je grafička kartica oštečena i da servis odbija garanciju jer je grafička fizički oštećena.Na slikama se vidi da je izgorio neki čip.
Nazvao sam ih i oni su sve potvrdili i napomenuli da je možda od udara groma ili djelovanja nekog napona.Napominjem da tada nije grmilo što sam rekao i njima.Oni su mi predložili 2 opcije 1.Vraćaju mi računalo bez popravka.2.Kupujem novu grafičku karticu i dat će mi najveći mogući popust.
Sada mene zanima kakva su moja prava pošto se ne osjećam kriv da je grafička kartica izgorila usred mog fizičkog djelovanja.Napominjem taj dan nije grmilo ,nisam imao nikakvih nestanaka struje u stanu.Računalo je na istom mjestu na kojem je bilo i staro računalo s kojim nikad nisam imao problema i dan danas radi.Nekom logikom zaključujem da ako je usred nekakvog strujnog udara grafička izgorila tad bi se isto desilo s napajanjem ,matičnom i tko zna s čime.
Djelatnici su bili ljubazni i ja želim da to tako i ostane ali jednostavno se ne mogu pomiriti s činjenicom da moram kupit novu grafičku iako stara ima još oko godinu dana garancije i da mi je ta garancije glatko odbijena.
Molim vas za savjet.
Unaprijed zahvaljujem.

Zadnje izmijenjeno od: Traveler2018. 23.11.2018. u 23:18. Razlog: Post je na krivom mjestu
Traveler2018 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2018., 07:13   #7899
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ako si kupio gotovo racunalo, a racunalo nije starije od dvije godine onda mozes ici na nedostatak.U tom slucaju morati ces akontirati vjestaka koji ce pregledati racunalo.

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 11:10   #7900
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Pitanje za znalce: grafička kartica je kupljena u ADMu na pravnu osobu, firma koja ju je kupila mi (meni kao fizičkoj osobi) može izdati R1 račun kojim potvrđuje da sam je kupio od njih.

Da li postoje neke prepreke u ostvarivanju jamstva preko ADMa?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 19:56   #7901
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Pitanje za znalce: grafička kartica je kupljena u ADMu na pravnu osobu, firma koja ju je kupila mi (meni kao fizičkoj osobi) može izdati R1 račun kojim potvrđuje da sam je kupio od njih.

Da li postoje neke prepreke u ostvarivanju jamstva preko ADMa?
Postoji jer ti reklamiras prodavacu a ne ADM jer oni nemaju nista sa tobom niti sa tom karticom.

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 20:14   #7902
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Pitanje za znalce: grafička kartica je kupljena u ADMu na pravnu osobu, firma koja ju je kupila mi (meni kao fizičkoj osobi) može izdati R1 račun kojim potvrđuje da sam je kupio od njih.

Da li postoje neke prepreke u ostvarivanju jamstva preko ADMa?
Ako planiraš reklamirati u ADM-u onda moraš imati njihov račun a i račun/kupoprodajni ugovor od te osobe/firme koja je tebi prodala. Tako neće i ne smije biti prepreke, i moći ćeš uredno reklamirati u ADM-u (jer oni zahtjevaju taj famozni kupoprodajni ugovor).

Realno ne smije biti ni prepreke samo da ti ta firma da račun od ADM-a, neovisno o tome jesi ti kupio ili oni. Ne smiju ti oni odbiti garanciju zbog toga, jedino što mogu i hoće je raditi ti probleme ako uvoznik da povrat novaca za tu grafičku ako se ne može popraviti ili zamjeniti za istu.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2018., 20:29   #7903
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
Kako bi on trebao dokazati je li djelatnik firme ili ne?
Kako inače firma odrađuje reklamaciju? Mora poslati nekoga sa grafičkom u adm, ili mora poslati grafičku poštom s povratnom adresom firme?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2018., 07:09   #7904
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Da bi sve bilo po PS-u i zakonaki cisto i da bi mogao na RMA nositi u ADM, njemu treba ovjereni jamstveni list od strane ADM-a i kupoprodajni racun od firme od koje kupuje. Tak se jasno vidi da je jamstvo na artikl X sa SN Y krenulo od datuma kad je ADM prodao proizvod, a da je on vlasnik po računu koji je njemu ispostavljen.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2018., 10:35   #7905
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Hvala, dečki, ako sam dobro pohvatao, onda tražim račun kojim je firma kupila grafu od ADM-a, jamstveni list (onaj komad papira nalijepljen na kutiju grafe) i račun od firme od koje kupujem grafu?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2018., 07:28   #7906
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
S obzirom da jamstvo za grafu nije ispunjeno, uz oba racuna si ok.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 21:05   #7907
Chay
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Chay Pregled postova
Pozdrav!
Kupio sam prekjučer monitor https://www.links.hr/hr/monitor-27-a...crni-100300338

Međutim ne mogu se naviknuti na malo veće piksele (s obzirom da je 27" 1080p) te sam danas htio monitor u Linksu zamjeniti za isti ali 24" model, uz povrat novaca do razlike u cijeni.

Na to mi u Linksu odgovraju da nije moguće za monitore (i jos cijelu listu ostalih proizvoda) izvršiti zamjenu ili dobiti povrat novaca, bez obzira što se radi unutar 8 dana od kupovine.

Zovem ADM, koji kažu da je moguće kod njih napraviti zamjenu monitora ili dobiti povrat novaca, ali uz prethodni pregled na servisu, te umanjenje cijene za 10 - 20% ako na monitoru ili ambalaži ima znakova korištenja.

Kakva su vaša iskustva u sličnom slučaju, što napraviti i da li to Links mulja??



Također na Linksu u tablici je navedeno da se npr. periferija, mobiteli ili prijenosna računala mogu vratiti https://www.links.hr/Content/Images/...15.03.2016.pdf, a dalje dolje u tekstu stoji da se između ostalog prijenosna računala i monitori NE MOGU vratiti unutar 8 dana od kupovine.

Ovo je iz uvjeta korištenja, kada se naručuje iz web shopa u 5. koraku (prije same potvrde naruđbe):

"Iz povrata su isključeni svi proizvodi prema kojima se nije moguće odnositi kao da niste njihov vlasnik a to su ( printeri, monitori, računalni programi (software),
stolna i prijenosna računala, tablet računala, mobiteli i smartphone uređaji, TV uređaji LCD/LED/Plasma, knjige, asortiman rabljene robe, proizvodi koje nije moguće
dovesti u prvobitno stanje te proizvodi koji su od dana kupovine znatno promijenili cijenu)"


Tu nešto Links gadno mulja. Napominjem da su mi u ADM-u rekli da je moguće kod njih izvršiti povrat.


edit:

Monitor je naručen preko web shopa, sa podizanjem u poslovnici i plačanjem prilikom preuzimanja.

Evo odobren mi je puni povrat novca za vraćeni monitor, ali tek nakon duge bitke. Navesti ću kronologiju dogadjanja, tako da ljudi znaju koje su im zakonske mogučnosti i da se ne pokolebaju odmah.


- naručujem preko web shopa, a plačam i podižem u Links poslovnici navedeni monitor 27". Dodjem doma, vidim piksele. Pokušam se još drugi dan naviknut ili namjestit drugačije monitor, ne pomaže.

- treči dan pakiram monitor sa svim dijelovima natrag u originalnu ambalažu, vraćam doslovce u tvorničko stanje i nosim u Links poslovnicu na zamjenu za isti ali 24"

- odbijaju primiti monitor natrag, a takodjer i zamjenu za manji jer monitor spada u grupu proizvoda za koju ne priznaju zamjene ili povrat novca (također mi pokazuju zaljepljenu za pult cijelu listu proizvoda za koje isto vrijedi)

- vrlo neugodno iznenađen odlazim doma sa monitorom i konzultiram se na forumu Istu noć pišem mail Links podršci uz ispunjeni obrazac da želim iskoristiti "pravo jednostranog raskida ugovora za narudžbu i kupovinu monitora preko web shopa"

- dolazi odgovor da nemam pravo na jednostrani raskida ugovora i povrat sredstava jer kao "po računu je vidljivo da sam monitor kupio u poslovnici", uz srdačne pozdrave

- pisem opet mail podršci i objašnjavam da je monitor naručen preko web shopa, a da je podignut i plačen u poslovnici, te prilažem i broj narudžbe

- odgovaraju da ipak ne mogu izvršiti povrat jer ja nisam platio na daljinu, vec samo naručio, te da sam monitor vidio i platio u poslovnici prilikom preuzimanja, te da monitori ne spadaju u artikle na koje je omogučen povrat, te opet srdačno pozdravljaju

- idući dan kontaktiram Društvo za zaštitu potrošaća, gdje mi jasno savjetuju da prema Zakonu o zaštiti potrošaća članak 72 i Zakonu o obveznim odnosima članak 247, imam potpuno pravo na jednostrani raskid ugovora i povrat novca, iako sam samo naručio (a ne i platio) preko web shopa. Društvo mi također savjetuje u slučaju daljnjih problema da sve prijavimo tržisnoj inspekciji pa nek oni odluče tko je u pravu

- u međuvremenu kupujem isti ali 24" monitor u drugom IT shopu

- šaljem opet mail Links podršci, jasno im preciziram sto mi je rečeno i savjetovano od strane Društva za zaštitu potrošača, a spominjem i tržišnu inspekciju

- idući dan dolazi kratak mail od Links podrške da monitor u originalnoj ambalaži pošaljem poštom na servis u Svetu Nedjelju na pregled

- šaljem poštom i nakon par dana dobivam mail da mi je odobren povrat novca. Odlazim u poslovnicu s računom i dobivam novac.

Eto. Uz blaži odnos prema kupcu, mogli su odmah omogučiti zamjenu za manji monitor u obostranu korist, a i ne bi trebao trošiti vrijeme i energiju u borbi za svoje zakonsko pravo.

Jasno naglašavam da je ovdje prvenstveno moja greška kao kupca radi krive procjene, i itekako smatram da treba svaku kupovinu provoditi savjesno, a ne svaki artikl 5 puta vraćati. Ali mogle bi i pojedine firme imati malo blaži stav prema kupcima i ne provoditi tako tvrdu politiku i neke svoje zakone.

Nazalost na kraju vrlo neugodno iskustvo u Linksu, uz buduće široko izbjegavanje.
Chay je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 22:57   #7908
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Links je ocito toliko zajebao s nekim stvarima da ne zele imati posla s inspekcijom cak ni kad su u pravu.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 06:22   #7909
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Gdje su tu bili u pravu? Njihova interna lista proizvoda koji se ne mogu vraćati je protuzakonita i ne može biti iznad njega. Slikaj tu listu i napravi prijavu pa da vidimo koliko bi onda trajala na tom mjestu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 07.12.2018. u 06:28.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 06:34   #7910
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Chay Pregled postova
Eto. Uz blaži odnos prema kupcu, mogli su odmah omogučiti zamjenu za manji monitor u obostranu korist, a i ne bi trebao trošiti vrijeme i energiju u borbi za svoje zakonsko pravo.
Vraćanje tog monitora u trgovinu nije tvoje zakonsko pravo, nisi platio online nego u poslovnici, jedino je to bitno.
Društo za zaštitu potrošača piše sve i svašta.
Links se očito nije htjeo s tobom natezati pa su ti odobrili povrat, njihova dobra volja, istina - mogli su to napraviti odmah.
Zakonski nemaš pravo na povrat.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 06:55   #7911
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Gdje su tu bili u pravu?
Da nije rijec o ugovoru sklopljenom na daljinu.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 07:46   #7912
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Upravo tako,kako si plaćao u poslovnici i preuzeo monitor u poslovnici,smatra se da si vidio sto si uzeo i da si mogao uočiti eventualne nedostatke...tako da se to ne smatra ugovorom sklopljenim na daljinu.

Susjed ovdje u DE uzeo tv,naručili ga online uz opciju ppreuzimanja i plaćanja u poslovnici,kako on ne priča njemački,išao ja s njim preuzeti ga...i dobili papir koji treba ispuniti u slučaju da želiš vratiti tv,a nisi u mogućnosti donijeti ga u poslovnicu,pošaljes im tv nazad o njihovom trošku u roku od 8 dana i ja pitam zar nije 14 dana,lik kaže ne,samo za online kupljene proizvode,ovo 8 dana je njihovo interno pravilo...i kažem ja da smo uređaj naručili internetom,njegov odgovor je bio da se click&collect opcija ne smatra internet kupnjom,jer se smatra da si mogao uočiti eventualne nedostatke prilikom preuzimanja...čak se ponudio da mi isprinta dio zakona koji govori o tome, reko ne treba...ja sam pitao vise onako bezveze.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 08:48   #7913
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Vraćanje tog monitora u trgovinu nije tvoje zakonsko pravo, nisi platio online nego u poslovnici, jedino je to bitno.
Društo za zaštitu potrošača piše sve i svašta.
Links se očito nije htjeo s tobom natezati pa su ti odobrili povrat, njihova dobra volja, istina - mogli su to napraviti odmah.
Zakonski nemaš pravo na povrat.
Potpuno si u pravu ovdje.

To je u većini slučajeva tako kad dođe inspektor. Inspektor ti direktno kaže “Gle, vi ste svjesni da vam mi mozemo u bilo kojemu trenutku naci u trgovini nesto sto nije kako treba. I rjesite to s korisnikom. " i onda trgovina" izlazi u susret" korisniku.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 09:38   #7914
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
To je u većini slučajeva tako kad dođe inspektor. Inspektor ti direktno kaže “Gle, vi ste svjesni da vam mi mozemo u bilo kojemu trenutku naci u trgovini nesto sto nije kako treba. I rjesite to s korisnikom. " i onda trgovina" izlazi u susret" korisniku.
Doživio si takvo što? Ja ne. Dapače.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 09:54   #7915
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jesam. Al i dalje tih par susreta s inspektoratom smatram ugodnim iskustvom. Ljudi koji su dolazili u izvid su bili najnormalniji i korektni. Mogli su mi uvijek naplatiti bar za neku sitnicu, jer nemozes uvijek imat sve cijene promjenjene il neku drugu stvar.
I žalosna je stvar što su zapisnik radili ručno uz praktički šalu da imaju računalo i printer za teren al da im to više ne radi nego radi pa im je lakše ručno.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 09:56   #7916
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jesam. Al i dalje tih par susreta s inspektoratom smatram ugodnim iskustvom. Ljudi koji su dolazili u izvid su bili najnormalniji i korektni. Mogli su mi uvijek naplatiti bar za neku sitnicu, jer nemozes uvijek imat sve cijene promjenjene il neku drugu stvar.
I žalosna je stvar što su zapisnik radili ručno uz praktički šalu da imaju računalo i printer za teren al da im to više ne radi nego radi pa im je lakše ručno.
Ja baš nikad nisam imao nikakav "issue", dapače. no i prijave su bile smiješne / besmislene / problematične pa je i njima bilo više neugodno nego nama.

Naravno da kopanjem uvijek mogu nešto naći, ali nikad nisu išli s tim ciljem niti nisu "tjerali" na rješavanje problema s korisnikom na našu štetu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 10:00   #7917
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nisu oni to uvjetovali, vec je uvijek bio suptilan prijedlog da rijesimo s kupcem sve, bez njih kao posrednika, da je tako bolje za sve.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 10:05   #7918
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nisu oni to uvjetovali, vec je uvijek bio suptilan prijedlog da rijesimo s kupcem sve, bez njih kao posrednika, da je tako bolje za sve.
Ma to je uvijek tako. No i jasno im trebaš pokazati kako ne želiš ići na svoju štetu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 19:11   #7919
Chay
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Vraćanje tog monitora u trgovinu nije tvoje zakonsko pravo, nisi platio online nego u poslovnici, jedino je to bitno.
Društo za zaštitu potrošača piše sve i svašta.
Links se očito nije htjeo s tobom natezati pa su ti odobrili povrat, njihova dobra volja, istina - mogli su to napraviti odmah.
Zakonski nemaš pravo na povrat.

Ne bi se slozio.


Zakon o obveznim odnosima <- click



Članak 247 - "Ugovor je sklopljen kad su se ugovorne strane suglasile o bitnim sastojcima ugovora."

Članak 252 - "Ugovor je sklopljen u trenutku kad ponuditelj primi izjavu ponuđenika da prihvaća ponudu."


Dakle ja sam preko web shopa prihvatio ponudu za kupovinu ekrana, za sto postoji pisani trag, a sredstvo i mjesto plačanja sam odabrao gotovinom i u poslovnici.


DZP mi se izricito referiralo ne te clanke, dakle bez obzira sto nisam platio elektronski i cekao da mi monitor doma stigne, mi jesmo sklopili ugovor samom mojom narudzbom preko web shopa.


A samim time imam i pravo na jednostrani raskid ugovora. Zakon je jasan.
Chay je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2018., 16:09   #7920
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Znaci oko članka 252 sad ima i sudske prakse pa to je lijepo 😀

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na