Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2018., 18:06   #3451
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Meni su odgovorili klasično ispričavamo se bla bla bla ako ste platili izvršit ćemo povrat, ništa konkretno, copy paste. Zanima me trebaju li oni meni poslati i uputu o pravnom lijeku?
Ne trebaju,samo sibni na MINGO prijavu i prijavi ih po clanaku 35 stavak 5.i 6. uz kratki opis dogdjaj, te uz atach njihovog odgovora i tvoje uplate ako si proizvod odmah platio.Neka se oni malo znoje.

Poslano sa mog C106 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 29.11.2018. u 19:37.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 18:56   #3452
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Meni upravo potvrdili narudžbu, ali kad vidim ovo šta se ljudima događa, kvalitetno su zaje s ovim "akcijama"... Moram priznat da mi je već u 8i10 ujutro u pon pokazivalo da nema mugen max hladnjaka, ne znam kako za druge artikle ljudima nije pokazivalo...

enihau, stiže kodati za htpc i par katana za "nek se nađe"
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 19:05   #3453
S1r1uS
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Mars
Postovi: 77
Narucio SSD na akciji i jos neke sitnice. Uredno su sve naplatili i onda dobijem mail da je sve rasprodano i narudba otkazana.
Ne sjecam se kad sam nesto kod njih kupio da nisam imao neki problem. Naravno novac na racunu jos ne vidim.
S1r1uS je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 22:48   #3454
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ja ne kontam koji im je to smisao takve akcije ? Prodavat na taj dan po 10 miseva, stickova itd.. cega god.


1. Nema zarede.
2. Hrpa narudjbi za odbijat.
3. Hrpa uplata za vratiti nazad.
4. Netko mora sve to odraditi, dodatni posao van redovnog poslovanja.

Od 10 ljudi koji su dobili te artike 2 ce nesto napisati pozitivno a drugih 88 kojima je otkazano ce ih popljuvati... dobili su cisti negativan
marketing, pa koliko moras biti idijot kao vlasnik webshopa da si sam smislis takvu akciju ?

Pa oroče lovu na par dana


Kao svojevremeno davor šuker novac od ulaznica utakmice za poplavljena područja...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 23:07   #3455
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
dobio danas mejl da je roba predana dostavnoj službi i u privitku maila račun u kojem je samo 1 od 3 stavka, za ostale 2 očito nisam imao sreće kao i većina ljudi...(plaćeno preko kartice)
pitanje je sad ako podignem paket sa ovom jednom stavkom, kad mogu očekivati povrat love za ostale 2 stavke
a ako ne podignem paket i da im se to sve fino vrati, kad mogu očekivati povrat za sve 3 stavke?
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 06:27   #3456
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Da li se diskriminacijom kupaca, nepoštenom poslovnom prkasom ili nečim sličnim može smatrati odluka da se roba sa popustom (BF) prodaje isključivo na jednom prodajnom mjestu i bez mogućnosti online kupnje? Pogotovo ako se uzme u obzir da oni imaju poslovnice u svim većim hrvatskim gradovima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 08:29   #3457
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor extacod Pregled postova
dobio danas mejl da je roba predana dostavnoj službi i u privitku maila račun u kojem je samo 1 od 3 stavka, za ostale 2 očito nisam imao sreće kao i većina ljudi...(plaćeno preko kartice)
pitanje je sad ako podignem paket sa ovom jednom stavkom, kad mogu očekivati povrat love za ostale 2 stavke
a ako ne podignem paket i da im se to sve fino vrati, kad mogu očekivati povrat za sve 3 stavke?
Pošalji im mail na prodaja@links.hr pa vidi što kažu. Ako ti je ta jedna stavka bitna onda preuzmi paket. Osobno ga ne bih preuzeo, poslao im mail da storniraju narudžbu i vrate novac.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 08:35   #3458
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor extacod Pregled postova
dobio danas mejl da je roba predana dostavnoj službi i u privitku maila račun u kojem je samo 1 od 3 stavka, za ostale 2 očito nisam imao sreće kao i većina ljudi...(plaćeno preko kartice)
pitanje je sad ako podignem paket sa ovom jednom stavkom, kad mogu očekivati povrat love za ostale 2 stavke
a ako ne podignem paket i da im se to sve fino vrati, kad mogu očekivati povrat za sve 3 stavke?
Moram priznati da mi uopce nisu jasni. Znaci bez obavijesti i isprike (fuckas njihovu ispriku, ona je tu cisto radi nekog osjecaja profesionalnosti), mrtvi hladni posalju od 3 artikla, samo 1? Ako ti nije taj jedan artikl neznam kako bitan otkazi im naruđbu. Stvarno su dno dna. Ovim putem bi im od srca, cestitao mislim da su sada u rangu edigitala. :facepalm...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:04   #3459
azburkabas
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Tu negdje
Postovi: 4
azburkabas je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:07   #3460
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028



Ok, links se sada stvarno sramoti - mislim da će im šef morati održati par sastanaka s marketingom jer imam osjećaj da bi mogli popiti zanimljivu kaznu.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:12   #3461
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor timo Pregled postova
Prodaju se grafit i bijelo sivi, oni nisu ni bili na toj akciji, bio je samo plavi. Znam jer sam ga i sam pokusao kupiti.
Bio je i plavi u utorak.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:12   #3462
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Nego šta nego je prevara, navlakuša ljudi. Zadnja rečenica u članku govori što trebaju ljudi učiniti. Ali mi nitko nije odgovorio kako to da mall.hr kad je imao black friday dugu akciju oglašavao recimo artikle i kad bi se otvorio artikl bio bi podatak koliko je još artikala raspoloživo.

Recimo ja sam uzeo xz1 po 1939kn. I kako su ljudi naručivali tako se pojavilo još 50,40,22,9,5,3,2,1 i nakon tog se više nije moglo naručiti. Kako jedan mall.hr to može, a links koji je dao možda par artikla ima obraza držati akciju čitav dan i primiti 2-3 tisuće narudžbi za mx logitech miš i ne micati i govoriti kako je došlo do zagušenja i sličnih bajki ?
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:15   #3463
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da li se diskriminacijom kupaca, nepoštenom poslovnom prkasom ili nečim sličnim može smatrati odluka da se roba sa popustom (BF) prodaje isključivo na jednom prodajnom mjestu i bez mogućnosti online kupnje? Pogotovo ako se uzme u obzir da oni imaju poslovnice u svim većim hrvatskim gradovima.
A ne znam. Možda nekom moralnom diskriminacijom da, ali nekom pravnom, mislim da ne.

Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Nego šta nego je prevara, navlakuša ljudi. Zadnja rečenica u članku govori što trebaju ljudi učiniti. Ali mi nitko nije odgovorio kako to da mall.hr kad je imao black friday dugu akciju oglašavao recimo artikle i kad bi se otvorio artikl bio bi podatak koliko je još artikala raspoloživo.

Recimo ja sam uzeo xz1 po 1939kn. I kako su ljudi naručivali tako se pojavilo još 50,40,22,9,5,3,2,1 i nakon tog se više nije moglo naručiti. Kako jedan mall.hr to može, a links koji je dao možda par artikla ima obraza držati akciju čitav dan i primiti 2-3 tisuće narudžbi za mx logitech miš i ne micati i govoriti kako je došlo do zagušenja i sličnih bajki ?
Jer imaju kompletno drugačiju poslovnu politiku i organizaciju. Ne u dobrom smislu.
Nemaju pojma što imaju na skladištu i nemaju veze s web-shopom, tvrde da je to kompletno zasebna "firma unutar firme". Plus toga, rade kompletno nesposobni ljudi na radnim mjestima gdje im nije mjesto.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:24   #3464
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Možda da im ponudimo:

https://downloadmoreram.com/

Nego - ljepo od njih da se uspoređuju s Amazonom.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:27   #3465
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova


Jer imaju kompletno drugačiju poslovnu politiku i organizaciju. Ne u dobrom smislu.
Nemaju pojma što imaju na skladištu i nemaju veze s web-shopom, tvrde da je to kompletno zasebna "firma unutar firme". Plus toga, rade kompletno nesposobni ljudi na radnim mjestima gdje im nije mjesto.
To ne znam da je takvo stanje, samo sam 2 put naručivao. Jednom komplet ljetnih guma i sve je brzo stiglo i sad ovaj mobitel. Ali baš mi je to upalo u oči, količinska dostupnost artikla.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:28   #3466
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Evo mene upravo nazvali da mi otkažu narudžbu. Riječ je o Asusovom WiFI USB sticku - AC54.
5 dana nakon što je naručen.

Koliko god mi je prije Links bio jedna od dražih (web) trgovina - toliko ću ih sada izbjegavati. Bome su se pokvarili unazad koju godinu, a ovaj Black Friday & Cyber Monday su samo šlag na kraju. O antireklami da i ne govorim. Lijepo su si zatvorili vrata mnogim kupcima, mnogim.
Hvala Links i doviđenja.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:42   #3467
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja mogu samo reći, prije 10 godina, kada još web-shop nije bio tako živ kao što je danas, Links u Varaždinu mi je bio najdraži.. Ali danas, zadnjih 3-4 godine, nema ni jedan razlog za to biti.

Što je dobro? Cijena? Kvaliteta usluge? Ažurnost? Web-shop? Ama baš ništa.
Uzmeš bilo koji drugi ozbiljniji dućan i imaš bolje. Uzi shop (ne reklamiram, samo iznosim činjenice), naručiš danas, isti dan dobivaš potvrdu ili ponudu, za dan-dva je kod tebe doma, sve radi, nikad problema. Nedugo sam na firmu naručio robe za 7000kn, povlačili iz 3-4 poslovnice, dobili 5 različitih paketa kroz 7 dana.. Žalosno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:02   #3468
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
iz clanka : "Razumijemo nezadovoljstvo korisnika, ali ovo su izazovi koji se događaju i znatno većim platformama kao što je Amazon."

Jesu to oni upravo sebe s Amazonom usporedili ???
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:05   #3469
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Jasno da jesu
Ljudska glupost je fascinantna stvar
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:06   #3470
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,455
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:14   #3471
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Šta se vi čudite, lik koji dok sam ja radio tamo prije 4 godine, koji mi nije znao zapakirat 3 naručena artikla u paket i poslati, danas je regionalni voditelj. Pa od tamo je pobjegao svatko tko je iole bio dobar radnik.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:28   #3472
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
@pupo Možda brzo uči, šta ti znaš, više te nema tamo. Orjunaš jedan i opstruator!!
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:41   #3473
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
iz clanka : "Razumijemo nezadovoljstvo korisnika, ali ovo su izazovi koji se događaju i znatno većim platformama kao što je Amazon."

Jesu to oni upravo sebe s Amazonom usporedili ???
Hihihi, simpatično
Od sad Links zovem "Hrvacki Amazon". Kako dobro. Bwuahahahahahahaha

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:44   #3474
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Povećalom treba razlike tražiti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:45   #3475
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,455
a vedrana puškarića nadam se da u firmi već oslovljavaju sa Jeff, umjesto šef
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:46   #3476
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Žefren

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:47   #3477
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,455
vidi ove miline, šta 10 godina uradi..

https://profitiraj.hr/zadovoljan-kup...a-nasoj-firmi/

Pojedinac i njegovo zadovoljstvo prilikom kupnje informatičke opreme bili su glavni motivi

jer odnos s klijentom ne završava nakon prodaje, već tek tada započinje dio posla koji isto treba kvalitetno odraditi

Najjača reklama je zadovoljni krajnji korisnik, odnosno kupac.

Nije u novcu sve, a u tom smjeru idu i želje vlasnika „Linksa”.

Većina do tada specijaliziranih dućana za informatičku opremu, proširili su svoju ponudu na bijelu i sivu tehniku što nama nije cilj
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:49   #3478
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
a pohlepa ostalo :

Većina do tada specijaliziranih dućana za informatičku opremu, proširili su svoju ponudu na bijelu i sivu tehniku što nama nije cilj. Smatramo da ljudi to ne vole jer se time gubi prepoznatljivost i kvaliteta usluge. Kupci vole prilikom kupnje s nekim i popričati o proizvodu, a to je nemoguće ako u svojoj ponudi uz informatičku opremu imate hladnjake ili mikrovalne pećnice, – smatra Puškarić.
Nije u novcu sve, a u tom smjeru idu i želje vlasnika „Linksa”
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:52   #3479
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
'zadovoljni krajnji korisnik'. Sve pršti od njihovog zadovoljstva. Toliko jako da su se i mediji raspisali o tome. Mi nemamo pojma o marketingu jer za njih očigledno važi ona: i loša reklama je ipak reklama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:53   #3480
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sjećam se svojih početaka na forumu, Links je uglavnom bio maltene forumski dućan. DFI, Abit, Thermalright, GSkill, Western Digital i da ne nabrajam što sve je bilo za razliku od Vemulja i njihove Gigabyte/Kingmax/Maxtor politike i HGšrotovog svaštarenja. Stvarno sam tamo finu lovu za 2007/2008 ostavio što privatno što preko firme.

I onda naravno, da ne ponavljam opet je bilo što je bilo. Pa nakon svog primjera i gro tuđih, za mene ne postoje. Od onda, well... hrvacki amazon je no go.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na