Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2015., 14:28   #5401
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
nemre, kupi sx763 koji će bit isto tvoj nakon što ćeš flashat drugi firmware jer bez obzira na isključen managemant tcom fw ima backdoor preko kojeg mu svejedno mogu pristupit
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 14:40   #5402
Jasperx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
odhebo sam ih jer znam i sam prespojit jednu zicu medutim ja na Siemensu 555 ni nemam tel uticnicu za telefon.

dali je neki od LAN prikljucaka isto za tu namjenu ili se555 nije predviden za to?
Nabavi RJ11 na RJ45 kabel (ili skrimpaj svoj) i uštekaj jedan kraj u ADSL port na ruteru (ne lan 1-4), a drugi u tel. utičnicu. Splitter makneš.

S tim da ti SE555 ne podržava ims/voip tako da će ti uz ovo gore trebati i novi ruter (sx763 ili novije ako se ne varam). Vrsta kabela ovisi isključivo o ruteru koji dobiješ (ili obični telefonski - rj11 ili ovaj gore rj11-45).
Jasperx je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 14:40   #5403
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
nis ja tu vise ne kuzim.
sad sam otiso na tkom stranice i vidim da vise ni ne nude one turbo opcije i statijaznam. mislim van toka sam skroz jer ne stignem nis, a kamoli pratit sva ta njihova sr*nja koja stalno mjenjaju.

meni je 4mb bilo super, al eto moraju me prcat.
koje su sad opcije. zivkat ih na tel (vidim da im chat vise ne radi ili ni ne postoji?)?

kabliranje i krimpanje nije problem. cilj je zadrzati ovu konfiguraciju sa se555. ako to nije moguce moram na novi router sto nebih rado, al cu ocito morat kad starci pocnu pilat zbog telefona.

e sad, dali ce mi taj novi router, koji god da sad djele, zadavati muke sa spomenutim switchem i voip stanicom?

imao sam prilike radit sa nekoliko tih novijih routera od raznoraznih providera zadnjih godinu dana i uvjek je bilo problema sa podesavanjem forwardiranja portova zbog nedostatka admin prava pa zato pitam to...

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 07.07.2015. u 14:46.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 14:42   #5404
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
@jasper, nisam te bas skuzil. nije mi problem skrimpat, samo ne kuzim sta cu dobit stime.
kod mene je situacija trenutno ovak:

spliter - siemens se555 - d-link 1gbit 5port switch (spojeno 4 kompa u njega + siemens a580ip voip stanica u 5. portu)
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 14:49   #5405
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
@Geronimo_2; Brzine 10, 20 i 30Mbps koštaju +10kn mjesečno na ono što sada plaćaš.
https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina

Ako uzmeš veću brzinu (vdsl) dobiti ćeš ZTE na kojem nema problema s port forwardom ali telefon onda spajaš na njega (voip).
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 14:55   #5406
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@Geronimo_2; Brzine 10, 20 i 30Mbps koštaju +10kn mjesečno na ono što sada plaćaš.
https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina

Ako uzmeš veću brzinu (vdsl) dobiti ćeš ZTE na kojem nema problema s port forwardom ali telefon onda spajaš na njega (voip).
zahvaljujem.
pretpostavljam da nebi trebalo bit problema sa mojom voip stanicom u slucaju novog routera?

i mi nismo pod ugovorom i nikad vise ni ne zelim bit. dali u tom slucaju imamo pravo dobit router ili ce nas tu zeznut?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 15:04   #5407
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Da, dobiti ćeš ZTE bez problema, besplatno, bez ugovorne obveze na Turbo 20 ili Turbo 30 (ovisno je li dostupan na tvojoj centrali, kvaliteti parice i koliko si udaljen od centrale).

Ne znam što će biti s tvojom voip stanicom i što ti sada ona radi. Router obavlja "voip posao" odnosno na njega direkt spajaš krajnji telefon (ili više njih ako kupiš razdjelnik)
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 15:10   #5408
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Da, dobiti ćeš ZTE bez problema, besplatno, bez ugovorne obveze na Turbo 20 ili Turbo 30 (ovisno je li dostupan na tvojoj centrali, kvaliteti parice i koliko si udaljen od centrale).

Ne znam što će biti s tvojom voip stanicom i što ti sada ona radi. Router obavlja "voip posao" odnosno na njega direkt spajaš krajnji telefon (ili više njih ako kupiš razdjelnik)
moja voip stanica nema veze sa t-komom. ja to koristim za sebe odnosno imam 2 accounta koje koristimo za razgovore free unutar HR i za zvanje inozemstva po nikakvih cjenama (ovo je glavni razlog).
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 15:11   #5409
Jasperx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
@jasper, nisam te bas skuzil. nije mi problem skrimpat, samo ne kuzim sta cu dobit stime.
SE555 ne podržava ovu novu tehnologiju na koju T-com prebacuje ljude (VoIP tj. IMS) tako da će ti trebat novi ruter pod obavezno (sad se dijeli ZTE ZXDSL 931VII).

Neki ruteri imaju običnu tel. utičnicu (RJ11) a neki ethernet (RJ45). O tome ti ovisi kakvim kabelom ćes spojit ruter u zid. U zidu je u 90% slučajeva obična telefonska utičnica tj. rj11 a drugi kraj ovisi o ruteru.

Citiraj:
kod mene je situacija trenutno ovak:

spliter - siemens se555 - d-link 1gbit 5port switch (spojeno 4 kompa u njega + siemens a580ip voip stanica u 5. portu)
Po novom će ti biti: Bez splittera - ZTE ZXDSL 931VII - d-link switch

Pretpostavljam da će telefon u pitanju i dalje raditi preko switcha/etherneta. Da je u pitanju "obični" telefon onda bi ga spojio na ruter u jedan od dva rj11 porta.
Jasperx je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 15:17   #5410
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
da zaboravih gore u ono dodat i da iz splitera ide i analogni telefon dole starcima (to je taj koji mi zadaje ove glavobolje LOL).

moj voip telefon (A580ip) nema spojenu nasu liniju. daklem on funkcinira samo kao spojen na switch bez obzira na analognu liniju i ima neke postavke nastelane u routeru (ne sjecam se detalja, moram bacit oko kad dodem doma, mislim da je port forward i onaj "rezervirani" bandwidth).

sto znaci po novome uticnica zid (RJ11) u novi router (valjda taj ZTE) u koji su ustekani switch (ubodeni kompovi i voip stanica u njega) i analogni telefon dole za starce.

fala svima za info
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 16:05   #5411
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Dakle geronimo, jedino sto se mijenja je sljedece - analogni telefon vise nece biti ukopcan u splitter nego u novi router. Morati ces napraviti novi port forward na novom routeru za svoj voip telefon i to ti je sva mudrost.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 21:59   #5412
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Koji dio Čakovca?

nije baš ČK.. Šenkovec
i radi solid clear 50/10
konačno mogu torente ekipi vratit a ne da koristim seedbox
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2015., 07:21   #5413
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
nije baš ČK.. Šenkovec
i radi solid clear 50/10
konačno mogu torente ekipi vratit a ne da koristim seedbox
Znači krenuli su ponovno s prebacivanjem centrala na VDSL u Međimurju, naravno opet zaobilazivši Čakovec
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 00:36   #5414
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Pozdrav.
Ovo sam sada našao u mejlu, poslano jučer ali je završilo u Spam folderu.
"Mjesečna naknada za osiguranje funkcionalnosti opreme Uključenje

MAX3 M paket Uključenje

MAX3 M Internet ug.obveza Isključenje

Mjesečna naknada za osiguranje funkcionalnosti opreme Isključenje

Promjena medija računa Uključenje"
Da li su oni to meni uključili ugovornu obvezu? Do sada sam bio bez ugovora i šta ja znam, nije mi to smetalo jer sam računao da ako poželim preci negdje drugdje da necu imati nikakve penale za platiti ali šta je sad ovo koji vrag?! Zvat cu ih sutra ujutro ali možda netko od vas zna pa da ne zovem..
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 06:04   #5415
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Rijeka Zamet oko Lidla su počeli ukapčat VDSL, pa probajte na helpdesku...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 10:53   #5416
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Znači krenuli su ponovno s prebacivanjem centrala na VDSL u Međimurju, naravno opet zaobilazivši Čakovec
Bez brige, strpi se. Tak je i u VZ bilo, prvo selendre (sorry stanovnicima istih ) u okolici posrafali jer ne znam manje posla ili kaj, onda krenuli po gradu...
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 16:29   #5417
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Zvalo mi jučer oca da mi šalju "novi router" kao da se iskupe šta optika koju si mu obećali još prošlo ljeto JOŠ nije dostupna Naravno otac nema pojma o čemu se radi, ali meni smrdi na VDSL
Update situacije vol.18

Nude mi VDSL Turbo10 jer je to maksimum šta parica dozvoljava i to mi nude kao revolucionarnu tehnologiju koja mijenja ADSL koi trenutno imam Dakle 10Mbita ADSL mijenjaju za 10Mbita VDSL, ako bude 10 uopće, ne bi me čudilo da bude tipa 6,5
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 17:48   #5418
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Update situacije vol.18

Nude mi VDSL Turbo10 jer je to maksimum šta parica dozvoljava i to mi nude kao revolucionarnu tehnologiju koja mijenja ADSL koi trenutno imam Dakle 10Mbita ADSL mijenjaju za 10Mbita VDSL, ako bude 10 uopće, ne bi me čudilo da bude tipa 6,5
lol.

Znaci, dragi HT, tako cemo? Pfff. Ocekujem da i mene onda uskoro zamaraju ponudom prebacivanja sa 10 Mbita ADSL na 'revolucionarnih' 10 Mbita VDSL. Yay.

Sukurac.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 18:25   #5419
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Nemojte tako, veći upload nije za odbacit!
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 19:42   #5420
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Ja se već ponada da san nešto krivo vidija, pa da je bar upload 1Mbit, a onda skužin da trolaš
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 20:48   #5421
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Znači krenuli su ponovno s prebacivanjem centrala na VDSL u Međimurju, naravno opet zaobilazivši Čakovec
Cujem da čakovec centar ima novu novcatu vdsl pločicu... k tome još i praznu
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2015., 21:05   #5422
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
ima ima.. samo dok tehnnički prejde i dok se pokopčaju "veze" onda ide ostatak
a mesta ga bude mnogo
Evo kod mene 20/1 adsl bil na najgi padal je i na 18 Mbit
Sa vdsl ide i do 80 Mbit, i roka čak 54 Mbit 50/10 Mbit profil i baj baj seeed box
Upload mu dao na 5 Mbit i neka se konačno raja veseli
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2015., 02:04   #5423
tibia22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 131
Pozdrav, imam jedan problemčić, evo opisa;

Iskreno, ne znam šta je bilo. Do sad sve radi normalno, apsolutno ništa nije mijenjano i od jednom počne veza pucat. Ono, čisto tako. Mislim da je ISP na mjesečnici (iako ih nije bilo prije) i odlučim se ne obazirat dva dana, jer eto, šit happens. Al sad sam primjetija da kad je maxTV ugašen, da mi internet jednostavno radi kao i prije, normalno i bez problema. A kad je maxTV upaljen, radi nekih 20-ak min do pucanja veze. Nekad čak bude i kraći taj rok, pa nemam pomja šta se zapravo događa. Na speedtestu mi je sve uredno i normalno, ne primjetim ništa vanredno i ne znam zašto se ovo događa, pa ako netko možda zna u čemu je stvar, bio bih zahvalan na pomoći.
tibia22 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 15:54   #5424
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Imam par pitanja i par nedoumica kako funkcioniraju produljenja ugovora u T-comu za Maxadsl:

1. Kada mi istekne ugovor i ja ga ne produzim, dali oni dodju i uzmu WIFI ruter? I sto je sa maxTVom? Dali sve ostaje isto i ja nemoram biti ugovorom vezan?

2. Ako nemoram bit ugovorom vezan, dali kod prelaska kod drugog ISP-a T-Com dolazi i uzme svoje WIFI rutere i MAXTV rutere?

3. Citao sam tu na forumu da je jedan lik raskinuo nakon ugovorne obveze ugovor s njima i za 1 dan sklopio novi, te tako dobio novi ruter i poklon, umjesto da je samo produzio ugovor i dobio samo poklon, ako sam dobro shvatio?

4. ovo s ruterom me zanima jer sam prije 3 godine iamo vrlo neugodno iskustvo s T-scumom kada sam bio pod ugovornom obvezom a oni nisuhtjeli dati novi ruter, a stari je izgorio. Trazili su da kupim novi kod njih. Pa sad, ako bi mogao kako god dobiti i imati 2 rutera, pa kad se mi desi sita situacija da nebudem opet izigran...

Hvala
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 16:26   #5425
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
1. Kada ti istekne ugovor sve ostaje isto, samo više nisi obvezan koristiti tu uslugu, možeš je promijeniti/ukinuti bez nkanade, i dalje koristiš router.
2. Router je dan u najam i ti nisi njegov vlasnik, isključenjem usluga HT dolazi po svoj router. Ovo jedino ne važi za korisnike koji su MaxAdsl korisnici bili prije 2006. te je njima u ugovoru definirano da su oni vlasnici routera, njima ostaje stari router. (meni recimo su ostavili router zbog navedenog)
3. Dobio je možda novi router jer je potpisao novi ugovor za Turbo pakete koji zahtjevaju vdsl router. Jedini poklon koji HT trenutno ima jest hard disk za 100kn prilikom ptopisivanja ugovora na 2g.
4. HT mora korisniku omogućiti korištenje usluga (interneta) što uključuje i router pa i njegovu zamjenu, HT može tražiti naknadu za oštećenje uređaja, odnosno kupovanje novog isključivo nastalo djelovanjem korisnika (kao recimo razbijanje routera ili bacanja kroz prozor) ali kvar nastao normalnim radom ili udarom groma (udar groma na vanjskoj instalaciji/infrastrukturi u nadležnosti HT-a) će ti se router promijeniti bez naknade.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 16:40   #5426
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
1. Kada ti istekne ugovor sve ostaje isto, samo više nisi obvezan koristiti tu uslugu, možeš je promijeniti/ukinuti bez nkanade, i dalje koristiš router.
2. Router je dan u najam i ti nisi njegov vlasnik, isključenjem usluga HT dolazi po svoj router. Ovo jedino ne važi za korisnike koji su MaxAdsl korisnici bili prije 2006. te je njima u ugovoru definirano da su oni vlasnici routera, njima ostaje stari router. (meni recimo su ostavili router zbog navedenog)
3. Dobio je možda novi router jer je potpisao novi ugovor za Turbo pakete koji zahtjevaju vdsl router. Jedini poklon koji HT trenutno ima jest hard disk za 100kn prilikom ptopisivanja ugovora na 2g.
4. HT mora korisniku omogućiti korištenje usluga (interneta) što uključuje i router pa i njegovu zamjenu, HT može tražiti naknadu za oštećenje uređaja, odnosno kupovanje novog isključivo nastalo djelovanjem korisnika (kao recimo razbijanje routera ili bacanja kroz prozor) ali kvar nastao normalnim radom ili udarom groma (udar groma na vanjskoj instalaciji/infrastrukturi u nadležnosti HT-a) će ti se router promijeniti bez naknade.

Ohoho, hvala lijepa, vi radite u T-Comu?
Sve mi je jasno, a da sam njih zvao potrosio bi 2 sata na razgovor i smanjio si zivot za 2 godine.

I da samo onak upsput jos pitam, oni meni sad nude 20mbita preko tog novog VDSL-a kojeg ce mi poslati postom, a stari moram predat toj osobi koja mi donese novi. Ja sam njih trazio najvecu mogucu brzinu, rekao sam dal moze barem onih 30mbit/sec, ali zenska rekla da tesko. Pa sad mene zanima kako to oan misli tesko, zasto nebi ona stavila 30mbit/sec buduci je za istu cijenu, pa ako bude 25/mbit/sec nikom nist, nego da imam maksimalno 20mbit/sec za iste pare- Malo mi to nije jasno. Al iskreno aj bi najradije da mi daju onu maksimalnu, 50, ali nedaju.

Evo sliek mojeg stanja:

P.S. danas su me iskljucili sa 10mbit/sec na onu defaltnu verziju, kao to moraju napraviti da me prebace na VDSL.

Hvala
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 13:23   #5427
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Mene je ženska koja je radila produženje ugovora nazvala poslje 10 minuta i rekla da će mi dofurati novi router i da mi je stavila sa 10 na 30mbit/sec jer je cijena ista. Reko ok
Par dana kasnije poštar iz HP-a doneo router, nije tražio novi naravno jer nije iz HT-a, a i šta će im stari router.
Premda nisam dobio poklon nikakav, sa duo paketu sam bez TV-a.
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 17:21   #5428
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Meni je ta baba rekla da mi garantira 20mbita, a da za vise nemoze garantirat. Pa sad mi nije jasno, nek mi stavi 30, pa ako bude 22, nikom nist. Cijena je ista. Ajd ako sam zabrazdio, nek mi netko objasni kako imaju cijene za 10,20 i 30 iste?
Pa tko ce uzeti 10, ako moze 30, pa makar nikad imao vise od 10?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 17:29   #5429
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
@dada, stavi sliku xdsl statsa kada ti dođe novi rotuer pa ti kažemo koliko ide max. Po ovome što si prije stavio gore ja bi rekao da bi išlo 30mbps bez problema.
@vranjba netko će ti doći po stari router jer je on dan u najam. Trebao ti je uzeti stari kada je došao novi.
Imaš pravo uzeti WD Elements 1.5TB disk za 99 odnosno 199kn ovisno o paketu koji si produžio. Nazovi ih za više informacija https://www.hrvatskitelekom.hr/wd-el...sivi-hard-disk
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 17:38   #5430
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor vranjba Pregled postova
Par dana kasnije poštar iz HP-a doneo router, nije tražio novi naravno jer nije iz HT-a, a i šta će im stari router.
Doći će po ruter naknadno, ne brini.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na