Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2016., 17:01   #1441
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
meni je po zagrebu tele2 bolji od vipa, ali moguce jer je tele2 4g, a vip samo 3g

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 27.10.2016., 18:09   #1442
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Po boldanom si se odmah diskreditirao. Od 1.2.2016. više ne postoji nacionalni roaming kakav smo poznavali, kad se mobitel prebaci na HT signal, jedino kako možeš saznati su 2 načina - koristiš aplikaciju kojom pratiš MNC ili *107#. Također IP adresa ti je isto od Tele2 iako si na HT signalu.

Od nedavno nema više nacionalnog roaminga ni na 2G mreži.

Nebuloze o signalu neću ni komentirati jer očigledno ne koristiš Tele2, nego pričaš bezveze o slučajevima koji su bili prije nadogradnje mreže.

Tele2 ima najslabiji signal od ostala 2 operatera, ali ta razlika je običnom korisniku nevidljiva.
Naravno da ga ne koristim, nisam lud.

Ali za ozbiljno, odi u garažu u Green Gold sa Tele2 mobitelom i javi jesi li dostupan. Ovo za nacionalni roaming nisam znao, kolega mi je pokazivao svoj Tele2 mob kako je na T-mobile i ima puni signal. Dobiti ga je bilo nemoguće. To je bilo ove krajem prošle godine (sjećam se da je kupio S6 taman kad je S7 postao dostupan).

Ne znam što su nadograđivati, zadnji put ga nisam mogao dobiti u kolovozu ove godine (dakle, nije bio izoliran slučaj). Tako da ono, ako misliš da nešto bulaznim, argumentiraj, sa ovakvim odgovorima samo ispadaš nadobudan.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2016., 22:30   #1443
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Naravno da ga ne koristim, nisam lud.

Ali za ozbiljno, odi u garažu u Green Gold sa Tele2 mobitelom i javi jesi li dostupan. Ovo za nacionalni roaming nisam znao, kolega mi je pokazivao svoj Tele2 mob kako je na T-mobile i ima puni signal. Dobiti ga je bilo nemoguće. To je bilo ove krajem prošle godine (sjećam se da je kupio S6 taman kad je S7 postao dostupan).

Ne znam što su nadograđivati, zadnji put ga nisam mogao dobiti u kolovozu ove godine (dakle, nije bio izoliran slučaj). Tako da ono, ako misliš da nešto bulaznim, argumentiraj, sa ovakvim odgovorima samo ispadaš nadobudan.
Ne znam tko je nadobudan, nema potrebe za takvim komentarima. Komentirao si kvalitetu Tele2 mreže, a istu ne koristiš već minimalno 9 mjeseci (odkad je ukinut nacionalni roaming). Ja ju koristim od 2009 i koristim ju danas.

Komentiraš da Tele2 nije popravio signal i navodiš 2 primjera, jedan primjer gdje tvoj kolega koristi nacionalni roaming, znači koristi staru Tele2 infrastrukturu.
Drugi primjer je od ove godine gdje koristi novu mrežu.
Nedostupnost jedan poziv godišnje meni se opće ne čini lošim. I jel možeš garantirati da nije bio problem u telefonu nego isključivo u Tele2 signalu?
Također nekad se desi da zovem HT broj na pretplati pa isto bude nedostupan. Jel to znači da i HT ima problema sa signalom?

Signal u auto garažama mi ne igra nikakvu ulogu. 112 hitni poziv možeš obaviti ako postoji signal bilo kojeg operatera, a ako mi je prijeko potreban signal u auto garažama odabrat ću drugog operatera koji ima pokrivenu tu garažu signalom.
Iz prve ruke Langov trg je pokrivena Tele2 signalom, Petrinjska nije. Ostale garaže ne znam.

Tako da stvarno ne shvaćam potrebu za komentiranjem nečega što se ne koristi, pogotovo nakon određenih većih promjena.

Ako ćemo pljuvati, evo ti još 2 primjera.

Sljeme Lugarnica - Samsung S4 HT - spojen na 2G mrežu - 1 crtica, nikakva mogućnost interneta, uspostava poziva iz 2. pokušaja.

ZTE Axon 7 - Tele2 - 3G signal - 2 crtice - normalno surfanje i poziv.

Za pregled LTE Tele2 signala na Sljemenu ( i općenito HR 3G i 4G, mapirali korisnici s vlastitim mobitelima)
https://www.cellmapper.net/map?MCC=2...TECAOnly=false

Drugi primjer.

Šestinski dol, 650 metara udaljenost od Ilice, polu podrum zgrade (ispred ulaza u zgradu, ne u samom podrumu).
Samsung S4 HT signal - 2G 1-2 crtice, učestalo prekidanje poziva.
ZTE Axon 7 Tele2 - 3G 2 crtice - nikad ne prebaci na 2G mrežu.

Napisao sam točno modele telefona za bolju usporedbu.

Ne znam zašto ljudi komentiraju nešto što ne koriste jer im je neko nešto rekao. Svako malo mi netko kaže da Tele2 nema signala u Zagrebu jer 2007 kad su oni koristili tad je bio loš signal. Što tim ljudima odgovoriti na taj komentar? Uostalom svima nama je interesu da konkurencija bude što jača, za kranjeg korisnika to znači niže cijene i bolja usluga.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2016., 23:12   #1444
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Isto tako unutarnji parking Sesvete Konzuma Tele2 nema signala, VIP 4G+.
Put autom sesvete - velika gorica autocestom (ili bilo kakvo điranje okolo zagreba obilaznicom) nema smisla telefonirajući jer signal puca svako malo.
Sveti Ivan Zelina, 600m od centra kuća moraš hodati okolo da moooožda uspiješ pričati.

Istina, puno previše toga ovisi o tome svemu. Možda je u tvom slučaju dovoljno da si switchao kartice pa bi na ZTE imao HT signal jer je jednostavno po tom pitanju bolji.

Korisnik sam TELE2 bit će za 3 dana 2 godine. Istina je da ni tvoje ni moje mišljenje nije mjerodavno, ali iz mog primjera tele2 ni mrtav, a i tako preporučam dalje.

Kvalitetu razgovora neću niti pitati, ako pod kvalitetom mislimo na glasnoću. Sa mog vipa zvat tele2 demfano, HT i sve ostalo ludnica.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2016., 23:42   #1445
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Ne znam tko je nadobudan, nema potrebe za takvim komentarima.
O, oprosti, učinilo mi se da sam ja počeo sa ovakvim komentarima:
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Nebuloze o signalu neću ni komentirati jer očigledno ne koristiš Tele2, nego pričaš bezveze o slučajevima koji su bili prije nadogradnje mreže.
A ne, čekaj, nisam...

Citiraj:
Komentirao si kvalitetu Tele2 mreže, a istu ne koristiš već minimalno 9 mjeseci (odkad je ukinut nacionalni roaming).
Ne, nego uopće ga ne koristim.

Citiraj:
Ja ju koristim od 2009 i koristim ju danas.
Good for you!

K
Citiraj:
omentiraš da Tele2 nije popravio signal i navodiš 2 primjera, jedan primjer gdje tvoj kolega koristi nacionalni roaming, znači koristi staru Tele2 infrastrukturu.
Drugi primjer je od ove godine gdje koristi novu mrežu.
Ne čitaš. Isti kolega, isti mob, nekoliko navrata.

Citiraj:
Nedostupnost jedan poziv godišnje meni se opće ne čini lošim.
Probaj nekoliko desetaka poziva u malo duljem vremenskom periodu.
Citiraj:
I jel možeš garantirati da nije bio problem u telefonu nego isključivo u Tele2 signalu?
Mogu. Kolegica iz sobe ima Tele2. Ne radi u liftu ni u garaži.

Citiraj:
Također nekad se desi da zovem HT broj na pretplati pa isto bude nedostupan. Jel to znači da i HT ima problema sa signalom?
Apsolutno, i to ne na jednom mjestu.

Citiraj:
Signal u auto garažama mi ne igra nikakvu ulogu.

Citiraj:
112 hitni poziv možeš obaviti ako postoji signal bilo kojeg operatera,
"Oprostite, jesam dobio hitnu službu? Frend mi se izgubio u garaži, ali ga ne mogu dobiti..."
Citiraj:
a ako mi je prijeko potreban signal u auto garažama odabrat ću drugog operatera koji ima pokrivenu tu garažu signalom.
Čekaj, to mogu napraviti dok lutam garažom bez signala?
Citiraj:
Iz prve ruke Langov trg je pokrivena Tele2 signalom, Petrinjska nije. Ostale garaže ne znam.
I to ti je normalna situacija da imaš blindspotove u garaži?

Citiraj:
Tako da stvarno ne shvaćam potrebu za komentiranjem nečega što se ne koristi, pogotovo nakon određenih većih promjena.
Ljudi koje znam i koji koriste Tele2 mi se nisu pohvalili da su osjetili promjene o kojima pričaš, tako da ne mogu komentirati. Znam samo da kod mene ne radi.

Citiraj:
Ako ćemo pljuvati, evo ti još 2 primjera.

Sljeme Lugarnica - Samsung S4 HT - spojen na 2G mrežu - 1 crtica, nikakva mogućnost interneta, uspostava poziva iz 2. pokušaja.

ZTE Axon 7 - Tele2 - 3G signal - 2 crtice - normalno surfanje i poziv.

Za pregled LTE Tele2 signala na Sljemenu ( i općenito HR 3G i 4G, mapirali korisnici s vlastitim mobitelima)
https://www.cellmapper.net/map?MCC=2...TECAOnly=false

Drugi primjer.

Šestinski dol, 650 metara udaljenost od Ilice, polu podrum zgrade (ispred ulaza u zgradu, ne u samom podrumu).
Samsung S4 HT signal - 2G 1-2 crtice, učestalo prekidanje poziva.
ZTE Axon 7 Tele2 - 3G 2 crtice - nikad ne prebaci na 2G mrežu.

Napisao sam točno modele telefona za bolju usporedbu.
S6, puni Tele2 "roaming" signal, 17 poziva (ne šalim se, kolega je zbilja lutao po garaži), 0 uspješnih. Koja je tvoja poanta?

Citiraj:
Ne znam zašto ljudi komentiraju nešto što ne koriste jer im je neko nešto rekao.
Zato jer sam kolegu tražio po garaži.
Citiraj:
Svako malo mi netko kaže da Tele2 nema signala u Zagrebu jer 2007 kad su oni koristili tad je bio loš signal.
kolovoz 2016.
Citiraj:
Što tim ljudima odgovoriti na taj komentar?
Najbolje ništa.
Citiraj:
Uostalom svima nama je interesu da konkurencija bude što jača, za kranjeg korisnika to znači niže cijene i bolja usluga.
Ovdje se apsolutno slažemo, osobno bi volio da je Tele2 još jača konkurencija gamadi iz HTa i VIP-a.
Ajde, živio!
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2016., 23:47   #1446
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984



O, oprosti, učinilo mi se da sam ja počeo sa ovakvim komentarima:

A ne, čekaj, nisam...



Ne, nego uopće ga ne koristim.



Good for you!

K
Ne čitaš. Isti kolega, isti mob, nekoliko navrata.

Probaj nekoliko desetaka poziva u malo duljem vremenskom periodu.

Mogu. Kolegica iz sobe ima Tele2. Ne radi u liftu ni u garaži.



Apsolutno, i to ne na jednom mjestu.




"Oprostite, jesam dobio hitnu službu? Frend mi se izgubio u garaži, ali ga ne mogu dobiti..."

Čekaj, to mogu napraviti dok lutam garažom bez signala?

I to ti je normalna situacija da imaš blindspotove u garaži?


Ljudi koje znam i koji koriste Tele2 mi se nisu pohvalili da su osjetili promjene o kojima pričaš, tako da ne mogu komentirati. Znam samo da kod mene ne radi.



S6, puni Tele2 "roaming" signal, 17 poziva (ne šalim se, kolega je zbilja lutao po garaži), 0 uspješnih. Koja je tvoja poanta?


Zato jer sam kolegu tražio po garaži.

kolovoz 2016.

Najbolje ništa.

Ovdje se apsolutno slažemo, osobno bi volio da je Tele2 još jača konkurencija gamadi iz HTa i VIP-a.
Ajde, živio!


Iz ovog nepregledno i bezveze sarkastičnog posta sam shvatio da si ti kolegu izgubio u auto garaži, zvao 17 puta i nisi ga mogao dobiti iako je imao puni signal. Te kolegica iz sobe nema signala u liftu i opet garaži.

Pošto često tvoji kolege koriste mobitele u garaži i liftove njihova jedina solucija je promjena operatera.

Opet uz promjenu broja za 3 dana i 2 operatera i 3 virtualna nemate što biti na Tele2, a kamoli gnojiti ovu temu na funny i "jasamjakopametan" način. Živio
-->
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
Isto tako unutarnji parking Sesvete Konzuma Tele2 nema signala, VIP 4G+.
Put autom sesvete - velika gorica autocestom (ili bilo kakvo điranje okolo zagreba obilaznicom) nema smisla telefonirajući jer signal puca svako malo.
Sveti Ivan Zelina, 600m od centra kuća moraš hodati okolo da moooožda uspiješ pričati.

Istina, puno previše toga ovisi o tome svemu. Možda je u tvom slučaju dovoljno da si switchao kartice pa bi na ZTE imao HT signal jer je jednostavno po tom pitanju bolji.

Korisnik sam TELE2 bit će za 3 dana 2 godine. Istina je da ni tvoje ni moje mišljenje nije mjerodavno, ali iz mog primjera tele2 ni mrtav, a i tako preporučam dalje.

Kvalitetu razgovora neću niti pitati, ako pod kvalitetom mislimo na glasnoću. Sa mog vipa zvat tele2 demfano, HT i sve ostalo ludnica.
Kao što si sam rekao, puno faktora ovisi. Malo mi je teško vjerovati da baš toliko loše Tele2 radi u tvom slučaju kad ja vozeči se A1 Zagreb-Zadar gdje svako malo prebacuje Tele2-HT signal ne gubim nigdje signal niti mrežnu uslugu (nažalost nisam preveliki korisnik poziva, ali ono što malo pričam na A1 nikad nemam ispad usluge).

Jedino ti ne priznajem obilaznicu, na 3G sam Bregana-Sesvete prošao više od 100x tamo i nazad, na 4G sam bio samo Bregana-Velika Kosnica i nikad nikakvih problema sa signalom na navedenom području. Testirano i običnim pozivom i skype pozivom i mjerenjem signala. Mobiteli Xperia Z i ZTE Axon 7. Tako da ti ne vjerujem ni malo da se na obilaznici ne može pričati. Ni najmanje.

Karta za 3G
https://www.cellmapper.net/map?MCC=2...TECAOnly=false

Karta za 4G
https://www.cellmapper.net/map?MCC=2...TECAOnly=false

Sutra opalim Speedtest na 4G mreži malo prije odmaralište Plitvica pri brzini 130km/h jer koliko vidim tu je najslabiji signal na potezu Bregana - Velika Kosnica. Ako neki forumaš želi obaviti razgovor na obilaznici može broj u inbox

Stvarno ne vidim zašto toliko hejtate Tele2 kad je prijenos broja 3 dana i postoji 2 mobilna operatera i 3 virtualna operatera.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova



O, oprosti, učinilo mi se da sam ja počeo sa ovakvim komentarima:

A ne, čekaj, nisam...



Ne, nego uopće ga ne koristim.



Good for you!

K
Ne čitaš. Isti kolega, isti mob, nekoliko navrata.

Probaj nekoliko desetaka poziva u malo duljem vremenskom periodu.

Mogu. Kolegica iz sobe ima Tele2. Ne radi u liftu ni u garaži.



Apsolutno, i to ne na jednom mjestu.




"Oprostite, jesam dobio hitnu službu? Frend mi se izgubio u garaži, ali ga ne mogu dobiti..."

Čekaj, to mogu napraviti dok lutam garažom bez signala?

I to ti je normalna situacija da imaš blindspotove u garaži?


Ljudi koje znam i koji koriste Tele2 mi se nisu pohvalili da su osjetili promjene o kojima pričaš, tako da ne mogu komentirati. Znam samo da kod mene ne radi.



S6, puni Tele2 "roaming" signal, 17 poziva (ne šalim se, kolega je zbilja lutao po garaži), 0 uspješnih. Koja je tvoja poanta?


Zato jer sam kolegu tražio po garaži.

kolovoz 2016.

Najbolje ništa.

Ovdje se apsolutno slažemo, osobno bi volio da je Tele2 još jača konkurencija gamadi iz HTa i VIP-a.
Ajde, živio!


Iz ovog nepregledno i bezveze sarkastičnog posta sam shvatio da si ti kolegu izgubio u auto garaži, zvao 17 puta i nisi ga mogao dobiti iako je imao puni signal. Te kolegica iz sobe nema signala u liftu i opet garaži.

Pošto često tvoji kolege koriste mobitele u garaži i liftove njihova jedina solucija je promjena operatera.

Opet uz promjenu broja za 3 dana i 2 operatera i 3 virtualna nemate što biti na Tele2, a kamoli gnojiti ovu temu na funny i "jasamjakopametan" način. Živio
__________________
CellMapper INFO
Vađenje šifri i debrand Fritz 7360 H1

Zadnje izmijenjeno od: sipe. 27.10.2016. u 23:55.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 00:20   #1447
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Nema tu nikakve mržnje, samo navođenje neugodnog iskustva da mob pokazuje puni signal, a nedostupan je. Radije da uopće nema signala pa da znam na čemu sam.

Ne znam da li je GG nekakva iznimka ili pravilo kod Tele2, ali je to po meni važno znati prilikom odabira operatera.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 20:14   #1448
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Da završimo diskusiju.

Mjereno nakon čvora Jankomir u smjeru istoka.

Brzina downloada: 136km/h
Brina uploda: 114km/h
(slikao suputnik )





Živjeli svi
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 01:04   #1449
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Tele2 od kad je na 4G radi odlično
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 01:43   #1450
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
@sipe
Dobro, kakve ima veze brzine testiranja dok voziš? Da li surfaš uopće na mobitelu? Mislim ono, glupo dokazivanje kvalitete mreže na po cesti.
To se ne mjeri tako i totalni promašaj.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2016., 23:35   #1451
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@sipe
Dobro, kakve ima veze brzine testiranja dok voziš? Da li surfaš uopće na mobitelu? Mislim ono, glupo dokazivanje kvalitete mreže na po cesti.
To se ne mjeri tako i totalni promašaj.
Samo sam pokazao da na autocesti postoji kvalitetan signal Tele2 mreže, ako mogu povuć 30Mbit onda sigurno imam dovoljno signala za neometano telefoniranje.

Postoji veza mobilnosti i handoffa ćelije, dosezanje kraja pokrivenosti ćelije
hrcak.srce.hr/file/111115

Postoji termin "Multipath propagation", te u 4G mreži postoje 3 modela koja možete sami simulirati, za modeliranje se koristi Rayleighov model
  • Extended Pedestrian A model (EPA)
  • Extended Vehicular A model (EVA)
  • Extended Typical Urban model (ETU)
https://www.mathworks.com/help/lte/u....mathworks.com
https://www.mathworks.com/help/lte/u...-channels.html


I na kraju da malo pojasnimo, ukoliko se je terminal, antena ili oboje pokretljivi, mijenjaju se karakteristike kanala. Druga stvar je da vaš mobitel prima izvor signala iz više izvora, jer uz direktni prijem od bazne stanice dobijate i malo izmjenjeni signal zbog odbijanja, gušenja, sjenčanja i slično. Ti odbijeni signali dolaze uz neko vremensko kašnjenje i promjene amplitude.

Da bi se iskoristili ti odbijeni signali koristi se model "Tapped Delay Line" pomoću kojeg koristimo sve signale koje smo primili kao jedan na način da radimo nekoliko uzrokovanja, skaliramo i zbrojimo ih te dobijemo signal sličan izvornom signalu.

Još jedan pojam važan je Dopplerovo proširenje koje pokazuje proširenje spektra signala prilikom prijema.

Sad kad smo naučili osnovne parametre, pomoću modela i tablica simulirati kakvu kvalitetu signala ćemo imati u nekom trenutku nekom brzinom. Kvaliteta signala vam se mijenja dok stojite na livadi i antena je 10 metara ispred vas, a kamoli dok se vozite obilaznicom gdje je bazna stanica udaljena od vas 3km i signal se odbija doslovno od grane drveta.

Tako da primjem signala nije samo jedna crta od antene do mobitela i nije važno jer stojite, sjedite, vozite se u tramvaju, autom, busom, helikompterom
Bonus štivo
https://drakic.files.wordpress.com/2...3-slajdovi.ppt

Nemojte zamjeriti na greškama, imam skromno znanje o radiokomunikaciji, nije moj smjer
Ima tu materijala za učit cijeli semestar, pa i godinu
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 01:27   #1452
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@sipe
Dobro, kakve ima veze brzine testiranja dok voziš? Da li surfaš uopće na mobitelu? Mislim ono, glupo dokazivanje kvalitete mreže na po cesti.
To se ne mjeri tako i totalni promašaj.
Ti ga isto izblebneš i ostaneš živ.
Ajde onda ti reci kako i gdje se mjeri signal, kad već se kužiš i u radio valove

Kolega se potrudio i dao je korisne informacije. Nekome korisne, nekome BMK. Ne treba odma đonom na kolegu.


@sipe
Svaka čast na trudu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 21:49   #1453
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
ekipa jel itko od vas prebacivao broj na tele2 i uzimao xbox one s ? zanima me ako jeste koja je cijena u ovoj tarifi raspali od 85kn ? osim tih 85 kn i ta jedna kuna šta se daje odmah...kolika je rata za uređaj i ima li je uopće ?
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 04:45   #1454
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Evo jedna tarifa za 70 kuna mjesecno,ali steta sto je samo privremena http://www.tele2.hr/privatni-korisni...-surfere/p232/

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2016., 00:33   #1455
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Uz pomoć autora stranice CellMapper sada su sve 4G bazne stanice locirane s greškom +- 10-20 metara.

https://www.cellmapper.net/map?MCC=2...TECAOnly=false

Trenutno se pokazuju sve bazne stanice koje su mapirane, sve nove bazne stanice koje se mapiraju automatski su točno locirane.

Koga zanima više informacija samo pitajte
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 19:54   #1456
MatijaV
Premium
 
MatijaV's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 131
Ekipa novi sam u temi a novi i na Tele2 pretplati, i došao prvi račun kako sam na pretplati i šok nije ništa strašno ali mene zanima zašto se to dešava, dakle na detaljnom mjesečnom ispisu prometa skoro svaki dan imam spajanje na data promet u razdoblju od 22-06h a u tom razdoblje najčešče spavam i dok spavam imam naviku isključiti WiFi i data promet a oni meni uredno bilježe da imam spajanje i skidaju po 5-10Mb prometa. Inaće radi se o Galaxy S7 Edge uređaju, ne znam jel do uređaja ili nešto drugo? Dali ima tko kakvu ideju za pomoć?
MatijaV je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 21:03   #1457
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Jel ti na mobitelu mobile data monitor zabiljezio veliku potrosnju taj mjesec?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 21:10   #1458
MatijaV
Premium
 
MatijaV's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 131
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Jel ti na mobitelu mobile data monitor zabiljezio veliku potrosnju taj mjesec?
Skoro da je premašilo 3GB koje imam mjesečno ugovorene, falilo je cca 200MB da bi bilo prekoračenje... inače prije dok sam bio u bonbon-u na bonovima 3GB su mi mjesečno sasvim dovoljne bile surfanje sve aplikacije koje koristim bez ikakvih ograničenja... no opet tamo nisam znao dali se je trošilo šta preko noći ili ne, ovo sam sad vidio na ispisu koji sam dobio uz račun... instalirao sam danas aplikaciju My Data Manager pa ču s njom pratiti koji dan da vidim.
MatijaV je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 21:57   #1459
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Preporucam ti da napravis limit potrosnje, tj blokiranje troskova izvan mjesecne tarife i onda si miran.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 23:01   #1460
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Većina tarifa u Tele2 ima limit kad potrošio mb u tarifi, tako da nema straha od velikog računa
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 15:34   #1461
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 16:00   #1462
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor ćubi Pregled postova
A i pokucni je isto flat s 1 tb limitom 190 kn..steta sta nisu ranije izasli s ovom tarifom.
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 16:10   #1463
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor ćubi Pregled postova
kad potrosis 5 gigi/dan moras slat sms da aktiviraju jos 2,pa jos 2,pa jos 2...

Tako da je pokucni od 1TB/misec bolja opcija, ako se koristi SIM u routeru

A ako se koristi u mobitelu, onda bolje ta tarifa nova
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 17:38   #1464
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
ne mora značiti. imaš 3G/4G routere s kojima možeš slati i primati sms poruke. a i da nemreš, opet se više isplati vaditi van i unutra sim karticu.
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 18:21   #1465
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ne mora značiti. imaš 3G/4G routere s kojima možeš slati i primati sms poruke. a i da nemreš, opet se više isplati vaditi van i unutra sim karticu.
Ako je ima ko vadit i stavljat onda da.
A sad zbog 20kn razlike...
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 19:15   #1466
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Ako je netko imao slicnu situaciju ili zna sigurno jel moguce
Prijatelju istice ugovor u 10m. Uredno placa. Moze produzit ugovor 180 ranije al "mora" navest da nema mobitela tako da mu odobre tih 180 dana ranije. E sad. On bi uzea novi mob na opciju uređaj.
Trenutno je na tarifi mix 75 koja mu odgovara sta dobiva jer vise i ne trosi.
Pitanje je, jel moze dobit bolju tarifu za istu cijenu (75kn+10kn) u nekakvim pregovorima i jel moze dobit popust na uređaj? Znam da moze nego pitam zbog tih 180 dana
I jel netko primjetio jel neki uređaj bio skuplji kad je dosao u redovnu ponudu od prednaruđbe ili je samo prednost prednaruđbe sta se dobije prije i ako bude neki poklon uz?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 19:33   #1467
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Nije loša ova nova mobilna tarifa, pretpostavljam da nema ni uspostave poziva jel ?

Ima li Tele2 nešto slično ka šta Vip ima MULTISIM opciju ? Ono da moš imat više sim kartica uvezanih na isti broj, da moš imat isti broj sa uključenom tarifom u više uređaja ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 20:08   #1468
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Nije loša ova nova mobilna tarifa, pretpostavljam da nema ni uspostave poziva jel ?

Ima li Tele2 nešto slično ka šta Vip ima MULTISIM opciju ? Ono da moš imat više sim kartica uvezanih na isti broj, da moš imat isti broj sa uključenom tarifom u više uređaja ?
samo vip ima multisim...navodno je oprema skupa pun k

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 20:34   #1469
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
U kom smislu skupa, misliš mobilnim operaterima ? Nemam pojma o njihovoj opremi, pa neznam šta može biti skupo.

A ta usluga kod vip-a nije sama po sebi skupa, dođe 25 kuna/mjesečno po dodatnoj sim kartici. Može se imat 1 ili 2 dodatne simice.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 21:35   #1470
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
tak mi je reko lik iz tele2

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na