Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2011., 22:38   #361
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Kaj su u SLO jeftiniji uređaji? Kodirani na njihove mreže ili u slobodnoj prodaji?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 22:44   #362
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Zvali su danas iz Tele2, da pitaju u čemu je problem i zašto više ne želim biti njihov korisnik pa sam podnio zahjev za raskid. Rekao sam da uz cijene uredjaja kakve jesu, nemam računicu za novi ugovor te da konkurencija ima osjetno bolje uvjete, a i da mi je dosta više njihovih poteškoca oko nemogucnosti provjere potrosnje i nesposobnu sluzbu za korisnike koje mi niti jednom nista nije rjesila, te opcenito da im je kvaliteta mreže nikakva kao ni briga za postojece korisnike. Onda se razgovor nastavio sa ponudom nekih uredjaja i plaćanja manje potrošnje a imanja veće, ali nije me to nimalo zanimalo. Sad očekujem uplatnicu zadnju, bonbon broj je spreman a sutra odo u Sloveniju po galaxy S2 koji me čeka. Jedna ovca manje u Tele2.
koliko te ispada S2 u Zloveniji?

Inace sam ja podnio zahtjev za prelazak na bonove, ali su me zvali iz sluzbe i "nagovorili" da ostanem pretplatnik. Doduse, ja do sada nisam imao nikakvih problema s njima, tako da nisam trebao SZK u dosadasnjih 7 godina koliko sam njihov pretplatnik, molim boga da samo tako ostane sljedecih 12 mjeseci
Inace sam gledao konkurenciju (razmisljao o prelasku), nije bon-bon los, ali ja koristim mob pretezno za pozive, i tu je knock-out tarifa bila ok s cijenama. Ima opcija na bonove, pa ovi paketi, pa oni ali nemam volje stalno pikati po mobitelu i mozgati koju tarifu imam i koliko mi jos to traje (i jos samo da moram po bon recimo u nedjelju navecer, a vani kisurina pada ).
Ugl gospodja Stefica me zvala iz sluzbe za korisnike, dala mi dobru ponudu za telefon i ja produzio na jos godinu dana. Neka samo sve ostane kao i do sada, kuc-kuc
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2011., 23:49   #363
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
dobro dragi ljudi, jel problem konkretno reci za koje novce su vam dali koji telefon? a ne sve nesto okolisati

meni istice ugovor za koji dan pa zelim znati sto mi je raditi.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 06:12   #364
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
mislim da trebas pricekati pocetak 11 mjeseca da se oni ocituju o tome jer im jos traje razdoblje prilagodbe, pa jos nista nije definitivno. Bit ce opcija bez tih "penala" samo to oni jos trebaju priopciti, na koji nacin ce se to moci.
Na koju foru raskid bez penala? Koliko ja znam, toga nema, ali ako ima, budite kolegijalni i podijelite informaciju...

Ono što je meni poznato je to da od 8.11. (ako se ne varam) mi pretplatnici koji hoćemo prijevremeni raskid dobivamo na izbor - vraćamo im popust koji su nam dali prilikom kupovine uređaja ili minimalna mjesečna naknada puta broj preostalih mjesečnih naknada... Ja u oba slučaja vidim penale - na ovaj ili onaj način.
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 06:13   #365
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
dobro dragi ljudi, jel problem konkretno reci za koje novce su vam dali koji telefon? a ne sve nesto okolisati

meni istice ugovor za koji dan pa zelim znati sto mi je raditi.
Potpis!

Nisu vam valjda rekli kako to ne smijete nikome drugome reći?
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 08:35   #366
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
dobro dragi ljudi, jel problem konkretno reci za koje novce su vam dali koji telefon? a ne sve nesto okolisati

meni istice ugovor za koji dan pa zelim znati sto mi je raditi.
ne bih volio da se ljudi na mene pozivaju u SZK, sorry.


Citiraj:
Autor sith_lord Pregled postova
Na koju foru raskid bez penala? Koliko ja znam, toga nema, ali ako ima, budite kolegijalni i podijelite informaciju...

Ono što je meni poznato je to da od 8.11. (ako se ne varam) mi pretplatnici koji hoćemo prijevremeni raskid dobivamo na izbor - vraćamo im popust koji su nam dali prilikom kupovine uređaja ili minimalna mjesečna naknada puta broj preostalih mjesečnih naknada... Ja u oba slučaja vidim penale - na ovaj ili onaj način.
Znaci do sada si imao sljedeci slucaj: ako zelis prekinuti ugovor, placas odjednom sve iznose minimalnih mjesecnih pretplata do kraja pretplatnickog odnosa.
Od sada (koliko sam shvatio), ti u bilo kojem trentunku mozes prekinuti ugovor no placas samo ostatak "popusta" na telefon koji si uzeo. Znaci ako si uzeo HTC desire na pretplatu 24 mjeseca, dobio si cca 2400 kn popusta za njega (od njegove pune cijene) i ti nakon godine dana zelis prekinuti pretplatnicki odnos, ti im moras platiti 1200 kn za telefon i to je to (znaci 2400 kn podijelis s brojem mjeseci na koliko je zasnovan odnos i oduzmes koliko si odradio, toliko im manje placas telefon). Znaci nema full cijene telefona ili placanje ukupnog broja mjeseci do kraja, koliko bi inace platio.
Nadam se da sam dobro objasnio (i shvatio novi zakon).
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 08:58   #367
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
dobro dragi ljudi, jel problem konkretno reci za koje novce su vam dali koji telefon? a ne sve nesto okolisati

meni istice ugovor za koji dan pa zelim znati sto mi je raditi.
Nije okolišanje,nego jednostavno nisam bio tu Zvali su nakon kaj sam podnio zahtjev za raskid. Nisam upamtio sve, sjecam se da za 1kn sam mogao dobit galaxy mini,nokiu c5 od kaj sam upamtio a za malo više je bio neki htc, i to uz najmanju pretplatu.
Galaxy s2 ce me ispasti oko 400 eura, novi na sve mreže, vec sam isao po jedan prije par tjedana.

Zadnje izmijenjeno od: Router. 28.10.2011. u 02:33.
Router je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 14:27   #368
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
ne bih volio da se ljudi na mene pozivaju u SZK, sorry.

Znaci do sada si imao sljedeci slucaj: ako zelis prekinuti ugovor, placas odjednom sve iznose minimalnih mjesecnih pretplata do kraja pretplatnickog odnosa.
Od sada (koliko sam shvatio), ti u bilo kojem trentunku mozes prekinuti ugovor no placas samo ostatak "popusta" na telefon koji si uzeo. Znaci ako si uzeo HTC desire na pretplatu 24 mjeseca, dobio si cca 2400 kn popusta za njega (od njegove pune cijene) i ti nakon godine dana zelis prekinuti pretplatnicki odnos, ti im moras platiti 1200 kn za telefon i to je to (znaci 2400 kn podijelis s brojem mjeseci na koliko je zasnovan odnos i oduzmes koliko si odradio, toliko im manje placas telefon). Znaci nema full cijene telefona ili placanje ukupnog broja mjeseci do kraja, koliko bi inace platio.
Nadam se da sam dobro objasnio (i shvatio novi zakon).
Ma nema problema, ionako ću to i sam saznati za koji dan...

Igra riječi - nije da plaćaš samo razliku odnosno popust na mobitel, već biraš što ti je povoljnije, hoćeš li im vratiti preostale mjesečne naknade (kao što je to još uvijek aktualno) ili ćeš im vratiti popust koji si ostvario na mobitel prilikom zadnjeg produženja...
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 17:22   #369
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Moraju biti neki penali, jer jednostavno ugovor u neku ruku ne bi imao smisla, odnosno ne bi bio potreban.

Ovo što je alengrosevic rekao je točno u vezi prekidanja ugovora (plaćanja penala u obliku popusta na cijenu mobitela) + ova prva opcija s plaćanjem preostalih preplata do kraja ugovora. Dakle, ili to ili ovo.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 19:26   #370
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Pa to je ovo što sam ja gore napisao, ili..?

Citiraj:
Autor sith_lord
biraš što ti je povoljnije, hoćeš li im vratiti preostale mjesečne naknade (kao što je to još uvijek aktualno) ili ćeš im vratiti popust koji si ostvario na mobitel prilikom zadnjeg produženja...
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2011., 20:07   #371
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Dobro da sam produžio ugovor i uzo uređaj prije nego cijene porasle, mob sam platio 195 kuna a sad je 745.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 20:36   #372
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor sith_lord Pregled postova
Pa to je ovo što sam ja gore napisao, ili..?
Preletio sam, nisam vidio, sorry.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 20:40   #373
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Preletio sam, nisam vidio, sorry.
Sve 5.

Što se tiče pretplata, mislim da ću skroz raskrstiti s pretplatama jer koliko god da su primamljive neke ponude, toliko su mi i neisplative.

Pratim cijene uređaja već nekih pola godine i najisplativija opcija mi se čini oglasnik u ruke, odnosno Tržnica ili Njuškalo. Možda u startu bude nešto skuplje, ali na kraju me sve to dođe na isto, samo se ovako poštedim živaca i obvezivanja...
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2011., 13:35   #374
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
I jos ne placas radijske frekfencije , nisi obavezan svaki mjesec izrigat 200-300kn ako nemas, a uplatnice same dolaze...Bit ce zanimljivo vidjeti tko ce i dalje uzimati pretplate ako im tako povise cijene kolko se najavljuje..

Sto se SLO tice , bio sam nedavno tamo, sami uredaju u slobodnoj prodaji i nisu jeftiniji nego tu, ali na pretplatu..ohohoho.za 1 euro daju top uredaje , pretplata tipa 30eura al ti je prakticki flat i razgovori i internet.Drasticno povoljnije nego kod nas prije ovog zakona i ovih izmjena , a tek poslije..
Mreza je neka mala, nikad cuo za nju ; njihovu reklamu sam vidao po panoima po gradu ..
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2011., 13:53   #375
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Vani je svagdje tako - za sitnu paru uz pretplatu dobiješ pilu. A ovi kod nas te deru da je milina.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 11:12   #376
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Postovani, uklonjene su poteskoce vezane uz provjeru trenutne potrosnje. Ista će biti moguca od 09.11.2011. nakon obrade podataka. Zahvaljujemo na razumijevanju
Stvarno su mi dopizdili više! Kidam ugovor krajem mjeseca definitivno.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 11:26   #377
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Ja isto, stvarno su mi dosadili, prvo mi posalju da ce mi oduzimati 25kn s racuna i onda to ne naprave, jos 4 dana i odo ja zauvijek s Tele2.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 11:51   #378
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Jesu li stupili ti novi uvjeti za raskid pretplate, ne znam dal sam čorav ili šta no ja ništa od toga ne vidim u njihovim uvjetima korištenja?
doky je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2011., 00:27   #379
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Ćoro, odavno su stigli, nisi baš u toku...
Samo na moj izravni upit "A koliko ja onda moram platiti tu razliku" (popust na mobitel) - rekli su mi da im se obratim pismenim putem jer nemaju još tu informaciju. Tipično! Ma mislim ono, ne znam što su čekali i radili svo ovo vrijeme (3 mjeseca) i što su mislili da će ih prvo korisnici pitati kad to stupi na snagu... Po meni samo dobivanje na vremenu...
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2011., 14:31   #380
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Ma treba uzet ovcu Gregora za taoca i lijepo im zaprijetit.

http://imgon.net/pm-QFD9.html
doky je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2011., 16:56   #381
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Al' od Gregora su ostale samo kosti.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 00:09   #382
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
I jel neko prekino ugovor na "novi" način pa da kaže kako je prošlo?
doky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2011., 18:00   #383
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
cijeli dan me zeza net na mobu. malo hoce pa nece. primjetio netko provleme?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 16:23   #384
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
cijeli dan me zeza net na mobu. malo hoce pa nece. primjetio netko provleme?
Isto!

Mislio da me prebacivaju na t-mobile, ali ne! Važno da sam si adresu dućana mailao sam sebi sa linkom na google mapse. Uzeo 28" monitor (furao na garanciju) u ruke i otišao u kvart da bi zujao ko idiot pol sata jer nisam mogao na net da vidim točnu lokaciju!

A i prošli tjedan mi jedan dan malo radilo 15 minuta, pa nije 10 i tako 5 puta valjda! Gamad!
  Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 16:37   #385
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ja ne znam šta se toliko iščuđavate i imate brdo problema - koliko para, toliko muzike.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 16:43   #386
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa radi inače odlično!
  Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 12:11   #387
loklar
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
cijeli dan me zeza net na mobu. malo hoce pa nece. primjetio netko provleme?
mene vec treci dan net zeza, a SMS poruke poslane mi u subotu tek su jucer nekoliko komada, jedna za drugom stigle.
__________________
loklar je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 14:14   #388
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
jel mi moze netko objasniti razliku izmedju privatnih i poslovnih korisnika. naime zelim jedan mobitel, na produljivanje pretplate za privatne korisnike je 1800kn, a za poslovne 1200kn sa istom mjesecnom pretplatom.
  Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 14:47   #389
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
jel mi moze netko objasniti razliku izmedju privatnih i poslovnih korisnika. naime zelim jedan mobitel, na produljivanje pretplate za privatne korisnike je 1800kn, a za poslovne 1200kn sa istom mjesecnom pretplatom.
Poslovni korisnici su pravne osobe tj. poduzeća, dok su privatni korisnici fizičke osobe. Poslovni korisnici imaju povoljnije tarife i mobitele.

Meni ovih dana radi internet bez problema nisam primjetio nikakve probleme.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 15.12.2011. u 14:53.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 15:47   #390
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Ajme koje nezadovoljstvo
Ja sam prešao u ovoj akciji s t - mobile na bonove i mogu reći za te pare ne treba bolje očekivati (internet je koma, ne možeš 1Gb potrošiti ni da dubiš na glavi kakva im je veza )... Od njihovih 25/50kn dodatnih kuna da se fino razgovarati...

Smart tarifa 30 kn + nešto sitno za uspostavu poziva i razgovaram đabaleze.
Da nisu imali ovu akciju mislim da bi bio bonbon.
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na