Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2021., 11:10   #1
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Helium (HNT) Mine Crypto with Radio - upustva, iskustva i ostalo

FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2021., 21:58   #2
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Uzeti RAK miner ili neki drugi?

Koji je po vama najbolja opcija? Plan mi je staviti za početak na 3 lokacije u krugu od cca 1km.
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2021., 00:51   #3
Bradobradi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Visegrad, BiH
Postovi: 212
Sad neka me neko prosvijetli... da li je zarada samo sto imas sender ili kako se vec zove... miner.... da li je zarada od validnosti tvoje mreze (koliko sam skontao potvrde da mreza postoji ili tako nesto).... ili je zarada po podacima koji prodju preko tvoje mreze... odnosno korisnika istih.......
Bradobradi je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 16:44   #4
Ante697
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zg
Postovi: 31
Ako ima podataka bolja je zarada. Samo što ih sad nema nigdje. Može se kupit ali se čeka za RAK piše ovo ljeto da će shippat, a i to je upitno. Ne znam kako bi se to još carinilo kako je većinom iz USA. Vidim da ima NEBRA u UK isto out of stock ne možeš ni preorder. Karta pokrivenosti pokazuje da ih u zgu recimo već ima, a ima ih i dobrih po profitu
Ante697 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 13:08   #5
Filee
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Osijek
Postovi: 10
Da li je netko narucivao Bobcat 300, vidim da se moze orderat pa me zanima vrijeme za koliko dolazi otprilike. Koja je razlika izmedu njega i Nebre recimo

Da li se isplati uopce narucivati na ovom trzistu ako je vrijeme cekanja 3-4mj?
Filee je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 15:50   #6
Ante697
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zg
Postovi: 31
Kako sam ja shvatio da neke rezlike među proizvođačima baš i nema. Bobcat se jedini trenutno može naručit čeka se 8-12 tjedana dok RAK navodno
ima preko 100k narudžbi pa se očekuje da će imat najsporiju isporuku. NEBRA je u sličnoj situaciji. Ja bi si naručio Bobcat 300 ali me brine carina i pdv jer je to praktički 1/3 cijene
Ante697 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 14:16   #7
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
ja čekam 3 nebre, jedna bi kakti trebala sad u 5tom mjesecu ili krajem mjeseca a ostale dve do ljeta..
Pomama i potražnja je ogromna, a "zarada" čisto solidna za razilku od prošle godine kada je to bilo za mjesečni đeparac...

@FRipper
tak ti je svejedno koji uzmeš, svi su isti što se tiće majnanja... naruči od onoga koji će ti prije isporučiti, ali obzirom na trenutno stanje, ne očekuj ništa prije ljeta,
jednostavno je potražnja prevelika, 200k + narudžbi u par mjeseci i proizvođači ne mogu namiriti potražnju obzirom na nestašicu komponenti i stanje sa koronom :/
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 16:47   #8
Filee
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Osijek
Postovi: 10
Koliki će uopće biti mjesečni profit i da li bi mi isplativo bilo naručiti sada 2-3 minera da mi dođu tek oko 9mj. kada dođe do prvog halfing-a + broj hotspota ode gore za jedno 200k

Ali isto tako vrijednost HNT-a se predviđa da će ići gore u idućih nekoliko mjeseci.
Ako netko ima svoje neko mišljenje oko cijele priče bilo bi super ako bi podijelio. ��
Filee je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 15:47   #9
Ante697
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zg
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Filee Pregled postova
Koliki će uopće biti mjesečni profit i da li bi mi isplativo bilo naručiti sada 2-3 minera da mi dođu tek oko 9mj. kada dođe do prvog halfing-a + broj hotspota ode gore za jedno 200k

Ali isto tako vrijednost HNT-a se predviđa da će ići gore u idućih nekoliko mjeseci.
Ako netko ima svoje neko mišljenje oko cijele priče bilo bi super ako bi podijelio. ��
Nitko ti to ne moze tocno reci ali svakako ce se kopat manja kolicina hnta zbog nacina rada cijelog projekta ali ako cijena hnta ode gore onda ti je tako svejedno.
Logicno bi bilo da cijena ide gore, a isto tako vidjali smo i nelogicne situacije u cryptu. Svaka investicija ima svoje rizike.

Moje misljenje je da ce se tu dat nesto iskopat ali to opet najvise ovisi o poziciji i jacini antene, okruzenjem itd itd
Ante697 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 23:58   #10
Filee
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Osijek
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Ante697 Pregled postova
Nitko ti to ne moze tocno reci ali svakako ce se kopat manja kolicina hnta zbog nacina rada cijelog projekta ali ako cijena hnta ode gore onda ti je tako svejedno.
Logicno bi bilo da cijena ide gore, a isto tako vidjali smo i nelogicne situacije u cryptu. Svaka investicija ima svoje rizike.

Moje misljenje je da ce se tu dat nesto iskopat ali to opet najvise ovisi o poziciji i jacini antene, okruzenjem itd itd
A jesi vidio negdje ili pronasao antenu za upgradeat i koje su cijene?
Ja sam uspio pronaci ali samo za USA model minera
Filee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2021., 01:25   #11
Arba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Rab
Postovi: 55
Svejedno je koji miner, svi daju isto, samo im je kućište drugačije. Miner kad nema nikoga u blizini (10-20km) stvara od 10 do nekih 100-150 HNT mjesečno. Oko 0.05 stvara svako par sati i tako skupi oko 10 mjesečno. Ponekad potvrdi transakciju i onda izbaci po 13 komada jedan ili par puta.
Kad ima par drugih uređaja u blizini izbacuje od 200 do 800 HNT mjesečno ali naletio sam na mapi na jednoga koji je u mjesec dana skupio 1480 HNT.

Ja si zadnjih mjesec dana sebi i drugima naručujem od Nebre za 2600 kuna komad i čekam da dodju i kako si skupim usput naručim još koji.
__________________
Helium Zone
Arba je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 15:48   #12
Filee
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Osijek
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Arba Pregled postova
Svejedno je koji miner, svi daju isto, samo im je kućište drugačije. Miner kad nema nikoga u blizini (10-20km) stvara od 10 do nekih 100-150 HNT mjesečno. Oko 0.05 stvara svako par sati i tako skupi oko 10 mjesečno. Ponekad potvrdi transakciju i onda izbaci po 13 komada jedan ili par puta.
Kad ima par drugih uređaja u blizini izbacuje od 200 do 800 HNT mjesečno ali naletio sam na mapi na jednoga koji je u mjesec dana skupio 1480 HNT.

Ja si zadnjih mjesec dana sebi i drugima naručujem od Nebre za 2600 kuna komad i čekam da dodju i kako si skupim usput naručim još koji.
Odakle narucujes nebre trenutno, gledao sam distrelec.biz i nemogu naruciti. Btw placas li carinu na njih?

Kao sto je Ante697 rekao, na Bobcat 300 ode oko 600$ i dodaj bar jos 200$ carinu i taksu pa mi je to naspram tvojih navedenih 2600kn/komad malo previse
Filee je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 09:52   #13
Arba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Rab
Postovi: 55
Naručujem ih preko svog obrta i pripremam si webshop za Hrvatsku sa Rak minerima i opremom. To mi je trenutno cijena koju plaćam po komadu bez ikakvih dodatnih troškova, mislim da cu staviti oko 3000 - 3200 kuna cijenu za indoor Nebru ako im se u međuvremenu ne podigne cijena kao od calchipconnect.
Trenutno još mogu naručivati ali ako se uskoro ne popravi situacija i mene će blokirati na neko vrijeme kao i sve druge.
__________________
Helium Zone
Arba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 11:05   #14
Ante697
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zg
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Arba Pregled postova
Svejedno je koji miner, svi daju isto, samo im je kućište drugačije. Miner kad nema nikoga u blizini (10-20km) stvara od 10 do nekih 100-150 HNT mjesečno. Oko 0.05 stvara svako par sati i tako skupi oko 10 mjesečno. Ponekad potvrdi transakciju i onda izbaci po 13 komada jedan ili par puta.
Kad ima par drugih uređaja u blizini izbacuje od 200 do 800 HNT mjesečno ali naletio sam na mapi na jednoga koji je u mjesec dana skupio 1480 HNT.

Ja si zadnjih mjesec dana sebi i drugima naručujem od Nebre za 2600 kuna komad i čekam da dodju i kako si skupim usput naručim još koji.
Dok nama mineri dodju situacija po pitanju iskopanih hntova ce bit daleko losija od ovoga sto si ti napisao.
HNT reward (fiksni broj) se dijeil na sve minere u mrezi i za par mjeseci kad se pojavi jos tisuce minera(100k+?) to ce se vjerojatno brutalno srezat.
Isto tako u 8 mj ide halving tako da ne bi bas racunao na zarade kao sto su sada.

Kopat ce se vjv par komada mjesecno ako budes pokrivao sva tri faktora (nearby ap, challnege, witness) sto ce opet bit dobro ako cijena coina ode gore.

Sto se minera tice mislim da nebra ide iz UK pa mislim da te opet kaci porez/carina. Svakako Nebra i Rak imaju tolko narudbi da je upitno oce li doci do nove godine.
Ni s bobcatom nije idealna situacija ali zbog nacina placanja mugglepayom dosta manji broj narudbi imaju pa se pretpostavlja da najbrze dolazi (ne mora bit istina), a deklariraju dostavu 8-12 tjedana od 1.5.

Cijene minera su slicne, a bobcat je skuplji ali u startu ima duplo jacu antenu od ostalih i ima antenu na kablu. Jos su tu quadcore cpu 64gb memorije al sad ne znam kolko je to bitan faktor.
Svakako mislim da ce se bilo koji od njih brzo isplatit a i nije neki preogroman ulog. Ja sam isao na bobcata vise komada prvenstveno zbog brzine dostave i antene.
Ante697 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 11:45   #15
Arba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Rab
Postovi: 55
Cijena HNT u siječnju je bila oko 2-3$, trenutno se vrti od 16-19$ tako da oni po meni trenutno daju i previše, halving može po meni i danas s obzirom kolika mu je cijena a sad su i najavili 5G preko Heliuma tako da je moje mišljenje kako god bude trenutno i slijedecih par godina dok ne izmisle nešto novo, ovo je za mene pun pogodak.

Mineri su oko 3000 - 4000 kn. Praktički nema troškove struje nego samo zarada koliko god da izbaci. Neka mu padne cijena kao i BTC 2018 i meni to ne stvara probleme kao sa minerima sa grafičkama.


Ne kaci me vise ni porez, ni carina, ni poštarina.


A za antenu sam narucio jacu vanjsku.
__________________
Helium Zone
Arba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 13:02   #16
Ante697
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zg
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Arba Pregled postova
Cijena HNT u siječnju je bila oko 2-3$, trenutno se vrti od 16-19$ tako da oni po meni trenutno daju i previše, halving može po meni i danas s obzirom kolika mu je cijena a sad su i najavili 5G preko Heliuma tako da je moje mišljenje kako god bude trenutno i slijedecih par godina dok ne izmisle nešto novo, ovo je za mene pun pogodak.

Mineri su oko 3000 - 4000 kn. Praktički nema troškove struje nego samo zarada koliko god da izbaci. Neka mu padne cijena kao i BTC 2018 i meni to ne stvara probleme kao sa minerima sa grafičkama.


Ne kaci me vise ni porez, ni carina, ni poštarina.


A za antenu sam narucio jacu vanjsku.
Slazem se s tobom

Koju si antenu i gdje narucio? Javi kad dodju bas me zanima kolko ce im trebat
Ante697 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 15:59   #17
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Ante697 Pregled postova
Dok nama mineri dodju situacija po pitanju iskopanih hntova ce bit daleko losija od ovoga sto si ti napisao.
HNT reward (fiksni broj) se dijeil na sve minere u mrezi i za par mjeseci kad se pojavi jos tisuce minera(100k+?) to ce se vjerojatno brutalno srezat.
Isto tako u 8 mj ide halving tako da ne bi bas racunao na zarade kao sto su sada.

Kopat ce se vjv par komada mjesecno ako budes pokrivao sva tri faktora (nearby ap, challnege, witness) sto ce opet bit dobro ako cijena coina ode gore.

Sto se minera tice mislim da nebra ide iz UK pa mislim da te opet kaci porez/carina. Svakako Nebra i Rak imaju tolko narudbi da je upitno oce li doci do nove godine.
Ni s bobcatom nije idealna situacija ali zbog nacina placanja mugglepayom dosta manji broj narudbi imaju pa se pretpostavlja da najbrze dolazi (ne mora bit istina), a deklariraju dostavu 8-12 tjedana od 1.5.

Cijene minera su slicne, a bobcat je skuplji ali u startu ima duplo jacu antenu od ostalih i ima antenu na kablu. Jos su tu quadcore cpu 64gb memorije al sad ne znam kolko je to bitan faktor.
Svakako mislim da ce se bilo koji od njih brzo isplatit a i nije neki preogroman ulog. Ja sam isao na bobcata vise komada prvenstveno zbog brzine dostave i antene.



ja nebre naručio preko Distrelec-a (niskozemska,eu narafski), ispalo 2700kn/kom (oko 360€) sa uračunatom poštarinom i porezom, tako da moraš bit lud narčivat direkt od nebre pa se jebavat sa carinom i porezom kasnije...
btw, obzirom na trenutnu nestašicu i potražnju, skoro pa je gotovo nemoguće kupiti ili naručiti uređaj u nekom razumnom roku, nažalost.

apropo zarade (trenutne, prije rezanja za par mjeseci, i nakon što dođe hrpa ostalih online), solo iskopa oko 5-10tak hnta mjesečno,
a već sa dva ili tri u okolici, ako se witnessaju redovito, negdje oko 100hnt... može čak i do cca 150 bez jebemti...

preko toga je nategnuto sa 2 ili 3 uokolo, jer ima masu faktora o kojima zavisi nekakva mjesečna zarada, tako da nije baš ni blizu jednostavno predvidjeti zaradu.


kako god, oni koji su već uletili u to i oni koji namjeravaju, bit će nam to fini "đeparac" za koju godinu
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 16:54   #18
Ante697
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zg
Postovi: 31
Citiraj:
Autor BSA<AK-47> Pregled postova
ja nebre naručio preko Distrelec-a (niskozemska,eu narafski), ispalo 2700kn/kom (oko 360€) sa uračunatom poštarinom i porezom, tako da moraš bit lud narčivat direkt od nebre pa se jebavat sa carinom i porezom kasnije...
btw, obzirom na trenutnu nestašicu i potražnju, skoro pa je gotovo nemoguće kupiti ili naručiti uređaj u nekom razumnom roku, nažalost.

apropo zarade (trenutne, prije rezanja za par mjeseci, i nakon što dođe hrpa ostalih online), solo iskopa oko 5-10tak hnta mjesečno,
a već sa dva ili tri u okolici, ako se witnessaju redovito, negdje oko 100hnt... može čak i do cca 150 bez jebemti...

preko toga je nategnuto sa 2 ili 3 uokolo, jer ima masu faktora o kojima zavisi nekakva mjesečna zarada, tako da nije baš ni blizu jednostavno predvidjeti zaradu.


kako god, oni koji su već uletili u to i oni koji namjeravaju, bit će nam to fini "đeparac" za koju godinu
Ma super je to ak si uspio davno kupit na distrelecu, a sad kupujes di stignes.

Pitanje je kad ce i hoce li ih distrelec dobit opet
Ante697 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 21:32   #19
Arba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Rab
Postovi: 55
Potražnja gori, vidio sam screenshot samo jedan lik je preko Emrita skupio preko 6000 referrala. Nestašicu možete i njima zahvaliti jer je masa ekipe naručila preko njih.
__________________
Helium Zone
Arba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 21:35   #20
Arba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Rab
Postovi: 55
__________________
Helium Zone
Arba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 21:39   #21
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Ante697 Pregled postova
Ma super je to ak si uspio davno kupit na distrelecu, a sad kupujes di stignes.

Pitanje je kad ce i hoce li ih distrelec dobit opet

jbga, distrelec ovisi o nebri, a nebra je stopirala narudžbe trenutno, bar dok ne isporuče par batcheva...

Narafski da budu imali opet kad se prodaju ko kikiriki...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 21:41   #22
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Arba Pregled postova

yep, djetilć ima jebenu poziciju i i još jebeniju visinu, i mislim da mu je još uvjek stock antena na uređaju....

woodpecker i nutty su mislim najjači u ZG kaj se tiče mjesečne zarade (još im je jedan blizu, solidan na istoku), imaju jebačku visinu i to im je prednost...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 07.05.2021. u 22:11.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 16:13   #23
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Ekipa koja je dobila minera, što se dodatno plaćali? PDV, Carina?
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2021., 03:35   #24
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Bas me zanima jel itko dobio sad kad su napokon poceli ponovno shipat
https://www.nebra.com/blogs/news/13t...eid=06f92b9d3c
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2021., 08:10   #25
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Koliko gledam specifikacije uređaja, on je puno ekološkiji s obzirom ba potrošnju struje, od kopača bitcoina i sl.
Znači ima perspektivu.

Plus, dobivaš i neku vrst samostalne mreže.
Bit će zanimljiv daljnji razvoj.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 08:01   #26
martantoni
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
da samo se nezna kad ce se ponovno moci kupiti, trazio sam jucer po netu ali nista
martantoni je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 09:43   #27
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor martantoni Pregled postova
da samo se nezna kad ce se ponovno moci kupiti, trazio sam jucer po netu ali nista
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 10:33   #28
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kad ce to biti dostupno i jel mogu narucit ono vise komada odjednom?

I kakvog smisla bi to imalo u nekoj zabiti gdje nema nikakvih firmi, naprimjer u selu gdje prevladava poljoprivreda, dakle nista AI, internet i tako to? Mislim kupiti najmanje 2 komada pa ih zajendo spojiti, jel bi to onda donosilo zaradu, jer vidim tu kod mene po jedan imaju ljudi i nemaju neku zaradu...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 10:41   #29
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Kad ce to biti dostupno i jel mogu narucit ono vise komada odjednom?

I kakvog smisla bi to imalo u nekoj zabiti gdje nema nikakvih firmi, naprimjer u selu gdje prevladava poljoprivreda, dakle nista AI, internet i tako to? Mislim kupiti najmanje 2 komada pa ih zajendo spojiti, jel bi to onda donosilo zaradu, jer vidim tu kod mene po jedan imaju ljudi i nemaju neku zaradu...
solo uređaji skupe jedva par hnt mjesečno,
za nešto konkretnije bih preporučio barem još dva u blizini (minimum 300m razmaka),
internet je must have, bez toga ne rade, tako da to moraš riješit na neki način kako god možeš.
ja na jednoj lokaciji imam iskon internet sim u starom android mobu koji je internet hotspot (50kn mjesečno/60gb, bez ugovorne obaveze), radi bez greške.

dostupnost uređaja je trenutno nepoznanica svima, pitanje kakvo će biti stanje iza ljeta.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 11:28   #30
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
A zasto ti uredjaji dolaze na kapaljku? Da nisu i tu neki mutni poslovi tipa, pa necemo svima djabe dati uredjaje, nek plate taj komad plastike masno...

Jel distrelec jedini u EU od kojeg mogu to kupiti ili ima jos nekih dobavljaca u EU, nebi se htio zezat s carinama, birokracijom i ostalim nebulozama u lijepoj nasoj, radje platim malo vise...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na