Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.07.2019., 00:19   #1801
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ja ne kuzim da se zmislja topla voda, prije 10 i vise god. su ovakvi dvoboji i kontakti bila normalna stvar, to je ono vrijeme dok je formula jos bila zanimljiva.
Zadnjih 4/5 god. je vise placipickarenja na team radijima nego pretjecanja, ak hocete i dalje takvu formulu onda podrzavajte smjesne odluke poput one da se vett kazni.

A sto se tice kontakta generalno to je tak jednostavno, ak se u dboboju ne nadje 'pametniji' koji ce popustiti, odnosno ako oba vozaca idu svojim putanjama i deru fgas na izlasku tak jasno da ce biti kontakta u 60+% slucajeva, to se zove utrkivanje za ove koji su zaboravili.

Jednom ce deblji kraj izvuci ham, jednom, carli, jednom, max, jednom vett, i dobro-bar ce biti zanimljivije od placipickarenja po teamradiju.

Vozace poput k mag, max, ham, lcl, ricc i sl. treba njegovati kao kap vode na dlanu jer da nema takvih f1 bi se pretvorila u totalnu dosadu.

Nadam se da ce ocon iduce sezone u neki konkuretni bolid pa da i on pokaze dio svog skilla
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 01.07.2019., 00:42   #1802
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Meni samo nije jasno kako Gasly u istom bolidu (sa istom tom Hondom) moze biti tako los ? Max ga je prestigo za cijeli krug, ono a na startu je Gasly prosao ISPRED Maxa? Ono kako jebot eostanes 65+ sekundi iza timskog koleg eu istom bolidu, ispadna ed aje makx brzi skoro 1 sec/krug??

Gasly cak ni Landu nije mogo prismrdit a Sainz bi ga isto prestigo (sitzao ga je 0.5 sec po krugu nakon boxeva i dosao na 2 sec prije nego su ih obilazili vodeci i onda je odjendom pao na 10 sec iza Gaslya tj. ostetio je prednje krilo 10 krugova prije kraja (sto naravno nismo vidjeli u prijenosu zbo ocajnog prenosa i to vec nekoliko utrka taj F1TV prijenos je ocaj zivi).


BTW ovaj dio je bio super samo nisam u prijenosu cuo pola toga jer su ona dva KLAUNA na Arenasport (Blazicko i Novak) mislili da ni mi necujemo team radio jer ga oni ne cuju pa su pricali i kad je bio team radio. Arrrrrrrghh koji klaunovi, prvo "ukradu" 20% utrke sa reklamama (sreca prebacim na spanjolce dok oni vrte 2-2.5 minute reklama u 6-7 blokova) i onda jos melju i pametuju dok je team radio.

https://twitter.com/F1/status/1145360374029590528
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 01.07.2019. u 00:50.
Lewis je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2019., 00:43   #1803
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
I dalje svatko po svome lupa...i nikako da shvatite ono što vam neki žele reći.

U zadnjih nekoliko godina je kriterij kažnjavanja postao komičan. Situacije koje prije netko ne bi dva puta pogledao su redovito kažnjavane s +5s ili prolaskom kroz bokseve.

Problem je taj kriterij koji funkcionira selektivno. Ne morate ni ići daleko u prošlost, samo Kanadu pogledajte i kriterij kojim je Vettel kažnjen, pa isti kriterij probajte primijeniti na današnju Verstappen - Leclerc situaciju.

Ako i dalje mislite da to, prema istim kriterijima koji se provlače kroz zadnjih par sezona, nije za kaznu, onda ili niste gledali F1 od ere Schumachera do danas, ili je vrijeme za posjet okulistu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 01.07.2019., 01:36   #1804
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ni ja ne kuzim tog Gaslya, to je vjerojatno vozac kojeg sam najvise od svih mladih vozaca precjenio pri prelasku u jacu momcad.
Na pocetku sam ga bio pravdao kad ga je Begi pljuvao da se mora prilahoditi na bolid i sl., ali danas sam se def.uvjerio da je on neka druga, puno niza katehorija vozaca od maxa, carlija i sl. Samo pogledati ocaj kako je slijedio landa dok se lando borio s kimiem...
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 01.07.2019., 04:32   #1805
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I dalje svatko po svome lupa...i nikako da shvatite ono što vam neki žele reći.

U zadnjih nekoliko godina je kriterij kažnjavanja postao komičan. Situacije koje prije netko ne bi dva puta pogledao su redovito kažnjavane s +5s ili prolaskom kroz bokseve.

Problem je taj kriterij koji funkcionira selektivno. Ne morate ni ići daleko u prošlost, samo Kanadu pogledajte i kriterij kojim je Vettel kažnjen, pa isti kriterij probajte primijeniti na današnju Verstappen - Leclerc situaciju.

Ako i dalje mislite da to, prema istim kriterijima koji se provlače kroz zadnjih par sezona, nije za kaznu, onda ili niste gledali F1 od ere Schumachera do danas, ili je vrijeme za posjet okulistu.



o tome se radi, da nema nikakve konzistentnosti, jedina konzistentnost je da se Maxu dopusta prljava voznja



a po meni je danas driver of the day Sainz, nadam se nekakvoj snimci sazetoj njegove voznje jer on je odradio momacki posao danas.

A onda Vettel, koji je uz 2 pit stopa, s tim da su slampavi talijani jedan i sjebali, na kraju bio za vratom botasu, i da je bio jos jedan krug, bio bi na podiju.



haas i fors indija rasulo totalno. Momcadi koje su lani uredno bile u top10, sada rade drustvo williamsu.



A bilo bi zanimljivo cuti RB i gaslya. Sto se s njim dogadja, jer nije moguce da bude toliko slabiji.
Gabre je offline  
Staro 01.07.2019., 10:02   #1806
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jel tebi treba crtati?

Krug prij3 su prosli kroz taj zavoj linepo kotac uz kotac, max je skuzio da mu fetari bjezi na izlasku iz zaboja i morao mu je ako ga zeli prec osakatiti pri izlasku iz zavoja i ozgurati ga preko rubnjaka gdje ovaj onda mora pustit gas.
max je prosao vettla na ravnici nakon zavoja br.2.

https://youtu.be/Q3L7WzpAsjY?t=192

vjerujem da je isto tako mogao proci i carlija, samo kad si u attack modeu zeliš pretjecanje obaviti što prije, adrenalin and shit
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 01.07.2019., 10:12   #1807
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
max je prosao vettla na ravnici nakon zavoja br.2.

https://youtu.be/Q3L7WzpAsjY?t=192

vjerujem da je isto tako mogao proci i carlija, samo kad si u attack modeu zeliš pretjecanje obaviti što prije, adrenalin and shit
Kak se kaže, Leclerc je ostavio otvorena vrata, tj. nije išao braniti unutarnju liniju koja je bolja za pretjecanje od vanjske i Max je tu priliku iskoristio.

Vettel nije pružao prevelik otpor, ovaj ga je doslovno s vanjske strane obišao. Logicno, s obzirom da je Max imao puno bolji pace. Tako su obojica izgubili najmanje vremena, al s druge strane Vettel nije bio u istoj situaciji kao Leclerc da brani pobjedu.
nub je offline  
Staro 01.07.2019., 10:37   #1808
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
suma sumarum, napokon odlicna utrka - mozda i najbolja u zadnjih 2/3 sezone.

stalno je bila neka akcija na stazi, jedina zamjerka ide režiseru, covek je popil koji slivovitz prevec


Jos malo vode na hondin mlin u maxovom bolidu koji je prakticki cijeli drugi dio utrke proveo u prljavom toplom zraku, nije bzvz.na podiumu tolko puta izljubio hondin logo na odjelu

Citiraj:
Both cars ran Mercedes' most extreme cooling set-up available in Austria, but were still forced to run at restricted power.

Bottas and Hamilton, who finished third and fifth, also had to compromise their lap times with extensive lifting and coasting as they attempted to cool their power units.

Wolff acknowledged that controlling temperatures had been an issue all year, but explained that unusually high ambient temperatures of 34-35C and the 660m altitude of the Red Bull Ring tipped the power unit over the edge.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 01.07.2019. u 17:12.
Gigi1 je offline  
Staro 01.07.2019., 17:55   #1809
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Lol, znaci mercedes je po riječima hamiltona, 400 do 600 m po krugu vozio sa pustanjem gasa, i uz to zavrse 3 i 5i

Good luck svima do kraja sezone, merc ce samo nastaviti dominirati, ovo im je rijetka staza koja im ne pase.
Gabre je offline  
Staro 01.07.2019., 20:21   #1810
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Ma seru. Bili su sporiji od Ferrarija i jednog Red Bulla ovaj vikend pa da ih ne bude sramota, pustali smo gas...

Oko Monze ocekujem Albona u RB.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2019., 20:49   #1811
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Na Skyu su rekli da su Mercedesima rekli na radiju da puštaju gas 300-400m prije zavoja jer se pregrijavaju.
draksa je offline  
Staro 01.07.2019., 20:53   #1812
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Kad smo vec kod Mercedesa i radija, jesam li ja jedini kojem se cini da se stalno cuje šum samo kod Hamiltona?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 01.07.2019., 21:16   #1813
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Jer jedini ima mikrofon na nekoj čudnoj poziciji.
draksa je offline  
Staro 01.07.2019., 21:29   #1814
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Imas dio di kimiju masu plavim zastava, a Mercedes nema brzinu da ga prodju, kimi pizdi, vice da im se mice a oni ne stizu, da ne koze toliko usporiti. Na radiju mu govore, da, imas isti pace ko i oni
Gabre je offline  
Staro 01.07.2019., 21:59   #1815
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Kakav duel, prije 40 godina (vjerojatno best ever):

1979 French Grand Prix Villeneuve and René Arnoux had a memorable duel for second place:

https://www.youtube.com/watch?v=ii6H0MktrOg
listerstorm je offline  
Staro 01.07.2019., 22:00   #1816
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Ma seru. Bili su sporiji od Ferrarija i jednog Red Bulla ovaj vikend pa da ih ne bude sramota, pustali smo gas...

Oko Monze ocekujem Albona u RB.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ne seru, nije to samo ove sezone, a i osjetno su vise pali u utrci naspram ferkana/rb odnosno kad se usporede perf za kvale sa utrkom.

Ako madarska bude vruca bit ce opet zanimljivo
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 01.07.2019., 22:07   #1817
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
VB bude ala francuska jer ne bude vruće, a staza je fino vijugava i zavojita, baš kakvu Mečka obožava. Hockenheim bude li-la, opet ovisno o temperaturi.

Hungaroring bude ovisio o temperaturi.

Spa i Monza su Ferrarijeve osim ako ne useru.

Singapur, Rusija, Japan su opet Mečkine. Mexico Red Bullov, Austin opet možda bude vruće pa Ferkan kao i lani uzme nešto ali do tada će već sve biti gotovo.

Zadnje 2 utrke opet Mečka.
Brko je offline  
Staro 02.07.2019., 12:50   #1818
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138


njegova razmišljanja uvijek volim poslušati, navodno je merc vec u 5tom krugu morao ici na prisilne mjere hladjenja mašine.
sto se tice incidenta, slaže se 100% sa odlukom sudaca, s tim da naglašava da kontakt u f1 ne znaci niti treba znaciti da se nekoga automatski mora kazniti, kontakt u f1 znaci da je BORBA i da vozaci ne žele olako prepustiti svoju poziciju i to je ono sto nam treba u f1.

btw. zanimljivo kako je mislim samo jedan clan ovdje na forumu napisao da je carli lose branio taj zavoj, ali bitno da se na to ne obraca pažnja nego da se automatikom ide bashati max
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 02.07.2019. u 13:05.
Gigi1 je offline  
Staro 02.07.2019., 14:09   #1819
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Pa jest lose branio. Trebao je biti agresivniji, mnogo.

Ipak, i sam je priznao da bi ga Max svakako prosao, tako da...

Opet je Max kriv zbog nacina na koji je pretekao.
SRV je offline  
Staro 02.07.2019., 14:22   #1820
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Pa jest lose branio. Trebao je biti agresivniji, mnogo.

Ipak, i sam je priznao da bi ga Max svakako prosao, tako da...

Opet je Max kriv zbog nacina na koji je pretekao.


A. Attacker more than half-way alongside
In this case, the attacker is definitely more than halfway past the defender at the apex. The attacker has the right to the racing line. A collision at the apex is entirely the fault of the defender.



Max nije napravio ništa krivo. Leclerc ne može branit "agresivnije" jer je mijenjanje smjerova zabranjeno već može odabrat zatvorit vanjsku ili unutarnju liniju. Ostavio je Maxu otvorenu unutarnju liniju, Max je to iskoristio i na apexu su bili paralelno (dovoljno je i da je napadač s nosom na više od polovice vanjskog bolida). Leclerc je tu trebao pripazit.

Da pravila ne dozvoljavaju takvo, skroz klasično, preticanje dobar broj manevara bi bio nemoguć i sve bi se svelo na drs preticanje na ravnici kojeg i onak ima puno... Bez klasičnog preticanja bi mogli komotno podijelit bodove nakon kvala i gg.

https://f1metrics.wordpress.com/2014...les-of-racing/
nub je offline  
Staro 02.07.2019., 14:23   #1821
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Mene je Čarli malo razočaral. Mislil sam da bu se branil ko mutav kad li ono, ostavlja rupu prije zavoja i onda još očekuje da mu Max ostavi 2 metra mjesta. Yeah right. Nadam se da je ovo od Čarlija one off thing...
Max_Damage je offline  
Staro 02.07.2019., 14:59   #1822
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Pa jest lose branio. Trebao je biti agresivniji, mnogo.
znaci trebali su se oboica polomiti
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 02.07.2019., 15:45   #1823
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
A. Attacker more than half-way alongside
In this case, the attacker is definitely more than halfway past the defender at the apex. The attacker has the right to the racing line. A collision at the apex is entirely the fault of the defender.



Max nije napravio ništa krivo. Leclerc ne može branit "agresivnije" jer je mijenjanje smjerova zabranjeno već može odabrat zatvorit vanjsku ili unutarnju liniju. Ostavio je Maxu otvorenu unutarnju liniju, Max je to iskoristio i na apexu su bili paralelno (dovoljno je i da je napadač s nosom na više od polovice vanjskog bolida). Leclerc je tu trebao pripazit.

Da pravila ne dozvoljavaju takvo, skroz klasično, preticanje dobar broj manevara bi bio nemoguć i sve bi se svelo na drs preticanje na ravnici kojeg i onak ima puno... Bez klasičnog preticanja bi mogli komotno podijelit bodove nakon kvala i gg.

https://f1metrics.wordpress.com/2014...les-of-racing/
Izostavljas da trebas ostaviti mjesta za bolid ako nisi ispred njega, sto ovdje nije bio.

Krug 68 i 69 su dovoljan pokazatelj cijele situacoje i nacina na koji je to max prljavo odradio, nije mu prvi put bože dragi.

Bilo proslo ajmo dalje. Sad samo ocekivam da se i drugi pocnu nabijati u zavojima i da za to ne budu penalizirani.
Gabre je offline  
Staro 02.07.2019., 16:41   #1824
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
znaci trebali su se oboica polomiti
Da. Da je ono Max branio, a Max napadao, skrsila bi se obojica.
SRV je offline  
Staro 02.07.2019., 17:42   #1825
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nema on kaj braniti kad mu je honda pod haubom bila na kerozinu, samo napad bajo moj
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 02.07.2019., 17:46   #1826
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Izostavljas da trebas ostaviti mjesta za bolid ako nisi ispred njega, sto ovdje nije bio.
gledat slike i citati tekst sa razumijevanjem...no ajmo iz ovog kuta - zasto bi carli prepustio maxu svoj racing line odnosno ostavio mjesta?
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 02.07.2019., 18:29   #1827
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Zato sto je fin. I zato sto nece sudar. Budala.
SRV je offline  
Staro 02.07.2019., 18:35   #1828
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
utorak i jos se vrtite oko toga
pci_e3x je offline  
Staro 02.07.2019., 21:02   #1829
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Zato sto je fin. I zato sto nece sudar. Budala.



to je moja poanta cijele price. Postoji race kodeks nekakav, koji je za Maxa strani pojam.



Taj balonja ako ne ide normalno, ide silom. Ovakvim dopustanjem takvog poteza ce ih raditi samo jos vise.



Balonja je nakon interviewa znao da je zasrao, i samo sklopio ramenima kad su ga pitali oce ga kazniti za to, a njegov argument, well, thats racing.



Ja iskreno navijam da sada svi ostali pocnu nabijati druge u zavojima, da sam sef tima, dao bi im strogi naputak da se nabijaju. Pa pod rizik kazne.



dobro stivo sa primjerima



https://f1metrics.wordpress.com/2014...les-of-racing/
Gabre je offline  
Staro 02.07.2019., 21:29   #1830
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jbg doslovno isti link sam stavio par postova iznad, zajedno sa sekcijom koja se odnosi na incident. Nisi tad pročitao s razumijevanjem, a niti sada. Ak nisi u stanju izdvojit 2 minute za pročitat nešto onda nema smisla dalje niti raspravljat jer lupat napamet možemo do preksutra.
nub je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na