Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2012., 19:05   #1
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Internet stranica

Zna li netko ideju kako bi se dala napraviti internet stranica, blog, bilo šta, ali da ima nekakve padajuće izbornike ili nešto slično upis nekakvih mjera, za neki određeni proizvod, i da izbaci moguće proizvode sa cijenama.

A sad jedno extra pitanje ako ne tražim previše, jel bi bilo moguće izvući s postojeće web stranice sve proizvode iz tih padajućih izbornika i samo prebaciti na moju stranicu, a da ja onda mogu radit s tim tša oću, mjenajt cijene nazive itd

u biti to bi bilo ko neka baza podatak gdje "kupac" kad dođe na stranicu može izvršiti ko neku narudžbu, i da ja to onda mogu nekako vidjeti šta je on izabrao, da mi nekako javlja negdje
tnx
ak bi mi neko bio voljan napraviti nešto slično , ili bar pomoći u pravljenju toga, mogu i platiti nešto sitno
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 19:42   #2
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
To bi kao bio neki webshop, i kao takav sigurno postoji.
Pravo je pitanje za sta ti tocno treba, na kojoj razini, pa
onda dalje u pregovore, jer nije isto napravit stranicu "za zadacu",
i stranicu za posao...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2012., 15:11   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
meni bi trebala prepopruka programa za izradu jedne vrlo jednostavne web stranice (par slika i kontakt linkovi).
Ono što je vežno, trebao bih preporuku za neki jednostavni program, bez komplikacija, nešto prilagođeno početniku

Zahvaljujem!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 15:16   #4
apex13
Premium
Moj komp
 
apex13's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Finland
Postovi: 130
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
meni bi trebala prepopruka programa za izradu jedne vrlo jednostavne web stranice (par slika i kontakt linkovi).
Ono što je vežno, trebao bih preporuku za neki jednostavni program, bez komplikacija, nešto prilagođeno početniku

Zahvaljujem!
ako ciljas na .html i styling u css-u, svakako baci oko na komodo edit (mislim da je 7 zadnja verzija). Dosta user friendly program i ima vecinu naredbi u sebi.
__________________
apex13 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 15:24   #5
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Zna li netko ideju kako bi se dala napraviti internet stranica, blog, bilo šta, ali da ima nekakve padajuće izbornike ili nešto slično upis nekakvih mjera, za neki određeni proizvod, i da izbaci moguće proizvode sa cijenama.

A sad jedno extra pitanje ako ne tražim previše, jel bi bilo moguće izvući s postojeće web stranice sve proizvode iz tih padajućih izbornika i samo prebaciti na moju stranicu, a da ja onda mogu radit s tim tša oću, mjenajt cijene nazive itd

u biti to bi bilo ko neka baza podatak gdje "kupac" kad dođe na stranicu može izvršiti ko neku narudžbu, i da ja to onda mogu nekako vidjeti šta je on izabrao, da mi nekako javlja negdje
To se zove WebShop, ili slabija verzija istog koji se ne bavi placanjem, nego samo narucivanjem, a placanje ide preko trece stranke (uplatom, pouzecem, i slicno).

Ideju imamo, ali izvlacenje artikala i kategorija neces bezbolno rijesiti gotovo sigurno. Rucno upisivanje ti ne gine, osim ako ne iskemijas neki direktni export te tudje baze putem XML-a ili kako god.

Citiraj:
ak bi mi neko bio voljan napraviti nešto slično , ili bar pomoći u pravljenju toga, mogu i platiti nešto sitno
Vjerojatno bi se našlo voljnih, ali ne za 'nešto sitno'. To o čemu pričaš košta najvjerojatnije red veličine više kuna nego si zamislio. Osobno takvo nešto ne bi prepustio nekom ko ti neće moć to isto supportat idućih pola do godinu dana.

Sjedi za komp, malo google, malo ekipa koja ima nešto slično, informiraj se PUNO bolje i onda kreni u planiranje, meni se na prvu čini ko da si se sjetio da bi to mogla biti dobra ideja, a uopće nisi razmislio o svim aspektima takvog poslovanja.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 15:59   #6
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
meni bi trebala prepopruka programa za izradu jedne vrlo jednostavne web stranice (par slika i kontakt linkovi).
Ono što je vežno, trebao bih preporuku za neki jednostavni program, bez komplikacija, nešto prilagođeno početniku

Zahvaljujem!
Od ovog nemas jednostavnije.U par sati napravis si stranicu i to besplatnu.

http://www.freshcreator.com.hr/tour/izrada-stranica
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 13:38   #7
alucard69
Premium
 
alucard69's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Mos Eisley
Postovi: 69
Mislim da ti je najbolja solucija u omjeru cijena/kvaliteta, napraviti sajt na Wordpressu koji ima dosta profesionalnih rješenja upravo za WebShop, sa svime što ti treba.
Naveo sam cijena/kvaliteta jer pretpostvljam da bi platio nekom izradu (Wordpress bi te izašao cca2000kn pa na više)

Ali druga solucija je VRIJEME/Kvaliteta, wordpress nije težak ako imaš neke osnove iz znanja o WEB-u....pa vrlo brzo uz malo proučavanja mozes sam slozit sajt...
__________________
alucard69 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na