Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2018., 20:33   #871
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ovih zadnjih godina stalno neki k*rac. Divljao je RAM, hard diskovi, grafičke kartice su totalno ošle kvragu, a sad će izgleda i procesori.
  Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 20:57   #872
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Da, uvijek nešto. Samo što su trenutno i RAM i grafičke i sad procesori u banani s cijenom.


Čisto zbog toga se isplati čekati s bilo kakvim kupnjama platforme, da se barem 2 od 3 elementa srede.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 01:32   #873
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Rant on

Cisto sumljam da ce se i sredit ikad na ono staje bilo.
Mining je skoro pa mrtav a cijene? i dalje iste ili manje za nekih 100/200kn.Ako neces novo kupuj ove jadne izmucene pa ako prdnu za misec dva rma.

Ngreedia(apple) odgada 2xxx seriju rtx pizdarije(opet opravdanje dizanje cijene) koje ce korstit 1% ljudi aka zavlaci jer se 1xxx prodaje sakon i kapom i nemaju nikakvu konkurenciju za jos nekih 2/3 g.

Ram a sta reci kad ce takozvana nestasica vise doci kraju pa zasto bi jer se i ovako dalje prodaje .

Proc -Intel uhvacen na spavanju AMD doslovno gazi sa cijenom/iskoristivosti u svim segmentima ali nema veze,izmisli nestasicu i intel pa nista dizi cijene istih prodaju se ljudi kupuju brzi je u gejmingu za 3 fps/a, AMD je smece iako je bolji i jeftiniji.

SSD,Napajanja,Maticne dobro je ma nece valjda.smh
rant over.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 01:39   #874
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 899
sumljaš a? lolo
ma ide mi to na kurac sve, cijene njemačke, standard balkanski.
meni je jedan upgrade 80% plaće, švabu boli kifla kad upgradea stroj.

Užas, past će gpu, past će ram pa ništa ne pada, ostale cijene iste šti ti velis...užasno vrijeme bit gamer.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2018., 08:55   #875
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Odakle ti info da će trajati toliko?
Jedan ajmo rec relevantni info kaze da se intel vraca i zaustavlja proizvodnju 10nm zbog lose procjene. Zato i nastaje shortage.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 18:50   #876
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Wow, ove cijene. Mislio sam složit jedan server, i nisam očekivao da su Inteli skočili za preko 50%.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 06:59   #877
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Wow, ove cijene. Mislio sam složit jedan server, i nisam očekivao da su Inteli skočili za preko 50%.

AMD
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 10:07   #878
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
AMD mi nazalost nema nista konkretno u rangu Intel Quick Synca, koliko sam gledao.

i3-8100 je brzi i od 3-2200G i od 5-2400G. Plus, relativno bitna je potrosnja struje.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 14:38   #879
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Ups...zamjenio server sa media centrom.

EDIT: A ATHLON 200GE ili kako se već zove, odlična cijena? Ili bez qs ne dolazi u obzir? U rangu je ovih novih Pentiuma.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 03.10.2018. u 14:57.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 15:27   #880
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
AMD mi nazalost nema nista konkretno u rangu Intel Quick Synca, koliko sam gledao.
Kako misliš nema? Samo je drugačije brandirano tj. ne zove se quick sync

The Video Coding Engine 4.0 encoder and UVD 7.0 decoder are included in the Vega based GPUs
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 15:40   #881
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
2200G kada sam probavao 4K video na youtubu je dekodirao na žgance, tj. visoki CPU usage, sa neutilizacijom GPU uz povremeno štucanje. Usporedbe radi, Intel UHD 630 je dekodirao 4x 4K videa s youtubea testa radi sve istovremeno bez štucanja i oko 80% gpu usagea. Rado bih čuo recentna iskustva s novijim driverima možda, jer ovako za 4k HTPC ne vidim da je iskoristivo, što je šteta jer AMD ploče bar masovno podržavaju 4k@60Hz output s 2200G/2400G, vjerujem da je ista stvar s 200GE. Intel za to mora imati posebne ploče koje imaju čip za konverziju jednog DP u HDMI 2.0, poput moje ploče Z370N, inače su ograničene na 4K@30Hz. Ostali Intel UHD HTPC 4K@60hz HTPCovi su novi NUCovi niže klase s J4005 i J5005 procovima, i to je to što se tiče integriranog Intel GPU.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 16:23   #882
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Kaj veli DXVA Checker (mada sad i GPU-Z prikazuje istu stvar) za Ryzen Vega iGPU - ima punu VP9 podršku ili nema?

Također, nek se IcyTexx izjasni za kaj točno namjerava (is)koristiti server (file, streaming, transcoding, nekaj deseto, sve od navedenog).
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 20:37   #883
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 216
Drage kolege, po meni se ništa novo ne isplati kupovati...mišljenja sam kako se ne tržnici može kvalitetno i povoljno ubosti za male pare.

Konkretno koristim klokan i5 2500k već 4g. minimalno i dalje se igram i koristim računalo za sve što mi treba bez ikakvih problema...doduše na 1080p no to je i standard još uvijek kod nas nažalost. Upgrejdao samo grafiku u tih 4,5g. Sa gtx 670 2gb na gtx 1060 3gb koju sam platio na forumu 1000kn ja još uvijek nemam potrebu za boljim procesorom....u dogledno vrijeme kada cijene padnu sa foruma si piknem kakvog i5 ili i7 seriju 8 i mirna bosna.
Wiz3m4n je online   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 01:48   #884
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kako misliš nema? Samo je drugačije brandirano tj. ne zove se quick sync

The Video Coding Engine 4.0 encoder and UVD 7.0 decoder are included in the Vega based GPUs
Isprike, isprike! Nisam slijedio AMD -> Vega -> video koder/dekoder.

Još bolje, Raven Ridge ima Radeon VCN (Video Core Next).
Trebam istražiti koliko postoji podrške za to i kako funkcionira.

Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Intel za to mora imati posebne ploče koje imaju čip za konverziju jednog DP u HDMI 2.0, poput moje ploče Z370N, inače su ograničene na 4K@30Hz. Ostali Intel UHD HTPC 4K@60hz HTPCovi su novi NUCovi niže klase s J4005 i J5005 procovima, i to je to što se tiče integriranog Intel GPU.
Good to know, thanks!

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Također, nek se IcyTexx izjasni za kaj točno namjerava (is)koristiti server (file, streaming, transcoding, nekaj deseto, sve od navedenog).
Hvala svima na pomoći - požalio sam se na cijene i nestao.

Server bi trebao biti kombinacija:
- NAS (za početak 3x~4TB)
- transcoding 4K i nižih rezolucija H264, VP9 -> HEVC, dnevno 2-3 sata materijala, nije naglasak na ultra visokoj kvaliteti (znači nije nešto high bitrate tipa Blu-Ray iso/remux nego web video)
- streaming transkodiranih materijala, ali ne bi bila velika navala
- transcoding materijala na Plexu po potrebi/realtime
- Docker, ponekad virtualka nižih zahtjeva
- PHP / neka od DB, nekoliko web appova, i backenda
- eventualno spajanje na TV kao HTPC ili za vrtiti HTML/JS dashboard
- i još poneke stvari kojih se trenutno ne mogu sjetiti

Baza svega - Debian.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 04.10.2018. u 01:55.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 02:12   #885
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Baza svega - Debian.
Za sve ovo sto si nadrobio gore ti "baza svega" jedino moze biti KVM/ESX/Xen i hrpa RAM-a za pripadajuce virtualke, jer tu cijelu fabulu neces uspjesno pospreniti na jedan OS nikako, a realno, poprilicno je i glupo, odnosno, da kazem - nemas pojma sto trebas i hoces. Docker ali i DB/PHP i to sve unutar istog OS-a koji ces jos eto "transkodirati i streamati"? Mislim, sto to znaci, cemu ta prica, suludo po dizajnu...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 02:45   #886
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Za sve ovo sto si nadrobio gore ti "baza svega" jedino moze biti KVM/ESX/Xen i hrpa RAM-a za pripadajuce virtualke, jer tu cijelu fabulu neces uspjesno pospreniti na jedan OS nikako, a realno, poprilicno je i glupo, odnosno, da kazem - nemas pojma sto trebas i hoces. Docker ali i DB/PHP i to sve unutar istog OS-a koji ces jos eto "transkodirati i streamati"? Mislim, sto to znaci, cemu ta prica, suludo po dizajnu...
Easy. Easy. Ne radi se o nicemu ozbiljnom, mozda da dodamo “home” ispred “server”.

Ne mora biti vrhunski ni u jednom od navedenih zahtjeva, samo mora radit. Napisao sam sto mi je palo na pamet da ce biti gore, a nista nije fiksno u izvedbi - vise za dojam workloada, buduci da smo u CPU odabir temi. U pravilu se sve moze kontejnizirat. Dugo sam odbijao uopce pogledati Docker, a sada mi izgleda kao neat stvar.

A za virtualke je dovoljan OpenVZ i gore pokoji minimal Debian VPS s do 512MB RAMa i po jednom/dvije jezgre.

Također, što se tiče NASa, ne mora biti savršeno pouzdan, jer će podaci na njemu biti ili backup koji će se još jednom backupirat offsite ili fileovi za koje nije problem ako nestanu. Uz HDDove koji će se koristiti za NAS, bit ce jos i jedan SSD za sve ostalo. Ili dva, u RAID1 ili ekvivalentu.

Za i3 je zgodno da podrzava ECC memoriju, ako ću umjesto tradicionalnog SW/HW RAIDa htjeti ZFS.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 14:53   #887
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Easy. Easy. Ne radi se o nicemu ozbiljnom, mozda da dodamo “home” ispred “server”.
Ne mislis li da ti je onda zaista apsolutno 100% svejedno sto ces kupiti?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 18:15   #888
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ajmo onda konkretno ako se nekome da odgovoriti budući da dugo nisam u hardwareu, a zadnji put sam procesor vidio dok je na njemu pisalo i7 920...

i3-8100 vs i3-8100T - može li se na svim pločama/chipsetima koji ih podržavaju smanjiti multiplier, te pretvara li se onda 8100 u 8100T? Tj. ostvaruje li se proporcionalno i jednako učinkovito smanjenje TDP-a kao na 8100T? Također, troše li oba jednaku količinu struje ako recimo nemaju nikakvog workloada? (disclaimer, da me netko ne prozove - znam da TDP ne označava koliko CPU troši energije)

Ukoliko trebam/želim minimalno 4 jezgre, bilo koji iz 8. generacije i3 procesora je okej?

Nudi li koji od 3X0 chipseta posebne featureove za ovakav build, ili da idem na H370/Z370?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 19:54   #889
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
https://www.youtube.com/watch?v=c5KBoMdfqiU

po videu neće ni i5 9600k ako će bit 5-10% brži od i5 8600k vrijedan prijelaza,čekat ice lake i kraj 2019.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 20:18   #890
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
9600K je doslovno rebrandiran 8700K s isključenim HT-om i 3/4 L3 cachea, odnosno 8600K s 300MHz višim clockovima, kako god
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 21:56   #891
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ajmo onda konkretno ako se nekome da odgovoriti budući da dugo nisam u hardwareu, a zadnji put sam procesor vidio dok je na njemu pisalo i7 920...
Običan Core i3-8100 možeš "pretvoriti" u 8100T na pločama koje to podržavaju, a obzirom da je 8100T downclockani i undervoltani običan 8100, s tim ne bi trebal imati problema. Mada Core i3-8100 je ionak dosta šparni, pa je pitanje kolko ti se isplati zajebavati s "pretvorbom" u T model. Pošto hoćeš i neke osnovne ZFS RAID mogućnosti, Z370, H370 i Q370 čipseti su logičan izbor. Ostali čipseti iz 300 serije nemaju podršku za RAID, a nadolazeći Z390 je zapravo prepakirani Z370 + WiFi i USB podrška preuzeta s B360. Podrška za ECC memoriju je osigurana od strane procesora, ali dok većina proizvođača matičnih ploča uredno nudi modele koji podržavaju ECC memoriju, sama ECC mogućnost se u tom slučaju ne koristi.

Primjera radi, ASRock Z370 Pro4 model:
Citiraj:
Supports ECC UDIMM memory modules (operate in non-ECC mode)
Ista stvar vrijedi za Q370 i H370 varijante.

Ukratko, običan Core i3-8100 + neka solidna Z/H/Q370 ploča koja ima sve kaj tražiš je i više nego dobar izbor. Za ECC memoriju sam odluči, jer nekak nema smisla na pločama koje ju nisu u mogućnosti iskoristiti.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 04.10.2018. u 22:09.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2018., 15:03   #892
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Puno ti hvala! Vidiš, isto se ne bih sjetio provjeriti podržava li MBO ECC memoriju, uzeo sam zdravo za gotovo da će radit ako uzmem CPU koji podržava i adekvatnu memoriju.

Korištenje RAIDa i ZFSa na njemu treba još istražiti - vidim da se u pravilu ne bi trebalo raditi, ali naravno ovisi o situaciji.

Prije nego što još neki sysadmin grakne na mene ako sam nešto krivo rekao - ispitujem zato što ne znam, a sad ste me fino uputili na što trebam paziti. Thanks!
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2018., 14:27   #893
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
ECC je za home-use stvarno nepotreban... ECC se spominje uz ZFS obicnoz a vece instalacije, gdje je sigurnost podataka na prvom mjestu.
ZFS ionako vec podrzava checksum, sto vec povecava sigurnost podataka, za razliku kod NTFS-a...
Tako da ZFS i sa non-ECC RAM >>> NTFS.

HTPC + ZFS/NAS pod Linuxom radi izvrsno. Ja to koristim na svom drugom kompu koji koristi vec dosta stari J1900 CPU.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2018., 17:16   #894
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Da, ali nije nešto skupa (čak je i jeftinija) ECC memorija, a ako se gradi iz nule, zašto ne (osim malo povećane potrošnje struje)? Jedino je problem što nisam našao ploču s X3X0 chipsetom koja podržava ECC. Tek one s C246 (serverskim) chipsetom podržavaju.

Baš zanimljiva situacija, čemu onda ECC na i3?

Intel kaže sljedeće (nema i3):


Random Asus kaže sljedeće (ima niz procesora, vjerojanto je do BIOSa):
https://www.asus.com/us/Commercial-S.../HelpDesk_CPU/


Citiraj:
Hello.

We are unable to recommend any motherboard. I would recommend you to get in touch with the motherboard manufacturer of your choice and ask this question to them.

Antony S. / Intel
Pričekat ću sljedeću AMD generaciju, ne žuri mi se. Nikad nisam imao AMD. Ili da uleti nešto na tržnici.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 10.10.2018. u 17:23.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2018., 22:32   #895
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Baš zanimljiva situacija, čemu onda ECC na i3?
Ne kuzim u cemu je problem?

https://supermicro.com/products/moth...1/X11SCZ-F.cfm

I slicne ploce...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2018., 22:44   #896
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne kuzim u cemu je problem?

https://supermicro.com/products/moth...1/X11SCZ-F.cfm

I slicne ploce...
U tome sto je i3 consumer, a C246 enterprise product, per say. Zašto bi netko u takvom okružju uzimao i3 na serverske/workstation ploče i chipsete, kraj Xeona E?


EDIT:

@Bubba: "Quidquid latine dictum sit, altum videtur. Osim kad ga potpuno krivo napises. I to jos semanticki dubiozno...".

Mea culpa.











Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 23.10.2018. u 17:02.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2018., 09:42   #897
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
U tome sto je i3 consumer, a C246 enterprise product
Usporedjujes CPU i chipset, pa ti rezoniranje bas i ne stoji.
Citiraj:
per say
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. Osim kad ga potpuno krivo napises. I to jos semanticki dubiozno...
Citiraj:
Zašto bi netko u takvom okružju uzimao i3 na serverske/workstation ploče i chipsete, kraj Xeona E?
Bas zato sto je "consumer". Potpuno si ignorirao embedded segment, gdje vrlo lako s nekim Celeronom od parsto kuna mozes dobiti plocu sa "server/workstation" znacajkama bez ulaganja u Xeon. Koji je poslovicno skuplji i redom teze dobavljiv. Celeron/Pentium/ix ces nabaviti u Gavranovicu u Kozari boku, Xeon bas i ne.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 10:08   #898
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Je li bolji i3-8300 ili i5-7600?
i5-7600 je 500 kuna skuplji.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 11:12   #899
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Praktički je to isto, a sad dal i5 vrijedi tih 500kn, mislim da ne, da je 7600K onda je ok. Al pošto su sad Intel procesori preskupi, tak da su i na starijim dizali cijenu, upitno je sve, najviše za šta će se koristit. Ja sam kolko put vrtio u glavi film kombinacija g4560 na i5 6600/6600K/7500/7600/7600K, i7 7700/7700K, ne isplati mi se davat tolko para kad mi je i ovo trenutno ok, al naravno htio bi jači proc, al kad su takve cijene neću.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 13:58   #900
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Je li bolji i3-8300 ili i5-7600?
i5-7600 je 500 kuna skuplji.
Prva stvar ta dva procesora nisu isti socket, tako da pazi što radiš, ili imaš jedno ili drugo.

Druga stvar je da drugi ne vrijedi ni kune više jer je također quad i na starijem stocketu. Treća stvar i3 8300 nema smisla pored i3 8100, a ni i3 8100 nema smisla otkako je poskupio sa 850kn na 1350kn, osim samo ako imaš ploču pa si isuđen na isti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na