Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2018., 22:36   #181
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Za upuhivanje ti ne treba nikakav ventilator, samo dovoljno veliki otvor.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 18:16   #182
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
jel mi može netko reć koji je best buy vent?
stavio bi jedan ili dva na prozor jedne manje prostorije i tamo prebacio rigove.
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 19:44   #183
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ima ih po njuskalu za par stotica, ovisi kako naletiš tj. kako stigne kontejner iz Kine sa ventovima

Ovakva 30-tka (na vrhu kejsa) je išla za cca 300-400kn:



Plus (vrlo preporučljivo) nabaviš fleksibilnu ili fiksnu cijev/koljeno za 100-injak kn i postaviš ju na vent da baca preko nje topli zrak van (kroz prozor/vrata ili neki drugi otvor u prostoriji). Samo treba zadihtati otvor da se ne vraća taj isti zrak natrag u prostoriju.

Rezultati na AMD Nitricama:

dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 15:56   #184
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ima ih po njuskalu za par stotica, ovisi kako naletiš tj. kako stigne kontejner iz Kine sa ventovima

Ovakva 30-tka (na vrhu kejsa) je išla za cca 300-400kn:



Plus (vrlo preporučljivo) nabaviš fleksibilnu ili fiksnu cijev/koljeno za 100-injak kn i postaviš ju na vent da baca preko nje topli zrak van (kroz prozor/vrata ili neki drugi otvor u prostoriji). Samo treba zadihtati otvor da se ne vraća taj isti zrak natrag u prostoriju.

Rezultati na AMD Nitricama:

Ha ali gdje nac cijev tolikog promjera?

Ja isto gledam uzet tako vent onaj iz bauhausa 45cm al kako to onda na cijev zakacit .. ovako po trgovinama fleksibilna cijev najveceg promjera sto sam vidio je 150mm ... Razmisljao sam i napraviti nekakav konus da smanji sa 45 na 15 al nece li onda malo mucit ventilator?
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 16:06   #185
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor dhalan Pregled postova
jel mi može netko reć koji je best buy vent?
stavio bi jedan ili dva na prozor jedne manje prostorije i tamo prebacio rigove.
ovi kod bauhausa za 500 kuna. Ili slicni ako nadjes negdje. rade na prozoru ko milina
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 17:09   #186
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Stormer Pregled postova
Ha ali gdje nac cijev tolikog promjera?

Ja isto gledam uzet tako vent onaj iz bauhausa 45cm al kako to onda na cijev zakacit .. ovako po trgovinama fleksibilna cijev najveceg promjera sto sam vidio je 150mm ... Razmisljao sam i napraviti nekakav konus da smanji sa 45 na 15 al nece li onda malo mucit ventilator?
Ako nije vrlo kvalitetna redukcija (konus), vent zna JAKO loše raditi i mučiti se, pa je preporuka izbjegavati takve stvari. Pogotovo tako velike redukcije u promjeru.

Za velike promjere (35+cm) cijena cijevi se zna popeti na 50-120kn po metru, pa dobro izračunaj prije nabavke venta/cijevi. Preporuka je imati što kraću cijev tj. rig što bliže prozoru/vratima/otvoru (jeftinija cijev, vent lakše baca zrak van). Samo treba zaštititi otvor cijevi (od kiše npr.) ako se stavlja na prozor.

https://www.njuskalo.hr/strojevi-ala...oglas-16637625

http://www.eurovent-sistemi.hr/proizvod/aluafs

http://www.hvac.hr/product.asp?produ...=3%2E6%2E1%2E9

Iz osobnog iskustva mogu reći da kvalitetna 30-ka može napraviti vakum u sobi (15-20m2) dok kažeš keks. Doslovno sav zrak izbaca van u par minuta, pa uvijek MORA imati slobodan otvor na drugoj strani prostorije gdje uzima svježi zrak. Btw ovaj vent na slici iz prethodnog posta je oko 1500 m3/h.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 17:20   #187
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
ovi kod bauhausa za 500 kuna. Ili slicni ako nadjes negdje. rade na prozoru ko milina
Misliš na Proklima 45cm ventilator?

kupio sam jednog no moram ga jos uključiti. samo sam ga montirao na stranicu drvenog ormara no moram sve to posložiti pa ga upaliti da vidimo kako radi.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 21:56   #188
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Jel ko koristi ove inline ventilatore za izvlačenje zraka??? Što ih ima po ebay
Jel to funkcionira? Imam jednu ostavu 1.5m x 1.5 pa si planiram da je osposobim za rig!
Ima li ko inline vent? I jel zadovoljan?

tipkano sa mog T98 4G八核(C6R3)
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 09:02   #189
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ako nije vrlo kvalitetna redukcija (konus), vent zna JAKO loše raditi i mučiti se, pa je preporuka izbjegavati takve stvari. Pogotovo tako velike redukcije u promjeru.

Za velike promjere (35+cm) cijena cijevi se zna popeti na 50-120kn po metru, pa dobro izračunaj prije nabavke venta/cijevi. Preporuka je imati što kraću cijev tj. rig što bliže prozoru/vratima/otvoru (jeftinija cijev, vent lakše baca zrak van). Samo treba zaštititi otvor cijevi (od kiše npr.) ako se stavlja na prozor.

https://www.njuskalo.hr/strojevi-ala...oglas-16637625

http://www.eurovent-sistemi.hr/proizvod/aluafs

http://www.hvac.hr/product.asp?produ...=3%2E6%2E1%2E9

Iz osobnog iskustva mogu reći da kvalitetna 30-ka može napraviti vakum u sobi (15-20m2) dok kažeš keks. Doslovno sav zrak izbaca van u par minuta, pa uvijek MORA imati slobodan otvor na drugoj strani prostorije gdje uzima svježi zrak. Btw ovaj vent na slici iz prethodnog posta je oko 1500 m3/h.

Uhh hvala ti puno, ovaj s njuskala link ce pomoc
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 09:19   #190
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 11:52   #191
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Upravo tako
Ili se napravi konstrukcija od nekakvih letvica ili žice i omota najlonom (npr. najon za plastenike, zaštitnom ceradom, pvc vrećom za smeće...)
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 08:30   #192
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594







Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
-->
Šta mislite? oće li ovo funkcionirati? gori desno je dimnjak (ili ti odvod na napu, tu bi mali inline izvlačio topli zrak?!
A ova dva su mi na zapadnoj strani (frišak zrak) odatle bi ubaciva?







Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 21.05.2018. u 10:25.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 08:42   #193
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
Šta mislite? oće li ovo funkcionirati? gori desno je dimnjak (ili ti odvod na napu, tu bi mali inline izvlačio topli zrak?!
A ova dva su mi na zapadnoj strani (frišak zrak) odatle bi ubaciva?


Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
Nekakva logika mi govori da bi se rigovi trebali nalaziti između dolaza svježeg i odsisa toplog zraka da strujanje zraka ide preko kartica.
Ako su dolaz i odsis zraka blizu strujanje zraka ići će od dolaza do odsisa a ostatak prostorije strujanje malo ili ništa.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 08:57   #194
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594





-->
Jedan inline (za početak) ubacuje friški zrak od ispod(ispod ima još polica koje se mogu uklonit), kartice su postavljene vodoravno( ventilatori okrenuti put doli, ) topli zrak ide gore i inline izvlači?!
Tako sam zamislio?!, vidi cu šta se još može....

Ps:neznam koliko su glasni inline ventilatori??? (Fi 10cm. I fi 15cm)???
Može li se na ove inline ventilatore stavit potenciometar? za pojačavanje i smanjivanje brzine???





__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 21.05.2018. u 10:25. Razlog: počni koristiti spoiler inače ću brisati postove
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 11:15   #195
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Glasni su i mozes spojiti regulator, ako je regulator/vent losiji dobit ces brujanje na maloj brzini sto zna izbijat zivce. Vent za dovod zraka ti netreba jer ce ti odsisni vent stvarat podtlak i uvlacit zrak iz prostorije, samo stavis perforiranu resetku ili neki panel filter. Ispod 150mm nemoj ici jer ces dobit zujalicu. Ventove sa temp regulacijom imas u igrow.hr , temp sonda se makne i onda regulator radi neovisno o temp.




Sent from my X using Tapatalk
marac je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 12:58   #196
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor marac Pregled postova
Glasni su i mozes spojiti regulator, ako je regulator/vent losiji dobit ces brujanje na maloj brzini sto zna izbijat zivce. Vent za dovod zraka ti netreba jer ce ti odsisni vent stvarat podtlak i uvlacit zrak iz prostorije, samo stavis perforiranu resetku ili neki panel filter. Ispod 150mm nemoj ici jer ces dobit zujalicu. Ventove sa temp regulacijom imas u igrow.hr , temp sonda se makne i onda regulator radi neovisno o temp.




Sent from my X using Tapatalk
Hvala ti ! Imacu u vidu 👍
Zapravo imam još i ostavu sa odvodom zraka! Pa cu vidit di mi ventilator manje se čuje?!
Pa cu odlučit di sve to zboksat.

tipkano sa mog T98 4G八核(C6R3)
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 17:49   #197
Churta_Sia
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54






Ovaj koji upuhuje ti ne treba... Nije loše uzet neki cirkularni profesionalni vent umjesto inline... imaju puno veću snagu... razina buke se može smanjiti izradom dodatnog kućišta od stiropora i kamene vune oko samog venta... imaš pavopromet.hr sa pro ventovima, vjerojatno ima i drugih koji prodaju takvu opremu.
-->
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
Jedan inline (za početak) ubacuje friški zrak od ispod(ispod ima još polica koje se mogu uklonit), kartice su postavljene vodoravno( ventilatori okrenuti put doli, ) topli zrak ide gore i inline izvlači?!
Tako sam zamislio?!, vidi cu šta se još može....

Ps:neznam koliko su glasni inline ventilatori??? (Fi 10cm. I fi 15cm)???
Može li se na ove inline ventilatore stavit potenciometar? za pojačavanje i smanjivanje brzine???






Ovaj koji upuhuje ti ne treba... Nije loše uzet neki cirkularni profesionalni vent umjesto inline... imaju puno veću snagu... razina buke se može smanjiti izradom dodatnog kućišta od stiropora i kamene vune oko samog venta... imaš pavopromet.hr sa pro ventovima, vjerojatno ima i drugih koji prodaju takvu opremu.
Churta_Sia je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 22:25   #198
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Citiraj:
Autor Churta_Sia Pregled postova
Ovaj koji upuhuje ti ne treba... Nije loše uzet neki cirkularni profesionalni vent umjesto inline... imaju puno veću snagu... razina buke se može smanjiti izradom dodatnog kućišta od stiropora i kamene vune oko samog venta... imaš pavopromet.hr sa pro ventovima, vjerojatno ima i drugih koji prodaju takvu opremu.
Naručio sam ovaj sa aliexpress, pa kad mi stigne testiracu buku, i učinkovitost?!
Nešto se mislim ako je kutija di je rig dobro zabrtvljena i nevuče "falši zrak negde sa strane!
Da i dobar ventilator od 12volti (pc) recimo kao oni koji se koriste na ovim asics strojevima! Da i oni mogu da izvuku toplinu iz kutije recimo 1x1met (10tak kartica grafički) mozda uzmem jedan za probu (10tak $).

tipkano sa mog T98 4G八核(C6R3)
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 13:54   #199
skrgahr
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Čakovec
Postovi: 88
Citiraj:
Autor gloginjaR Pregled postova
Naručio sam ovaj sa aliexpress, pa kad mi stigne testiracu buku, i učinkovitost?!
Nešto se mislim ako je kutija di je rig dobro zabrtvljena i nevuče "falši zrak negde sa strane!
Da i dobar ventilator od 12volti (pc) recimo kao oni koji se koriste na ovim asics strojevima! Da i oni mogu da izvuku toplinu iz kutije recimo 1x1met (10tak kartica grafički) mozda uzmem jedan za probu (10tak $).

tipkano sa mog T98 4G八核(C6R3)
moze link za taj fan? kolko para?

najbolje rjesenje je staviti rigove u kutiju, dobro je zadihtati i gore staviti takav fan koji ce izvuci zrak iz kutije, idealno i iz prostorije. kod kartica ostaviti rupu za zrak s filterom, po potrebi preusmjeriti friski zrak preko kartica i to je to.
skrgahr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 15:04   #200
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Odi na aliexpress.com. i u tražilicu upiši inline fan


Edit:
Pravim box za hladjenje riga (5 kartica rx570). I planiram ih položit, tako da odozdo vuku friški zrak! A gornja strana da izvlači toplinu!
Sad me zanima, gledam na netu dosta ljudi je skinilo ovaj stražnji dio na kartici(aluminijski)
Shvacam da on preuzima toplinu sa kartice, ali je isto tako i zadržava?!
Sad imal li koristi to skidati?
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.

Zadnje izmijenjeno od: gloginjaR. 26.05.2018. u 18:11.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:21   #201
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Neke su gole bez toga, osobno nevidim neku razliku kod mene.

Nego evo dosao prvi vruci dan, kakve su temperature, kod mene 3 ventilatora rade punom parom, a ovo je tek tako malo vruci dan, neznam sto ce biti kad udru paklene vrucine, dobro da imam klimu u podrumu pokraj u prostoriji pa ce u moj ormar se uvlacit ultra hladan zrak, teoretski to dobro zvuci, no vidjet cemo.

Uglavnom profitabilnost rudarenja pada drasticno, cijene kryptovaluta jos ne vide dno, a troskovi samo rastu, ja sam eto samo sad vec ustekao skoro dodatni 1KW koji se trosi 24/7...

No dobro glavno da se rudari, valjda ce doc bolja vremena. Iskreno milim da ce mnogi pogasit rigove, pogotovo ovi na moru ili tamo gdje temperature rastu stvarno u samo nebo, a nemaju adekvatan prostor...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:35   #202
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Meni jedan mali Rig (5 kartica) stoji kraj malog prozora pa se Oslanjam na propuh, i ventilator koji se pali svakih 10tak minuta!
Pravim u ormaru(ostava) box , sa ulazom friškog zraka, i ispunom toplog! Pa cu vidite kako to funkcionira, kada se vrata od ostave zatvore ?! . Čekam inline ventilatore.
Zanima me do koliko može ići temperatura rx570nitro ??? SAD je oko 60-61°

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 14:11   #203
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Koliko sam ja upoznat nije ni dobro da im je hladno. Pa ove tvoje su hladne ko spricer. Moje su sve preko 65C, a one koje su na najgoroj poziciji sezu i prema 69C

Imam tu u kompu pod nogama 1080ti i Vega56 i griju ko blesave pa moram koristiti klimu za sobu jer je i bez njihovog grijanja vruce...

Sve do 69C je OK barem sto sam ja uspio iskopati, no te graficke mogu podnositi stvarno gadne temperature i preko 80C. Ja imam otvorena kucista sad, a to nisu neka bezvezna kucista, platio sam kuciste preko 800 kuna da bi sad trebao imat ga otvorenog jer 1080ti se grije do 75C u zatvorenom...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 14:19   #204
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
a moje su na 55 stupnjeva .. i na 45% vent
otvoren prozor, rolete spuštene, samo rupica se vidi, i zrak struji koliko moze..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 14:26   #205
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
Da. Bitan je konstantni zrak iz vana!.
Onda nema problema.
OK
(Y)


Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 14:43   #206
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Jel netko od ekipe koristiti nekakve fitlere ili nesto na protozorima da prasina vam ne ulazi u prostoriju? Tipa na jednom prozoru ventilator koji izvlaci a na drugom nekakav filter zraka ili nesto?


Recimo: https://www.ebay.com/itm/Nitoms-Wind...wAAOSw8lpZEmhE
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 14:49   #207
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor Stormer Pregled postova
Jel netko od ekipe koristiti nekakve fitlere ili nesto na protozorima da prasina vam ne ulazi u prostoriju? Tipa na jednom prozoru ventilator koji izvlaci a na drugom nekakav filter zraka ili nesto?

Recimo: https://www.ebay.com/itm/Nitoms-Wind...wAAOSw8lpZEmhE

Mene zanimaju samo silikonski filteri jer njih mogu prati ali ne znam gdje ih kupiti, ako netko zna neka nam javi.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 15:09   #208
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
0°C – 29°C: Looks like you need to turn on your computer first!

30°C – 49°C: No major tasks can be performed at this temp except playing Mine Craft. Are you sure your GPU is mining?

50°C – 59°C: Your GPU can do better. Are you sure it is not under clocked?

60°C – 69°C: This is where you can see your GPU producing acceptable hashrate. Energy optimized, Good! You are saving some electricity.

70°C – 75°C: Better hashrate! This is the optimal temperature that is acceptable for newer generation graphic cards. This should be easily attained with less than 85% TDP. Good temperature to heat your room as well if you are living in cold place.

75°C – 79°C: Most GPUs can handle this temperature well. However your GPUs are not going to produce any better results so to be on safer side back off a little bit.

80°C – 89°C: You are wasting too much of power! At this range, GPUs might seem like just doing fine but you are definitely damaging your hardware. Please lower your TDP and get it to mid 70s atleast.

90°C – 99°C: At this temperature you can cook chicken but we suggest you to use oven. You are seriously damaging your GPU. Before you burn those plastics turn off your miner and inspect what’s going on with your GPU.

100°C – 109°C: We don’t think your GPU can sustain any longer at this temperature. If you are lucky and If it is under warranty then get it replaced or they are gone for good.

110°C+: Sorry, we don’t have any more opinions. Put your GPU on deathbed and please do not continue to read any further.
Uzeto sa:
https://coinguides.org/safe-gpu-temperature/

Znaci ove koje su na 55C bi se mogle jos malo napet, haha
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 17:39   #209
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Uzeto sa:
https://coinguides.org/safe-gpu-temperature/

Znaci ove koje su na 55C bi se mogle jos malo napet, haha
ne mora jedino niska temperatura biti znak da chip može izdržati veća naprezanja. Neka ti to ne bude nit vodilja u klokanju, ubiti ćeš štošta.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 09:07   #210
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Živim na selu u kući tako da sam jučer rigove preselio sa paklenog tavana u podrum gdje je konstantno nekih 20-25 stupnjeva.
Uz blago strujanje zraka sjever-jug temperatura najtoplije grafe ne ide preko 65 stupnjeva.
Jedino što mi se ne sviđa je povećana vlaga, ali mislim da je nedovoljna da izazove probleme.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na