Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2008., 17:03   #31
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Question

BUMP
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 15:47   #32
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Nisam se više mogao strpit, pa sam nazvao HP Hrvatska na 01 60 60 200 i pitao kad će( i hoće li uopće?) ovaj monitor stići na naše tržište?

Nakon nekog vremena nazvala me djelatnica(pitala je upućenijeg kolegu) i rekla da bi monitor trebao stići na tržište krajem godine.
Zamolio sam je da precizira i rekla je da bi trebao stići kroz 12 mjesec.
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 16:01   #33
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Nisam se više mogao strpit, pa sam nazvao HP Hrvatska na 01 60 60 200 i pitao kad će( i hoće li uopće?) ovaj monitor stići na naše tržište?

Nakon nekog vremena nazvala me djelatnica(pitala je upućenijeg kolegu) i rekla da bi monitor trebao stići na tržište krajem godine.
Zamolio sam je da precizira i rekla je da bi trebao stići kroz 12 mjesec.
Ajmeeeeeeeee..ovo je bad news. Ja ocekivao najkasnije sljedeci mjesec
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 15:03   #34
Blaster32
Premium
Moj komp
 
Blaster32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 154
Tak sam nest i ocekivao, e sad treba cekat 12. mjesec
__________________

Blaster32 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 00:00   #35
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
ja sam isto zvao i rekli mi 12 mjesec...navodno jer smo tržište 2 reda....sjedni i plači...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 14:51   #36
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Fakat je jedna ponuda monitora opcenito.
Sad da kupujem neki TN pa ne znas koja je matrica, nemaju nikakve mogucnosti podesavanja...ma katastrofa. 5000kn nemam, a Lenovo sam vidio live kod frenda i presitno mi je. (inace odlican !)

I sada da treba proci 4 mjeseca..nevjerojatno. Da je bar 11..ali 12jooooj a ja jos na 17 CRTu
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 20:19   #37
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Mad ID Pregled postova
Fakat je jedna ponuda monitora opcenito.
Sad da kupujem neki TN pa ne znas koja je matrica, nemaju nikakve mogucnosti podesavanja...ma katastrofa. 5000kn nemam, a Lenovo sam vidio live kod frenda i presitno mi je. (inace odlican !)

I sada da treba proci 4 mjeseca..nevjerojatno. Da je bar 11..ali 12jooooj a ja jos na 17 CRTu
Nemoj sad nikako uzimat TN. Inače, u melkompu ima ovaj EIZO za 4700kn, je 1700 kn skuplji od lenova, al vrijedi svake kune. Slika, boje podešavanje, gaming, vidljivi kut, text, ma sve prva liga. A ono naj-naj je što monitor sam podešava svjetlinu u ovisnosti kakvo je osvjetljenje u prostoriji, tak da uvijek u svakom trenutku imaš optimalnu podešenost. Primjerice, sunce ti jače udara na prozor, monitor automatski pojačava svjetlinu. Narvno, ovu opciju je moguće isključiti, ali stvarno je velika fora.

Evo link na EIZO:
http://www.prad.de/en/monitore/revie...zo-s2231w.html
Index je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 20:30   #38
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
/cut
Hvala! No 4700kn mi je stvarno previse. Vecina ljudi kupuje monitor za 1700kn i mogu dat max 2x vise od toga za pošten monitor koji ce imati bar 5 godina.
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 17:02   #39
gerontius
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Mad ID Pregled postova
Hvala! No 4700kn mi je stvarno previse. Vecina ljudi kupuje monitor za 1700kn i mogu dat max 2x vise od toga za pošten monitor koji ce imati bar 5 godina.

ne znam... možda biti bilo mudro sad kupiti neki TN, pa onda za 2 godine uzet neki OLED monitor
gerontius je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 18:47   #40
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
neće OLED za dvije godine, možda za pet...

baš sam malo razmišljao i došao do zaključka da se ne isplati kupovati ništa što *nije* TN.

PVA monitori se obično ne daju spustiti na prihvatljivu razinu osvjetljenja nego prže oči, a popriličan broj ljudi ima problema s horizontalnim gamma shiftom (recimo, ja, obavezno mi se počne vrtiti u glavi od PVA). tu su još i input lag, visoka razina RTC artefakata i black crush...

IPS-a kod nas praktički i nema, osim 20" dellova. pojavio se HP 2475, ali to je wide gamut monitor, što uzrokuje više problema nego veselja. postoji i apple, no to je stara tehnologija.

ostaje samo TN, koji je za veliku većinu ljudi sasvim prihvatljiv, i cijenom, i prikazom.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 20:35   #41
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova

baš sam malo razmišljao i došao do zaključka da se ne isplati kupovati ništa što *nije* TN.

PVA monitori se obično ne daju spustiti na prihvatljivu razinu osvjetljenja nego prže oči, a popriličan broj ljudi ima problema s horizontalnim gamma shiftom (recimo, ja, obavezno mi se počne vrtiti u glavi od PVA). tu su još i input lag, visoka razina RTC artefakata i black crush...

IPS-a kod nas praktički i nema, osim 20" dellova. pojavio se HP 2475, ali to je wide gamut monitor, što uzrokuje više problema nego veselja. postoji i apple, no to je stara tehnologija.

ostaje samo TN, koji je za veliku većinu ljudi sasvim prihvatljiv, i cijenom, i prikazom.
Ovo je tako veliki bulšit da vrištim

Pusti se ti googla i natezanja pimpeka preko matrica, prepisivanja profi izraza i čistokrvnog trolanja.

Kaj si ti neki posebni lik da nema LCD-a za tvoju guzicu?

Kupi si onda TN, i reci koje je ovo boje?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 00:19   #42
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
neće OLED za dvije godine, možda za pet...

baš sam malo razmišljao i došao do zaključka da se ne isplati kupovati ništa što *nije* TN.

PVA monitori se obično ne daju spustiti na prihvatljivu razinu osvjetljenja nego prže oči, a popriličan broj ljudi ima problema s horizontalnim gamma shiftom (recimo, ja, obavezno mi se počne vrtiti u glavi od PVA). tu su još i input lag, visoka razina RTC artefakata i black crush...

IPS-a kod nas praktički i nema, osim 20" dellova. pojavio se HP 2475, ali to je wide gamut monitor, što uzrokuje više problema nego veselja. postoji i apple, no to je stara tehnologija.

ostaje samo TN, koji je za veliku većinu ljudi sasvim prihvatljiv, i cijenom, i prikazom.
Sve što si naveo o pva matrici je totalna glupost i trabunjnje, ili još gore, obično neznanje. Imam pva 3god i glava me uopće ne boli, osim toga, imam savršen vid. Nikakvih input lagova nema niti je bilo ni na 19" modelu a bome ni na 24" modelu. Ono o prženju očiju je još veća glupost, dok je ono o artefaktima čista izmišljotina.
I dok se ti mučiš sa svojim starim crt-om i njegovim mutnim slovima, mi uživamo u oštroj i kristalno jasnoj i ugodnoj slici S-pva matrice.

I bez uvrede pingmachine.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 08:24   #43
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Kupi si onda TN, i reci koje je ovo boje?
hehehe, ovako dobro se nisam nasmijao vec dugo

Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Nikakvih input lagova nema niti je bilo ni na 19" modelu a bome ni na 24" modelu. Ono o prženju očiju je još veća glupost, dok je ono o artefaktima čista izmišljotina.
I dok se ti mučiš sa svojim starim crt-om i njegovim mutnim slovima, mi uživamo u oštroj i kristalno jasnoj i ugodnoj slici S-pva matrice.
zbilja nema input laga? to si utvrdio samo gledajuci monitor golim ocima jel tako? input lag nije nesto sto mozes vidjeti golim okom, osim u slucaju da je zbilja ogroman (ja bi rekao 125ms i vise [3 slicice koje oko moze percipirati])

i jos jedan ispravak, naime tn ima kristalniju sliku od bilo kojeg VA ili IPS monitora. Da nema toliko izrazen problem s mjenjanjem kontrasta i boja samo malim pomakom glave, tj kod vecih primjeraka uvjek bi tn bio savrsena matrica za ljude koji se ne bave bilo cime vezano uz boje i njegovih 260k boja bi bilo sasvim zadovoljavajuce vecini kao i danas.

i molim te de prekini preporucivat eizoe za nebulozne svote novaca, eizo je samo precjenjeno govno, je solidan monitor (vecina njih), al tu cemo stati i samim time nikako ne vrijedi 50+% novaca od nekog drugog solidnog monitora. Dapace, dam si ruku rezat da kad bi zamaskirao 10 20" pva i mva monitora da nebi mogao pogoditi koji je eizo 3 puta za redom (10% sanse je puno za random hit, pa zato 3 puta, da otklonimo slucajnosti) cak i da ga dobijes na promatranje ranije koliko god zelis. cisto dokaz da eizo nije nista tako specijalno kako ljudi briju
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 10:38   #44
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Sve što si naveo o pva matrici je totalna glupost i trabunjnje, ili još gore, obično neznanje. Imam pva 3god i glava me uopće ne boli, osim toga, imam savršen vid. Nikakvih input lagova nema niti je bilo ni na 19" modelu a bome ni na 24" modelu. Ono o prženju očiju je još veća glupost, dok je ono o artefaktima čista izmišljotina.
e vidiš, mene od PVA monitora boli glava i postane mi mučno. znam čovjeka koji primijeti screen door efekt na IPS-u, dok ga ja ne vidim. i što sad?

input lag je dokazana činjenica. primjerice, dell 2408 je prosječno 69 milisekundi, maksimalno 89. tvoj eizo je na oko 40 ms u prosjeku, što nije toliko strašno, ali može biti primjetno.

RTC artefakti na PVA monitorima su viši nego na ostalima, također činjenica. prosjek je često između 10 i 15%, dok maksimum može biti i preko 50%.

što se pak prženja očiju tiče, tvoj eizo je po defaultu na 370 cd/m2. meta za kalibraciju kod profesionalaca je 140 cd/m2, a za kućnu uporabu se često preporuča 120 ili niže (x-bit labs kalibrira na 100). ima monitora koji ne idu toliko nisko. bajdvej, tih 100-140 je nekakav maksimum CRT-ova.


Citiraj:
I dok se ti mučiš sa svojim starim crt-om i njegovim mutnim slovima, mi uživamo u oštroj i kristalno jasnoj i ugodnoj slici S-pva matrice.
ne mučim se, kupio sam mitsubishi diamondtron da mi zamijeni stari sony trinitron.

kako ti ovo dolje može biti oštro, kristalno jasno i ugodno - pojma nemam.

pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 11:53   #45
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Što se tiće samog osvjetljenja, kod eiza je ono riješeno na najbolji mogući naćin, i samo funkcija automatskog podešavanja svjetline vrijedi pola cijjene eizo monitora.
U ovisnosti o osvjetljenju prostorije automatski se podešava svjetlina, koja je u svakom trenutku optimalna.

Ako se input lag od 33ms nevidi prostim okom u čemu je onda problem?

A što se tiče one slike dolje, pa negledaš valjda monitor sa mikroskopom?

I još nešto, imo sam prije 5 godina taj diamondtron od 22" samo u samsungovom monitoru i velim da je oštirna slike bila katastrofa na rezi 1600x1200. Nisam mogo gledat u mon više od 2 sata, jer bi mi oći bile crvene ko majmunova stražnjica.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 03:43   #46
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
evo ja imam aoc crt od 19" koji je vrlovjerovatno srednja klasa crt-a...već buljim u njega 4 sata i oči u savršenom redu(iša san u wc pogledati na ogledalu ne vidim nikakvo crvenilo),oštrina slova sa foruma oštra sa udaljenosti od 60cm izmirija metrom...rezolucija 1600x1200 tako da su slova malo presitno ali opet vidljiva i jasna na toj udaljenosti...jedino šta bi tija imati full hd pa radi toga razmišljam o kupovini lenova jer izgleda da je on definitivno best buy za 3000kn jer skalu dalje su monitori od 5000kn koji ni po čemu nisu bolji od njega osim u 2 incha odnosno ako čemo virovati recenzijama sa prade ni monitori od 7000-8000kn koji se mogu kupiti kod nas nisu ništa bolji od lenove jedino u inchi-ma ali opet ti inchi toliko ne vride
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 03:58   #47
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
iskreno crt-ovi nisu ukinuti poradi nekvalitete već radi toga šta jadni kapitalisti nisu imali na čemu zarađivati pa su poćeli forsirati lcd tako da bacimo crt i kupimo novo čudo od tehnike koji eto pati od tamo nekih nebitnih sitnica
input lag
gubitak kontrasta,boja,
mrtvi ili poluživi pixeli
minjanje rezolucije(svaka čast izuzecima dell 2407HC)
raznorazni shiftinzi
brightnes ko supernova itd
a jadni crt toga nema,ko je njima branija poboljšavati crt i danas bi imali toliko hvaljenu oštrinu...u stvari postoji next level crt SED (svaki pixel iza sebe ima svoj elektronski top)šta razvija toshiba samo kad bi on zaživia u komercijalnom smislu lcd,plazma & oled bi postali otpad a previše je love u igri tako da će nekvaliteta i dalje biti zastupljena...još sam ja mislija da su matrice u lcd tv-ima pošteđene ovih gluposti kao kod monitora kad ono čitam na jednom hvaljenom britanskom siteu da i oni imaju iste boljke input lag i sve ostalo čak ni plazme nisu imune na input lag
"...nije sve dobro što je novo već je novo sve šta je dobro..."
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 09:14   #48
Srakar
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Vžd / Banfica
Postovi: 32
Baš čitam malo forum na prad.de monitor je dobavljiv u Njemačkoj za cca 350 eur, ali se dosta ljudi žali da je preglasan, ostalo je navodno oke
Srakar je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 11:01   #49
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Ovo je tako veliki bulšit da vrištim

Pusti se ti googla i natezanja pimpeka preko matrica, prepisivanja profi izraza i čistokrvnog trolanja.

Kaj si ti neki posebni lik da nema LCD-a za tvoju guzicu?

Kupi si onda TN, i reci koje je ovo boje?
Potpisujem i vrištim istodobno
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 13:52   #50
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Autor GodsKiller Pregled postova
/cut
Haha
A jedno 2-3x manja potrošnja energije nema veze? Daj rade nemoj nist pisati.
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 10:08   #51
petar1
Premium
 
petar1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Nisam se više mogao strpit, pa sam nazvao HP Hrvatska na 01 60 60 200 i pitao kad će( i hoće li uopće?) ovaj monitor stići na naše tržište?

Nakon nekog vremena nazvala me djelatnica(pitala je upućenijeg kolegu) i rekla da bi monitor trebao stići na tržište krajem godine.
Zamolio sam je da precizira i rekla je da bi trebao stići kroz 12 mjesec.

Hoćeš ga ti čekati do 12 miseca ili će kupiti nešto drugo?
petar1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 15:42   #52
The_Rock
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 35
Kupio sam si prosle godine Samsung 2232BW (moj prvi LCD). Mislio sam da mi nece smetat TN panel, ali posto volim mracne igre... eto, smeta! I to dosta

Sad bi uzeo neki 22" ne-TN s rezom 1650x1080 (ili kolko vec). A jedini izbor (za "normalnu" cijenu) kod nas ce valjda biti samo taj HP.

Citao sam nekoliko testova na njemackim stranicama i forumima. Svi su zadovoljni slikom i "brzinom" (nije bas najbrzi, ali je uglavnom ok).

ALI ima jednu veliku manu: Kazu da je stvarno preglasan! Na osvijetljenju od 100% nekima vec smeta, a kamoli kad se malo smanji (vjerujem da nitko nece drzat ovakav monitor na vise od 50%!).

Morat cu ga onda prvo testirat, ali mislim da ce mi to ipak smetat (ovaj bw2232 vec *malo* zuji i smeta mi).
The_Rock je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 19:44   #53
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Ovo je tako veliki bulšit da vrištim

Pusti se ti googla i natezanja pimpeka preko matrica, prepisivanja profi izraza i čistokrvnog trolanja.

Kaj si ti neki posebni lik da nema LCD-a za tvoju guzicu?

Kupi si onda TN, i reci koje je ovo boje?
Potpis
focal je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 02:59   #54
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor petar1 Pregled postova
Hoćeš ga ti čekati do 12 miseca ili će kupiti nešto drugo?
Ako dođe u 12 misec pričekat ću još "nekoliko" miseci da vidim kako će se monitor pokazat (ionako monitor uvik kupujem za dugi period)
Do tada sam na 17" Trinitronu
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 09:46   #55
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor The_Rock Pregled postova
Kupio sam si prosle godine Samsung 2232BW (moj prvi LCD). Mislio sam da mi nece smetat TN panel, ali posto volim mracne igre... eto, smeta! I to dosta

Sad bi uzeo neki 22" ne-TN s rezom 1650x1080 (ili kolko vec). A jedini izbor (za "normalnu" cijenu) kod nas ce valjda biti samo taj HP.

Citao sam nekoliko testova na njemackim stranicama i forumima. Svi su zadovoljni slikom i "brzinom" (nije bas najbrzi, ali je uglavnom ok).

ALI ima jednu veliku manu: Kazu da je stvarno preglasan! Na osvijetljenju od 100% nekima vec smeta, a kamoli kad se malo smanji (vjerujem da nitko nece drzat ovakav monitor na vise od 50%!).

Morat cu ga onda prvo testirat, ali mislim da ce mi to ipak smetat (ovaj bw2232 vec *malo* zuji i smeta mi).
Na mom S-PVA monitoru automatsko osvjetljenje se podešava na max 4-15% pri normalnom osvjetljenju sobe,dakle kad su prozori otvoreni ili kad svjetlo po noći upalim, kad sunce udara direkt u monitor onda je osvjetljenje na razini 30-100% ovisno o jačini sunca, pa slika nikada nije tamna.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 23:57   #56
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
pigmachine, treba malo izaći van na neki tenis ili nogomet...poludio si od tih boja i recenzija koje čitaš po netu....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 08:56   #57
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
neće ići, imam ženu i djecu, za razliku od klinaca ovdje koji misle da su popili svu pamet svijeta.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 03:18   #58
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Test, za sada samo na njemačkom jeziku:

http://www.prad.de/new/monitore/test...p-lp2275w.html
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 15:09   #59
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Test, za sada samo na njemačkom jeziku:

http://www.prad.de/new/monitore/test...p-lp2275w.html

Monitor je odlličan. S-PVA, 22", 1650x 1080 reza, 0,28 pixeli, za cijenu od 350 eura super. Kad dođe na tržište mogao bi to biti početak kraja dominacije TNa u 22" segmentu.Vjerujem da će odsad i drugi proizvođaći krenuti tim putem, pošto je 22" wide najprodavanija dijagonala. Čudim se da samsung nije prvi pokrenuo ovu incijativu, pošto je on glavni proizvođač S-PVA panela.

Kad se samo sjetim onog samsungovog tn-a i njegovih ispranih boja...
Index je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 17:35   #60
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
neće biti početak kraja dominacije TN-a jer se 22" TN-ovi mogu čak i kod nas kupiti za 1200 kn.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na