Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2012., 12:14   #61
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
XP SP3, cca dvije godine je sada na ovom kompu, u firmi isto ali tamo stoji već 3 godine XP SP3... radi ko urica.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 12:40   #62
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor kokolo22 Pregled postova
U prosjeku reinstall svaka 3 miseca jer to mi je najduze da ne minjam komponente,i sad ce opet bin install prekosutra jer dolaze nove komponente. Inace se vrte Win 7 64-bit od kada su izasle.
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ne znam da li znaš, ali sedmicu ne moraš reinstalirat kad stavljaš nove komponente .
Upravo to, jedna od vrhunskih stvari. Jednom sam radio test kad mi je samung 470 doša, isti je proša 4 ili 5 konfi, sve drastično različite i samo se driveri stave...
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Da izvučem maksimum, jer koliko god se pričalo o tome da se Win7 ne usporava, to se ipak događa s vremenom, iako ni približno kao na XPu. Nije ni čudo. Microsoft izdaje tonu updatevoa, koji ostavljaju nepotreban debris, kako na disku, tako i u registry-u.
Ali slažem se s tobom da bi bilo zanimljivo testirati razliku...Bez obzira što se unaprijed zna pobjednik.
Mislim da ne. Kod mene je CCleaner + CCenhancer, i svako toliko pobrišem junk, a comp se automatski defragmentira s O&O Defragemnterom. Instaliram mali m gluposti jer to računalo koristim za servis, i radi prilično kao prvog dana... Puno su napravili u pogledu na XP, naravno ni W7 nije za idiote prepreka da je sjebu, ali ti zazenu i druge OSeve
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2012., 17:00   #63
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
OS Installation Date 22.5.2010. windows 7 32bit sp1 rade uredno i stabilno od tog datuma.

sad se dvoumim dal da formatiram uskoro pošto imam 32 bitni proc, a imam 4Gb rama pa mi ne prepoznaje svih 4Gb hoće to upalit da instaliram na 32 bitni proc 64 bitne win. mislim se to može nisam nikad pokušao to napravit ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 19:43   #64
Offshore
Premium
Moj komp
 
Offshore's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 105
Na svom laptopu prosjek 2 godine.

Na zeninom prosjek godinu dana.

Na djecjem desktopu reinstall svaka 2-3 mjeseca,iz raznih razloga.

Win 7.
__________________
Force 12
Offshore je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 19:55   #65
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Windows 7 - rujan 2009
Windows XP - svibanj 2008 (odma nakon izlaska SP3)

na Brko-Gamer kanti. od onda promjenio 2 ploče i 3 grafičke, brdo softvera stavio i maknuo i dalje sve radi najnormalnije len sam sebi reinstalirat windowse, a drugima to radim svako malo
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 13:09   #66
silent_snake
Registered User
Moj komp
 
silent_snake's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: HR
Postovi: 21
Windows 7 Ultimate (x64)
Original Install Date: 9.9.2009.

Prva i zasada jedina instalacija Windowsa 7.
Nikad nekih većih problema, iako se vrijeme bootanja s vremenom povećalo, u samom radu nema osjetnog pada u performansama.
silent_snake je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 13:38   #67
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
Windows 7 x64 Datum instalacije 21.2.2010. - od tada nadodana jos 2 harda, promjenjen ram i graficka ... radi sve odlicno bez greske ja zadovoljan
Thommy je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 16:36   #68
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Upravo to, jedna od vrhunskih stvari. Jednom sam radio test kad mi je samung 470 doša, isti je proša 4 ili 5 konfi, sve drastično različite i samo se driveri stave...

Mislim da ne. Kod mene je CCleaner + CCenhancer, i svako toliko pobrišem junk, a comp se automatski defragmentira s O&O Defragemnterom. Instaliram mali m gluposti jer to računalo koristim za servis, i radi prilično kao prvog dana... Puno su napravili u pogledu na XP, naravno ni W7 nije za idiote prepreka da je sjebu, ali ti zazenu i druge OSeve
Samo da pojasnim, defragmentiras samo HDD-ove ili i Samsungov SSD?
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 21:27   #69
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor banjodido Pregled postova
Samo da pojasnim, defragmentiras samo HDD-ove ili i Samsungov SSD?
HDD, O&O ionako ne da SSD da se defragmentira, a i nema potribe...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 22:16   #70
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Da je kontraproduktivno da se SSD defragmentira mi je jasno, ja imam Postville G2. Samo sam pitao.
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2012., 11:29   #71
hrky86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Ja ih instaliram ponovno svaka 2 mjeseca.
hrky86 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 22:22   #72
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 101
O Bože, pa što vi radite a da je potrebno krenuti od nule?
Postojeći XP sam instalirao 10.01.2005, dakle prije 7 godina i mjesec dana, kad i programe koje i danas koristim kao ACDsee32, psp9, du meter. Naravno da HW više nije onaj početni, imao sam tri promjene matične i procesora, a diska 4-5 puta, i sve radi brzo, stabilno, bez problema. Toliko dobro da ću kad dođe vrijeme sve ponovno preseliti na noviju ploču i proc.
sivonja je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 22:49   #73
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor sivonja Pregled postova
O Bože, pa što vi radite a da je potrebno krenuti od nule?
Postojeći XP sam instalirao 10.01.2005, dakle prije 7 godina i mjesec dana, kad i programe koje i danas koristim kao ACDsee32, psp9, du meter. Naravno da HW više nije onaj početni, imao sam tri promjene matične i procesora, a diska 4-5 puta, i sve radi brzo, stabilno, bez problema. Toliko dobro da ću kad dođe vrijeme sve ponovno preseliti na noviju ploču i proc.
Ajde ne pričaj gluposti, tolike promjene HWa, posebno MBO-a i to od 2005 i sve ti radi brzo i stabilno...ajoj, ti nisi vidio, očito, kako to treba radit ili pališ komp jednom svaka dva mjeseca
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 22:56   #74
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Prijašnje verzije Windowsa sam imao oko 6 mjeseci, nakon toga bih osjetio određeno usporenje i ponovo instalirao sustav. Sada kada imam sedmicu, windowse sam reinstalirao nakon godinu dana i to zato što mi je krepao HDD.
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 00:23   #75
magnus
Premium
Moj komp
 
magnus's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: VT
Postovi: 134
vec vise od godinu dana
__________________
magnus je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 10:11   #76
ExtremePower
Premium
Moj komp
 
ExtremePower's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Moj dom Krapina
Postovi: 246
Windows 7 Ultimate x64 sam instalirao zadnji put prije 13 mjeseci, dok
se na laptopu vrte Windows XP SP3 već 2 godine.
ExtremePower je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 10:24   #77
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
meni osobno ovisi. sistem kao takav mi moze stajati xyz vremena/godina, ali ako naidem na nekakav problem koji ili ne rjesim, ili nakon sto ga rjesim dalje imam osjecaj da nije to to - reinstalacija svega. nekako mi lakse nego popravljati problem s upitom buducnosti, ovako znam da je svjez OS, svjezi driveri, svjezi programi....... sve svjeze, sve sljaka 5/5.

ili kada mi uleti novi komad hardvera, maticna pogotovo. sve 5 i ruku na srce, W7 zaista je dobar i fleksibilan sistem, ali ja sam odrastao na win98 i prijelaz na XP, meni je tada bila normalna reinstalacija nakon mjesec dana . sada je ovo casak posla, par sati i sve je gore.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na