Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2011., 17:40   #61
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Nemam ubuntu nego mint (katya il tak nes), ali trebalo bi bit svejedno..
Kako natjerat logitech mx5000 da radi? Pokusao sam sa blueman-om i defoltnim bluetooth managerom i oba kazu ne u stilu "no bluetooth device found".

Pokusao sam i na laptopu (lenovo e125) i nece, tamo mi kaze 100 puta device xyz (mac addres zxy) se pokusava spojit, allow/no, i kliknem na allow i nista, opet ispocetka dok ne ugasim bluetooth ili mis. Htio bih mis koristit sa lapom a tastaturu sa kompom, kao sto mi je na winblowsima radilo. Mis radi bez recievera bez problema s lapom.
Sad tu malo napamet pricam, ali ako treba kakav config, error, log, nes prepisat tu mogu, samo recite sta...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 17:53   #62
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
evo ovdje ti je sve objašnjeno http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=65471
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2011., 21:53   #63
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ui, ima tog.. Morat cu cekat vikend da probam.
Hvala
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2011., 15:00   #64
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Napravio sam dual boot 7 i Ubuntu 11.10. Pošto sam manje više novi u Linuxu imam problem sa netom tj. routerom. Naime ja se oduvijek spajam preko username-a i pass na net. Hocu reci ne radi se o router modu nego standardnoj konekciji Ja ne mogu nigdje naći u Ubuntu gdje upisati podatke?? U pitanju je adsl žičani.

Pomoć
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2011., 15:10   #65
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ovo je razlog zašto Linux nije privlačan početnicima ili da se izrazim, ljenčinama.


PPPoE Modems
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2011., 15:16   #66
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Ono "gdje upisuješ podatke" je PPPoE Dial-Up konekcija, u novijim izdanjima mislim da ima u gui izdanju u NetworkManageru.
Prvo provjeri jeli mrežna instalirana i postavljena kako treba, a ako ne nađeš gui verziju evo kako kroz terminal: https://help.ubuntu.com/community/ADSLPPPoE
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2011., 16:22   #67
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
gore na panelu u desnom kuti klikneš na ikonu networkmanagera i dalje odabereš ono koje ti treba i tako se spojiš. sva mudrost. jednostavnije neide.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 10:20   #68
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Hmm, korisitm Ubuntu na poslu vec ~4 tjedna... I ne svidja mi se. 11.10. verzija.

Barem 10ak crasheva iz nekog razloga, onaj dock slijeva je uzasan, nakon drugog tjedna je jednostavno prestao raditi kako spada i vise mu ne mogu ni resizeat ikone ni podesit transparency i autohide delay u Compiz Settings Manageru (a mogao sam prije).

Bugova ko u prici... ne rade dropdown meniji vise, kliknem, cim releaseam mouse button nestane dropdown meni, pa moram drzat button dok biram selection. Sto je naravno radilo prvi tjedan. Takvih sitnica na desetke. I nemos vjerovat da nisu mogli u sve ove godine napravit da shareanje i networking sa windows masinama radi out of the box, nego moram instalirat sambu i slicno. Znam da nije za pocetnike, nit sam ja pocetnik, ali nemam vremena provodit sate da bi dosao do shared foldera na Windows Server masini...

Da ne pricam da se MySQL Workbench rusi iz cistog mira, a jedina verzija (Anorgan build) koja navodno "radi" pod x64 Ubuntuom se ni ne zeli instalirat... A opet, nemam vremena raskopat pola weba da bi ga natjerao da radi.

Napominjem da mi nije prvo susretanje s Ubuntuom, nikad mi nije sjeo zbog raznog softvera koji sam trebao a nema za njega, ali da mogu birat, vratio bi Win7 x64 isti cas. Steta, jer izgleda fenomenalno, Ubuntu One je super stvar, terminal majka za neke stvari, itd... Bleh, sto se mene tice, razocaranje.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 12:31   #69
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Meh, ubuntu ko ubuntu. Ništa posebno.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 12:06   #70
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
Vidim da su Varaždinci složni po pitanju linux minta, i ja sam imao slično mišljenje prije par godina, no danas bih ga definitivno uzeo u obzir kao ozbiljnog kandidata za stabilan, brz i jednostavan linux OS.

A osobno, zadnjih par godina sam na archu sa xfce-om. I super mi je najviše radi preodličnog AUR-a!


No ovaj linux mint, pazi reviewa:

http://kmandla.wordpress.com/2010/09...x-mint-debian/

110mb nakon prvog boota? wow! Ja sam inače frik što se tiče resurasa i svaki slobodan megabajt mi je važan. A izgleda da ovaj Mint daje out-of-the-box upravo ono što si ja nonstop tweakam sa archlinuxom - brzinu, jednostavnost, efikasnost.
__________________

Shadowww je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2011., 12:48   #71
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Arch - 311 paketa ukupno instalirano :mgreen
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 06:15   #72
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Moj laptop, disk s 3 particije, dual boot. Na jednoj XP Home, na drugoj XP Pro lite, treca za podake. Na tu trecu instalirah Ubuntu i sad mi se po defaultu dize Ubuntu, tj isto je dual bot jer mi nudi opciju da se digne Ubuntu ili opcija Windows recovery environment (loader) device on sda1 koju ja odaberem pa tek onda dolazim u Win dual boot eda bih tako koristio Windowse.
Ja bih htio maknuti Ubuntu (formatirati particiju na kojoj je) pa me zanima hoce li se poslije toga windowsi normalno podizati.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 08:04   #73
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Moj laptop, disk s 3 particije, dual boot. Na jednoj XP Home, na drugoj XP Pro lite, treca za podake. Na tu trecu instalirah Ubuntu i sad mi se po defaultu dize Ubuntu, tj isto je dual bot jer mi nudi opciju da se digne Ubuntu ili opcija Windows recovery environment (loader) device on sda1 koju ja odaberem pa tek onda dolazim u Win dual boot eda bih tako koristio Windowse.
Ja bih htio maknuti Ubuntu (formatirati particiju na kojoj je) pa me zanima hoce li se poslije toga windowsi normalno podizati.
Restoraš boot loader od windoza sa Win DVD-a, makneš Linux particiju i to je to.

Citiraj:
Autor Shadowww Pregled postova
Vidim da su Varaždinci složni po pitanju linux minta, i ja sam imao slično mišljenje prije par godina, no danas bih ga definitivno uzeo u obzir kao ozbiljnog kandidata za stabilan, brz i jednostavan linux OS.

A osobno, zadnjih par godina sam na archu sa xfce-om. I super mi je najviše radi preodličnog AUR-a!


No ovaj linux mint, pazi reviewa:

http://kmandla.wordpress.com/2010/09...x-mint-debian/

110mb nakon prvog boota? wow! Ja sam inače frik što se tiče resurasa i svaki slobodan megabajt mi je važan. A izgleda da ovaj Mint daje out-of-the-box upravo ono što si ja nonstop tweakam sa archlinuxom - brzinu, jednostavnost, efikasnost.
Arch je Arch. Samo je jedna distra koja se u brzini može mjeriti a to je dobar stari Slackware. Ostalo je sve jednostavno sporije. AKo ti je Arch brz ko Mint nisi Arch stegnuo do kraja Kod mene ti je nakon što sam sve iskonfigurirao trošio svega 50MB meme (jako stegnut P3 sustav sa 256MB meme i FluxBox sučeljem) .Zgodan je AUR no osobno sam se naučio pameti pa sam ga koristio tek u krajnjoj nuždi jer se s vremenom paketi i međuovisnosti između AUR i službenog reposa znaju potrgati pa nešto ne radi pa moram slagat bla bla. Na taj način se naučih da mi AUR nije ni potreban , uvijek radije instaliram na provjeren stari način - ugrabi source code i deri )) Kaj se tiče Minta - odličan kao i uvijek, posebno ak si newb ali ne Debian edicija. Debian je samo jedan, ovo je pokušaj nekog hibrida i osobno mi ne šmeka. Ja se više volim sad prcat sa novom Fedorom, daje mi odličan omjer početnog prcanja u mozak i onog osjećaja zadovoljstva kad sve posložiš kako želiš. Čak mi je novi Gnome 3 + Gnome Shell zakon postao...toliko se mogućnosti krije ispod haube....ali naravno kad god zaglibim na bilo kojoj distri - Arch Wiki je sveto pismo za mene.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 03.01.2012. u 08:17.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 21:12   #74
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Kod mene Ubuntu 10.04.2, minimal instalacija + gnome2 = 84 MB zauzeće memorije nakon boota. Nije baš "Arch way", ali nije niti "ubuntu bloat way" :-)
A i nije baš sporiji od Archa. Sve je to isti k... jednom kad složiš od minimalca.
Kernel je kernel, shell, de koji digneš itd, nema tu neke velike razlike u brzini, a i tko bi se time zamarao. Trenutno kad nađem vremena dižem Arch i par verzija ubuntača u Vboxu pa s čim budem zadovoljan ide van na disk. Pitanjce: ženica voli gnome2, makar ne bi bila bedara preći na nekaj drugo, ali ima jedan veliki zahtjev: treba fast user switcher, radi se o "obiteljskom" stroju (ali da nije CTRL+ALT+F7...). U gnome 2 to radi preko appleta na panelu, a dalje, kaj staviti? Gnome 2 je mrtav, ubuntu+unity ni slučajno ne ide na stroj. Ok, mogu staviti gnome3, ima li tu switchera? XFCE meni ok, ali ima samo neki kretenski xfswitch plugin koji previše pita i svaki put opet pass kod logina. LXDE nula bodova. To je sve što sam isprobavao dosada. Ima netko preporuku?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 22:08   #75
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Pa i nije ti baš isto. Bez obzira na minimal instalaciju Ubunta on je idalje sporiji nego Arch. Razlog su daemoni i servisi jer na Archu podižeš zaista samo ono koje ti i treba i koje koristiš
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 17:19   #76
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Da malo resurrectam temu...

U medjuvremenu sam odustao od Ubuntua, stavio Mint 12. Nebo i zemlja.

Kolko god mi je Ubuntu popio krv sa tisucu bugova, toliko Mint dobro radi. Nije savrseno, ali za ono sto mi treba, near perfect.

Razlike (u mom slucaju) u odnosu na Ubuntu:

- dok ne diras razne razlicite teme (one vezane uz izgled) i drzis sve na defaultnoj - nema UI bugova (jos nisam nista primjetio)
- donji taskbar se moze ugasit - fala Isssu
- Docky radi ko bog (cak sam uspjesno dockao i Netbeans + stavio highres icon)
- sto se brzine tice - radi jednako brzo
- bolji interface - Windows7 style min,max, close buttoni (Gore desno)
- meniji su u prozoru a ne kao kod Ubuntua / MacOS uvijek gore u traci
- Guake se ne buga kod razvlacenja u fullscreen

Sve u svemu, sjecam se da sam uopce isao pogledat Mint nakon citanja posta od Lutherusa - pa zahvaljujem ovom prilikom .

BTW. Nisam jos to isao istrazivat, al' mozda mi netko skrati pol sata guglanja... jel treba tweakat neke settingse da Mint iskoristi SSD bolje? Ili je dovoljno default instalirat i ne prčkat ništa?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 18:14   #77
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Meh, rebrandirani Ubun tu. Čak ni kernel nisu rekompajlirali. Ništa posebno.

Za ssd je dovoljno i default a sa prčkanjem možeš izvući i još više no ako nemaš pojma o Linuxu nemoj prčkati i drži se defaulta.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 19:04   #78
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Prčkao bi ja da imam vremena i strpljenja. Ovako mi samo treba Ubuntu / Mint koji radi bez da mi diže živac. Je_iga, dok sam bio mlađi sam imao po cijele vikende za tweakanje OS-a, sad držim ljestvicu na 4h. Ako ga u 4h ne natjeram da radi kako želim - .

U usporedbi s tobom vjerojatno ne stojim dobro što se tiče imanja pojma™, ali znam točno onoliko koliko vremena izdvojim za saznavanje . Vrijeme ide u druge stvari.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 19:23   #79
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Meh, rebrandirani Ubun tu. Čak ni kernel nisu rekompajlirali. Ništa posebno.

Za ssd je dovoljno i default a sa prčkanjem možeš izvući i još više no ako nemaš pojma o Linuxu nemoj prčkati i drži se defaulta.
Paaaaa....ne baš...

http://opentechnow.blogspot.com/2010...ion-guide.html

Trim je krucijalan za SSD kao i smanjivanje funkcija koje zapisuju na disk išta...moram priznati da je Windows 7-ica dosta pametniji po ovom pitanju. Nažalost moram se složiti sa zweri - kad imaš vremena Linux posložit sve 5 - kad nemaš...hebiga...(to sam isto napisao u tutorialu) OpenSuse ima potrgani GTK3 (prozori koji ti se otvore moraš sam resajzat jer se ne otvaraju kak treba), Fedora je općenito malko potrgana (nvidia driver za boga miloga su usrali), Ubuntu i Mint su mi preautomatizirani i to na način koji ne želim, Debian je OK ali zašto sve mora biti na "Debian way" i na kraju nam ostane ...Arch...za koji trebam 4-6 sati da posložim onako kako želim...nemam toliko vremena više jednostavno. U ovom trenutku za mene Windows 7 šljaka..simple fact.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 04.02.2012. u 19:29.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 19:55   #80
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Upravo iz razloga jer nemam vremena za igrati se sa sustavom i imam Linux. Nemam živaca za potrošiti cijeli vikend za instalaciju i tvikanje windowsa a onda mi još pola skripta o kojima mi glava visi ne radi. Ovako instaliram Arch, paketiranje prepustim skripti koja sadrži popis svih paketa koje trebam, dwm config imam na gitu, ati.conf je na gitu, druge vizualne stvari su na gitu pa je za 45 min nakon instalacije sve onako kako meni treba i kako ja želim pa jedino ostaje naći vremena i presložiti kernel a tu opet pobacam kaj mi ne treba i stavim ga kompajlirati a za to vrijeme mogu nekaj drugo raditi.

E sad, Fedora nije malko potrgana već je Fedora testni poligon za RedHat i još ima hrpu polusposobnih developera koji zajednici više odnemažu nego pomažu. Nvidia driver je isti. Ili imaš property driver ili freedesktopov odnosno xorgov a on je u svim distrama isti. Razlika je jedino u verziji drivera. Fedora ima stari xorg pa ima i stari driver.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 21:01   #81
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Upravo iz razloga jer nemam vremena za igrati se sa sustavom i imam Linux. Nemam živaca za potrošiti cijeli vikend za instalaciju i tvikanje windowsa a onda mi još pola skripta o kojima mi glava visi ne radi. Ovako instaliram Arch, paketiranje prepustim skripti koja sadrži popis svih paketa koje trebam, dwm config imam na gitu, ati.conf je na gitu, druge vizualne stvari su na gitu pa je za 45 min nakon instalacije sve onako kako meni treba i kako ja želim pa jedino ostaje naći vremena i presložiti kernel a tu opet pobacam kaj mi ne treba i stavim ga kompajlirati a za to vrijeme mogu nekaj drugo raditi.

E sad, Fedora nije malko potrgana već je Fedora testni poligon za RedHat i još ima hrpu polusposobnih developera koji zajednici više odnemažu nego pomažu. Nvidia driver je isti. Ili imaš property driver ili freedesktopov odnosno xorgov a on je u svim distrama isti. Razlika je jedino u verziji drivera. Fedora ima stari xorg pa ima i stari driver.
Uf...nešto me počelo stiskat u želucu...i ne nije grah. Gle - Instalacija Windoza+drivera+tweak=2h max. Instalacija Arch+XORG+driveri+tweak+grafičko sučelje+tweak sučelja+ručno štelanje tipkovničkih kratica+aplikacije+skripte+automatizacija+tweak svega navedenog=6h. I znam da sam nešto zaboravio...Arch jednom kad ga posložiš radi jako dobro dok ga jednom godišnje ne skrše kad prebace nešto iz Extra reposa u AUR ili obrnuto pa se skrše međuovisnosti. Jednostavno mi se više neda zezat s tim, nemam vremena za to, kad dođem doma nakon što 8 sati na poslu buljim u komp, samo želim sjesti za komp i opustiti se, odigrat neku igru, ići s curom van, ić na pivu s ekipom i iti spat a ne do 1 sat ujutro tweakat sustav ili pokušavat skužit zašto je ALSA skršena pa ne prepozna kad napred uštekam sluške (ne spominji Pulsaudio, molim te)...Jednostavno mi se neda...nakon 10 godina Linuxa i tweakanja jednostavno ne...Desktop Linux je samo san, predugo su obećavali previše i jedno vrijeme je bilo dobro ali sad filozofiraju previše i mijenjaju previše toga samo zbog same promjene - što nam je donjelo najprije KDE4 koji je tek nakon koliko ono godina zreli (sad je verzija 4.8 aktualna) i "pas im mamu mutavu" Gnome Shell + Gnome 3 (ima potencijala ali...majko mila daj mi jednostavan način da barem promjenim veličinu ikonica a ne da moram editirat frickin settings.ini fajl teme...i kad to radit svaki put kad promjeniš temu)...Windoze su jednostavno daleko dogurali i 7-ica je odličan i zreli OS. M$ je i dalje seronja i ponaša se kao i prije - ali imaju dobar OS. Točka. Nema "ali". Radi, radi dobro i kaj je najgore - sa modernim noob friendly sučeljem (fluxbox i AWN nisu moderna sučelja) radi bolje na starim i slabim kantama nego Linux distra (XFCE radi kolko tolko OK). Fali standardizacije, koherentnosti i prije svega - podrške developera. Poštujem OSS, GNU i ostalo vezano uz Linux ali što je previše - previše je. Život je prekratak da bih ga proveo zureći u ekran.

P.S.-svaki OS je sranje i revolucionaran na svoj način

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 21:20   #82
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
E vidiš ja ti mogu tvrditi potpuno suprotno. Windows 7 64 bit professional i to orginal na konfi iz siga baci 4 puta kod instalacije BSOD. Nakod jedva napravljene instalacije radi stabilno sve dok se ne instaliraju i ne twikaju driveri a nakon toga se svakih 3 do 10 minuta reboota a kad se pokrene instalacija Autodesk Alias baci BSOD. Microsoft kaže da nevalja matična ili cpu. Da nevalja matična ili cpu isto bi se dešavalo i kad se boota bilo arch bilo openbsd no to se samo dešava sa win 7. Vista se nakon 10 min zamrzne tokom instalacije i dalje nemrda dok xp 64 bit radi.Spor je ali radi i ne reboota svakih toliko minuta.
Sad, meni takav sustav ne treba niti ga imam volje i vremena za održavati, trebam nekaj kaj radi a linux kod mene radi već 13 godina i ne trošim puno na twikanje niti na kopanje po sustavu, 90% vremena na kompu provodim na netu, u latexu, pytho, gledajući neki anime ili pak imam upaljen samo music player.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 21:26   #83
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
E vidiš ja ti mogu tvrditi potpuno suprotno. Windows 7 64 bit professional i to orginal na konfi iz siga baci 4 puta kod instalacije BSOD. Nakod jedva napravljene instalacije radi stabilno sve dok se ne instaliraju i ne twikaju driveri a nakon toga se svakih 3 do 10 minuta reboota a kad se pokrene instalacija Autodesk Alias baci BSOD. Microsoft kaže da nevalja matična ili cpu. Da nevalja matična ili cpu isto bi se dešavalo i kad se boota bilo arch bilo openbsd no to se samo dešava sa win 7. Vista se nakon 10 min zamrzne tokom instalacije i dalje nemrda dok xp 64 bit radi.Spor je ali radi i ne reboota svakih toliko minuta.
Sad, meni takav sustav ne treba niti ga imam volje i vremena za održavati, trebam nekaj kaj radi a linux kod mene radi već 13 godina i ne trošim puno na twikanje niti na kopanje po sustavu, 90% vremena na kompu provodim na netu, u latexu, pytho, gledajući neki anime ili pak imam upaljen samo music player.
A kaj ak ti je fakat MBO u banani? Inače ka je je - Linux je malo žilaviji po tom pitanju.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 21:46   #84
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
No MBO nije u banani...
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 07:38   #85
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
No MBO nije u banani...

Možda...a možda nešto drugo
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 07:55   #86
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Možda...a možda nešto drugo
I je nešto drugo. Windows kernel.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na