Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2011., 11:38   #1
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
SVI problemi sa UBUNTU !

Ovako novi sam u Linux-u imam instaliran novi UBUNTU 11.04 na potpunom drugom nezavisnom disku i tada sam nadogradio GNOME 3, sve skupa redovito UPDATAM.

Problem je slijedeći Ubuntu mi šteta sve u šesnaest i prije instalacije GNOME 3 i nakon instalacije GNOME 3. I tako čega se god primim bilo na desktopu pomićem neki prozor od programa, obični folderi lijevo, desno, gore, dolje trza, šteka kako god oćete nazvati. Odem na youtube šteka mi i 480p tak da mogu tek onaj od 360p odgledati kak se spada.

Koristim Operu i Firefoks na obadva mi youtube šteka i da zaboravio sam spomenuti i da mi skrolanje kotačićem na mišu isto šteka kada oću skrolati web stranicu najobičniju kak je net.hr.


Imam još dva OS-a, Wind XP i 7, i ta dva OS-a imam posebno na jednom drugom disku preko dvije particije. I moram reći da mi Wind 7 leti ko raketa, a da negovorim za XP i čak mogu kako kad ovisi od videa do videa solidno odgledati i 720p na youtube. Dok 480p radi savršeno !


Neznam u ćem je problem pogledao sam task manager il kak se već zove od Ubuntu tam piše proc već kad samo pogledam graf bez otorenih programa ono je na 20% proces gnome, RAM uglavnom oko 300MB.
Nikad nije bilo ni s oba dva internet brwsera i otvorenim programima iznad 800MB, dok Swap uglavnom 0-100MB.

Konfa je ispod nicka.



Nemam blage veze u ćem je problem i odakle da krenem ???

Rado bi volio srediti i ostati na Ubuntu za internet i video, ako je to ikako moguće u kombinaciji s XP-om radi gaminga.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 13:25   #2
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2011., 16:37   #3
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
domis je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 16:48   #4
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Ovak, Linux Mint je Ubuntu samo sa property driverima i property kodecima koje ti i Ubuntu ponudi kod instalacije. Dakle Ubuntu sa izmjenjenom temom, wallpaperom, bootsplashom, grub wallpaperom i ikonom izbornika. Ništa posebno.

Problemi sa tim stranicama.

Youtube prebaci na html5 jer nema potreba porec html5 imati flash.
Za ostale stranice,hmm iskluči compiz. Ždere ram, usporuje sustav a za uzvrat dobiješ kaj? Par eye candy efektića? Malo bling bling? Ne isplati se. I for god sake koristi ad block za firefox a i pored firefoxa ti nije ni potrebno imati operu koja btw na linuxu valja pol k***c.

Dalje, povuci restricted extras, dodaj restricted repozitorije ili ppa, osvježi repozitorije.

A ako pak nemaš pojma baš o nićem definitivno posjeti wiki.open.hr
i makni windows jer sve dok imaš windows nećeš se naučiti ništa i nemoj bježati od terminala.

Osobno koristim Linux od polovice 1998 kao primarni i jedini sustav i uopće mi nefali windows niti imam potrebu za njeme jer sve kaj mi treba raid i sve mi je dostupno.
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 16:56   #5
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Blizu al si fulao ceo fusbal...

@autor...a da instaliraš propriatery nvidia driver preko Jockey-a?

http://www.google.hr/search?q=ubuntu...ient=firefox-a
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 22:40   #6
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
I for god sake koristi ad block za firefox a i pored firefoxa ti nije ni potrebno imati operu koja btw na linuxu valja pol k***c.
Opera je ista i nudi identične mogućnosti na Windows, Mac i Linux sustavima. Druga stvar je ako tebi ne odgovara kao preglednik, ali ama baš ništ joj ne fali neovisno o operativnom sustavu.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 07:14   #7
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Opera je ista i nudi identične mogućnosti na Windows, Mac i Linux sustavima. Druga stvar je ako tebi ne odgovara kao preglednik, ali ama baš ništ joj ne fali neovisno o operativnom sustavu.
Actually...Firefox na Linuxu rula...Opera nije loša ali nije toliko duboko itegrirana u sustav kao lija (hardwerska akceleracija i slične spike)...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 07:42   #8
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Zapravo je opera na linux/bsd/solaris poprilično svojevoljna. Neradi baš jednako kao na windows i mac sustavima. Firefox je daleko bolje rješenje za web preglednik neko opera ako imaš neki od open source OS-eva. Ili midori, jumanji, luakit, dwb.
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 11:20   #9
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Ovak, Linux Mint je Ubuntu samo sa property driverima i property kodecima koje ti i Ubuntu ponudi kod instalacije. Dakle Ubuntu sa izmjenjenom temom, wallpaperom, bootsplashom, grub wallpaperom i ikonom izbornika. Ništa posebno.
Znam. Ali za razliku od ubuntua na minutu radi sve navedeno out of the box. Barem je meni radilo. Radio mi je i ubuntu ali sam se znao pošteno natlačiti oko flasha.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 13:05   #10
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Je, al flash sam po sebi loše radi ako je 64 bitan. bolje wrapati 32 bitni na 64 bitni os neko imati 64 bitni flash.
lutherus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2011., 13:51   #11
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Bolje da od nekuda počnem i da ovo bar složim kak se spada kad sam već krenuo na ovaj Ubuntu.

Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Ovak, Linux Mint je Ubuntu samo sa property driverima i property kodecima koje ti i Ubuntu ponudi kod instalacije. Dakle Ubuntu sa izmjenjenom temom, wallpaperom, bootsplashom, grub wallpaperom i ikonom izbornika. Ništa posebno.

Problemi sa tim stranicama.

Youtube prebaci na html5 jer nema potreba porec html5 imati flash.
Za ostale stranice,hmm iskluči compiz. Ždere ram, usporuje sustav a za uzvrat dobiješ kaj? Par eye candy efektića? Malo bling bling? Ne isplati se. I for god sake koristi ad block za firefox a i pored firefoxa ti nije ni potrebno imati operu koja btw na linuxu valja pol k***c.

Dalje, povuci restricted extras, dodaj restricted repozitorije ili ppa, osvježi repozitorije.

A ako pak nemaš pojma baš o nićem definitivno posjeti wiki.open.hr
i makni windows jer sve dok imaš windows nećeš se naučiti ništa i nemoj bježati od terminala.

Osobno koristim Linux od polovice 1998 kao primarni i jedini sustav i uopće mi nefali windows niti imam potrebu za njeme jer sve kaj mi treba raid i sve mi je dostupno.
Ma ja sam se bio naviknuo na Operu i nije mi zasad davala glavobolje na Ubuntu, jer mi inače Firefoks nekak nesijeda najbolje, no nebitno šteka mi i na Operi i na Firefoksu to je poanta jer imam obadva browsera instalirana i isprobao sam, pa znam.

Zašto nisam odavna na Ubuntu to je zato kaj je bilo tada hrpu mušica koje mi se nisu nikako svidjele i nisam ih se mogao riješiti čak sam bio se registirao na Ubuntu forum i zbilja nitko mi nije znao niti mi je itko mogao pomoći.
Riječ je o nekompaktibilnosti programima koje sam koristio u školi, pa neke svoje online igre koje sam igrao s frendovima, programima, driverima itd.
Uglavnom tada nisam mogao složiti nikakav Linux koja bi bila dostojan zamjena windowsima uz hrpu nekompaktibinosti, no da sad neduljim jer je to povijest i nebitno je za sadašnjost.


Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Blizu al si fulao ceo fusbal...

@autor...a da instaliraš propriatery nvidia driver preko Jockey-a?

http://www.google.hr/search?q=ubuntu...ient=firefox-a
Nekužim prvi put čujem za propriatery nvidia driver preko Jockey-a ?!
Daj pojasni ima li di linka ?
Šta trebam prvo napraviti ?
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 16:10   #12
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
U Ubuntu potražiš Aditional Drivers tool ( neznam točno kak se zove nemoj me držati za riječ ) i on će ti naći sve drivere koji su property a nisu ti instaliranipa ih aktiviraš i nakon sljedećeg bootanja će biti aktivni. Također otvori software centre i povuci ubuntu restricted extras među kojima je i flash. A ako ti je flash vrlo bitan za net rađe uzmi google chrome koj je po tom pitanju puno bolji.

Sad kaj se tiće kompitabilnosti programa, radi faxa trebam autocad pa ga vrtim u virtualki a sve ostale ( igre ) pod winom i rade više nego odlično.

O ubuntu forumu mogu reći svašta ali neću. Ukratko nesviđaju mi se kao zajednica, furaju neki elitizam a opet očekuju da ih se prihvati.
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 18:40   #13
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
nakon dosta vremena sam instalirao ubuntu i to zadnji 11.10. onaj unity je fuj. gnome 2 ne postoji vise i sulelje kao takvo mi je odvratno i kad maknem unity alatna traka mi je bljutava. jel postoji mogucnost pokretanja gnome classica kako je bilo prije moguce?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 18:43   #14
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Da postoji. otvori terminal lupi
sudo apt-get install gnome-session-fallback

i imaš instaliran gnome 2. Izađi iz X-a i na login screenu pod sesiju gibraj gnome classic. Možeš i probati sa gnome 3 ( ne gnome shell već gnome 3 )
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 18:56   #15
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Da postoji. otvori terminal lupi
sudo apt-get install gnome-session-fallback

i imaš instaliran gnome 2. Izađi iz X-a i na login screenu pod sesiju gibraj gnome classic. Možeš i probati sa gnome 3 ( ne gnome shell već gnome 3 )
probao sam to, no onda mi je taskbar sav mutav. baca mi sat na sredinu i fali system tab ak se dobro sjecam iz glave.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 22:36   #16
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
nvidia driver instalirani i aktivni, vidim zelenu lampicu i piše use.

I dalje mi šteka sve u šesnaest štogod radio sad mi se prije koji sat vremena updatalo Ubuntu na 11.10.


Koji mu je k... mislio sam da će se ponašati bolje i stabilnije nego Windowsi, a kad ono k... ta ovim šrot od kompa kojeg imam gonim Wind 7 s Aero sučeljem bez ikakvog štekanja !

Što bi to moglo biti zbog čega mi šteka Ubuntu ?
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 23:23   #17
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
nvidia driver instalirani i aktivni, vidim zelenu lampicu i piše use.

I dalje mi šteka sve u šesnaest štogod radio sad mi se prije koji sat vremena updatalo Ubuntu na 11.10.


Koji mu je k... mislio sam da će se ponašati bolje i stabilnije nego Windowsi, a kad ono k... ta ovim šrot od kompa kojeg imam gonim Wind 7 s Aero sučeljem bez ikakvog štekanja !

Što bi to moglo biti zbog čega mi šteka Ubuntu ?
To je problem Out_Of_Box rješenja, nerade OK na svim konfiguracijama, i najbolje bi bilo manualno sve isprobat. Osobno Ubunut 11.04 užasno jebe zid na mojoj "server" konfiguraciji, dok npr. Debian koji je složen ili XP SP2 su radili odlično. Najbolje ako imaš volje složit arch, i izbjegavat Gnome 3 / Unity, i stavit samo minimalne zahtjeve za sistem sigurno će bolje radit.

Ako ti se pak neda onda potegni do Crunchbanga koji je vrlo lagana OpenBox Debian distribucija, i siguran san da ćeš bit prezadovoljan.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 23:31   #18
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
probao sam to, no onda mi je taskbar sav mutav. baca mi sat na sredinu i fali system tab ak se dobro sjecam iz glave.
Ma to posložiš po panelu i posložiš alate koji ti trebaju nadohvat ruke a kad to središ ih lockaš da se ne miču.
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 07:05   #19
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Je, al flash sam po sebi loše radi ako je 64 bitan. bolje wrapati 32 bitni na 64 bitni os neko imati 64 bitni flash.
Meni bolje radi


Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
nakon dosta vremena sam instalirao ubuntu i to zadnji 11.10. onaj unity je fuj. gnome 2 ne postoji vise i sulelje kao takvo mi je odvratno i kad maknem unity alatna traka mi je bljutava. jel postoji mogucnost pokretanja gnome classica kako je bilo prije moguce?
Gnome Fallback mode...iskreno ja sam se prebacio na XFCE...slično izgledom a puno lakše sučelje. E17, LXDE, Openbox/Fluxbox također nisu loša riješenja. Gnome 3 ima potencijala ali još je rana faza pa dok god moram editirat XML fajlove da promjenim većinu stvari...neda mi se jednostavno.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 08:18   #20
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Radi ti bolje kad si na Archu i imaš Allanov reapack koj zapravo i radi. Ostali nemaju tu sreću pa da imaju Allanove pakete.

Glavni problem gnoma je što je gnome već duže vrijeme bolesno dijete opensourca.Tko se još sjeća kad se moglo skriptu pipati na panel? Onda su izmislili gconf pa dconf pa na gnome 3 imaju i gconf idconf kaj je poprilično zbunjujuće a sad već imaju zamjenu i za dconf a na 3.2 budu sva 3 ostala. I velika greška im je gnome shell. Zapravo nije njima koliko je korisnicima jer gnome shell i gnome 3 nisu isto.
ovo je gnome 3 http://ompldr.org/vYW1vYQ
a ovo je gnome shell http://imagecdn.maketecheasier.com/2...le-desktop.jpg

korisnik ima ono koje instalira.

E17 je lagan, brz i ljep ali je mrtav projekt. Već se duže vrijeme nije maknul sa mrtve točke.
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 09:11   #21
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Na ubuntu 10.10 i mint 11 imam isti problem.

Htio bi igrat HON no kada instaliram drivere za graficku (HD4850) igra se nece ni pokrenut.
Kada maknem drivere radi ali jadno.

Ako moze netko pomoc jer dolaze hladni dani a htio bi malo skratit vrijeme.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 09:24   #22
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Nisi konfiguriral driver niti su u xorg navel koj driver da koristi. Makni fglrx i stavi xf86-video-ati i mesa + mesa utils i kao driver stavi da koristi radeohd.
Kao starom linux korisniku nije ti problem otvoriti vim i editirati xorg.conf
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 10:29   #23
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Nisi konfiguriral driver niti su u xorg navel koj driver da koristi. Makni fglrx i stavi xf86-video-ati i mesa + mesa utils i kao driver stavi da koristi radeohd.
Kao starom linux korisniku nije ti problem otvoriti vim i editirati xorg.conf
Zaboravljaš da u 3D-u fglrx ima bolje performanse...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 12:20   #24
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Ima, ali realno razlika je 10 do 30 fps-a. Osobno mi i nije prevelika i značajna razlika.

EDIT

black_dwarf ajd isključi compiz pa pokreni igru bez compiza.
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 17:00   #25
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Compiz ne koristim.
Kad dodem kuc probat cu sto ste me savjetovali.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 23:45   #26
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Raspao mi se Ubuntu nemam više pregledne ikonice niti alatne trake otkad sam deinstalirao compiz, i sad mi je nedavno ispečena rakija majka za utijehu !


Ja ću nakon ovoga popizditi jer sam tri dana aktivno googlao po netu kako riješiti problem štekanja Ubuntu-a, a odgovora nema !

Iskreno da vam velim meni uopće nije čudno što Linux nije popularan u odnosu na Windowse. Kada bolje pogledate kao običan korisnik, pritom nemislim na naprednog korisnika, da si nije u stanju sam sebi srediti Ubuntu da mu radi kak se spada to je već veliki problem kako da bude Linux popularniji u odnosu na Windowse. To je onako vrlo iskreno mišljenje od mene.


Dajte recite kak se uopće trajno isključuje compiz bez deinstalacije i da kaj da radim kad mi je sad ubuntu sav šugav, upravo sad pišem ovaj post s Wind 7 s Aero sučeljem radi bez ikakvih grešaka ko u Wind XP-u bez ikakvih efekata.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 07:28   #27
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Raspao mi se Ubuntu nemam više pregledne ikonice niti alatne trake otkad sam deinstalirao compiz, i sad mi je nedavno ispečena rakija majka za utijehu !


Ja ću nakon ovoga popizditi jer sam tri dana aktivno googlao po netu kako riješiti problem štekanja Ubuntu-a, a odgovora nema !

Iskreno da vam velim meni uopće nije čudno što Linux nije popularan u odnosu na Windowse. Kada bolje pogledate kao običan korisnik, pritom nemislim na naprednog korisnika, da si nije u stanju sam sebi srediti Ubuntu da mu radi kak se spada to je već veliki problem kako da bude Linux popularniji u odnosu na Windowse. To je onako vrlo iskreno mišljenje od mene.


Dajte recite kak se uopće trajno isključuje compiz bez deinstalacije i da kaj da radim kad mi je sad ubuntu sav šugav, upravo sad pišem ovaj post s Wind 7 s Aero sučeljem radi bez ikakvih grešaka ko u Wind XP-u bez ikakvih efekata.
A da probaš drugu distru?

http://distrowatch.com/

Izbor je ogroman a kaj da ti velim - treba probat dok ne nađeš nešto što šljaka kak spada na tvom kompu. Pa za Boga dragoga meni Win7 ne šljaka kako treba - em me hebu ATI driveri jer za moju grafu ne podržavaju rezu od 168x1050 ili mu katkad padne na pamet da fajl koji hoću maknut nemogu maknut je u upotrebi a nije i slično...svaki softwer ima mušice.

P.S.-probaj stariju, LTS verziju Ubuntu-a...Ili Mint....ili OpenSuse+Gnome...Jedan od ta tri mora radit savršeno.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 08:41   #28
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Jel, a nije ti palo na pamet da compiz možeš i isključiti?
Vidiš, common problem ubuntu korisnika je da ne čitaju kaj im sustav kaže niti gledaju log filove. A Linux nikad nije ni bil namjenjen za tipičnog windows korisnika koj je naviknut na gotovanstvo i na next,next, next,ok. Savki korisnik je sam odgovoran za svoj sustav.
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 10:22   #29
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Jel, a nije ti palo na pamet da compiz možeš i isključiti?
Vidiš, common problem ubuntu korisnika je da ne čitaju kaj im sustav kaže niti gledaju log filove. A Linux nikad nije ni bil namjenjen za tipičnog windows korisnika koj je naviknut na gotovanstvo i na next,next, next,ok. Savki korisnik je sam odgovoran za svoj sustav.
I upravo ovakvi stavovi jako uspješno rade kontru promociji Open source ideje. Di ćeš bolji način za vratit čovjeka na windbloze.
Ubuntu je u zadnjih 5 godina napravio za promociju Open source ideje više nego sva ostala ekipa iz linux zajednice zajedno.
Ne vidim niti jedan razlog zašto linux distra nebi bila user friendly.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 10:33   #30
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
I upravo ovakvi stavovi jako uspješno rade kontru promociji Open source ideje. Di ćeš bolji način za vratit čovjeka na windbloze.
Ubuntu je u zadnjih 5 godina napravio za promociju Open source ideje više nego sva ostala ekipa iz linux zajednice zajedno.
Ne vidim niti jedan razlog zašto linux distra nebi bila user friendly.
Moram se složit s ovim. Nitko se nije rodio pametan, pamet se stiče sa vremenom i iskustvom - na Windows su svi naviknuti i zato je manje ovakvih pitanja ali Linux je drugi svijet a ovaj problem koji konkretno autor ima iskreno je i meni malo čudan koji sam u Linux vodama već 10 godina +...posebno što je nvidia u igri...Za učenje je potrebno vrijeme a neki vremena jednostavno nemaju da traže manual i čitati (recimo) man gcc ak trebaju riješit neki sitni problem...jednostavno gubljenje vremena...a računalo je samo alat...Pomogni čovjeku ako znaš ali mu nemoj odmoći ili još gore zgadit OS.

@autor - probaj neku distru koja ne koristi Gnome3/Unity (nabrojao sam u prijašnjem postu)
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na